Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twój mózg ładuje się jak komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Twój mózg ładuje się jak komputer

Kiedy ziewamy i otwieramy nasze oczy rano, centralny ośrodek naszego mózgu wysyła maleńkie podmuchy tlenku azotu do innych jego części, krok po kroku pobudzając je do działania. Tak jak startuje komputer podczas ładowania systemu operacyjnego zanim przystąpi do właściwej pracy nad skomplikowanymi programami - tak tlenek azotu uruchamia określone funkcje mózgu dając mu zdolność do złożonych operacji - wynika z najnowszych badań. W pierwszych momentach dnia informacje czuciowe zalewaja system: jasne światło wpada przez zasłony, odczytujemy czas na zegarku przy łóżku, wszystko to musi być przetworzone i zorganizowane, więc mózg musi przeanalizować otoczenie i rozpocząć wykonywanie złożonych zadań. "Myśląca część mózgu aplikuje pewnego rodzaju szablon dla nadchodzących informacji, a to co robi tlenek azotu to zmiana owego szablonu na bardziej "wytworny" - mówi Dwayne Godwin, profesor Uniwersytetu Wake Forest i czołowy autor badań sponsorowanych przez "National Eye Institute". Mała dwu-atomowa cząsteczka, wygląda na częściowo odpowiedzialną za naszą zdolność do odbierania wszystkiego przez nasze zmysły.

Odkrycie, opublikowane w zeszłym tygodniu przez dziennik Neuroscience, zmienia sposób w jaki naukowcy postrzegają rolę tlenku azotu w naszym mózgu.

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: http://unexplained-m...ws.php?id=76720
  • 0



#2

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A podtlenek azotu nas rozśmiesza.
I wszystko jasne :-)
  • 0

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to teraz wiem, czemu mam zawsze rano śmieszne myśli ^^
  • 0



#4

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cieszę się że naukowcy nie próżnują, ale czy to informacja paranormalna czy paranienormalna ??
  • 0

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To poprostu infromacja normalna :) Wogóle mnie to nie zdziwiło, nie wiem jak was. :P
  • 0

#6

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chessman, mnie też to nie dziwi. Od zawsze wiedziałem, że mam coś wspólnego z komputerem. :)
  • 0

#7

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

szkoda tylko że wszyscy mamy zainstalowanego wadliwego windowsa bez serwis paka i anty wira, no i największa kapa że przycisk reset nie działa ;( :rotfl:
  • 0

#8

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asp jak Ci się udało 3 posty o tej samej treści napisać? A ten temat mamy chyba potraktować jako ciekawostke? ;-)
  • 0

#9

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie ciagle nurtuje to, co sie dzieje z dusza podczas snu... ;/ Czy ona opuszcza cialo, czy nie. ;/
  • 0

#10

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehehe akurat te trzy posty asp śmiesznie wyszły w kontekście ich treści:
największa kapa że przycisk reset nie działa...
największa kapa że przycisk reset nie działa...
największa kapa że przycisk reset nie działa...

:-D
  • 0

#11

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wadliwego windowsa bez

a znasz niewadliwy system operacyjny ?
p.s.
doubleposting to zbrodnia, ale tripleposting :| ?
  • 0

#12

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a to już wina waszej cudownej stronki :D ja tylko nacisnął, wyskoczyło jakiś błąd i zamknąłem karte ze stronką. O ile pamiętam to na forach dyskusyjnych jest taki pan co się zwie moderator i powinien usunąć dwa posty, no chyba że robi to tylko jak ktoś mu nazdepnie na odcisk :rotfl:
  • 0

#13

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

heh ale skoro mózg laduje sie jak komputer, to jaki ma system operacyjny, windows nim napewno nie jest ale może ludzka dusza, a firewallem/antywirusem jest nasza aura?


czy o ten komunikat ci chodził????

_________________________________________
Informacja

Twoje konto przekroczyło maksymalną ilość nieprzeczytanych postów: 1000 Zostały usunięte informacje o nieczytanych postach z wyjątkiem postów napisanych przez ostatnie: 3 dni
Ilość usuniętych nieczytanych postów: 775

Aby nie otrzymywać tego komunikatu, przeczytaj oznaczone tematy, lub oznacz wszystkie jako przeczytane.
W każdej chwili możesz skorzystać z wyszukiwarki postów aby odszukać posty napisane w ciągu ostatniego wybranego czasu
-----------------------------------------------------------------------------
  • 0

#14

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sądze, ze chodziło mu o error 500 lub inną ciekawą historie, bo troszke często sie teraz na forum wysypują takie komunikaty. a te o nieprzeczytanych postach....nie pojawiaja sie jak je czytasz ;)
  • 0

#15

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dokładnie o error 500. tamten komunikat o nie przeczytanych postach to przecież nie błąd
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych