Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potwór z jeziora Bear Lake


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Potwór z Bear Lake to wodne stworzenie zamieszkujące rzekomo jezioro Bear Lake na granicy amerykańskich stanów Utah i Idaho. Według Josepha C. Richa, mormońskiego osadnima, który napisał kilka artykułów na ten temat dla "Desert Morning News", amerykańscy Indianie opowiedzieli pierwszym Mormonom w latach 60. XX wieku o potworze mieszkającym w jeziorze, który uśmiercił dwóch członków plemienia. Blue Teddy (Błękitny Niedźwiedź) mówił, że kilku mormonów widywało później potwora, opisali go jako stworzenie o wielkich uszach i otworze gębowym wystarczającym do pożarcia człowieka. W 1888 roku Rich przyznał, że potwór jest jego wymysłem, nie powstrzymało to jednak ludności od "widywania" potwora. Późniejsze sprawozdania są ze sobą sprzeczne w kwestii opisu wyglądu zwierzęcia, niektóre opisują je jako podobne do morsa, inne mówią o większym podobieństwie do dinozaura. Ostatniej zarejestrowanej obserwacji dokonano w 2002 roku.

Źródło: anglojęzyczna Wikipedia
Tłumaczenie: Ivellios

http://img178.images...8/9974/4xy1.jpg
  • 0



#2

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ale interes się kręci,to najważniejsze :/
http://www.bearlakefun.com/


Dołączona grafika
^^
  • 0

#3

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten to Cię zamacha uszami na śmierć :lol :

A tu ten potwór wygląda jak przerośnięty bóbr:

Dołączona grafika

źródło: cryptomundo
  • 0

#4

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli (jak wyżej) według niektórych potwór miał 14 m i wyglądał jak przerośnięty bóbr? :wow: To ja już podziękuję za atrakcję... :lol :
  • 0

#5

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ja już podziękuję za atrakcję... :lol :


co w tym śmiesznego grubo przed ostatnim zlodowaceniem na Ziemi żyły zwierzęta znacznie większe od tych dzisiejszych i np. leniwce miały odpowiednika w 5 metrowym kolosie. Teoretycznie nie można wykluczyć istnienia podobnych gigantów do dzisiaj, ale teoretycznie tak duże zwierze w tak dobrze znanym środowisku jakie znajduje się w USA jest raczej mało prawdobodobne, ale nie śmiesznie prawdobodobne
  • 0

#6

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, może trochę przesadzam, to nie było śmieszne, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić 14-metrowego bobra... A że na Ziemi istniały 5-cio metrowe leniwce to akurat wiem.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych