Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strych


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1

Awakenings.
  • Postów: 6
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Od jakiegoś czasu "coś" nie daje mi zasnąć. Mieszkam w budynku, który kiedyś był magazynem. Później został on podzielony na mieszkania.
W nocy słysze jakby ktos chodził, biegał po strychu. Sąsiadka, która mieszka obok też to słyszy. Którejś nocy wszedłem na strych żeby sprawdzić co tam się dzieje. Czekałem cała godzine przy wyłączonym świetle i nic.
Gdy tylko słyszałem kroki, sprawdzałem czy klapa od strychu jest zamknięta i zawsze była. Sąsiadka o której wcześniej pisałem ma okna przy metalowych schodach (bardzo wyraźnie słychać kroki osoby która sie po nich przemieszcza w dzień tym bardziej w nocy) od wejscia do budynku. Opowiadała mi, że pewnej nocy ktoś zapukał do jej okna. Zerwała sie szybko z łozka ale nikogo tam nie było. Nie było słychać też "dudnienia" zbiegającej osoby.
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To na pewno duch.

No bo przecież dźwięki buszujących po strychu myszy, przeciągu i pukania w okno otępiałego zawisaka (taka duża ćma) są za ciche, żeby w nocnej ciszy ludzie je wyraźnie słyszeli. :roll:
  • 1



#3

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjaśnić łatwo i jest także bardzo dużo możliwości.

Obserwuj i wsłuchuj się dalej, zobaczysz czy nadal jest tak samo.

Pozdrawiam!

Użytkownik wiktor_44 edytował ten post 19.06.2012 - 14:20

  • 1



#4

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kup sobie stopery do uszu i po problemie...
  • 1

#5

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podziwiam odwagę, jeśli naprawdę zamknąłeś się na strychu po ciemku. Jeśli chcesz faktycznie zbadać obecność ducha, polecam ten temat:
http://www.paranorma...est-nawiedzony/
Wróć tam i weź tym razem pod uwagę kryteria, które sugeruje Ci powyższy link. O ile wciąż masz tyle samo odwagi. :)

Użytkownik Eldim edytował ten post 19.06.2012 - 23:43

  • 0

#6

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podziwiam odwagę, jeśli naprawdę zamknąłeś się na strychu po ciemku.

dorośnij.

Zostaw jakieś żarcie dla kun myszy szczurów i zobaczymy.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 19.06.2012 - 23:52

  • -2

#7

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie będę zgrywał internetowego bohatera, bo w świadomości, że na strychu "coś" jednak wywołuje choć pozorne anomalie na pewno nie zaryzykuję stwierdzenia, że poszedłbym tam i zamknął się po ciemku lekką ręką. Zachowujesz się, jakbyś w życiu nie zaznał ogromnego strachu.

Użytkownik Eldim edytował ten post 20.06.2012 - 00:32

  • 0

#8

Awakenings.
  • Postów: 6
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eldim, jeżeli chodzi o punkt 9 z linku który mi podałeś, to śniła mi sie jakiś czas temu dziewczyna. Widziałem dokładniej jej twarz ale nie jestem w stanie z nikim jej skojarzyć. Tak jakbym ja sam ją stworzył podczas snu.
A co do strychu to dziś było spokojnie. Wtedy gdy byłem tam sam, to ofc małego pietra miałem :)
Zobaczymy co bd dalej.
  • 0

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ustaw kamerę i zobacz, co się nagra. Na 99.9% to nie duch przeszkadza w spaniu, więc najpierw polecam wyjaśnić sprawę racjonalnie.
  • 0



#10

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Awakenings bardzo ciekawa Twoja historia, ja chyba z czystej ciekawości postarałabym się dotrzeć do jakiś materiałów archiwalnych/historycznych, które mogłyby wskazywać na samo miejsce, w którym mieszkasz (może sam budynek, a może i teren - być może coś tam się kiedyś wydarzyło). W sumie to i może nic istotnego, ale chyba dla świętego spokoju tak bym postąpiła. Może to pozwoli zrozumieć, co się dzieje w Twoim mieszkaniu.
  • 0

#11

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu "coś" nie daje mi zasnąć. Mieszkam w budynku, który kiedyś był magazynem. Później został on podzielony na mieszkania.


jak długo tam mieszkasz i od jakiego czasu słyszysz owe dźwięki? kiedy budynek został wybudowany, jak długo był magazynem, co w nim przechowywano? w jaki sposób jest wybudowany?

Opowiadała mi, że pewnej nocy ktoś zapukał do jej okna. Zerwała sie szybko z łozka ale nikogo tam nie było. Nie było słychać też "dudnienia" zbiegającej osoby.


w szybę mogło pukać cokolwiek. ptak, ćma. poza tym skoro "zerwała się z łóżka" mogła już zasypiać, a w momencie gdy ktoś zasypia może słyszeć różne rzeczy, albo czasami cichy dźwięk wydaje się głośniejszy.
  • 1

#12

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prosty sposób, wystarczy na noc rozsypać na strychu np. mąkę. i na drugi dzień sprawdzić (jeśli w nocy były hałasy) jakie ślady zostały w mące.
  • 0



#13

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosty sposób, wystarczy na noc rozsypać na strychu np. mąkę. i na drugi dzień sprawdzić (jeśli w nocy były hałasy) jakie ślady zostały w mące.


pawaw1, ciekawą myśl podajesz! jeśli to jakiś zwierzak, np. kuna czy szczur zostawi ślady. co do zwierząt - ktoś wyżej już proponował podłożenie jedzenia/trutki.
  • 0

#14

FusioN.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko jak zwierzak pokroju kuny dostałby się na strych? Prędzej obstawiałbym że to jakiś szczur/mysz. Co do pukania w okno, tak jak ktoś wyżej pisał, mógł przecież w szybę uderzyć jakiś ptak/owad.
  • 0

#15

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jak zwierzak pokroju kuny dostałby się na strych? Prędzej obstawiałbym że to jakiś szczur/mysz. Co do pukania w okno, tak jak ktoś wyżej pisał, mógł przecież w szybę uderzyć jakiś ptak/owad.

A jak dostaje się do takich pomieszceń szczur? Kuna wlezie wszędzie gdzie włazi szczurek.Zreszta mała demonstracja: . Mam starą 100 letnia stodołę , kiedys przyłapałem kunę jak wspinała sie po łatach więżby . (Łaty to te listwy na których leżą dachówki). Do podłogi miała ok 8 m.Niewiem nawet czy tak potrafią szczury.
Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych