Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia
Czas trwania: 33:00
Polska lokalizacja: tak
Tagi: świadome śnienie ld lucid dreaming
Krótka recenzja: Co by było, gdyby istniało miejsce poza granicami budzenia się i śnienia? Miejsce, w którym śnisz i jesteś świadomy jednocześnie? To nie jest fantastyka. To jest świadome śnienie, czyli taki sen, w którym wiesz, że śnisz.

"Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia" zawiera wywiady ze znanymi badaczami snów oraz ekspertami w sprawach świadomego śnienia, którzy świadomie doświadczają wyobraźni snu, źródła niekończących się przełomów w nauce, sztuce, psychologii i rozwoju duchowym. Wybierz się w niezwykłą podróż z pionierami badającymi cuda i tajemnice leżące na pograniczu snu i świadomości.

Film dostępny jest do obejrzenia w wersji polskiej na portalu Paranormalium - kliknij tutaj, aby obejrzeć

W późniejszym czasie do filmu dodana zostanie ścieżka lektora.
  • 0



#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest trochę błędów w tłumaczeniu. Np, ktoś mówi: "Gdy przejdziesz przez zakręt, co widzisz? Możesz zobaczyć samochód, park, duży budynek, lub coś podobnego"
A napisy: "A gdy już do tego dojdzie, co widzisz? Możesz zobaczyć kolor, park, duży dom, czy coś podobnego".
Wiele jest też błędów polegających na użyciu złego czasu. Ktoś w filmie mówi np w czasie przeszył a napisy są w teraźniejszym. Zanim dodacie lektora poprawcie tłumaczenie.
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem, że mnie jest więcej niż jeden :P

Tłumaczyłem cały film ze słuchu, stąd w napisach mogą być błędy. Jeśli ktoś takowe wypatrzył to byłbym wdzięczny za zasugerowanie poprawek ;)
  • 0



#4

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

02:25 "Będziemy mogli robić rzeczy, które do tej pory wydawały nam się dziwne." powinno być "Będziemy mogli robić rzeczy, które były poza naszym zasięgiem."

02:55 "Jest to jednak większa cześć świadomości związanej ze snem" powinno być " Jest to tylko miara świadomości, którą masz w stosunku do snu"

03:00 powinno być "W świadomym śnie zbliżasz się do wybudzenia świadomości, w takim sensie, że obudziłeś się we śnie pod względem funkcjonowania mentalnego"

03:27 powinno być "Niektórzy ludzie są w to w pełni zaangażowani, uczestniczą w tym w całości, niektórzy mogą przemieniać rzeczy, na przykład wodę w ogień, ogień w wodę"

03:54 powinno być "W którym byłam w basenie i zaczęłam się w nim topić (...) czy chcę zostać w tym basenie i tonąć dalej lub być bezpieczna i obudzić się w moim łóżku."

Prawdę mówiąc nie chce mi się szukać więcej błędów, te które podałem są dosyć nieznaczące, ale niektóre całkowicie zmieniają znaczenie zdania.
  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych