Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żydzi: Hebrajski musi być językiem urzędowym obok polskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Żydzi: Hebrajski musi być językiem urzędowym obok polskiego"

Dołączona grafika

Chcą powrotu nad Wisłę 3 milionów Żydów.

"Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym - informuje TVP Info."

Organizacja, którą założyła izraelska artystka Yael Bartana zaczyna wkraczać do realnej polityki. Właśnie zaprezentowano program Ruchu, w którym znalazł się nawet postulat sfinansowania akcji przesiedlania Żydów do Polski z podatków.
Żydowscy działacze uważają, że Senat powinien zostać przekształcony w Izbę Mniejszości, a polski rząd powinien zerwać konkordat z Watykanem.


"Logo organizacji powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida - dodaje stacja"

Były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss mówi, że propozycje Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce są zaskakujące. Zauważa też, że przed II wojną światową Żydzi w Polsce mówili w jidysz, a nie po hebrajsku.

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, mam nadzieję że to tylko prowokacja i żadnemu z naszych polityków nie przyjdzie do głowy by do tego dopuścić.


źródło 1
a dla tych, którzy nie lubią sfory ;]
źródło 2
źródło 3

#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to język angielski nie jest tym dugim?

#3

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie przejdzie :P

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to problem emerytur rozwiązany. Żydzi będą na nas robić. :mrgreen:

Tak serio, kolejna łaknąca sławy celebrytka-polityk. Gdzie ona znajdzie 3 miliony Żydów którzy chcieliby tu wrócić.



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja chcę aby to był śląski, kaszubski i mazurski. Góralski też. Hebrajski nie pochodzi z ziem polskich więc nie jest nam potrzebny. Do Żydów nic nie mam.



#6

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mazurski?? Ja myślałem że mam normalną wymowę :D



#7

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie mogę patrzeć na to logo :| to jakaś masakra... mam nadzieje, że nie dopuszczą do tego. i jak ich lubić ??

#8

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ronaldo jak typowy antysemita, czyli jeden żyd coś zrobi to od razu nienawidzi całego narodu.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 04.07.2012 - 19:54


#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jeden człowiek... no fajnie. niemców też nie lubię


edit : przepraszam - jeden żyd

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 04.07.2012 - 20:26


#10

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taa a Natanek chce żeby każdy wyrzucił swoją kopie "Diabolo".Ludzie, jakbym miał brać na poważnie każde takie doniesienia to bym siedział od kilku lat w szpitalu psychiatrycznym...



#11

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi: Hebrajski musi być językiem urzędowym obok polskiego


Postulat jakiegoś tam ruchu włożony w usta wszystkich Żydów. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał do nikogo pretensji, gdy następnym razem usłyszy o "polskich obozach zagłady", skoro sam nie potrafi sformuować zdania bez zbędnych metafor.



#12

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uważajcie bo 3 milionów żydów przyjedzie do Polski zarabiać 500 € miesięcznie.. ale znając ich mogą nam tu wyeksportować 3 miliony Palestyńczyków ze Strefy Gazy.

Użytkownik Striker edytował ten post 04.07.2012 - 21:20


#13 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest tak głupie, że nawet nie chciało mi się kpiąco uśmiechnąć. Ciekawi mnie tylko, którzy Żydzi mieliby wrócić. Podobno 3 mln Żydów kwaterujących w Polsce zginęło podczas ostatniej wojny. No chyba, że ta pani wierzy w kłamstwo oświęcimskie. Ale przynajmniej ŁKS i Widzew mieliby potencjał ludnościowy, z którego mogliby werbować piłkarzy :)

#14

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zbeszczeszczenie godła naszego kraju, powinien się ktoś tym zając...

#15

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Scenariusz rozbiorowy nabiera tempa, zaś idea Judeopolonii, stara jak sam syjonizm, wraca do łask. Zawsze uśmiechałem się, czytając komentarze Pana Michalkiewicza, który od lat zapowiada stopniową ewakuację Izraela (lub rozdwojenie państwowości żydowskiej w ramach kopii zapasowej) na tereny naszego pożal się Boże kraju, lecz jak widać muszę swoją postawę jeszcze raz przemyśleć, gdyż to już powoli przestaje być zabawne.

I nie myślcie, że jeśli nastąpi masowa migracja ("powrót") Żydów na tereny naszego pożal się Boże kraju, to będą funkcjonować na zasadzie równości z naszym mniej wartościowym narodem. By okiełznać polski antysemityzm wysysany wraz z mlekiem matki, koniecznym będzie utworzenie odpowiedniej, nowej warstwy rządzącej - szlachty jerozolimskiej.
Żeby Żydzi mieliby żyć na takich samych zasadach jak te podłe antysemickie polaki, też ci podły, typowo polski antysemityzm.


_________________________________________________________________________________

Taa a Natanek chce żeby każdy wyrzucił swoją kopie "Diabolo".Ludzie, jakbym miał brać na poważnie każde takie doniesienia to bym siedział od kilku lat w szpitalu psychiatrycznym...

Każdy, kto broni Diablo 3 powinien być odstrzelony, bo to co odwala z prawem i klientami Blizzard jest rozbojem w biały dzień i też powinni być osądzeni na kulę :D co stawia apologetów w cieniu podejrzeń o bycie opłacanym przez Blizzard lub przypadku ciężkiego skretynienia i pytaniem kto dał im pieniądze i komputer, tak nawiasem bo zawsze gdy pada Diabolo zaczynam trząść się ze śmiechu - ta gra dostarcza najwięcej zabawy, gdy się jej nie kupi :D

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 04.07.2012 - 22:21





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych