Skocz do zawartości


Zdjęcie

Armin Meiwes - kanibal z Rotenburga (18+)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Poniższy artykuł zawiera treści wyjątkowo drastyczne - jeśli jesteś osobą wrażliwą, odpuść sobie.

Edycja: DK
Na wniosek autora, którym jest Adam Gabryelów skopiowana treść została usunięta, oryginał artykułu znajduje się tutaj.


PS. Na stronie źródłowej znajduje się sonda odnośnie kary dla tego człowieka. Większość jest za karą śmierci, ale też niewiele mniej osób jest za uniewinnieniem.


Zatem, która z opcji jest Waszym zdaniem słuszna? Śmierć, leczenie, więzienie, czy wolność?
  • 5

#2

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zatem, która z opcji jest Waszym zdaniem słuszna? Śmierć, leczenie, więzienie, czy wolność?


Nie ma poszkodowanego więc nie ma winy - osobiście jestem za uniewinnieniem.

Świetny artykuł Ill, łap plusa ;).
  • 0



#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem leczenie. Śmierć jest niedorzeczna, skoro ofiara sama się zgłosiła.
  • 0



#4

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całe "kontrowersje" wokół sprawy są doprawdy pocieszne, jeśli pomyśleć że jakieś 50 lat urabiania opinii publicznej temu, podobną "dyskusję" wzbudziłoby ujawnienie homoseksualnych stosunków między dwiema osobami. :)
  • 0

#5

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

to jeszcze nic, do tego co robił Ottis Tool, + 18



Samo zabijanie i różne sposoby seksualnego wykorzystywania ofiar zarówno przed ich śmiercią, jak i po niej to w gruncie rzeczy drobnostka w porównaniu z faworyzowaną przez Ottisa metodą pozbywania się zwłok. Co prawda ani on, ani Henry Lee nigdy nie zostali formalnie oskarżeni o ludożerstwo, ale Toole nigdy nie robił tajemnicy ze swego upodobania do pieczonego na ruszcie ludzkiego mięsa. Lucas - choć raz czy dwa skusił się na wspólną tego rodzaju kolacyjkę - z zasady nie brał w tym udziału. Nie dlatego, by miał coś przeciw samej idei kanibalizmu, skądże! Nie odpowiadał mu tylko sposób, w jaki wspólnik przyrządzał potrawy. „Nie lubię sosu barbecue" - że pozwolimy sobie ująć to jego własnymi słowy.
Krótko przed śmiercią, w roku 1996, Ottis Toole udzielił wywiadu niezależnemu dziennikarzowi Billy'emu Bobowi Bartonowi. Kiedy ich rozmowa zeszła na gastronomiczne upodobania Toole'a, Barton zauważył, że słowa rozmówcy świadczą o jego szczególnym upodobaniu do potraw z młodych chłopców. „Trochę się tego w życiu zjadło -odparł skromnie Ottis i dorzucił garść szczegółów. - Najpierw wychodziłem, żeby upolować jakiegoś małego chłopaka [...] chwytałem go, wiązałem, kneblowałem, pakowałem do bagażnika i wiozłem do siebie". Tu Ottis zaczął rozwodzić się nad różnymi zboczonymi praktykami seksualnymi, do których zmuszał ofiary, i dopiero uporawszy się z tym problemem, wrócił do rozważań o swoich ulubionych metodach kulinarnych. „Po rozebraniu do naga trzeba go powiesić - głową na dól - za kostki, poderżnąć gardło, wypatroszyć, usunąć wnętrzności, wątrobę i serce. Potem odciąć głowę i spuścić krew. [...] Piekłem ich w całości nad węglem drzewnym; węgiel drzewny daje mało dymu. Trzeba zdjąć ciało i nadziać je na stalowy pręt. Wsadza się go w tyłek i pcha mocno, aż wyjdzie szyją [...] potem mocuje wszystko na widełkach rożna, żeby można było obracać. Smaczne jak cholera".

Poproszony o określenie smaku dziecięcego mięsa Toole, stal się jeszcze bardziej wymowny: „Smakuje jak pieczone prosię. Nie da się odróżnić chłopca od dziewczynki, dopóki nie skończą dziesięciu lat. U nastolatków pojawia się pewna różnica w aromacie; chłopcy trochę bardziej zalatują dziczyzną. Daj mi kawałek pieczonego czternastolatka i czternastoletniej dziewczyny - bez mrugnięcia okiem powiem ci, które jest które [...]. Z nastolatków robi się dobrą pieczeń; moja ulubiona to zadnia i krzyżowa. Jeśli chodzi o młodsze - to wolę żeberka -[są] soczyste i bardzo smaczne. Powinieneś kiedyś spróbować [...]. Ludzie jedzą świnie, krowy, konie. Ja lubię jeść ludzi. To też dobre mięso. Jak sam nie jadłeś, to nie mów, że niesmaczne. Mogłoby ci przypaść do gustu".
  • 1

#6

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja bym go uniewinnił. Ten Brandes sam chciał umrzeć, więc nie ma ofiary, a skoro kanibalizm nie jest nawet przestępstwem w Niemczech, to za co niby należałoby go kara? Tłumaczenie, że decyzja "zjedzonego" została podjęta pod wpływem leków przeciwbólowych i alkoholu jest trochę niedorzeczna, zważywszy, że wcześniej napisane jest, że wszystkie szczegóły zostały uzgodnione drogą elektroniczną.
  • 0

#7

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to jeszcze nic, do tego co robił Ottis Tool, + 18

Jeśli masz zamiar urządzić paradę psycholi i ich spektakularnych dzieł, to się wstrzymaj. Bohater artykułu nie jest psycholem-rzeźnikiem, ale człowiekiem o, jak stwierdzili psychologowie, zrównoważonej psychice. Zdecydowanie różni się od postaci, która przytoczyłeś.

Ja bym go uniewinnił. Ten Brandes sam chciał umrzeć, więc nie ma ofiary, a skoro kanibalizm nie jest nawet przestępstwem w Niemczech, to za co niby należałoby go kara? Tłumaczenie, że decyzja "zjedzonego" została podjęta pod wpływem leków przeciwbólowych i alkoholu jest trochę niedorzeczna, zważywszy, że wcześniej napisane jest, że wszystkie szczegóły zostały uzgodnione drogą elektroniczną.

A artykule jest napisane, że został złapany, gdy umówił się z drugim ochotnikiem. Nie wiemy co by się stało, gdyby został złapany za 5, 10, 20 razem albo gdyby nigdy do tego nie doszło. Mógłby stać się zbyt pewny siebie i niekoniecznie tak bardzo liczyć się z wolą samobójcy. Mógłby w ogóle nie szukać już samobójców...

Użytkownik Ill edytował ten post 10.07.2012 - 18:21

  • 0

#8 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Znalazłem jego wiadomości z forum "The Cannibal Cafe"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Cały film prawdopodobnie nie jest dostępny w sieci. Znalazłem jedynie zdjęcie zabezpieczonej taśmy
Dołączona grafika
  • 3

#9

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A artykule jest napisane, że został złapany, gdy umówił się z drugim ochotnikiem. Nie wiemy co by się stało, gdyby został złapany za 5, 10, 20 razem albo gdyby nigdy do tego nie doszło. Mógłby stać się zbyt pewny siebie i niekoniecznie tak bardzo liczyć się z wolą samobójcy. Mógłby w ogóle nie szukać już samobójców...


Czyli chciałbyś karać ludzi za to, czego jeszcze nie zrobili? Jak nazywał się ten film...? "Raport mniejszości"?
  • 0

#10

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do taśmy z nagraniem, sugeruję zapytać o nią na 4chanie.
  • 0



#11

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli chciałbyś karać ludzi za to, czego jeszcze nie zrobili? Jak nazywał się ten film...? "Raport mniejszości"?

Nie rozumiesz. Nie przypisuj mi zamiarów, których nie opisałem.
W świetle prawa jest to morderstwo, bo pozbawił życia człowieka i to człowieka, który w krytycznym momencie był pod wpływem leków i alkoholu, a więc mógł nie potrafić prawidłowo osądzić swojej sytuacji. Było w artykule wspomniane, że podobno jedna z osób zrezygnowała tuż przed samą śmiercią i jej wola została uszanowana.
Jednak w tym przypadku, mamy człowieka będącego pod wpływem leków i alkoholu, a później jeszcze nieprzytomnego (bo zemdlał pewnie z osłabienia), który do końca nie ma szansy się wycofać. Dlatego z mojego punktu widzenia jest to morderstwo i powinno zostać ukarane.

Użytkownik Ill edytował ten post 10.07.2012 - 18:54

  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na 4chanie średnio. Może by Ci dali gifa z tym, ale całe nagranie chyba nie. Od takich rzeczy to Onion forum pod TORem.
  • 0



#13

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Czyli chciałbyś karać ludzi za to, czego jeszcze nie zrobili? Jak nazywał się ten film...? "Raport mniejszości"?

Nie rozumiesz. Nie przypisuj mi zamiarów, których nie opisałem.
W świetle prawa jest to morderstwo, bo pozbawił życia człowieka i to człowieka, który w krytycznym momencie był pod wpływem leków i alkoholu, a więc mógł nie potrafić prawidłowo osądzić swojej sytuacji. Było w artykule wspomniane, że podobno jedna z osób zrezygnowała tuż przed samą śmiercią i jej wola została uszanowana.
Jednak w tym przypadku, mamy człowieka będącego pod wpływem leków i alkoholu, a później jeszcze nieprzytomnego (bo zemdlał pewnie z osłabienia), który do końca nie ma szansy się wycofać. Dlatego z mojego punktu widzenia jest to morderstwo i powinno zostać ukarane.

Podpisuje sie pod tym oraz uważam że sama profilaktyka w tym wypadku jest w porządku. Tak samo jak karze się za jazdę po pijanemu tak samo zamknąć czubka jest wskazane . Co do kary to kara śmierci, nie widzę powodów dla których społeczeństwo ma utrzymywać przy życiu zwyrolów.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 10.07.2012 - 20:25

  • 2

#14

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Phi, też wielce skandal. Zarżnąć świnię wbrew jej woli to dobry uczynek i pożyteczna praca; zdjęcia prężnie pracujących rzeźni pokazuje się jako symbol dobrobytu i szczęścia - ale zabójstwo i spożycie zadowolonego z tego nieszkodliwego fetyszysty nagle wzbudza kontrowersje.

Bardzo estetycznie na tym pierwszym kadrze wygląda nasz kolega - jak półtuszka; Armin ma na sobie schludny fartuszek - słowem, rzemieślnik przy pracy.

Użytkownik Arctur V. edytował ten post 10.07.2012 - 22:00

  • 0

#15

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Phi, też wielce skandal.

Bardzo estetycznie na tym pierwszym kadrze wygląda nasz kolega - jak półtuszka; Armin ma na sobie schludny fartuszek - słowem, rzemieślnik przy pracy.


Jeśli miałeś zamiar być śmieszny, to wskaż mi, od którego momentu się powinienem śmiać.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych