Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reklama pilkasklep.pl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam

Od pewnego czasu na forum widnieje reklama sklepu pilkasklep.pl. Zakładam, że miejsce reklamowe zostało sprzedane przez nową już administrację forum.

Serwis ten( pilkasklep.pl) jest nowym sklepem w sieci, funkcjonuje zaledwie kilka tygodni. Sprzedaje sprzęt piłkarski. Trafiłem do tego sklepu z innej strony( zanim ich reklama zawisła tutaj) i przecierałem oczy ze zdumienia, gdy ujrzałem ceny sprzedawanych artykułów. Na pierwszy rzut oka-" fake, oszuści". Jednak doświadczenie w tej dziedzinie( posiadałem już x+ 1 par piłkarskiego obuwia) nie odrzuciło mnie z tej strony w pierwszym momencie. Wszkże w licencjonowanym przez m. in. Adidas sklepie( co prawda w garażu, jednak w Krakowie sklep ten cieszył się ze względu na ceny olbrzymią renomą) kupiłem buty Ronaldinho R10 oryginalne, najwyższy model za 250zł. Istniały także przeceny najwyższych modeli starszych serii na 250- 350zł, tym przede wszystkim trudnił się ten przedsiębiorca- świetne buty, najwyższa jakość jednak ze starszych serii( co odstraszało jedynie dzieciaków). Stąd nie przekreślałem tej strony od razu.

Jednak co możemy ujrzeć na stronie? Koszulki z minionego sezonu, zamiast 300- 400zł za 100- 120. Buty ADIDAS F50 ADIZERO TRX FG za 229zł- to już zaczęło budzić moje podejrzenia( w sklepach 550- 700zł)- ostatni, jednak już trochę zgrany, flagowy but od Adidasa( puszczony w tym razem czterech seriach, mimo, że każdy but określany jest mianem" F 50" istnieje zakres już od F5, po F10, F30 do F50 Adizero). Pięć różnych modeli stylistycznych( wersji kolorystycznej). Ale nauczony doświadczeniem, pomyślałem" ok, może mają świetne dojścia".

Napisałem do nich maila, szczegółowo wypytując ich na temat modelu, serii oraz kwestii oryginalności.

W ciągu kilku następnych dni odwiedzałem ten serwis- koszulki z zeszłego sezonu- OK- ale w kilka dni po prezentacji nowych( dość kontrowersyjnych) strojów Barcelony na najbliższy sezon, pojawia się u nich na przecenie z 429 na 129zł! Te koszulki jeszcze nie trafiły na tamten moment do sprzedaży w Polsce, a u nich już taka cena!

Kilka tygodni temu Adidas wypuścił i rozpoczął intensywne promowanie nowego buta z okazji EURO 2012( oczywiście Adidas jako sponsor techniczny wszystkich imprez sygnowanych logiem UEFA czy FIFA zbiera podczas takich turniejów jak Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata owoce swojej pracy) modelu PREDATOR LZ TRX FG, ktory możecie zobaczyć na nogach zawodników związanych z Adidasem. Co robi serwis pilkasklep.pl? Oczywiście dodaje but do oferty! Przecena z 589 na 199zł! Najwyższy model z nowej serii od Adidasa!

Przeszukiwałem Internet na okoliczość znalezienia opinii dotyczących tego sklepu. Każdy, kto miał z nimi do czynienia- odradza. Dodzwonić się nie można, firma nie ma siedziby w Polsce( ktoś gdzieś znalazł informacje o Hong- Kongu). Ludzie piszą, że czekają już ponad dwa tygodnie, które na realizację zamówienia rezerwuje sobie serwis. Nie znalazłem żadnego wpisu potwierdzającego udaną transkację. Jeśli chodzi o ich kuriozalne oferty- są tematem kpin( zarówno serwis jak i ludzie, którzy dali się nabić w butelkę) na forach związanych z piłką nożną. Ja oczywiście odpowiedzi na swojego maila nie otrzymałem do dzisiaj.

I tutaj pytanie do administracji paranormalne.pl. Dlaczego nie sprawdzacie kontrahenta przed sprzedaniem mu miejsca reklamowego? Dlaczego narażacie własnych użytkowników na straty finansowe? Dlaczego własną renomą uwiarygadniacie oszustów? Czy zamierzacie nadal kontynuować współprace z tym serwisem?

Pozdrawiam, Przemek

Użytkownik Shay edytował ten post 15.06.2012 - 23:34


#2

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co to ma do rzeczy? Sklep wykupuje tylko powierzchnię reklamową. Amber Gold jest piramidą finansową, a też agencja reklamowa obsługująca kampanię Ambera, wykupiła u nas widżet AdTaily.

Zrozumiałe jest, że treści reklamowe, publikowane przez niezwiązanych z VRP wydawców, nie są materiałami pochodzącymi od nas.

Użytkownik Serail edytował ten post 15.06.2012 - 23:58




#3

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tym biznesie nie chodzi przecież o uczciwość i dobro klienta, tylko o to, że serwis dostanie pieniądze za reklamy.



#4

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twierdzisz, że" problem nie istnieje"? Reklamując coś na swoim portalu( bilboardach, klub na swojej koszulce piłkarskiej, gazeta w rozkładówce) świadczycie renomą za tę firmę. Problemem jest to, że ta firma łamie prawo- sprzedaje podróbki jako oryginał bądź w ogóle nie wysyła produktów. Gdyby ktoś wykupił tu reklamę" Najtańszy koks w Warszawie" również byłaby to sprawa tylko i wyłącznie reklamodawcy?

Co jeżeli ktoś przez Waszą stronę trafi do tego sklepu, zrobi zamówienie i kilkaset złotych pójdzie w błoto? Bo ja, jako użytkownik miałbym pretensje, ze strona, której ufam zaproponowała mi sklep, w którym mnie oszukali.

Jeżeli z kolei jesteś pewny wiarygodności podmiotu, który reklamujecie- zamów te buty http://pilkasklep.pl...?id_product=425

Promocyjna cena- nie dość, że obniżyli z 589zł na 229, to jeszcze ostatnio na 199zł! Istna promocja. Jeśli towar okaże się oryginalny, odkupię je od Ciebie za 250zł. Czysty zysk, 50zł za nic. Wchodzisz?

Użytkownik Shay edytował ten post 15.06.2012 - 23:58


#5

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Promocyjna cena- nie dość, że obniżyli z 589zł na 229, to jeszcze ostatnio na 199zł! Istna promocja. Jeśli towar okaże się oryginalny, odkupię je od Ciebie za 250zł. Czysty zysk, 50zł za nic. Wchodzisz?

Jeżeli "sprzedają" towar po niezwykle niskich cenach i siedziba tego "sklepu" jest w Chinach, to chyba nie trzeba odpowiadać na pytanie, czy towar jest oryginalny ;).



#6

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Real Fox- gdyby reklamowali się jako" najwyższej klasy podróbki Adidasa, za 70% taniej od oryginału!" to mimo, iż byłoby to nie do końca zgodne z prawem, nie przejmowałbym się sprawą. Ale tu ewidentnie jest nastawienie na oszustwo i tego nie toleruję. Oczywiście nie ma w tym winy paranormalne.pl, po prostu liczę, że gdy już o tym wiedzą to zdejma tę reklamę.

Użytkownik Shay edytował ten post 16.06.2012 - 00:07


#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większość reklam w internecie to takie szemrane sklepy, albo bzdurne gry przeglądarkowe. Nie widzę możliwości walki z tym. Jeśli ktoś ma rozum to nie kupi tych podróbek.



#8

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego własną renomą uwiarygadniacie oszustów? Czy zamierzacie nadal kontynuować współprace z tym serwisem?

Nikt nikogo własną renomą nie uwiarygadnia ani też nie współpracuje. Ta reklama została dodana przez AdTaily, nie przez naszą Dziką Kurkę, ponieważ na koncie w AdTaily pod które podpięte jest paranormalne.pl jest uaktywniona opcja wyświetlania "kampanii rozliczanych za kliknięcie" i kampanie są wówczas dodawane na stronę automatycznie. Jedna kampania się kończy, wchodzi następna. I jedyne, co może Dzika Kurka zrobić, to wyłączyć te kampanie ręcznie w panelu na AdTaily - tyle że wtedy nie ma pewności, czy w ich miejsce nie wskoczą kolejne od tego reklamodawcy.



#9

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo," szemrane sklepy" jak to nazwałeś nie powinny stać w jednym szeregu obok nawet najbardziej bzdurnych gier przeglądarkowych. Czym innym jest próba wyłudzenia pieniędzy a czym innym zachęcanie do grania w wirtualną farmę czy inna głupotę.


Nikt nikogo własną renomą nie uwiarygadnia ani też nie współpracuje.


Ivellios- jest to uwiarygadnianie tej firmy, niezależnie od tego, czy jesteście tego świadomi oraz czy współpracujecie bezpośrednio z nią czy z firmą marketingową, która ich reprezentuje. Fakt współpracy zachodzi.

Jestem bardzo liberalnie nastawiony do wszelkiej formy reklamy, uważam, że biznes jest polem, na którym wolno więcej. Jednak nie wtedy, gdy ktoś ewidentnie chce kogoś oszukać- jest to niesmaczne. I nie sądze, by 4zł dziennie było warte tego, by kojarzyć Was z tym portalem. Zwłaszcza, że w niedługim czasie zapewne zniknie z eksponowanych miejsc w Internecie jak i z serwera, na którym jest umieszczony.

Użytkownik Shay edytował ten post 16.06.2012 - 00:48


#10

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież tak czy siak produkuje się to w Chinach. Może niczym sie nie różnią. Te same materiały ta sama technologia.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 16.06.2012 - 11:29


#11

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież*

Adidas produkuje buty w Indonezji, mam 3 pary z czego dwie do piłki. Ale gdyby po tej cenie ktoś zagwarantowałby mi tę samą jakość wykonania i materiałów, ale bez znaczka to bym kupił. Gdyby ta strona prowadziła taką działalność, do niczego bym się nie przyczepił.

Użytkownik Shay edytował ten post 16.06.2012 - 01:06


#12

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Adidas produkuje buty w Indonezji, mam 3 pary z czego dwie do piłki. Ale gdyby po tej cenie ktoś zagwarantowałby mi tę samą jakość wykonania i materiałów, ale bez znaczka to bym kupił. Gdyby ta strona prowadziła taką działalność, do niczego bym się nie przyczepił.



Gdyby nie ten temat, to ja nigdy bym na tą stronę nie zajrzał. Zapewne podobnie zadziałało to na innych.
Jeśli zechcę cokolwiek kupować, to nie reklama i nie wpisy na forum decydować będą o mym świadomym wyborze, a przynajmniej się do tego nie przyznam, że się dałem zrobić "na szaro".

Nie bronię też nikogo, bo od tego są lepsi, lecz!
...czy aby tym tematem nie łamie się już prawa?

Ja bym się upierał, że ciut tak.

Edit - Art. 212 KK lub art. 216 KK

Użytkownik Maylo edytował ten post 16.06.2012 - 08:13


#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziką Kurkę

Dzika Kurka

Rzygam tęczą...

Ja popieram Shaya. Jako administrator powinna brać odpowiedzialność za to co reklamuje i udostępnia innym.

Użytkownik Ratohnhaké:ton edytował ten post 16.06.2012 - 08:01




#14

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Rzygam tęczą...

Ja popieram Shaya. Jako administrator powinna brać odpowiedzialność za to co reklamuje i udostępnia innym.


Ja też rzygam i popieram walkę z dziadowszczyzną,
...ale prawo jest takie, że na dzień dobry ten dobry jest złym, a zły pokrzywdzonym.

A najwięcej zależy od wolnej interpretacji papug.

Jeśli admin miałby ponosić odpowiedzialność za coś takiego, to ja się pytam...a za co my ponosimy odpowiedzialność?
...jakby tak skrupulatnie poszukać wypowiedzi na forum, to paragraf się by znalazł na każdego, no może oprócz mej skromnej osoby.

Użytkownik Maylo edytował ten post 16.06.2012 - 08:23


#15

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3012
  • Tematów: 2584
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tutaj pytanie do administracji paranormalne.pl. Dlaczego nie sprawdzacie kontrahenta przed sprzedaniem mu miejsca reklamowego? Dlaczego narażacie własnych użytkowników na straty finansowe? Dlaczego własną renomą uwiarygadniacie oszustów? Czy zamierzacie nadal kontynuować współprace z tym serwisem?

  • Reklamy pojawiają się automatycznie, poprzez widget AdTaily. Reklamodawca kontaktuje się wyłącznie właśnie z AdTaily, nie z serwisem, na którym zamierza reklamę umieścić -- przynajmniej w większości przypadków, bywają wyjątki.
  • Czy jeśli znajdziesz w popularnym serwisie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi ofertę na interesujący Cię samochód w komisie, a po kupnie okaże się, że kupiłeś oszukanego trupa z przekręconym licznikiem i zespawanego z dwóch powypadkowych egzemplarzy to będziesz miał pretensje do sprzedawcy, czy do serwisu ogłoszeniowego, którego rzekomo obowiązkiem było sprawdzić, co sprzedaje komis?
  • Zamiast tworzyć rozwlekły elaborat na forum, wystarczyło zgłosić zastrzeżenia do omawianej reklamy na PW, podobnie jak robili to wcześniej inni użytkownicy w związku z innymi reklamami, które wydały im się niewłaściwe.
  • Lista reklam różnego rodzaju zablokowanych przeze mnie już wcześniej liczy sobie minimum kilkanaście pozycji. Między innymi popularne wałki polegające na wysyłaniu SMSów o zawyżonych cenach (horoskopy, daty śmierci, liczba dzieci w związku i takie tam) czy też zwyczajnie niestosowne dla nieletniej grupy użytkowników forum.
  • Wszelkie zarzuty związane z tą sprawą kierowane pod adresem moderatorów lub super moderatorów są nietrafne.
  • Dziękuję za zgłoszenie, choć wolałabym nieco inną formę. Wyłączyłam ręcznie reklamy tego sklepu.





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych