Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny zapach


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Coś dziwnego według mnie się dzieje, bo ciągle odczuwam zapach.. farby czy jakichś detergentów, nie mogę się od tego uwolnić. Przebrałem się, umyłem, bo myślałem, że od ubrań, ale to nie to.. zapach jest tak jakby w nosie, a nie jak normalnie się coś wącha. Kiedyś też tak już miałem, za Chiny nie mogłem uciec od tego, jakkolwiek bym nie wytarł nosa, nie przemył, nawet w klasie to czułem, kilometry od domu.

Ale niezupełnie to dotyczy tematu, chodzi o dziewczynę nie pamiętam skąd, chyba z kafeterii, która opowiadała o tym, że przed czyjąś śmiercią czuła swąd spalenizny, tylko nie jestem pewien, bo nie mogę znaleźć tego.

@edit

nie swąd spalenizny, ale i tak dziwne:

"...Nie już nie śnią mi się zęby ,które rzekomo oznaczają śmierć bliskiej osoby ale....no właśnie zapewne będzie się to Wam wydawało dziwne ale ja przed śmiercią nawet znanej osoby(Ś.P. Jarocka,Whitney)czuję zapach kalii,badż jak ja to nazywam zapach trupa(najlepiej drapać przez jakieś 15sek.skóre i ona ma taki dziwny zapach),przed katastrofą kolejową przez prawie cały piatek ten wspomniany zapach za mną chodził-dla mnie jest to udręka-niestety....i mam pytanie czy może też z Was ktoś tak ma?Może podobnie??Pozdrawiam DbŁ."

Użytkownik andar edytował ten post 21.06.2012 - 01:55

  • -1

#2

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

czucie smrodu spalenizny może być objawem nowotworu mózgu.
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak bardzo czujesz ten zapach, nie wiem też, czy sam nie starasz się sobie tego wmówić. Wiele ludzi chce poczuć coś paranormalnego i trochę się "wkręcają", co nie ma najmniejszego sensu. Nie krytykuję tu nikogo, ale po prostu warto zdać sobie z tego sprawę.

A jeśli naprawdę mocno czujesz ten zapach, jeśli on jest silny itd. to faktycznie jak napisał kolega wyżej, odczuwanie zapachów może być objawem np: nowotworu mózgu, a także innych chorób, nawet depresji.
  • 0



#4

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może mieszkanie obok przechodzi remont?

Nie doczytałem, że czujesz w innych miejscach. :) Nie byłeś na jakimś ognisku czy coś? Wsadziłeś ubranie do szafy, reszta prześmiardła i teraz nawet zmieniając czujesz. Zapytaj kilka osób czy czują coś od ubrań, albo nawet zaproś do domu i niech powiedzą czy inny zapach jakiś jest.

Użytkownik Asoto edytował ten post 21.06.2012 - 10:58

  • 0

#5

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja to miałem kilka ray tak że przez kilka dni nie zależnie co jadłem to zawse miałem słodki posmak-też nie wiem od czego.
  • 0



#6

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może od siebie dodam, że ostatnio zdarzało mi się coś w tym typie. Troszeczkę podobne.
Mało spałam, byłam kompletnie wypruta. W końcu zaczęłam mieć właśnie halucynacje... zapachowe. Co prawda moje doznania były o wiele przyjemniejsze od Twoich, bo ja czułam zapachy kojarzące mi się z miłymi chwilami. Zapach działki przy lesie, maminych wypieków, domu sprzed ponad 10 lat, domów przyjaciółek z dzieciństwa. Potrafiło utrzymywać się godzinami, tak od północy do rana (~piąta).
Stąd moje pytanie - nie jesteś przemęczony?
  • 0

#7

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Może to są napady hakowe, podczas których chory ma złudzenia węchowe. Podrażnienie okolicy haka zakrętu hipokampa(częsc mózgu) , może być przyczyną odczuwania takiego smrodu.Więc radze skątaktować się z lekarzem,wykonać rezonans.

Użytkownik agusiaq edytował ten post 21.06.2012 - 12:13

  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak czasem mam. Zaczęło się gdy kilka lat temu uderzyłam się w tył głowy i miałam lekkie wstrząśnienie mózgu (nawet nie byłam u lekarza, po prostu przez jakieś 2 dni czułam jakbym miała mózg z gąbki a później przeszło). Od tego czasu sporadycznie czuję zapach kojarzący mi się z przypaloną krwią wymieszaną z mąką (na początku, po wypadku czułam to częściej, teraz po latach rzadziej - przez jakieś 4 lata miałam spokój ale 3 miesiące temu znowu to poczułam, czułam to również 2 tygodnie temu ale ten przypadek chyba wywołało zażycie aspiryny - po raz pierwszy od dobrych paru lat zażyłam aspirynę i najwyraźniej mój organizm w międzyczasie nabawił się uczulenia na nią, miałam tak już kiedyś z Gripexsem).

Ten zapach który ja czuje jest charakterystyczny dla uszkodzeń mózgu. Wiele osób po wstrząśnieniu mózgu lub przy tętniakach/nowotworach opisuje podobne objawy (spalenizna, zapach papierosów, zapach dymu - jeszcze nie spotkałam się z opisem "przypalona krew wymieszana z mąką" ale jednak mój przypadek wpasowuje się w schemat wszelkich "spalenizn i dymów"). Jednakże nie wiem czy zapach detergentów również do tego pasuje (to chyba zależy kto co uważa za zapach detergentu). Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze zatoki. Mogą być po prostu przytkane i odłożył się tam zapach jakiegoś domestosa. Aha. Zatkane zatoki nie muszą oznaczać kataru. Katar w większości przypadków występuje gdy zatoki są drożne i płyn ma jak wylecieć. Gdy nie są drożne wydzielina się w nich odkłada i człowiek ma wrażenie że ma lekko przytkany nos ale nie może się wysmarkać xD
  • 3



#9

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czułam środki chemiczne, czasem jeszcze tosty czuję czy pizzę, nie ma powodów do obaw :D
  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w tym rankingu wygrywa - umiejętność czucia że ktoś próbuje robić z ciebie konia ^^,
Co do tego ma koń @@
  • 0



#11

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie wspomniałem o tym, bo nie dostrzegłem związku, ale..wczoraj miałem lekko zapadniętą prawą powiekę tuż po obudzeniu i na niej wyskoczyła przez sen krosta, a parę tygodni temu miałem tak zapadniętą jakby ktoś mi oko podbił, tyle że bez sińca. Tak wiem nie najlepszy może dział ^^ ale miałem tak 2 razy w życiu jak opisałem i po godzinie~ wszystko wracało do normy..

Poza tym, czasem (bardzo rzadko, może raz w miesiącu lub jeszcze rzadziej) potrafi pojawić się na ułamek sekundy kropka przed oczami np. na monitorze. Taka mała, no taki impuls w kształcie kropki jakby. A z nosem, objawy pasują w sumie. Czyli wracam do punktu wyjścia, bo różne opinie jak widać xD



Tylko jeszcze sprawa tej dziewczyny mnie interesuje, jeśli wierzyć w to zjawisko pojawiania się zapachu przed śmiercią bliskiego. Czy to dzięki telepatii?

@edit

z tym "ciągle odczuwam" zapach farby, detergentów chyba jednak przesadziłem. Nie czuję tego dosłownie bez przerwy, a raczej tak co kilkadziesiąt sekund/kilka minut pojawia się ten zapach. Na ognisku nie byłem, byłem dziś rano na dworzu i nic takiego nie czułem. A nawet jak ktoś coś smażyłby, to pokoje wietrzone godzinami raczej by wywietrzyły w 100%, więc to nie to...

tylko ten zapach przed czyjąś śmiercią, to ciekawe dość, choć nie o mnie mowa. Może podobnie jest z jasnowidzami? Mylą się z przewidywaniem przyszłości, ale ciała znajdują. Może po prostu mają bardzo wyostrzony węch i to wszystko?

Użytkownik andar edytował ten post 21.06.2012 - 13:36

  • -1

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jeszcze sprawa tej dziewczyny mnie interesuje, jeśli wierzyć w to zjawisko pojawiania się zapachu przed śmiercią bliskiego. Czy to dzięki telepatii?

Ciągle słyszy się o różnego rodzaju zwiastunach śmierci (spadające lub zatrzymujące się zegary, wyłaczające się urządzenia, pukanie czy jak tu dziwne zapachy) ale nikt tego dotąd nie udowodnił. Sama próbowałam gdy kilka tego typu symptomów pojawiło się w moim życiu - było to ponad rok temu i jak dotąd nikt od tamtego czasu nie umarł, no dobra, w zeszłym miesiącu umarło dwoje sąsiadów babci ale ponad roczny poślizg od zwiastunu do śmierci? No bez przesady...

W tym przypadku jednak wygląda mi to na przypadek. Dziewczyna nie pisze, że dzieje się tak za każdym razem gdy ktoś jej bliski ma umrzeć a jedyne sytuacje jakie opisuje (śmierć jakiejś "znanej osoby", katastrofa kolejowa) zdarzają się zbyt często by można było szukać jakiegoś związku (codziennie ktoś umiera, codziennie zdarzają się wypadki - gdyby zapachowi towarzyszyła np. wizja rozbijającego się pociągu to ja rozumiem. Ale sam zapach?). Nie przekonuje mnie to. Bardziej prawdopodobne, że tak jak ja kiedyś doznała urazu głowy i od tego czasu sporadycznie czuje ten zapach a nie znajdując jego wytłumaczenia stwierdza, że musi zapowiadać coś paranormalnego i szuka w mediach informacji o czyjejś śmierci. A to temat woda bo codziennie ktoś umiera.
  • 1



#13 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Poza tym, czasem (bardzo rzadko, może raz w miesiącu lub jeszcze rzadziej) potrafi pojawić się na ułamek sekundy kropka przed oczami np. na monitorze. Taka mała, no taki impuls w kształcie kropki jakby.


Też mam coś takiego tyle, że ja siedzę po 12h przed komputerem. Nie wiem wydaje mi się, że to objaw suchego oka.

Użytkownik Alucard edytował ten post 21.06.2012 - 16:40

  • 0

#14

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..wczoraj miałem lekko zapadniętą prawą powiekę tuż po obudzeniu

a parę tygodni temu miałem tak zapadniętą jakby ktoś mi oko podbił, tyle że bez sińca.

potrafi pojawić się na ułamek sekundy kropka przed oczami np. na monitorze.

tak co kilkadziesiąt sekund/kilka minut pojawia się ten zapach.

Lepiej powiedz to neurologowi. Sprawa może być poważna, choć równie dobrze może to być Twoje przewrażliwienie.
  • 0



#15 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

A może masz otwarte okno? Albo nieszczelne? Pomimo tego, że jest lato to sporo ludzi pali w piecach w celu ogrzania wody i lecą ci spaliny do środka.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych