Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raelianie


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Członkowie Ruchu Raeliańskiego w Polsce, zbierają podpisy pod petycją domagającą się sklonowania człowieka. Członkowie tej sekty, to wyznawcy UFO. Nie tylko wierzą oni w istoty pozaziemskie, ale także praktykują ich kult.

Jak wyglądają ufoludki każdy wie. Mają zielona skórę, są mniejsze od ludzi, mają skośne oczy, czasami noszą na głowie antenki. Poruszają się oczywiście spodkiem latającym. Założyciel Ruchu Raeliańskiego Claude Vorilhon - kierowca rajdowy i dziennikarz - w opisie kosmitów nie odbiega od tego stereotypu.

Do spotkania Vorilhona z UFO doszło 13 grudnia 1973 roku. Statek, którym przylecieli kosmici o średnicy około siedmiu metrów i dwu wysokości , od dołu był spłaszczony, natomiast jego górna część miała kształt stożka. Istota, która wysiadła z latającego talerza "miała około 1,2 metra wysokości, lekko skośne oczy, długie czarne włosy i niewielką bródkę - pisze we wspomnieniach Verilhon. - Zielony jednoczęściowy kombinezon okrywał całe ciało przybysza. Skóra twarzy była biała, lecz o lekko zielonkawym odcieniu."

Przybysz z kosmosu oznajmił Claude Vorilhon, że został wybrany aby przekazać ludziom prawdę.

Jezus był hybrydą? Po spotkaniu z kosmitami, Vorilhon przyjął nowe imię - Rael. A to co usłyszał od przybyszów, opisał w przetłumaczonej na kilkanaście języków książce pt: "Przekaz dany mi przez przybyszów z kosmosu. Oni zabrali mnie na swoją planetę". Książka uchodząca ze swego rodzaju biblię raelian, wyjaśnia, że Eden, o którym mowa w Starym testamencie to nic innego jak laboratorium użyte przez Elohim do stworzenia pierwszych ludzi na ziemi. Elohim to nie imię Boga, jak mylnie interpretują egzegeci. Według zwolenników Raela słowo to oznacza "ci którzy przybyli z nieba".

Zgodnie z przykazaniem kosmitów, Rael założył własną religię. Rewelacje, które głosił z roku na rok znajdowały coraz więcej zwolenników. Dziś Ruch Raeliański liczy kilkadziesiąt tysięcy członków na całym świecie. Najliczniejsza grupa jest oczywiście we Francji, choć coraz więcej jest ich także w Kanadzie, Japonii i Polsce. Członkowie sekty nie tylko wierzą w UFO, ale także praktykują jego kult. Modlitwa raelian polega na telepatycznym łączeniu się z Elohim.

Raelianie głoszą, że z powstaniem człowieka nie miał nic wspólnego Bóg, bo on nie istnieje. Ludzie zostali stworzeni przez Elohim, a Elohim przez jeszcze inną wyżej rozwiniętą cywilizację, a ta jeszcze przez inną i tak w nieskończoność. Założyciele wielkich religii tacy jak Jezus, Budda, Mojżesz przychodzili na świat w wyniku zapłodnienia Ziemianki przez kosmitę. Stąd ich wyjątkowa charyzma i zdolność głoszenia prawdy o... kosmitach. Bo według raelian każda religia w gruncie rzeczy o tym mówi.

"Poczułem to co apostołowie" - Ludzie, którzy pisali Biblię przed tysiącami lat, byli na tyle słabo rozwinięci technicznie, że nie rozumieli zaawansowanej technologii Elohim. Stąd siłą rzeczy pisali w uproszczeniu o tych, którzy rzeczywiście nas stworzyli - mówi Jacek A. przewodnik (kapłan) Ruchu Raeliańskiego w Polsce. Prosi aby nie ujawniać jego nazwiska. Jest inżynierem, pracuje w dobrze prosperującej firmie i jego szef mógłby różnie przyjąć wiadomość o tym czym się zajmuje po godzinach.

Będąc dzieckiem Jacek wraz z rodzicami wyjechał do Francji. Jako chłopiec był katolikiem, ale niepraktykującym. Tak naprawdę interesował się zjawiskami paranormalnymi, UFO, dużo czytał książek Ericha von Danikena. - Po raz pierwszy o raelianach usłyszałem w audycji radiowej. Miałem wówczas 18 lat - wspomina. - Dowiedziałem się z niej o seminarium organizowanym przez raelian. Pojechałem tam.

Na seminarium Jacek po raz pierwszy spotkał Raela. - To niesamowita osobowość. Spotkanie z nim było podobnym doświadczeniem do tego, które przeżywali uczniowie obcujący z Jezusem. Poczułem to samo co oni - wyznaje Jacek.

Jacek postanowił wrócić do kraju. Przyznaje, że trochę tęsknił, ale głównym powodem powrotu była chęć głoszenia prawdy o kosmitach. Od razu wziął się ostro do pracy. Założył pismo Raelianin, zorganizował tłumaczenie "biblii Raela", przygotowywał spotkania i seminaria na temat Elohim w kraju. Bywał na wszelkiego rodzaju targach ezoterycznych. Efekt - blisko setka członków i sympatyków Ruchu Raeliańskiego w całej Polsce.

Noś długie włosy - Najlepszą okazją do łączności telepatycznej jest moment kiedy się budzimy - instruuje Artur, jeden z czcicieli UFO. - Wtedy można usiąść ze skrzyżowanymi nogami, albo położyć się na podłodze. Kiedy jesteśmy gotowi, można próbować kontaktu z Elohim. Nie należy się zniechęcać, jeśli nie wyjdzie nam za pierwszym razem.

Rael w swojej "biblii" podpowiada: "Jeśli pragniesz otrzymać komunikacje telepatyczna wysokiej jakości, nie obcinaj wąsów ani brody." Dlaczego? To proste: "Mózg ludzki jest jak duży nadajnik - pisze Rael - zdolny do wysyłania różnych fal a nawet sprecyzowanych myśli. Lecz nadajnik ów potrzebuje anten, są nimi włosy i broda."

Według Raela najlepszym telepatą był Samson. Jego włosy - antenki sprawiały, że otrzymywał przekaż najwyższej jakości. Stąd jego niezwykła siła.


- Kilka razy próbowałem przeczytać "biblię Raela", ale za każdym razem trudno mi przez nią przebrnąć - mówi dominikanin ojciec Cezary Jenta dyrektor Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Szczecinie. - Książka ta jest po prostu głupia. Dziwię się, że ludzie z wykształceniem zajmują się takimi rzeczami. W to co wierzą raelianie jest niewiarygodne. Można założyć religie np. czcicieli słupa betonowego, ale będzie to nieprawdziwe. Już filozofowie greccy odrzucali bogów starożytnych, bo bóstwa te uprawiały orgie, powodowały cierpienia, były niedoskonałe. Tego rodzaju bogowie nie mają nic wspólnego z Absolutem.

Ambasada dla UFO Aby zostać raelianinem trzeba po pierwsze złożyć podanie o członkostwo. Prócz wpisania nazwiska, adresu, zawodu i daty urodzenia w kwestionariuszu, należy także zobowiązać się do uiszczania składki w wysokości 7 procent rocznych dochodów. Na tym nie koniec. Osoba, która chce zostać aktywnym członkiem musi wykonać Przekazanie Planu Komórkowego. - To taki rodzaj naszego chrztu - wyjaśnia Jacek A. - Polega to na tym, że przewodnik nakłada rękę na głowę człowieka i telepatycznie przekazuje kod genetyczny DNA satelicie Elohim, która jest zawieszona na orbicie Ziemi. W ten sposób Elohim będą mogli nas sklonować na swojej planecie.

Obok głoszenia prawdy o kosmitach, drugim głównym zadaniem dla raelian jest wybudowanie ambasady dla UFO. Wbrew pozorom pozostało im już niewiele czasu. Jak wynika z przekazu danego Raelowi, data przybycia Elohim na Ziemię to rok 2035. - Zostanie ona wybudowana w państwie, które zapewni budowli neutralność - tłumaczy Jacek. - Prawdopodobnie będzie to jedna z wysp na Pacyfiku.

Raelianie mówią także głośno o zamiarach sklonowania człowieka. Rael zarejestrował już spółkę, której zadaniem będzie budowa laboratorium do klonowania ludzi. Członkowie sekty we Francji zbierają pieniądze na realizacje inwestycji.

- Ale my też nie próżnujemy - zapewnia Jacek A. i wyciąga z teczki petycję. "My niżej podpisani domagamy się legalizacji badań na rzecz klonowania ludzi. (...) Zaprzestania ingerencji władz kościelnych w sprawy nauki." Akcja zbierania podpisów potrwa do wiosny. Potem petycja zostanie złożona na ręce Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dyktatura technologiczna Niektóre postulaty głoszone przez raelian, czasami bija na głowę programy skrajnie lewackich partii. Z tego powodu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmówiło Ruchowi wpisania do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. W uzasadnieniu do odmowy czytamy, że postulaty raelian są sprzeczne z Konstytucją RP. Chodzi o pomysł zniesienia własności prywatnej, służby wojskowej, instytucji rodziny, wprowadzenie eutanazji czynnej i "geniokracji" - rządów ludzi o najwyższym poziomie inteligencji.


- To są tylko nasze propozycje - wyjaśnia Jacek A. - Nie będziemy ich przecież wcielać na siłę.

- U raelian zadziwiająca jest łatwość z jaką przechodzi się ze spraw doktrynalnych na sferę moralną - uważa ojciec Cezary Jenta. - Jeśli płynnie przechodzi się ze statków kosmicznych na przykład na problem homoseksualizmu czy eutanazji, to nie wiadomo do jakich jeszcze wniosków można dojść.

Opis doskonałego państwa Elohim z książki Raela, momentami do złudzenia przypomina społeczeństwo bezklasowe Karola Marksa. Z tą różnicą, że zamiast o dyktaturze proletariatu, mowa tu o zaawansowanej technologii: "(...) Żaden człowiek nie powinien być w służbie drugiego ani pracować dla innego za pieniądze. Maszyny mogą wykonać wszystkie te prace pozwalając człowiekowi poświęcić się sprawie, do której jest przeznaczony: myśleć, tworzyć, rozwijać się."

Komentarze:

"Tak jestem Raelianinem i wbrew WSZYSTKIEMU co zostało napisane w powyzszym artykule jak i we wszystkich zawartych na tym vortalu - jestem wolnym człowiekiem. Co więcej 90% treści zawartych w tychże artykułach zostało przepisanych z wcześniejszych (które były równi kłamliwe). Problemem jest to, że pojęciem "sekta" straszy sie wszystkich dookoła. Twierdząc, że jest to zło wcielone. Owszem działalność np: Himavanti, jest zła. (Również wiele złego działo się w Kościele Katolickim w całej jego historii). ONZ namawia kraje członkowskie by zaprzestały używania słowa sekta, kótre nabrało bardzo "złego" znaczenia. Zaleca natomiast zastępowanie go "mniejszościami religijnymi". Jednakże nie to jest problemem. Bo wszyscy doskonale wiedzą, że to co nie jest Katolickie, jest z założenia i tak skazane na otykietowanie, a jakżeby inaczej - sektą. I radzę wam jako były katolik, dajcie innym szansę istnienia, poprzez wojny tylko sie wyniszczacie, spróbujcie nas zrozumieć("sekciarzy"). Bo nie wszyscy są źli, idą tą samą drogą co wy, jednakże robią to w nieco innych butach. Dlatego nie zachowujcie się moi drodzy jak dzieci, pragnące dostać jak najwięcej dla siebie, bo to jest złe, to się nazywa pycha i zachłanność. ŻADNA MNIEJSZOŚĆ RELIGIJNA PROPAGUJĄCA MIŁOŚĆ, NIE WALCZY Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM. A wy mając pozycję silniejszego walczycie ze słabszymi, tylko dlatego, że są i mogą wam odbrać co wasze... niby co... wiernych. Konkurencji się boicie? Tego, że ktoś odebrał Wam monopol na prawdę? Ludzie mają Wolną Wolę, to jest ich wybór (i proszę mi tu nie pisać, że członkowie są kontrolowani i manipulowani - owszem, ale są to tak zwane przez Was - grupy destrukcyjne). Pozdrawiam. " Sledgehammer


Artykuł ze strony:
http://www.sekty.net/?n_id=120
  • 0



#2

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie bardzo mi sie podoba modlenie sie do kosmitów :) ale końcówka materiału jest bardzo dobra. Wszystkie inne religie (oprócz tych wielkich) to sekty.. :hmm: Człowiek jest wolny to ma prawo do wyboru religi.
  • 0

#3

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no widzę, że opentani przez szaraków. Niedobrze :/
  • 0

#4

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oni naprawdę wierzą w te antenki = włosy? Nie spotkałem się jeszcze z taką teorią, jak i innymi tutaj opisanymi. Trudno to skomentować ... oprócz końcówki z którą można się zgodzić, jest w tym trochę racji. :)
  • 0

#5

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wg mnie taka religia to prawdziwy problem.
Nie chodzi o to że co głosi ta religia miłość itd i jakie gloszą postulaty bo można się w wielu z nimi zgodzić.Ja czytałem kiedyś artykuł że właśnie oni w japoni podajże chcieli zmiany ustroju państwa ale nie doszło to do skutku.
Ale problemem faktycznym jest to że oni modlą się do kosmitów.Ponieważ jeżeli oni nas obserwują to co sobie o ludziach pomyślą??oby ta mniejszość religijna nie rozrosła się zbytnio to wtedy unikniemy takiej rzeczy jak w historii ze indianie białych za bogów zaczeli uważać a ci bogowie później prawie wszystkich wymordowali lub przez nich zginęli i jak się nam ujawnią żebyśmy prowadzili z nimi rozmowy relacje jak równy z równym a nie jak bóg z wiernym
  • 0

#6

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dosyć ciekawy opis Ufola - Bródka? Włosy? Antenki? Kombinezon? :lol :
  • 0

#7

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety ludzie mają skłonność do ubóstwiania rzeczy, których nie mogą wyjaśnić, wczoraj ubóstwiano wylewy Nilu i zaćmienia, dzisiaj kosmitów, co będzie jutro ?
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ooo widze ze sekta juz tutaj dotarla.
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale Reaelianie piszą na tyle bzdurne rzeczy, że nie znajdą nawet tutaj wielu chętnych. Głównie zniechęcają pewnie tym 7% datkiem, i włosami-antenkami.
  • 0

#10

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nio fakt.Ale pomysł co do zmiany ustroju mi się podobał.Wpadli na pomysł żeby prawo głosu miał tylko ten kto posiada 110% inteligencji i żey kandydować mógł ten kto posiada co najmniej 150% inteligencji.Ale z drugiej strony bo zastanowieniu się to głupie jest ponieważ groziło by to dyskryminacja ludzi mniej inteligentnych oraz rozwarstwienia społeczeństwa na stany elita i reszta.
  • 0

#11

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raelianie głoszą, że z powstaniem człowieka nie miał nic wspólnego Bóg, bo on nie istnieje. Ludzie zostali stworzeni przez Elohim, a Elohim przez jeszcze inną wyżej rozwiniętą cywilizację, a ta jeszcze przez inną i tak w nieskończoność.

Eh,słowo "Bóg" to słowo umowne,nadawane przez ludzkość prymitywną istotą wyżej rozwiniętym.Tak samo dla dzikusów z dżungli "bogami" byli współcześni ludzie odkrywający ich lądy.A zdanie o tym stworzeniu ludzi przez ine istoty,to jedyne rozsądne zdanie Raelian ;-) Bo za resztę,to w kaftan i do pokoju z gumowymi ścianami :P
  • 0

#12

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem.Nawet jak by ujawnili się kosmici ja nie byłbym za tym żeby taktować ich jak bogów.Mimo że mogli by bez problemu zniszczyć ziemie(zakadam że mają wyżej rozwiniętą od nas cywilizacje o tysiące lat) powinniiśmy rozmawiać z nimi jak równy z równym i być tylko troche ulegli a nie całkowicie ulegli.
  • 0

#13

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh,słowo "Bóg" to słowo umowne,nadawane przez ludzkość prymitywną istotą wyżej rozwiniętym

udowodnij ;-)
  • 0

#14

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

udowodnij

To jedz do dżunglii z najnowszą bronią,urządzeniami technicznymi itp i znajdz jakieś dzikie plemie,które nigdy w życiu nie widziało na oczy białego człowieka i cywilizacji ;-) I już masz dowód ;-)
  • 0

#15

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

również mogę wpaść w wilczy dół, albo w bagno i obgryzą mnie kretoszczury i "dzikusy" będą mieli dowód na zupełną moją nieboskość. bo co to za bóg, co wpada w pułapkę jak ostatnia lepeta? :smile:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych