Skocz do zawartości


Zdjęcie

Talizmany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Seras.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałabym zrobić sobie kilka talizmanów. Na początku zamierzałam takowy po prostu kupić, ale zaczęłam zagłębiać się w temat. Podobno najlepiej kiedy talizman zrobiony jest konkretnie dla osoby która ma go nosić. Takie wykonanie proponuje kilka sklepów, ale wątpię żeby serio robili coś takiego. A jeśli nawet, to ciężko żeby to działało, bo wiedza że zamawia jakiś tam Jan Kowalski moim zdaniem nie jest wystarczająca. Doczytałam również, że znaczenie ma okres w jakim wykonywany jest dany talizman- np. odpowiednia faza księżyca, a wykonanie go może trwać nawet kilka tygodni. Dokładna wiedza na temat tworzenia talizmanów podobno nie jest dostępna dla ‘zwykłych ‘ ludzi. Może jednak ktoś tutaj wie cos na ten temat? Albo gdzie mogę zdobyć takie informacje?

Kilka lat temu działy się wokół mnie dziwne rzeczy, byłam święcie przekonana że to jakieś złe duchy. Teraz jak o tym myślę to uważam, że wysoce możliwe, że była to sprawka mojej wyobraźni, ale wtedy byłam bardzo przerażona. Koleżanka w której rodzinie interesowano się takimi rzeczami przyniosła mi pentagram Agrippa. Żeby amulet chronił konkretnie mnie, przykazała mi trzymać go w ziemi, wodzie, przesuwać nad płomieniem świecy i dmuchać przez odpowiednią ilość czasu- nie pamiętam teraz dokładnie, dajmy na to że siedem minut, siedem razy przesunąć nad płomieniem, siedem razy dmuchnąć itd. Czynności te wykonywałam w nocy przy świetle świecy, ogólnie całemu rytuałowi towarzyszyła mistyczna otoczka. Dziwne rzeczy przestały się dziać, może to sprawka amuletu, a może cały ten rytuał po prostu zadziałał na moją podświadomość.

Ciekawi mnie talizman Aniołów, który ma przynieść człowiekowi szczęście, ale nie koniecznie szczęście które wg nas jest nam potrzebne, tylko prawdziwe szczęście. Jeżeli takowy talizman naprawdę by działał, to czy nie sprowadziłby na nas nieszczęść w zamian za późniejsze szczęście? I czy to szczęście które wybrałby talizman byłoby warte ewentualnego cierpienia teraz? Np. ktoś marzy o karierze, bogactwie, sławie, dąży do tego zacięcie, zakłada talizman, wszystko zaczyna się komplikować- bo to będzie dla niego lepsze w przyszłości. A co ze zrujnowanymi marzeniami tego gościa, na pewno nie będzie za szczęśliwy że sprawy się komplikują, a jemu idzie coraz gorzej. A ciężko pogodzić się z tym, nie znając tego drugiego zakończenia.

Miał ktoś styczność z talizmanami i może mi coś więcej o tym powiedzieć?
  • 0

#2

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ten newagowe nie działają, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy.
  • 0

#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Huno to jakie działają?
  • 0



#4

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te, w które wierzysz. Proste.
  • 0

#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cholera, forum paranormalne i nie ma nikogo kto by się takimi rzeczami zajmował? :roll:
Czas uciekać.
  • 0



#6 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak zakupiłam niedawno kilka z mosiądzu, ale jedynie w celach ozdobnych ;) oprócz tego mam kilka starych w tym pentagram Agryppy, ale nigdy nie działały, bo dla mnie to tylko stylowe gadżety.
Tak naprawdę mało istotne jest co na talizmanie się znajduje, tak samo jak mało istotne są obrzędy wokół nich wykonywane. Cała magia opiera się na sile umysły, a wszelkie wymogi co do fazy księżyca, czy obecności świec w konkretnym kolorze to wymysł kobiet, które chciałyby uchodzić za córy szatana rodem z legend pokroju tych o panu Twardowskim. Podstawą jest dobrze opanowana wizualizacja i przekonanie co do działania talizmanu. Faktycznie lepiej jest kiedy wykonuje się go samemu, bo łatwiej jest wtedy nadać mu znaczenie.
Wg mnie jest to coś w rodzaju efektu placebo, ale jakie to ma znaczenie skoro faktycznie może działać tyle o ile faktycznie umiejętnie skupi się swoją wolę na konkretnym przeznaczeniu talizmanu.
  • 0

#7

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Huno to jakie działają?

Te, które zostały stworzone z łaską Boga.
  • -3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych