Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lady Gaga, Lalka Illuminati


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: czy Rihanna, Lady Gaga to marionetki sekty satanistycznej iluminatów (86 użytkowników oddało głos)

czy Rihanna, Lady Gaga to marionetki sekty satanistycznej iluminatów

  1. Głosowano tak (44 głosów [51.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 51.16%

  2. nie (29 głosów [33.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.72%

  3. nie mam zdania (13 głosów [15.12%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.12%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Lady Gaga, Lalka Illuminati

Symbolika otaczająca Lady Gagę jest tak krzykliwa, że niektórzy mogą się zastanawiać czy to czasem nie jest jeden wieki żart. Symbolika Illuminatów staje się tak jasna, że analizowanie takiego czegoś jak to staje się prostym ćwiczeniem polegającym na wskazywaniu oczywistego. Jej osoba (bez względu na to czy jest to celowe czy nie) jest hołdem do kontroli umysłu, gdzie bycie bezsensownym, niespójnym i niemającym poglądów staje się modną rzeczą.

Dołączona grafika



Podstawowe Informacje

Co masz na myśli przez "kontrola umysłu"? Sugeruję abyś wyszukał "project MK Ultra" (więcej na polskiej wikipedii pod hasłem MKULTRA - dop. tłumacz) aby znaleźć trochę informacji o temacie. Oto krótki przegląd wzięty z zaskakująco trafnej wikipedii:

Projekt MK-ULTRA lub MKULTRA to kryptonim dla tajnego CIA kontrolowania umysłu i badań chemicznych, prowadzonych przez Office of Scientific Intelligence (OSI). Program rozpoczął się we wczesnych latach 50. i był kontynuowany przynajmniej przez późne lata 60. i wykorzystywał obywateli Stanów Zjednoczonych jako obiekty testów. Opublikowane dane wskazują, że Project MK-ULTRA zawierał potajemny używanie wielu rodzajów narkotyków jak również i innych metod aby manipulować poszczególnymi stanami psychicznymi i zmieniać funkcje mózgu.

Projekt MK-ULTRA po raz pierwszy zwrócił uwagę szerokiej publiczności w 1975 roku Kongres Stanów Zjednoczonych poprzez dochodzenia prowadzone przez Kościół Komitetu (ang. Church Committee) i przez prezydencką komisję znaną jako Rockefeller Commission. Dochodzenie było utrudnione przez fakt, że dyrektor CIA Richard Helms zlecił zniszczenie wszystkich dokumentów dotyczących MK-ULTRA w 1973; Kościół Komitetu i Rockefeller Commission swoje dochodzenie oparło na zeznaniu bezpośrednich uczestników i na stosunkowo niewielką liczbę dokumentów, które przetrwały rozkaz zniszczenia wydanego przez Helmsa.

Mimo, że CIA twierdzi, że eksperymenty MK-ULTRA zostały porzucone, Victor Marchetti z 14-letnią pracą w CIA stwierdził w różnych wywiadach, że CIA rutynowo prowadzi kampanie dezinformacji i że badanie nad kontrolą umysłu przez CIA jest kontynuowane.


Wyrostek tego projektu to nieoficjalnie "Project Monarch" (Projekt Monarch). Jest to technika kontroli umysłu, która naraża obiekt na tak gwałtowny/silny uraz że jego umysł tworzy dysocjację. Mózg ofiary zostaje kategoryzowany i staje się nową osobowością, która następnie jest formowana i wychowywana przez manipulatorów.

"Kiedy osoba przechodzi traumę wywołaną przez elektrowstrząsy potwierdzone jest uczucie pustki w głowie; jakby ktoś pływał lub trzepotał jak motyl. Istnieje również symbolika dotycząca przekształcenia lub metamorfozy tego pięknego owada: od gąsienicy do kokonu (uśpienia, aktywności) do motyla (nowego stworzenia) który powróci do punktu wyjścia. Taki jest też wzorzec migracji, który sprawia, że gatunek jest niepowtarzalny".

Dołączona grafika

Symbolika Motyla


Podczas ich ponownego nauczania, obiekty są narażone na wiele symboli takich jak drzewa, pajęcze sieci, maski, labirynty, motyle itp. Są im również pokazane filmy, które zawierają specyficzne symbole jak np. Czarnoksiężnik z krainy Oz i wiele Filmów Disney'a. W taki sam sposób w jaki obiekty zostają poddane praniu mózgu i ponowne nauczanie, środki masowego przekazu prowadzą dużą skalę dot. kontrolowania umysłu, która zaczyna się przy narodzinach za pomocą filmów Disney'a i jest kontynuowana poprzez kino Hollywood i teledyski.


O mój Boże! Co te szalone rzeczy mają wspólnego z Lady Gagą? Kocham ją!!

To co musimy tutaj zachować to symbolika, którą wywołał projekt Monarch i jej wykorzystanie w mediach. Monarch to rodzaj motyla i stał się ostatecznym "wtajemniczonym" symbolem kontroli umysłu. Symbolika otaczająca Lady Gagę w jej zdjęciach i filmach miesza te symbole z okultyzmem tajnych stowarzyszeń... Jej bezsensowna, robotyczna (ang. robotic) i lekko zdegenerowana postać ucieleśnia wszystkie "objawy" osoby, która padła ofiarą kontroli umysłu. Spójrzmy na to, co Lady Gada reprezentuje, zaczynając od najprostszej rzeczy: jej imienia.


Jej Imię

Gaga to określenie, które natychmiast odnosi się do roztargnienia. Oto parę synonimów wziętych z thesaurus (angielska strona internetowa na której można znaleźć synonimy i antonimy słów - dop. tłumacz):

1. Biorąc pod uwagę beztroską głupotę: gapowaty, płocha, lekkomyślna, spieniona, zawroty głowy, komfortowy, roztargniony, głupi.
2. Dotknięte lub wskazujące irracjonalność i psychiczną bezsensowność: szalony, zwariowany, obłąkany, nieuporządkowany, rozpacz, szaleniec, maniakalny, chory psychicznie, chory umysłowo, dotknięty, niesymetryczny, słaby, zły.

"Gaga" to prawdopodobnie najłatwiejsze słowo do wypowiedzenia w angielskim języku, często jest to również pierwszy dźwięk, który emitują dzieci starając się naśladować mowę. Tak więc zasadniczo jej imię mówi: Jestem kobietą i jestem gapowata/mam pustą głowę (ang. empty-headed). Ta pusta głowa może może zostać wypełniona jakimikolwiek bzdurami jakie tylko chcesz. Naśladujcie mnie młodzi ludzie. Ten stan umysłu jest osiągany po skutecznej kontroli umysłu.

Mówi się, że jej imię powstało pod natchnieniem piosenki Queen - "Radio Gaga". Teledysk tej piosenki zawiera wiece scen z filmu Metropolis z 1927 roku. Jak widać w moim artykule dotyczącym Beyonce/Sasha Fierce film (ang. the motion picture) opowiada historię kobiety klasy robotniczej, która została wybrana przez elitę aby dała życie robotowi poprzez zmieszanie nauki z Czarną magią.

Dołączona grafika

Scena z filmu Metropolis - Maria daje jej swoje podobieństwo do robota. Czy to metafora kontroli umysłu? Zwróć uwagę na odwrócony pentagram w tle: Czarna magia.


Ten robot staje się seksowną i powabną wykonawczynią i ma za zadanie skorumpować klasę robotniczą. Odniesienia do tego filmu obfitują w teledyskach tak jakby to było bardzo znaczące dla elity okultyzmu. Madonna, Beyonce, Kylie Minogue i wiele innych miały na podobieństwo tego kobiecego robota i jak widzicie w teledysku "Paparazzi", Lady Gaga również kontynuuje tę "tradycję".


Jej Logo

Dołączona grafika


Jej logo jest bardzo odkrywcze i szczególnie zmontowane. To kobiece ciało bez głowy z piorunem przechodzącym przez nią i opuszczającym jej genitalia. Ponownie istnieje skupienie na braku świadomej myśli przez piosenkarza. Ciało wygląda jak dziwny manekin bez głowy, którego widujesz w sklepach z odzieżą. Piorun oznacza, że jej bezmyślne ciało zostało "naładowane" mocą, która daje mu życie (interesująca notka: uraz oparty na kontroli umysłu jest często wywołany za pomocą elektrowstrząsowych zabiegów).


Symbolika Wszystko Widzącego Oka

Dołączona grafika


Wystarczy, że spojrzysz na kilka zdjęć bądź filmów Lady Gagi abyś zauważył, że ciągle zakrywa swoje jedno oko. Większość ludzi zinterpretuje to jako "fajną rzecz do robienia" lub uzna, że jest to "modne". Ci, którzy przerobili 101 symboli Illuminatów wiedzą, że Wszystko Widzące Oko jest najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Gest zakrywania jednego oka, zazwyczaj lewego, ma swoją historię w zamówieniach okultyzmu. Oto wyjaśnienie pochodzenia z Oka Horusa.

Horus, syn Ozyryda i Izydy został nazwany "Horus, który rządzi za pomocą dwóch oczu/rządzi z dwoma oczami". Jego prawe oko było białe i reprezentowało Słońce: jego lewe oko było czarne i reprezentowało księżyc. Według mitu, Horus stracił swoje lewe oko w walce ze swoim złym bratem Setem, który walczył aby pomścić morderstwo Ozyrysa, które popełnił Set. Set wyrwał oko ale przegrał walkę. Oko zostało przywrócone poprzez magię Tota, boga pisma, księżyca i magii. Horus przedstawił swoje oko Ozyrysowi, który doświadczył odrodzenia w świecie podziemnym/piekle.
- Słownik Okultyzmu

Jedno jest pewne: Lady jest Gagą dla Wszystko Widzącego Oka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Ostatnie zdjęcie jest bardzo znaczące. Potwierdza fakt, że zamknięte oko jest używane w kontekście eterycznej symboliki. Jej lewe oko jest na jej dłoni, odnosi się to do "the Hand of Fatima" (złego oka) (Ręka Fatimy). Ponadto, nie można pominąć podobieństwa z ol' Baphomet'em (antychrześcijańskie bóstwo, więcej na wikipedii, dop.- tłumacz)

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Wszystko Widzące Oko na plecach tancerza Gagi podczas jej "Monster Tour"


Dołączona grafika

Przypomina rogi Baphometa


Dołączona grafika


A może to ogłoszenie... czy może być tam więcej piramid i oczu?



(nie wiem czy jest to ta sama wersja filmu, którą zamieścił autor artykułu ponieważ wersja, którą zamieścił została usunięta ze strony YouTube- dop. tłumacz)



Jej Filmy

Prawie wszystkie filmy Lady Gagi zawierają okultystyczne symbole i nie tak subtelne wskazówki odnoszące się do kontroli umysłu. Spójrzmy najpierw na krótki film użyty jako wprowadzenie (ang. intro) podczas jej trasy.



Intro Tour Video


Lady G mówi w parujący i robotyczny (ang. robotic) sposób, tak jakby miała przeprowadzoną lobotomię (więcej na wikipedii) przez człowieka, który "połknął jej mózg". Gaga jest kwestionowana przez człowieka, który mówi w bardzo dziwny i hipnotyczny sposób. Jeżeli tutaj nie chodzi o kontrolę umysłu, to nie mam pojęcia o co chodzi.



Paparazzi Video


(autor artykułu dodał film z innego serwisu niż YouTube ale jest to ten sam teledysk, który dodałem z YouTube- dop. tłumacz)

Ten film jest pełen symboliki ale my skupimy się na głównej historii. W zasadzie opisuje upadek i powstanie na szczyt Lady Gagi, która podczas tego przeszła przez wielkie metamorfozy.

Dołączona grafika


Lady jest w sypialni z jej chłopakiem i "zaczynają to robić". Zwróćcie uwagę na masoński wzór szachownicy na ścianie i baranią głowę, która reprezentuje Baphometa. Zabiera ją na balkon (który również ma wzór szachownicy). Po zauważeniu aparatów robiących zdjęcia, mężczyzna zaczyna zachowywać się dziwnie i dochodzi do przemocy. W końcu spycha on Lady z balkonu.

Dołączona grafika


Kiedy spada, tło staje się kręcącym się wzorem, kojarzącym się z hipnozą. Lady Gaga spada raczej stylowo, dając do zrozumienia, że spadanie nie jest fizyczne. Reprezentuje "uraz" ofiar kontrolowania umysłu, które muszą przez to przejść aby doznać "przebudowania od podstaw".

Następnie Lady Gaga wjeżdża do rezydencji na wózku inwalidzkim i stopniowo zdejmuje ubrania.

Dołączona grafika


Za pomocą kul powoli zaczyna chodzić, reprezentując swoją reedukację przez okultystyczną elitę (jest w środku rezydencji). Jak widać powyżej, jest ubrana jak robot, sugerując Marię z filmu Metropolis. Inna scena pokazuje jej taniec w pół białej i pół czarnej sukni ślubnej. Oznacza to jej (wymuszoną) współpracę z "ciemnym/mrocznym Braterstwem". Jej przemiana jest wówczas zakończona.

Następnie widzimy ją obok chłopaka, który wypchnął ją z balkonu.

Dołączona grafika


Nosi ubranie Myszki Miki, ponownie sugerując programowanie Monarch. Zachowuje się w bardzo robotyczny (ang. robotic) sposób, tak jakby jej myśli i działania były kontrolowane przez kogoś innego. Później Gaga przechodzi do zatrucia mężczyzny i z tego powodu bardzo dziwnie się uśmiecha. Fakt, że zamordowała swojego chłopaka odnosi się do poziomu "Delta" projektu Monarch, który jest również znany jako programowanie "zabójcy" (ang. "killer" programming). Oto jego opis:

DELTA. Znane jest jako programowanie "zabójcy", pierwotnie opracowane dla szkolenia agentów specjalnych i żołnierzy elity (tj. Delta Force, First Earth Battalion, Mossad, itp.) w tajnych operacjach. Optymalne nadnerczowe wyjście (ang. Optimal adrenal output) i kontrolowana agresja jest oczywista. Obiekty są pozbawione strachu; bardzo systematyczne w wykonywaniu ich zadania.
- Dr. Corydon Hammond, Project Monarch Programming Definitions

Po przeprowadzeniu jej morderczego zadania, Lady gaga jest bardziej popularna niż kiedykolwiek i zbiera nagrody z bycia niewolnikiem Illuminatów.

Jeżeli nadal masz wątpliwości co do okultyzmu w tych filmach, zobacz zrzut z filmu "Behind The Scenes" Paparazii (dostępny tutaj) (film nie działa- dop. tłumacz).

Dołączona grafika


Reżyser teledysku Paparazzi nosi koszulkę Venom, która zawiera twarz Baphometa i Sigil Kościoła Szatana (Sigil- symbol stworzony dla specyficznego celu magicznego - dop. tłumacz).

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dosłownie związana przez "Illuminatów" (ang. Illuminated)


Na Zakończenie

Lady Gaga zawiera w swoich filmach, zdjęciach symbolikę, która odnosi się do Illuminatów i kontrolowania umysłu. Jej symbolika jest głęboka, ezoteryczna, a nawet duchowa ale jednak nagrywa piosenki takie jak "Just Dance", która jest o byciu zupełnie zdrętwiałym/otępiałym. Ten paradoksalny aspekt Lady Gagi jest czymś, co zasługuje na analizę i zrozumienie. Podczas gdy szerokie rzesze naśladują gesty Gagi, jej działania są częścią większego systemu, który zawiera wiele innych gwiazd z tą samą symboliką. Jest kreatywną i utalentowaną autorką piosenek. Ale na koniec dnia, osoba "Lady Gagi" jest Sławnym Potworem (ang. Fame Monster), robiącym wszystko to, co wymaga bycie międzynarodową gwiazdą, włączając w to jej akt symboliki elity, czyniąc z niej Lalkę Illuminati.

Jaka jest Twoja opinia o Lady Gadze?

Dołączona grafika


Tak myślałem.


Lady Gaga, Lalka Illuminati - część 2

Ten artykuł jest drugą częścią artykułu Lady Gaga, Lalka Iluminati. Pierwszy artykuł, opublikowany w sierpniu 2009 roku, analizował okultystyczne znaczenie zdjęć i filmów Gagi. Zauważyliśmy, że wiele jej symboliki obraca się wokół okultyzmu, ukrytych stowarzyszeń i odniesienia do kontroli umysłu. Ten artykuł analizuje najnowsze media Gagi oraz fakt, że jej symbolika wciąż przenika te same tematy.

Dołączona grafika


Mój pierwszy artykuł na temat Stefani Joanne Angelina Germanotta nazwany "Lady Gaga, Lalka Illuminati" wzbudził duże zainteresowanie i kontrowersje. Został zamieszczony na wielu stronach internetowych, a ja zostałem nazwany i "geniuszem" i "szaleńcem" (ang. batshit crazy) w zależności od punktu widzenia. Mogę potwierdzić, że nie jestem żadnym z wymienionych wyżej i że jestem tylko gościem, który zna swoją symbolikę (ang. guy who knows his symbolism). Wiele stron podających wiadomości i wiele blogów dodało linki do mojego artykułu deformując jego pierwotna intencję (prawdopodobnie dla większej sensacji) poprzez dodawanie sarkastycznych uwag jak na przykład: "O nie, Lady Gaga chce kontrolować nasze umysły!" lub "Lady Gaga. Szalona Konspiracja" (ang. The Crazy Lady Gaga Conspiracy"). Myślę, że tych reakcji można było się spodziewać. Dla ludzi, którzy nie są zaznajomieni z niejasnymi pojęciami, takimi jak programowanie Monarch i symbolika okultystyczna, cała sprawa może się wydawać naciągana i śmieszna. Ale dla tych, którzy mają wiedzę i którzy przeglądali te tematy (mniejszość), przedstawiałem po prostu rzeczy oczywiste.

Od tego artykułu, Gaga wydała więcej materiałów, ponownie używając dokładnie tych samych tematów o jakich mówiliśmy w pierwszej części: kontrola umysłu i okultyzm tajnych stowarzyszeń. Muszę przyznać Gadze, że wie jak stworzyć bzyczenie/brzęczenie (ang. buzz) i kontrowersję wokół swojej osoby i trzymać ludzi w niepewności. Zdecydowana większość ludzi nadal nie ma pojęcia do czego odnosi się jej symbolika. Tak więc przy ryzyku bycia ponownie nazwanym "szalonym" (ang. batshit crazy) oto najnowsze zdjęcia okultystyczne Lady Gagi.


Masońskie Zdjęcia

W moich artykułach dotyczących Lady Gagi i Video Music Awards (VMAs), zidentyfikowałem użycie i wyświetlenie elementów zaczerpniętych z Masońskiej symboliki. Jeśli moje poprzednie wnioski zostały przez niektórych uznane za niejednoznaczne lub "przywiązane do słomki" (ang. grasping at straws), zastanawiam się czy pozostaną sceptyczni wobec obecności masońskiej symboliki w kulturze pop po obejrzeniu tego zestawu zdjęć zrobionych w LOŻY MASOŃSKIEJ (więcej tutaj - dop. tłumacz).

Dołączona grafika


Jeśli masz minimalną wiedzę o masonerii, znasz już wielkie znaczenie dwóch filarów. Jachim i Boaz. Są one przedstawione w wielu masońskich dziełach sztuki, takich jak ten.

Dołączona grafika


Gaga stoi pomiędzy dwoma filarami, nosi buty Hello Kitty, okultystycznie odnosząc się do programu kontrolowania umysłu (niewinność, dzieciństwo, reedukacja itp.). Jej oczy są zamknięte ale na jej powiekach namalowane są oczy szeroko otwarte, co jest bardzo symboliczne: Jej oczy są wydają się być otwarte ale nadal są szeroko zamknięte.

Dołączona grafika


Na zdjęciu powyżej, Gaga siedzi na masońskim tronie, zakończonym dwoma filarami z każdej jej strony. Nad jej głową znajduje się kompas masonerii.

Dołączona grafika


Nosi sukienkę Hello Kitty i pozuje w stylu manekina. Jej ręce są umieszczone w sposób przypominający ikony sztuki, które wyświetla hermetyczna maksyma (ang. hermetic maxim) "jak na górze, tak na dole".

Dołączona grafika


Na zdjęciu powyżej, Gaga stoi obok figury ważnego Masona (ang. next to the bust of an important Mason) (łatwo rozpoznawalnego po kołnierzu). Symbolika "jednego oka" omówiona w poprzednim artykule jest nadal zawiłą częścią zdjęć Gagi. Jednakże jest ona daleko od bycia jedyną artystką robiącą to (zobacz album Rihanny "Rated"). Hello Kitty zakrywa Gagi... kotka w innym dziwnym zestawieniu masońskiej symboliki z kontrolą umysłu, często w rozrywkowych sesjach zdjęciowych.


Maria z Metropolis Kontratakuje

W poprzednim artykule wspomniałem, że imię "Lady Gaga" zostało wzięte z teledysku Queen - "Radio Gaga", w którym wiele scen zostało wziętych z filmu Metropolis. Ten film jest znany z okultystycznych tematów (Czarna magia, ofiary dla pogańskiego boga Molocha, kontrola umysłu) i jest o nich bardzo mowa w przemyśle muzycznym.

W filmie, Maria, dziewczyna z klasy robotniczej jest "wybrana" przez elitę aby dać swoje podobieństwo do robota sterowanego umysłem w celu zmylenia mas. Istnieje rozdźwięk między prawdziwą i fałszywą Marią, która jest również w najnowszej propozycji (ang. offering) Gagi nazwanej Sławny Potwór (ang. Fame Monster).

Dołączona grafika


Na zdjęciu powyżej, włosy Gagi są niezwykle podobne do tych, które ma robot Maria widziana tutaj:

Dołączona grafika


W scenie z Metropolis Fritza, Maria robot ma być ucieleśnieniem dziwki z Babilońskiej (ang. whore of Babylon) z Objawienia 17:

"Więc zaniósł mnie w duchu na pustynię: i widziałem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów.
A niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat koloru i ozdobiona złotem oraz drogimi kamieniami i perłami, mająca złoty kubek w ręce pełnej obrzydliwości i brudów swego nierządu:
A na jej czole było wypisane imię, TAJEMNICA, WIELKI BABILON, MATKA NIERZĄDNIC I OBRZYDLIWOŚCI ZIEMI.
I ujrzałem niewiastę opitą krwią świętych (ang. drunken with the blood of the saints) i krwią świadków Jezusa: i gdy ją ujrzałem, zastanawiałem się z wielkim uznaniem.
Lecz anioł rzekł do mnie: Dlaczego żeś cudo? (ang. Wherefore didst thou marvel?) Powiem Ci tajemnicę niewiasty i bestii, która ją unosi, a która ma siedem głów i dziesięć rogów"

- Objawienie 17

Fałszywa Lady Gaga jest przeciwna prawdziwej, naturalnej i najwyraźniej niezadowolonej Lady Gadze.

Dołączona grafika



Inne Podobne Zdjęcia Typu Kontrola Umysłu

Dołączona grafika

Ta metalowa głowa jest całkiem jawnym odniesieniem do alternatywnej osobowości jaką opracowano w programowaniu MK Ultra


Dołączona grafika

Dosłowny welon przed jej oczami


Dołączona grafika

Czy to nie głowa Baphometa znajduje się na jej głowie?


Dołączona grafika

Życie w zaprogramowanej rzeczywistości



Na Zakończenie

Od opublikowania pierwszego artykułu, symbolika Lady Gagi nadal wykorzystuje te same tematy, które były omawiane wcześniej. Mimo, że w swojej symbolice jest bardzo mądra i wykształcona, sceny na zdjęciach są dziełem fotografów, stylistów i innych "konsultantów". Pytanie - czy ona komentuje zjawisko kontroli umysłu w środkach masowego przekazu czy jest po prostu ofiarą - nadal jest trudne do określenia, ale jedno jest pewne: symbolika tam jest i to jest celem tego artykułu.

To, co jest bardziej niepokojące to fakt, że te tematy nie są wyłącznie domeną Gagi. Są one powiązane z wieloma motywami w muzyce i przemyśle mody do punktu, w którym ktoś nieuchronnie zdaje sobie sprawę, że Ci artyści są pionkami większej maszyny. Odniesienia do kontroli umysłu, do tajnych stowarzyszeń, do Baphometa i do filmu Metropolis są zbyt powszechne aby mógł to być zbieg okoliczności lub wynik artystycznej ekspresji. Istnieje oczywista kampania medialna popychająca te elementy w pop kulturę. Co powinniśmy z tym zrobić? MTV mówi: Just Dance (pol. Po prostu tańcz, jest to tytuł piosenki Lady Gagi - dop. tłumacz).

Dołączona grafika


Podziękowania dla Atakan'a za przesłanie zdjęć!


Tłumaczenie: Connor
Paranormalne.pl
źródło: www.vigilantcitizen.com
  • 46



#2 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

HAHAHAHAHAHAHhahahhahahaha ;d takiej teorii jeszcze nie widziałem. Niesamowite jak ci autorzy teorii spiskowych są kreatywni.
Lady Gaga jest wspaniałą kosmiczną duszą ;)
  • -41

#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Co wyczytałeś takiego, że tak rżysz?

Fisher, konkret robota.Plus był.
  • 4

#4

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesli teoria o Iluminatii jest prawdziwa to sądze, że możliwa być teoria o tym, że ona i inne gwiazdy muzyczne z nimi wspólpracują. Kiedys czytalem artykul o Iluminatii i ich dzialce w przemysle muzycznym na stronie www.zbawienie.com i tam byla wzmianka wlasnie o Gadze, zapamietalem stamtad jeden symbol, mianowicie różowy trójkąt i koziorożca, który pojawil sie w teledysku Born this way. Na szczescie odszedlem juz od kiczowatej komerchy, metal symfoniczny i Within Temptation rządzi, bez żadnych skandali, bez żadnego promowania przez media, bez żadnych symboli masońskich tylko muzyka, która porusza serce i która przesluchana po setnym razie jest slyszana jakby po raz pierwszy;) Radze tez Wam poszukac swojego stylu muzycznego, nie tego narzuconego przez telewizję ;) Sorki za offtop ;)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 29.10.2011 - 19:25

  • 2



#5

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

WithinTemptation,
Muzyka jest zbyt ogólnym zjawiskiem, żeby zamykać się w jednym "stylu muzycznym", jak to mówisz. Dziś słuchasz metalu symfonicznego, a za maks. parę lat zmienią ci się upodobania muzyczne. A co do tej komerchy - De gustibus est non disputandum, jak to mówi wujek Google. Każdy słucha tego, co lubi, nawet jeśli jest to taka muzyka jak Pop.

Ja tam nie widzę nic ciekawego w tym, że panna Gaga lubuje się w takich złych symbolach. Ale jeśli ktoś w szołbiznesie afiszuje się masońskimi znakami, to wiedz, że coś się dzieje...

Użytkownik real FOX edytował ten post 29.10.2011 - 19:44

  • 0



#6

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Lepszego wylewu głupoty już dawno nie czytałem. Aż strach pomyśleć co będzie jak gaga piernie. Pewnie powiedzą że to odniesienie do chemtrailsów xD

Pozdrawiam
  • 10

#7

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Lady Gaga powoduje u mnie odruch wymiotny. Nie wiem, może to czarna magia.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 29.10.2011 - 20:19

  • 11

#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przecież to już jakaś paranoja. Z całym szacunkiem dla autora tematu, ale przecież to aż się prosi o wyśmianie. Brakuje tylko Michaela Jacksona i jego słynnego "moon walk" wraz z opisem, że podczas tańca zachowywał się jak zaprogramowany przez CIA robot... Riedel pewnie z kawałkiem "Czerwony jak cegła" propagował komunizm jako jedyne dobro, Coma z kawałkiem "Spadam" zapewne proroczo przewidziała katastrofę smoleńską, a James Hetfield na płycie "Kill 'em all" zapewne z proroczym wyprzedzeniem śpiewał o zamachu na WTC... Litości...

Użytkownik szczyglis edytował ten post 29.10.2011 - 20:34

  • 15



#9

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra robota Fiszer, nie każdy zauważa symbolizm w produkcjach tej [...] (sorry ale nie wiem jak ją inaczej nazwać, choć uważam, że słownika ubogiego nie mam). Pół minuty patrzenia na jej klip wywołuje u mnie dziwne uczucie godne najbardziej zatwardziałego mizantropa. Jeśli cała teoria o Illuminati jest prawdą to ona rzeczywiście wydaje się być jedną z marionetek mających zdemoralizować i zniszczyć od środka każde normalne społeczeństwo.

Najgorsze, że słuchają tego dzieciaki począwszy już od podstawówki, nad czym głęboko ubolewam.

Miałem niedawno plan przeprowadzenia podobnego śledztwa na temat kapeli Therion, której byłem niegdyś fanem i o której sporo wiem (tak tak, metal symfoniczny, hehe), tam też aż gęsto od okultyzmu i wszelkiej maści mitologii i podań oraz czarnej magii. Nie piszę tego z pogardą, bo muzyka jest piękna a mnie nadal ściska za gardło, ale przekaz od jakiegoś czasu już do mnie nie trafia. Jednak z braku czasu 'śledztwa' nie będzie, być może w późniejszym terminie. Póki co jestem w trakcie zbierania 'dowodów' w sprawie zespołu i zakonu Ordo Drakonis et Atri Adamiantis (Dragon Rouge), którego kapłanem jest frontman i założyciel Theriona - Christofer Johnsson. Tu roboty jest jeszcze więcej.

Czy Within Temptation również wykorzystuje chóry i orkiestrę symfoniczną w swej twórczości? Przyznam, że nigdy nie słyszałem ani kawałka :)

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 30.10.2011 - 18:08
słownictwo

  • 2



#10 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Znacie angielski to wysłuchajcie.

http://www.ndtv.com/...es-india/214752

kocham Germanotte:) ma naprawdę świetny głos . Mega świetne przesłania. jest człowiekiem i jak kazdy z nas się rozwija.
Pozdrawiam:)

Do poprzednika: to , jak ją oceniasz, lub to , ze gdy jej słuchasz odczuwasz nienawiść i pogardę do ludzkości niema z gagą nic wspólnego. Cała ocena i frustracja jest w tobie i czujesz ją do siebie.

Użytkownik Nathaniel edytował ten post 29.10.2011 - 20:52

  • 1

#11

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki Natanielu za fachową diagnozę, podaj proszę dane do przelewu i kwotę za Twoją poradę.

Właśnie dowiedziałem się, że nienawidzę sam siebie, nie ma to jak dobre wieści na koniec dnia. Tymczasem młodzieży przewraca się w dupach bo oglądają ją i podobne cyrki na Vivie czy MTV. Nic tylko duże cycki, drogie auta i palenie. Klip bez tego nie ma dziś racji bytu...

Czy ta kobita jest dziś dla kogoś wzorcem? Jeśli tak to pytam, CZEGO???
  • 3



#12

anmoderi.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Umówmy się LG I Therion to coś innego.

O ile panna Gaga może być jakąś tam lalką Iluminatów o tyle Karlsson i Johansson jawnie przyznają się do okultyzmu i tego typu rzeczy.

Użytkownik anmoderi edytował ten post 29.10.2011 - 21:16

  • 0

#13

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Fisher
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale przetłumaczyłeś tylko połowę ;p
Artykuł ma swoją kontynuację tutaj: http://vigilantcitiz...-puppet-part-2/ (in English)

@Nathaniel
Tu nie chodzi o nienawiść, czy pogardę do kogoś. Tu chodzi o to, że być może ktoś próbuje w ten sposób poza świadomością oglądającego przemycić pewne, dość niepokojące, zestawy symboli. Jak ktoś się tym nigdy nie interesował, to nie zwróci uwagi ile tego jest, bo ten artykuł to jedynie malutki kawałek całości.
Mnie się dziwnie ogląda jej teledyski, mają w sobie coś usypiającego.
  • 0

#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lady Gaga używała tak wielkiej ilości stylizacji i w tak różnorodnym tonie, że wysnuwanie z jej kilkunastu ubiorów/okładek/cokolwiek, jakichkolwiek teorii spiskowych jest beznadziejnie bezsensowne. On na jednej imprezie potrafi pojawić się w kilku bardzo różnorodnych strojach.

A ja lubię niektóre jej kawałki. Zwłaszcza na początku była bardzo zjawiskowa i nowa. Miała świeżą muzykę, to było coś innego niż zwykle. To były po prostu bardzo dobre utwory. Teraz już jest musztarda po obiedzie, jedzie tylko na sławie, straciła werwę.

Też nie rozumiem tej nienawiści riseman. Jest ciekawa i barwna, miała kilka świetnych kawałków, ale żeby od razu wyzywać od szmat? :P
Rozumiem że Therion i inne mroczne zespoły (które są zwykle podobne do siebie że hej) to właśnie to czego powinna słuchać młodzież. Tyle się nasłuchałem mrocznej muzyki, różniastej, że mnie zaczyna nudzić - to wszystko obraca się w bardzo podobnym kręgu.
  • 0



#15 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Oceniasz kogoś by podnieść niskie poczucie własnej wartości. Tak jest zawsze, ale zależy czy dostrzegasz to świadomie , czy też nie. gdy jesteś na kogoś zły to problem jest w tobie.Dotyczy to wszystkiego. Jeżeli nienawidzisz jej " dziwactwa" to oznacza , ze sam kiedyś byłeś sam dziwakiem i nie wybaczyłeś tego sam sobie. kiedyś nie ogranicza sie wyłącznie do tego życia.

Rozumiem , że ktoś może chcieć coś przemycić ,ale nie wydaje mi się by robiła to gaga. Plus jeżeli odczuwa się tak silne negatywne emocje to problem nie leży w gadze ,ale w tym który te emocje odczuwa. Mi jej teledyski się podobają. tak gusta są różne ,ale można za czymś nie przepadać , lub poprostu nam się to nie podoba, ale tak silne negatywne emocje jakie zaprezentował kolega , nazywając Gagę sz*atą nie są zwykłym" nie przepadam za nią/lubie inny gatunek muzyki".

Zadziwiające jak można kogoś nie cierpieć za coś czego nie robi:)

a i jeżeli nie wiesz czego jest wzorem to znaczy , ze nie słuchałeś jej piosenek. niewiem jak można się wypowiadac o czymś o czym niema sie pojęcia... każde twoje słowo jest jedynie wyładowywaniem osobistych frustracji.

gdybyś słuchał to wiedział byś , że mówi o tolerancji , akceptacji każdego takiego jakim jest , zachwytem różnorodnością ludzi , bez oceny , ale docenieniem samego siebie i innych.
;)

A i uszanuj , że komuś moga sie podobać cycki ,drogie auta itd.

Użytkownik Nathaniel edytował ten post 29.10.2011 - 21:38

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych