Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy wir w Łebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ciągu ostatnich kilku dni w Łebie utonęły trzy osoby, kilkadziesiąt w ostatniej chwili wyciągnęli z wody ratownicy. Turyści coraz głośniej mówią o tajemniczym wirze, który wciąga pływaków - czytamy w "Metrze".

W Łebie są trzy plaże. Główna, oznaczona literą A. Codziennie relaksują się tu tysiące urlopowiczów. Na zachód od niej, za kanałem portowym, jest plaża B, a na wschód - C. Bezpieczeństwa plażowiczów pilnuje ok. 40 ratowników.

Kurort co roku walczy o miano urlopowej stolicy Polski. Teraz jest inaczej, a to za sprawą dziwnych utonięć. - To, co się w tym roku dzieje, wszystkich nas zszokowało - mówi sekretarz Łeby Ewa Horanin.

http://fakty.interia...
  • 0



#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może jakiś kolejny nieznany gatunek ?? :surprised:
Jeśli piranie były w stanie się przystosować. :shock:
  • 0



#3

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bez paniki to zwykły wir :)
  • 0

#4

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...dziwne, że o tym wirze nie mówino i nie pisano np. rok temu czy też kilka lat wcześniej...
  • 0

#5

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O jejku, myślałem że ktoś pisze o zawrotach głowy- serio! No cóz, może to to samo, co "znika", lub zatapia statki w Trójkącie Bermudzkim?
  • 0

#6

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiry się pojawiają i znikają to normalka w morzu, dlatego marni pływcy nie powinni się oddalać od brzegu i pływać w kierunku do niego a nie do morza. A swoją drogą w Łebie jest poprostu bosko :)
  • 0

#7

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ja może dodam dalszą część artykułu

Jak informuje dziennik wielu turystów zrezygnowało z urlopu, widząc na plaży kolejnych topielców. Dramat zaczął się 23 lipca. Kilkanaście metrów od brzegu utopił się 9-letni chłopiec. - Jego ciało znaleziono dwa dni później w odległym o kilka kilometrów Czołpinie - potwierdza komendant policji w Łebie Andrzej Jabłoński. - Chłopiec wpadł w wir wodny, który powstaje przez bliskość wejścia do kanału portowego - mówi.

- Przy falochronie i w najbliższej jego okolicy, po lewej stronie od wyjścia z portu - precyzuje Tadeusz Zalewski, który zajmuje się miejscowymi ratownikami. - Tam są niebezpieczne prądy morskie, a wiry i fale wywołują ruchy wody, które wciągają ludzi w głąb morza. Wówczas nawet najlepszym pływakom trudno wrócić do brzegu - dodaje.

Czy opiekun plaż nie powinien ostrzec turystów przed niebezpieczeństwem? Władze miasta twierdzą, że odpowiednie znaki się pojawiły, ale... "wandale je kradną" - mówi Horanin. Zalewski przytakuje: - Wykopujemy znaki wieczorem i chowamy w obawie przed kradzieżą, ale i tak nie możemy ich upilnować.

Turyści są innego zdania. - Tylko raz widziałem znak na plaży, ale był mały i stał w złym miejscu - stwierdza Jacek Kadej, który był w Łebie cztery dni. - Wystarczy przecież zagrodzić taśmą 50 m plaży - denerwuje się Piotr Kowalewski.

Jeden z ratowników uważa ten pomysł za zły. - Żyjemy z turystów. Jak się zamknie plażę, będzie panika i wszyscy wyjadą. Wówczas padnie nie tylko Łeba, ale i my stracimy pracę - przekonuje rozmówca "Metra".

Źródło informacji: PAP
  • 0

#8

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z ratowników uważa ten pomysł za zły. - Żyjemy z turystów. Jak się zamknie plażę, będzie panika i wszyscy wyjadą.

To lepiej niech się ludzie topią!
Chyba temu ratownikowi słońce wypaliło resztkę mózgu.
Dla ratownika jeżeli zdecydował się na taki zawód,nadrzędną i nie podlegającą dyskusji sprawą jest ratowanie ludzkiego życia i zabezpieczanie plaż przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem.
Wiem,bo sam mam ukończony kurs ratownika wodnego.
Można tylko współczuć rodzinom ofiar i WOPR-owi ,że zatrudniają takich niekompetentnych pacanów.
  • 0



#9

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeden z ratowników uważa ten pomysł za zły. - Żyjemy z turystów. Jak się zamknie plażę, będzie panika i wszyscy wyjadą. Wówczas padnie nie tylko Łeba, ale i my stracimy pracę - przekonuje rozmówca "Metra".


Sorry,Winnetou.Business is business ;]
Yhh.Ja tam mam respekt do takich wiadomości,bo dwa lata temu mi się kumpel utopił.
  • 0

#10

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kilkanaście metrów od brzegu utopił się 9-letni chłopiec.

to ja gratuluje rodzicom którzy pozwalają 9 latkowi wypływać kilkanaście metrów w morze samemu. Jak dla mnie to nic szczególnego a wręcz normalnego nad morze. A to tylko wina ludzi że niewiedzą o tym że pływanie w morzu może się źle skończyć.
  • 0

#11

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mieszkam koło Łeby i nic dziwnego nie zarejestrowałem :] żaden Trójkąt Bermudzki :P
  • 0

#12

cleric.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

asp, kilkanaście m to w sumie wcale nie tak dużo.. ale mimo wszystko powinni pilnować.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych