Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brenin Llywd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brenin Llywd (po walijsku "szary król") jest stworzeniem zamieszkującym rzekomo góry Snowdonia w Walii (Wielka Brytania - patrz zdjęcie). Istnieją różne opisy jego wyglądu. Niektóre opisują tylko jego "powierzchnię", jest jednak opisywany również jako duże, owłosione, podobne do człowieka stworzenie, prawdopodobnie spokrewnione z amerykańskim Bigfootem lub z himalajskim Yeti. Pod tym względem jest podobny do "Wielkiego Szarego Człowieka" ze Szkocji, opisywanego przez niektórych jako umięśnione i krwawe stworzenie, przez innych zaś jest on uważany za bezcielesnego ducha.

Źródło: anglojęzyczna Wikipedia
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#2

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche to malo wiarygodne bo nie ma zandego zdjecia, tylko reacje naocznych swiadkow ktorym moglo sie cos przewidziec
  • 0

#3

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do stworów na Wyspach Brytyjskich podchodzę sceptycznie, ponieważ jest to teren mocno zurbanizowany, mało jest lasów i dzikich ostępów, takie istoty nie miałyby odpowiedniej przestrzeni życiowej, często byłyby widywane przez mieszkańców, co innego Tybet ale tutaj to malutka Walia
  • 0

#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzej mi to wygląda na legendę niż prawdziwe wydarzenia.
Tutaj jest więcej informacji na temat Brenina Llwyda a także Szarego Olbrzyma z Ben MacDhui.
  • 0



#5

Maix.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Walii (Wielka Brytania - patrz zdjęcie)

Wiem, czepiam się ale jak się wkleja tekst, tym bardziej taki krótki, można pokusić się o wycięcie elementów hmm... niepasujących.

OnTopic: Kolejna wymyślona przez Kółko Herbaciane Matek historia mająca straszyć niegrzeczne dzieci i zniechęcać je do oddalania się od domu...
  • 0

#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, czepiam się ale jak się wkleja tekst, tym bardziej taki krótki, można pokusić się o wycięcie elementów hmm... niepasujących.

Taka mała fpatka :P Ten tekst tłumaczyłem głównie na potrzeby mojego serwisu kryptozoologicznego.
http://www.kryptozoo...howpage&pid=400

Kolejna wymyślona przez Kółko Herbaciane Matek historia mająca straszyć niegrzeczne dzieci i zniechęcać je do oddalania się od domu

Toś teraz podał najłatwiejsze z możliwych wyjaśnień...
  • 0



#7

Maix.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toś teraz podał najłatwiejsze z możliwych wyjaśnień...


No tak. Inne? Hmm może rzeczywiście w górach żyje wiele stworzeń humanopodobnych, może to ewolucja przystosowawcza dawnych plemion górskich, no ale teraz jest tyle technik badawczych, tyle wypraw w góry, że trudno wierzyć w stwory w nich żyjące...
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych