Skocz do zawartości


Zdjęcie

Illuminati w Polsce- Opole


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Petey.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów. Dotychczas byłem waszym czytelnikiem, jednakże chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół dotyczący tematyki Illuminatów. Mianowicie będąc w Opolu zauważyłem interesujący szyld kafejki internetowej. Przedstawia on piramidę z okiem.

Po prawej stronie piramidy widnieje napis Nowy Porządek Świata po łacinie.
Po lewej stronie widnieje napis annuit coeptis, który oznacza błogosław w naszym przedsięwzięciu.

Kafejka nazywa się Ozyrys.

http://zapisz.net/vi...zdj_cie0043.jpg

Po wygooglowaniu hasła "Ozyrys okultyzm" otrzymujemy odpowiedź:

"Wedle niektórych symbol Wszystkowidzącego Oka nawiązuje do egipskiego hieroglifu "złego oka", przedstawiającego Ozyrysa, który był bogiem świata podziemnego i księciem zmarłych, będąc jednocześnie postrzeganym jako naczelny bóg zła. Warto nadmienić, że w okultyźmie Ozyrys i Horus (syn Ozyrysa) są to również imiona odnoszące się do samego Szatana"

Właściciel kafejki zapytany o logo firmy udzielał zdawkowych odpowiedzi, widać było, że nie chce o tym rozmawiać. Powiedział, że logo było jego pomysłem.

Co o tym sądzicie??

Pozdrawiam
  • 2

#2

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sądzę, że to zwykła prywatna inicjatywa. Super-tajna organizacja miałaby bazę w kafejce? I to z szyldem, który zdaje się mówić "jakbyś mnie szukał, to jestem tutaj!"?

A właściciel mógł nie chcieć odpowiedzieć na pytania o szyld, bo to dla niego głupie. Ktoś się dopytuje o takie szczegóły. Poza tym, może on interesuje się takimi rzeczami ale trochę się tego wstydzi, żeby nikt go nie wziął za jakiegoś "oszołoma".
  • 3

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że to zwykła prywatna inicjatywa. Super-tajna organizacja miałaby bazę w kafejce? I to z szyldem, który zdaje się mówić "jakbyś mnie szukał, to jestem tutaj!"?

Nie wiem czego się naoglądałeś ale w moich wyobrażeniach baza Illuminatów jest pod ziemią :P Nie trzeba od razu mówić, że kafejka to ich baza, tylko po prostu może ktoś od nich założył kafejkę i zbierają info o ludziach, którzy z niej korzystają :P
  • 4



#4

Petey.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzi mi, że jest to jakaś tajna organizacja tylko, że właściciel kafejki może utożsamiać się z ideologią illuminatów. Samo logo jest bardzo powszechne jednakże napis Nowy Porządek Świata nie ma nic wspólnego z kafejką. Na każdym z komputerów widniała tapeta z piramidą.

Przypadek ten wydaje się być zbiegiem okoliczności jednakże bardzo mnie zaiteresował.
  • 0

#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fishu drogi, nie chodziło mi o to, że baza Illuminatów powinna być kilometr pod ziemią i składać się z co najmniej 10 poziomów :D Ale na pewno bardziej dyskretna i sensowna. I jeśli ktoś już by był Illuminatem, to dbałby o brak rozgłosu, a nie na odwrót. Dziś wszechwidzące oko, piramida czy Illuminati sami w sobie to nie tylko symbole czy organizacja, ale także marka. Firma. "Popularne obrazki" :P W sam raz na szyld.

Edito: Gwoli ścisłości co by nie było, żem niegodziwy - jam minusa nie dał :)

Użytkownik Dostojny Mischakel edytował ten post 18.05.2012 - 20:44

  • 0

#6

Arszenik.
  • Postów: 40
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

l
Sądzę, że to zwykła prywatna inicjatywa. Super-tajna organizacja miałaby bazę w kafejce? I to z szyldem, który zdaje się mówić "jakbyś mnie szukał, to jestem tutaj!"?


Znasz takie powiedzenie: "Najciemniej pod latarnią?"

Po co od razu minusa dla autora? Juz go zlikwidowałem. :)
  • 1

#7

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu ktoś zna się na marketingu i jako logo wybrał sobie bardzo znany (nawet w filmach) motyw, dzięki czemu stał się m.in. pierwszym właścicielem kafejki internetowej w Polsce, o którym pisze się na tym forum. :P
  • 0



#8

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czego się naoglądałeś ale w moich wyobrażeniach baza Illuminatów jest pod ziemią :P Nie trzeba od razu mówić, że kafejka to ich baza, tylko po prostu może ktoś od nich założył kafejkę i zbierają info o ludziach, którzy z niej korzystają :P

Ostra teoria spiskowa, zakładająca, że głęboko pod kafejką znajduje się centralna baza Illuminatów. No tak, przecież nikt nawet nie pomyśli o tym, że kryją się oni w takim kraju jak Polska. A założyciel kafejki rekrutuje nowe duszyczki do tej nikczemnej organizacji - jest jednym z najważniejszych ludzi w Nowym Świecie...
http://www.youtube.com/watch?v=DUvADbpqGlQ

Zwykły chwyt reklamowy - nic więcej.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych