Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukryta sieć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie da sie tego jakoś wyczyścić? Zapewne gdyby rządy krajowe chciały wprowadzić ustawe albo normalny internet albo żaden to robactwo znów wypełzło by na ulice chronić "wolności słowa" czyli pedofilii, terroryzmu i zbrodni.
  • 0

#17

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Black market też jest szalony, próbki aids, arsen, rycyna, wszelakie bronie i dragi. Ludzie oferujący morderstwa na zlecenia (10.000$ jak ktoś jest chętny), zoofile, pedofile...
  • 0

#18

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Niecodzienny
"Nie da się". Problem jest taki, że w przeciwieństwie do np. Wiki, YT, czy innego JM, tego typu sieci nie są na serwerze, który można wyłączyć, ale są rozproszone na pecetach wszystkich użytkowników. Aby się ich pozbyć musiał byś wyłączyć je wszystkie. Tak najkrócej i najprościej pisząc.

Użytkownik cichy45 edytował ten post 14.07.2012 - 23:59

  • 2



#19

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A gdyby tak zamknąć strony TOR, Freenet itd?
  • 0

#20

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up,

Przecież kolega wyżeł ładnie wyjaśnił dlaczego nie da się tego zrobić. Może i by dało się to zrobić, ale chyba nie da się wszystkich wyłapać, z tego co widziałem, to było 3 tys. użytkowników z całego świata a co z tymi którzy nie byli zalogowani?

Użytkownik eXistance edytował ten post 15.07.2012 - 00:46

  • 0

#21

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@eXistance
Dało by się dało, tylko środki do tego celu byłyby naprawdę wielkie. Wystarczy wspomnieć Chiny i ich "The Great Firewall" który ma za zadanie blokować strony "niezaaprobowane" przez rząd, oraz odpowiednie protokoły. A pomimo tego sieć istnieje, choć nie powiem, zdarzały się (i zdarzają) różnorakie utrudnienia w jej dzianiu.

Lecz, nawet jeśli chiński Firewall blokował by wszystkie połączenia niewidzialnej sieci z resztą świata, ciągle można tworzyć Darknet między komputerami znajdującymi się na terenie Chin, gdzie połączenia wewnętrzne nie podlegają tak restrykcyjnemu filtrowaniu.

Oczywiście cały czas piszę o sieci Freenet, gdyż o sieci TOR nie mam wystarczającej wiedzy aby się wypowiadać o zasadach jej funkcjonowania.
  • 0



#22

Mogwai.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O deepwebach słyszałam już na pewnym polskim forum obrazkowym, jakoś mnie wtedy nie przekonały. Nie sądziłam że zobaczę to tutaj, ale jak widzę dużo osób miało już z "ukrytymi internetami" do czynienia.
Interesuje mnie korzystanie z TORA, tylko mam pewne wątpliwości:
Nawet jeżeli będę tylko czytać tamtejsze strony, jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo że mnie, nie wiem, namierzą? Mieszkam w USA, wiecie jakie jest tu prawo.
Poza tym, istnieje możliwość zostania ofiarą jakiegoś ataku hakerskiego na mój komputer?
I ostatnia sprawa- jak to w ogóle działa? To jest jak oddzielna przeglądarka, czy jak?
  • 0

#23

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up

- Jest to całkowicie anonimowe, nawet pieniądze (bt) które wysyłasz są anonimowe, a odbiorca nie wie skąd one są. Żadnych IP
- Jeśli ściągniesz dziwny plik na swój komputer, to na pewno możesz zostać ofiarą, ale chyba w inny sposób nic Ci nie grozi.
- TOR, to jest przeglądarka.
  • 0

#24

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mogwai

Nawet jeżeli będę tylko czytać tamtejsze strony, jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo że mnie, nie wiem, namierzą? Mieszkam w USA, wiecie jakie jest tu prawo.

Jasne, że jest. Ba, lista węzłów Tora jest dostępna publicznie, także nie jest trudno stwierdzić kto używa Tora.
Trudno jest stwierdzić co dany urzytkownik robi w ramach sieci Tor albo poprzez tą sieć. Chyba, że naiwnie wierzy, iż instalacja Tora czyni go niewidocznym :roll:

Poza tym, istnieje możliwość zostania ofiarą jakiegoś ataku hakerskiego na mój komputer?

Istnieje i bez Tora.

I ostatnia sprawa- jak to w ogóle działa? To jest jak oddzielna przeglądarka, czy jak?

https://en.wikipedia.org/wiki/Tor_%28anonymity_network%29
https://trac.torproj.../wiki/WikiStart

@eXistance

- TOR, to jest przeglądarka.

Nie, Tor to sieć, ale twórcy Tora stworzyli też przeglądarkę: https://www.torproje...browser.html.en

Użytkownik Ill edytował ten post 16.07.2012 - 09:07

  • 0

#25

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up, Miałem namyśli, że ściągając tora z https://www.torproject.org, od razu mamy przeglądarkę.
  • 0

#26

TikTak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, że odkopuje stary temat, ale bardzo mnie to zainteresowało :D. Prześle ktoś jeszcze jakieś ciekawe screeny z tej sieci ? :)
  • 0

#27

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wejdzcie sobie na SilkRoad. Największe narkotykowe targowisko w necie. Polskie fora to niestety same śmieci.

Ale TOR jest też używany np przez opozycjonistów z krajów takich jak Chiny czy Iran.

Użytkownik ChemicalStimulants edytował ten post 06.10.2012 - 22:25

  • 0

#28

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy czytanie tych śmieci czymś grozi? Chyba od czytania nikogo nie zamykają? :)
  • 0

#29

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@TikTak
Proszę bardzo ;)
Strona główna, proces aktualizacji i Sone - odpowiednik Twittera.

@ImpacT
Tak, mojemu znajomemu po 30minod odpalenia sieci wbiło CBA na chatę....
...żart

Raczej niczym nie grozi ;)

Załączone grafiki

  • 2012-10-07_100050.jpg
  • 2012-10-07_100238.jpg
  • 2012-10-07_100352.jpg

  • 0



#30

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Istotnie, OnionForum już nie istnieje a większość ludzi z Torowiska to gimbusy albo trolle. Zoofilia jest przecież też w normalnym internecie i bez problemów można znaleźć nawet w Google Grafika. Treści podchodzące pod nekrofilię też są [wkładanie palców w pochwę babki na sekcji i dymanie korpusu owcy chyba się liczy?], do tego kopro/urofilia. Tylko pedofilii w normalnym nie ma. || @ImpacT Samo czytanie niczym nie grozi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych