Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawdzająca się przepowiednia z 2011r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#31

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak patrząc na ten tekst, to trochę trudno jest mi uwierzyć, że pisał go ktoś, kto żyje w opisanych warunkach. Co mi się rzuciło pierwsze w oczy podczas czytania to poprawna polszczyzna, interpunkcja, ortografia na bardzo dobrym poziomie, logiczna konstrukcja wypowiedzi. Poza tym mamy często iście poetyckie opisy, jak ta historia z dziewczyną z Francji, która w założeniu miała chyba skłonić czytelnika do uronienia łezki. Mam wrażenie, że autor kreuje siebie na taki model "dobrego komandosa" (pierwsze określenie, jakie przyszło mi do głowy), a im dalej jego opowieść się rozwija, tym bardziej pozwala sobie ten wizerunek rozbudowywać.

Dlaczego mnie zastanawia forma tekstu, jego poprawność i logiczna konstrukcja? Nie wyobrażam sobie, żeby osoba, która przeżyła piekło, uległa degradacji moralnej, a także najprawdopodobniej nie porozumiewa się na co dzień językiem polskim, była w stanie napisać tak uładzoną historyjkę. Wiemy, co często dzieje się z Polakami na emigracji i z ich językiem, jego poprawnością. Poza tym trochę to wszystko zbyt wyzute z emocji, wykalkulowane, jak na kogoś, kto "rozmawia" z ludźmi z przeszłości, nawet jeżeli stara się pisać tak, aby nie zmienić biegu historii.

Nie uwierzyłabym w to zupełnie, gdyby nie jego wzmianka o Euro - tylko to czyni tę historię interesującą.

Użytkownik Naele edytował ten post 16.07.2012 - 18:56

  • 3

#32

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

nawet jak fake, to i tak wina leży po stronie przepowiedni, nie ich autorów. Ja przepowiadałem m.in. wygraną Holandii na euro i prawdziwą zimę w lipcu. Mamy połowę lipca i śniegu brak, choć czułem, że się sprawdzi.
  • 0

#33

CzłowiekMutant.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tja, typ z przyszłości po wojnie nuklearnej i w co drugim zdaniu orgia emotek typu "xD"
  • 0

#34

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat wydaje się być naprawdę ciekawy. Zacznę jednak wszystko analizować i sprawdzać dopiero wtedy, kiedy w moje ręce wpadną, spakowane w jedną paczkę (.rar lub .zip), wszystkie sklejone ze sobą screeny. Nikomu nie jest potrzebny pierwszy z brzegu screen - serio.
Jeżeli mamy poważnie zacząć zastanawiać się nad całą sprawą to przyda się jak najwięcej informacji + jak najbardziej wiarygodne dowody na to, że to wszystko nie jest żartem. Screeny, które w żaden sposób nie były edytowane w programach graficznych, będą dobrym początkiem.
  • 1



#35

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy pomysł na rozrywkę. Moim zdaniem ktoś wpadł na fajny pomysł. Może jakiś pisarz szukał natchnienia do ksiązki Si-Fi w ten sposób albo Krochan wpadł na super pomysł marketingowy aby nagłośnić swoje forum.

W końcu jak by tu ktoś spamował inne forum to by dostał bana i zakończyła by się historia.

czyta się to jednym tchem i to już jest podejrzane..

Jestem daleki od niewiary w zdarzenia paranormalne, sam nawet doświadczyłem czegoś dziwnego i nagle jadąc samochodem znalazłem się kilka kilometrów w ciągu ułamka sekundy dalej. Nie jechałem sam. Potem mieliśmy dziwne bóle głowy i jestem w stanie uwierzyć, że dziwne rzeczy się zdarzają ale to jest po prostu fajne opowiadanie.

W dodatku ataki DDOS nie usuwają bazy MySQL tylko ją blokują. Po zakończeniu ataku wszystko wraca do normy. Tak jak na naszym forum - czasami nie można wejść. Strona się nie wgrywa, a po kilku godzinach wszystko wraca na swoje miejsce. Idąc dalej tym śladem - po zmianie hostingu bazę MySQL się kopiuje jak i resztę portalu i wszystko znowu wraca do normy.

A dla nadal nie przekonanych przypominam, że jesteśmy w NATO. W razie ataku nuklearnego to USA jak i Francja i Wielka Brytania dysponują głowicami nuklearnymi, które natychmiast według doktryny zostałyby użyte na agresora. Głowic jest tak dużo, że mogą zrównać z ziemią cała planetę więc spokojnie starczy na wszystkie fronty - Rosjanie na pewno nie niszczyliby Europy tylko dla faktu aby ją zniszczyć. Podobnie Polacy nawet jakby mieli jakieś ukryte głowice to wysłali by je do Moskwy, a nie detonowali nad własną stolicą...

Gratulacje pomysłu na opowiadanie dla autora.

Użytkownik Striker edytował ten post 17.07.2012 - 01:18

  • 2

#36

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W celu osiągnięcia takiego efektu nie trzeba się nawet bawić w edycję screenów tylko wystarczy zmodyfikować przypadkowy kod źródłowy i zrobić screena :)

A to mi zajęło zaledwie minutę :)
Jak widać można zmienić dowolną treść a silnik przeglądarki zajmie się resztą.

Użytkownik PiXel edytował ten post 17.07.2012 - 09:33

  • 31

#37

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W celu osiągnięcia takiego efektu nie trzeba się nawet bawić w edycję screenów tylko wystarczy zmodyfikować przypadkowy kod źródłowy i zrobić screena :)

A to mi zajęło zaledwie minutę :)
Jak widać można zmienić dowolną treść a silnik przeglądarki zajmie się resztą.

Czyli wychodzi na to, że to kolejny fake. Oczywiście "+", przynajmniej mamy jakieś wyjaśnienie.
  • 2

#38

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli wychodzi na to, że to kolejny fake. Oczywiście "+", przynajmniej mamy jakieś wyjaśnienie.


Niestety doczekaliśmy się czasów, w których żadna informacja nie jest pewna - modyfikacja kodów źródłowych jest dziecinnie prosta, całkiem ładny film z UFO można zrobić na domowym pececie, a tajemnicze dźwięki pochodzące ani chybi z wnętrza Ziemi tajemniczo przypominają zabawy syntezatorem. Nie dziwcie się więc poziomowi sceptycyzmu w stosunku do wielu rewelacji tu publikowanych.
  • 3

#39

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akurat tu chyba kazdy od poczatku zdawal sobie sprawe ze to fake, tylko nikt nie wiedzial jak on go zrobil..
  • 0

#40

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszelkie informacje w postaci cyfrowej są tylko sekwencją odpowiednio ustawionych bitów i nie należy o tym zapominać analizując cyfrowe dowody.
Taką cyfrową informację można przyrównać do konstrukcji z klocków LEGO - dostatecznie wtajemniczona osoba może ją przebudować w nieograniczenie dowolny sposób a efekt zależy tylko od doświadczenia, poświęconego czasu oraz wyobraźni :)

Użytkownik PiXel edytował ten post 17.07.2012 - 19:06

  • 2

#41

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do każdej przepowiedni podchodzę z dystansem, tak samo i do tej.

Wszystkie takie screeny - przepowiednie są niepewne. PiXel utwierdził mnie tylko w tym, że jest to fake.

Autor tematu mógł się bardziej postarać .
P.S Rób sobie kopię zapasową bazy, bo znowu Ci zniknie coś wartościowego :D
P.S2 DDoS to atak, który powoduje obciążenie, zawieszenie serwera, uniemożliwia wejście na stronę a nie kasuje przepowiednie z bazy danych :D
  • 0

#42

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

15.07.12 - data rejestracji usera. Torg znów trolluje? Przecież na chanach sagują od razu ludzi którzy na dzień dobry nie pokazują jakieś dowodu w postaci zdjęcia (bądź też coś innego, nawet filmik z przyszłości). A tutaj o dziwo temat leżał 2 tygodnie a ludzie jarali się opisem kogoś kto używa 'xD'. Historia nawet fajna, dobrze to wymyślili, do tego to euro, liban i nadchodzący konflikt w pakistanie. A stworzyć takie screeny to nie problem, dla kogoś kto ma nawet niskie pojęcie o photoshopie.
  • -1

#43

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może pan Nafig jakoś to wszystko skomentuje? Czy to kolejna kometa, która przeleciała przez forum i po nieudanej próbie trollowania odleciała hen w dal?
  • 0

#44

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O co chodzi z waszymi komentarzami na temat poprawnej pisowni "człowieka z przyszłości"? Uważacie, że po wojnie ktoś z wykształcenie przynajmniej podstawowym zacznie gadać i pisać jak bezmózgi troglodyta ? Co do tego tematu, to średnio w to wierze, ale fajnie się czytało, koleś ma wene.
  • 0

#45

Tomas24.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całą historie bardzo dobrze się czyta, ale jest trochę mało prawdopodobna, pisanie z przyszłości do przeszłości?. Po za ty nie wierze, że USA nie ma czegoś w zanadrzu (jakieś lasery kosmiczne).
PS. Fajna gra by mogła powstać na podstawie tej opowieści. Chodzi mi oczywiście o wątek wojenny.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych