Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częste hipnagogie(?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Paige.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś roku dosyć często budzę się "w trakcie" snu. Myślę, że spowodowane jest to tym, że notorycznie się nie wysypiam. Z reguły wygląda to tak, że krótko po zaśnięciu budzę się i czuję, że mam zamknięte oczy, nie mogę się ruszyć, ale nigdy nie mam omamów, bo kiedy się budzę w tym stanie to zaczynam odczuwać lekką panikę i po kilku sekundach całkowicie się wybudzam (panika chyba spowodowana tym, że kiedyś interesowałam bardzo się tymi wszystkimi ld, oobe, słyszłam o paraliżu przysennym i chyba troche mnie to przeraża ;) no i zasadniczo to dziwne jak się człowiek budzi i nie może ruszyć). Tutaj mam w sumie dwa pytania: po pierwsze czy to nie jest dziwne, że miewam te stany stosunkowo często (kilka razy w miesiącu)? Chociaż pewnie powinnam zapytać lekarza, z drugiej strony może się przeceniam i to jest coś zwyczajnego, coś innego niż mi się wydaje, nie wiem. A drugie ważniejsze pytanie - czy w takim stanie jest łatwiej doprowadzić do oobe/ld? Wbrew temu, co wcześniej pisałam chętnie bym spróbowała jeszcze raz, może pójdzie lepiej niż te kilka lat temu ;) Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Użytkownik Paige edytował ten post 25.06.2012 - 22:38

  • 0

#2

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez ostatnie półtora tygodnia zdarzyło mi się nie spać po 2-3 noce i doświadczyłem tego samego stanu dwukrotnie. Przypuszczam, że organizm jest tak wyczerpany, że zasypia zanim zdążysz utracić świadomość. Na pewno bardzo ułatwia to osiąganie ld lub nawet oobe. To o czym mówisz to oczywiście paraliż senny. Miałem go wiele razy, niekiedy z niezłymi omamami. Człowiek potrafi wpaść w potworną panikę a nawet nie może się ruszyć i wydać z siebie pół dźwięku. Musisz zrozumieć, że to tylko ILUZJA, wtedy cały strach mija. Pozdrawiam.

Użytkownik AdeK edytował ten post 25.06.2012 - 22:54

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych