Skocz do zawartości


- - - - -

Technologia Rozpijania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Tytuł filmu: TECHNOLOGIA ROZPIJANIA napisy PL
Czas trwania: 36:21
Polska lokalizacja: tak
Tagi: alkoholizm rozpijanie narodu słowianie
Krótka recenzja: Nie od dziś każdy zna stwierdzenie, że alkohol przyćmiewa umysł.
Film ten przedstawia w jaki sposób elity przez wielki używały alkoholu do ogłupiania i wyzyskiwania społeczeństw. Legalny alkohol stał się głównym narzędziem do obniżania inteligencji u ludzi, a im ciemniejszy naród tym łatwiej się nim rządzi. Substancja ta robi nie tylko spustoszenie w umyśle konsumenta, ale także w całym organizmie, który po prostu w kontakcie z tą trucizną zaczyna gnić. Alkohol postrzegany jest u nas w kategoriach używki, mało kto postrzega go w kategorii twardego narkotyku jakim w rzeczywistości jest. Substancja ta wg. badań europejskiej agencji zdrowia zajmuje 3 miejsce na liście najniebezpieczniejszych narkotyków zaraz za heroiną. Samo słowo używka przeniknęło do świadomości społecznej za sprawą lobbingu korporacji oferujących alkohole, papierosy i kawę.
Patrząc na statystyki spożywania tej używki w formie wódki, wina, czy piwa nasuwa się myśl, że nasze społeczeństwo słabo jest zaznajomione z niebezpieczeństwem zdrowotnym, umysłowym i społecznym jakie niesie konsumowanie tego narkotyku.
Niestety polityką jest na rękę, abyśmy dalej go spożywali jednocześnie się degradują. Jeżeli chcemy się już napić to miejmy przynajmniej świadomość po jakiego rodzaju substancję sięgamy.
Link do filmu:
  • 11

#2

Nanciscor.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam film, bardzo się mnie podobał.
Szkoda, że jestem na kacu : )
  • -1

#3

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to mawiali starożytni Rosjanie - выпьем за трезвость
  • 0

#4

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jako niepijący utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że alkohol to trucizna. Łapka w górę za film i zachęcam do oglądania :)
  • 0

#5

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wrzucenie tego filmu na Forum.

Sam nie piję alkoholu, lecz mam nadzieję, iż zaprezentowany dokument pomoże wielu osobom podjąć właściwe decyzje.
  • 0



#6

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety zdrowy styl życia jest zbyt mało atrakcyjny dla społeczeństwa masowego. Alkohol jest modny i kojarzy się z dobrą zabawą. Niepijący są postrzegani jako osoby "sztywne" i nietowarzyskie. Propaganda, stereotypy, konformizm. Świadome zatruwanie organizmu w imię krótkotrwałej rozrywki. Argumenty w stylu "wszystko jest dla ludzi" czy "na coś trzeba umrzeć" zostawiam bez komentarza.
  • 4

#7

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jednocześnie jestem przeciwnikiem i zwolennikiem alkoholu. Za przemawia fakt, że piwo i wino bezalkoholowe nie smakuje jak "naturalne" a w smaku jest niezastąpione oraz fakt, że alkohol jest b. dobrym rozpuszczalnikiem subst. apolarnych - rozpuszcza się w nim: tujon (stosowany zewnętrznie), hiperycyna i związki z dziurawca, związki chem. z melisy i z miłorzębu, kiedy to tak naprawde ujawniają swoją moc.
Zazwyczaj nie pije się nalewając cały kieliszek do pełna, tylko do b. malej ilosci - 2,5 - 5 ml, i reszte (do 30 ml) rozwadniając wodą.
Przez reszte dnia nie czuć narkotycznego działania alkoholu, a odrzuca mnie stosowanie innych rozpuszczalników (eter dimetylowy, olej/smalec).

Zaś jako przeciwieństwo to bzdurne zadomowienie sie go w kulturze, podobnie rzecz ma sie z papierosami; Powoli dochodze do wniosku, ze etanol jest używką "zeby taka tylko była" - z wyjątkiem opinii przedstawionej w 1 poście dla "mas" (ma ogłupiać tylko), brak jest jakichkolwiek właściwości jak ma Ayahuasca, Amfetamina, morfina - każda z tych 3 używek ma właściwości samo w sobie, które sie mogą przysłużyć ludziom - Amfetamina pobudza i podnosi sprawnosc, morfina - działanie przeciwbólowo, przeciwkaszlowo i przeciwbiegunkowo, Ayahuasca... może medycznych brak, ale spojrzenie na swoje problemy innym okiem naprawde może przynieść efekty w ich rozwiązaniu, nawet lepsze niz zerkniecie na nie przez inną osobę, o czym się nie mówi, ale ów spektrum jest naprawde szerokie.
Nikotyna ma za zadanie tez poniewierać, wylecieć z siebie nie dając korzystny efekt, a zrobienie sie nagle i powrót do normy.

Post nie ma na celu promocje narkotyków kosztem alkoholu, a jedynie wyrażenie opinii, o której ostatnio rozmyślam - "co jest naszym rzeczywistym wrogiem".
Pozdrawiam
  • 0

#8

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie wszystkie używki tego świata są potrzebne. Strach pomyśleć co by ze światem zrobili mężczyźni, gdyby nie mogli się od czasu do czasu upić. Alkohol oczyszcza umysł, zabija te parę nadmiernych szarych komórek, lecz wraz z nimi ulatują wspomnienia nieprzyjemne, negatywna energia, wewnętrzne zło. Zresztą spójrzcie na muzułmanów, którzy nie piją :/
Do tego jest potrzebny alkohol. Ale trzeba umieć pić. Nie czynić podczas picia głupstw. A że jest niezdrowy? Co z tego? A cukier, który niektórzy jedzą, to niby zdrowy? A tłuszcz? A leki? Wiele jest rzeczy niezdrowych, które nic nie dają. Alkohol przynajmniej daje jakiś efekt

Chociaż ja bym wolał psychodeliki. Ale są nielegalne.

rozpuszcza się w nim: tujon (stosowany zewnętrznie), hiperycyna i związki z dziurawca, związki chem. z melisy i z miłorzębu, kiedy to tak naprawde ujawniają swoją moc.


To interesujące. Czy taka nalewka melisowa lub miłorzębowa przyniosła by za sobą ciekawszy efekt działania alkoholu?

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 10.06.2012 - 12:53

  • 0

#9

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zajmuje 3 miejsce na liście najniebezpieczniejszych narkotyków zaraz za heroiną.


Czy autor mógły podać źródło tejże informacji? Bez uwzględniania w to liczby ofiar wypadków pod wpływem alkoholu, jeśli można.
  • 0

#10

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem film i powiem szczerze, że parę rzeczy mnie zaciekawiło. Otóż idealnie podkreślono tam promowanie "kulturalnego" picia jako antagonizmu do upijania się. O abstynencji się nie mówi - ciekawe dlaczego. Praktycznie każdy film czy serial musi zawierać scenę, gdzie ludzie sobie siedzą i popijają procenty. Oczywiście wszystko kulturalnie i z umiarem. Ale opcji, żeby w ogóle nie było tego motywu, sobie nie przypominam.

Druga sprawa - aż taki zgubny wpływ alkoholu na organizm (a tym bardziej jego duże ilości). Nie chce mi się za bardzo w to wierzyć, bo znam kogoś, kto przy takiej "intensywności" powinien już dawno nie żyć - a tak nie jest. I raczej się nie zanosi w najbliższym czasie.
  • 0



#11

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


  • 0

#12

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Argumenty w stylu "wszystko jest dla ludzi" czy "na coś trzeba umrzeć" zostawiam bez komentarza.


"Ten świat na trzeźwo nie jest do przyjęcia" ;)
  • 0



#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fakt jest faktem, alkohol tylko szkodzi tak jak i papierosy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Najciekawsze i jednocześnie nie do pojęcia dla mnie jest jakim cudem ludzie na własne życzenie spożywają jedno albo drugie?
  • 0

#14

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Fakt jest faktem, alkohol tylko szkodzi tak jak i papierosy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Najciekawsze i jednocześnie nie do pojęcia dla mnie jest jakim cudem ludzie na własne życzenie spożywają jedno albo drugie?


Porównywanie nałogów jest nie na miejscu, nie zaprzeczam tu szkodliwości jakie niosą one, a tłumaczenie się, że któryś z nich cokolwiek człowiekowi daje jest świadomym ograniczaniem swych wypowiedzi w imię ukazania siebie jako tego z "jajami"
...a w rzeczywistości są to wypowiedzi ubogie, byle by tylko odwrócić uwagę od idiotyzmu jaki zagościł w naszym rozumku.

Pełne "podziwu" są widoczki młodzieży o 5.00tej nad ranem, gdzie słownictwo ograniczone zostaje do słów kły lwa.
...bardzo to imponujące...bardzo!
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych