Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

Ankieta: Kontrola umysłu fakt czy nonsens. (38 użytkowników oddało głos)

Czy kontrola umysłu jest?

  1. To kolejna teoria spiskowa. Szkoda czasu. (4 głosów [10.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.53%

  2. Jest realnym faktem i zagrożeniem w współczesnym rządzeniu społeczeństw. (25 głosów [65.79%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.79%

  3. Raczej mnie to nie przekonuje. Trudno powiedzieć. (1 głosów [2.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.63%

  4. Coś w tym jest. (8 głosów [21.05%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 21.05%

Czy przedstawiony materiał filmowy?

  1. Spełnił moje oczekiwania. Podobał się i oby takich więcej. (22 głosów [51.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 51.16%

  2. Był nudny, mało konkretny i niezrozumiały. (4 głosów [9.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.30%

  3. Nie mam wyrobionego zdania. (13 głosów [30.23%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 30.23%

  4. Polecę znajomym. Trzeba promować rodzimą produkcję. (4 głosów [9.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.30%

Oglądając film, uważasz że:

  1. Film jest za długi. Nie chciało mi się dalej go oglądać. (13 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Wszystko było ok. (24 głosów [61.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 61.54%

  3. Za dużo czytania, za mało materiałów wideo. (2 głosów [5.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.13%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Film ukazuje długą ale konsekwentną drogę do zniewolenia jednostki, jak i całych społeczeństw w zupełnie nowy i nikczemny sposób. Wymienia krok po kroku jakie kraje, instytucje oraz osoby przyczyniły się do rozwoju technik kontroli aż do dnia dzisiejszego. Ukazuje, jak na przestrzeni niecałego wieku techniki kontroli rozwinęły się do niebywałych rezultatów, o których my, zwykli zjadacze chleba nie mamy zielonego pojęcia. Przedstawione doświadczenia, jak i odtajnione dokumenty, dosadnie obrazują omawiany temat, jak i uzmysławiają realność niebezpieczeństw jakie owe techniki prezentują.

Wytrwałości w oglądaniu, bo choć długość materiału może odstraszać, to każdy może znaleść coś, co go z pewnością zainteresuje, lub zmieni dotychczasowy pogląd na ten wydawałoby się nierzeczywisty problem obecnego świata.

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 1/3
http://www.youtube.com/watch?v=FBR1QfcKI-g&feature=youtu.be


Nie chce mi się w temacie zamieścić film z youtube:( (choć wpisuję wstaw media). Podaję poniżej bezpośredni link.
Link

P.S- kolejna część prawdopodobnie pod koniec tygodnia
Ave

Ripsonar

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 17.05.2012 - 12:35

  • 8



#2

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zagrożenie jak dla mnie bardzo realne i oczywiste. Na wschodzie ludzi ogłupia się zbyt ograniczając ich wolność, a na zachodzie - dając im zbyt dużą swobodę. Tak się nimi kieruje, żeby sami chcieli wybrać błogą niewiedzę i spokój zamiast poznania, którego wiąże się z kłopotami.

A filmu przepraszam, ale całego nie obejrzałem. Tylko parę urywków kilkuminutowych. Ale temat warty nagłaśniania i uświadamiania ludziom, że to się naprawdę dzieje. Nawet w Polsce - bardzo sprawnie działający i kształcący niegdyś system oświatowy przekształca się na wzór zachodzi, co prowadzi najpierw do degeneracji gimnazjalistów a potem karmienia licealistów/technikantów wiedzą, które poziomem nie podnosi się prawie wcale od gimnazjum. Wszystkie polskie mass-media też prezentują jedną i tę samą linię. Wszędzie te same materiały foto-video i komentarz z tym samym morałem. To nie teoria spiskowa, tylko sposób rządzenia w krajach demokratycznych.
  • 0

#3

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście że istnieje kontrola umysłów, nie jestem jednak do końca przekonany co do tego że rządy bawią się tak na szeroką skalę. Tak czy inaczej zagrożenie jest jak najbardziej realne, wystarczy spojrzeć na reklamy w tv.
Tam wszystko jest idealnie dopracowane, te wszystkie błyski, mowa ciała i uśmieszki tych ludzi. Dostrzegam to że ktoś mi się narzuca za pomocą tego przekazu.
Np. reklama gdzie widzę szczęśliwą rodzinkę w nowym domu który kupili po otrzymaniu korzystnej pożyczki. Wszystko takie sztucznie piękne i kolorowe, bo przecież wystarczy że wezmę kredyt w 5 minut a wszystkie moje problemy znikną w magiczny sposób.
Każdego dnia tęgie umysły w korporacjach głowią się nad tym jak jeszcze można nas zmanipulować abyśmy tylko kupili ich produkt, a najlepiej wzięli na niego kredyt. To się dzieje naprawde i postępuje w szalonym tempie wraz z rozwojem.

@Edit: Filmu również nie obejrzałem, dlatego wstrzymuje się z ankietą. Powrócę do tego wieczorem, gdy będę miał więcej czasu.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 17.05.2012 - 14:09

  • 0

#4

Lime.
  • Postów: 59
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sterowanie umyslem/spoleczenstwem jest faktem. Chociazby przez najlatwiejsza forme - manipulacje medialna.

Film oceniam na 4,5/6. Moglby nawet stanowic wspanialy dodatek do pracy magisterskiej z zakresu psychologii czy socjologii, gdyby byl podparty zrodlami.
Najwiekszym minusem jest dla mnie dzwiek - dialogi momentami zbyt ciche, a w paru przypadkach zagluszane podkladem muzycznym.
Kawal dobrej roboty!
  • 0

#5

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sterowanie umyslem/spoleczenstwem jest faktem. Chociazby przez najlatwiejsza forme - manipulacje medialna.

Film oceniam na 4,5/6. Moglby nawet stanowic wspanialy dodatek do pracy magisterskiej z zakresu psychologii czy socjologii, gdyby byl podparty zrodlami.
Najwiekszym minusem jest dla mnie dzwiek - dialogi momentami zbyt ciche, a w paru przypadkach zagluszane podkladem muzycznym.
Kawal dobrej roboty!



Witam.

źródła wymienię po 2 części, jest tego naprawdę sporo. A przypominam że jest to pierwsza z 3 części całości.

Jeżeli chodzi o dźwięk.. niestety jestem tego świadomy:( Niektóre materiały wideo były za cicho i nic z tym nie mogłem zrobić, zaś niektóre po konwersji zmieniły skalę i nie mogłem już tego poprawić. Tak samo z samym podkładem muzycznym miałem sporo problemu.. :(


Oczywiście czekam na argumenty za, przeciw w powyższym temacie. Tylko proszę o silne i rzetelne argumenty (fakty), bo tylko takie- mam nadzieję, rozjuszą nasz dialog, podwyższą poziom świadomości i możliwe, że skieruje to nas nowe ścieżki poznania, które zmienią nasz punkt widzenia, o następne, powiedzmy 180 stopni. tego sobie i Wam życzę.


Ave

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 17.05.2012 - 21:00

  • 0



#6

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film ciekawy, tylko szkoda, że większość z treści nie da się zweryfikować - eksperymenty z hipnozą czy też "domózgowym" mówieniem mogą być udawane, a o umieszczanie chipów w szczepionkach przeciw AH1N1 nigdzie nie czytałem - a taki fakt powinien być przecież gdzieś nagłośniony, nieprawda?
  • 0



#7

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film ciekawy, tylko szkoda, że większość z treści nie da się zweryfikować - eksperymenty z hipnozą czy też "domózgowym" mówieniem mogą być udawane, a o umieszczanie chipów w szczepionkach przeciw AH1N1 nigdzie nie czytałem - a taki fakt powinien być przecież gdzieś nagłośniony, nieprawda?



Spokojna głowa wszelkie źródła na dniach postaram się napisać. Niestety ale to są fakty. Mam dokumenty rządowe, nr patentów, więc te wszystkie bajery są potwierdzone i nie są żadną ściemą. Mało tego, sam testowałem fotel.. u dentysty, he, he z wbudowanym radiem....który tylko ty słyszysz, jak się położysz (głową dotkniesz poduszki pod głową):) Odlot... choć przerażające na swój sposób....

Cierpliwości, jutro powinna być druga część. Tutaj już podane są raczej informacje (czy fakty, tego już niestety nie wiem), bo to już trudniej zweryfikować, bo nie mają patentów:). Ja podjąłem się skompilowania tej tematyki, bo bardzo mnie wciągnęła, to wszystko. Każdy tak swoją droga sam może weryfikować informacje. Wszystko jest, trza tylko dobrze szukać.. choć niestety na polskich stronach to w większości.. dupa blada:( Od 5 miesięcy siedzę w tym dosłownie z nosem w monitorze.. naprawdę jest tego sporo.

W 3 części będzie podane m.in. podsumowanie, więc tutaj największa dawka faktów, tj patentów, dokumentów rządowy (państwowych) itp... Dodatkowo jeszcze o satanizmie, kontrolowanej opozycji, , technologii psychotronicznej na świecie ( w tym szerzej o Rosji), oraz technologii masowej kontroli. Od i będzie wsio. Myślę, że 2,5-3 godzinki to wcale nie wygórowany czas poświęcenia na tak ciekawą tematykę:)

Ave
  • 0



#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mi sie wydaje że w większości nawet rządzący nami to po prostu debile i nie mają o tym pojęci a steruje nimi ktoś z tyłu... korporacje, biznesmeni etc.
  • 0



#9

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ripsonar - nie mówię, że wszystko to fake, ale że po prostu są bardzo trudne do weryfikacji.

A co do "domózgowego" mówienia - wiem, że są urządzenia, które przekazują dźwięk do mózgu poprzez dotyk (np. szczoteczka do zębów, która gra Ci muzykę w głowie jak szczotkujesz czy ten Twój fotel dentystyczny), ale jeszcze nie spotkałem się z czymś, co przekazywało by dźwięk określonemu podmiotowi (jemu i tylko jemu) bez _jakiegokolwiek_ kontaktu fizycznego.
  • 0



#10

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 1/3


Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 2/3


Ave

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 20.05.2012 - 19:59

  • 4



#11

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obejrzałem w nocy drugą część. Wkradło się w napisy parę literówek, ale szacunek za włożoną pracę. Z początku wydawało mi się to mało spójne i strasznie nieuporządkowane, jednak gdy już obejrzysz obie części wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Czekam na część trzecią.
  • 1

#12

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Część 3 -cią postaram się umieścić dopiero w drugiej połowie czerwca. Te 2 części robiłem 3 miesiące, a niestety, to cholernie czasochłonna robota. Tym bardziej, że sam tłumaczę, a posługuję się tylko tłumaczem Google:( bo mój angielski jest z dupy..... Więc wytrwałości.

Ave
  • 0



#13

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 3


Tym razem poruszana jest kwestia:
- Projekt COINTELPRO
- Sekty z satanizmem w tle
- Operacja OFTEN
- Dowody
- Iluminaci Bawarscy
- Doktryna Lucyferiańska
- Czaszki i Piszczele
- Grupa Bilkderberg
- Bohemian Grove


Ave

Rip

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 16.10.2012 - 15:58

  • 1



#14

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 4


Tym razem:

Masowa kontrola społeczeństwa
a) Indoktrynacja - szkolnictwo
b) Mass media. Od kontroli informacji, propagandy informacyjnej, po wdrażanie określonych trendów
c) Wpływ celebrytów na społeczeństwo
d) MONARCH wśród gwiazd showbiznesu
- Projekt Celebrity
- Walt Diney i przekazy podprogowe
d) seksualizm+ wolna miłość= likwidacja rodziny
e) symbolika w filmach
f) gesty

Ave

Rip

no i mi zbanowali film qwa
  • 2



#15

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to zbanowali? Podali jakiś konkretny powód? Nie dałoby się go gdzieś zuploudować by był dostępny do ściągnięcia/obejrzenia?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych