Skocz do zawartości


Zdjęcie

AZZO BASSOU


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

azzo bassou-ostatni neandertalczyk?

Było to ponad 60 lat temu. Zbyt dawno, aby móc wyjasnić zagadkę pochodzenia Azzo. Ślad został zatarty, Azzo Bassou już dawno nie żyje. Azzo była to istota podobna do człowieka. Odkryto ją w 1931 roku w Maroku, na południe od Marakeszu. Naoczni świadkowie, którzy widzieli to stworzenie w następnych latach, opisują je jako"głupiego dzikusa, który żył w jaskini i żywił się wyłącznie surowym mięsem".Nie potrafił mówić,wydawał tylko dziwne dwięki.I tak zostało do końca jego dni To dziwne, ale nie udało się przyporządkować Azzo żadnej znanej nam rasie. Swoim spłaszczonym czołem, grubym nosem i budową ciała przypominał raczej neandertalczyka albo pitekantropa.
Skąd wziął się Azzo? Czy w istocie chodzi tu o żyjącego jeszcze, prehistorycznego przodka człowieka, jak twierdzą niektórzy? Nie wiemy tego. Pomijając informacje prasowe z tamtego czasu, nie ma właciwie żadnych pisemnych przekazów. Nawet świat nauki nie zareagował na istnienie Azzo: prawie żaden badacz nie zainteresował się tą sprawą, nie mówiąc o szczegółowym sprawozdaniu na ten temat. Gdyby Azzo w ciągu tych lat nie był wielokrotnie fotografowany, do tej pory już dawno by o nim zapomniano.
Na początku lat 70-tych włoska grupa badawcza Towarzystwa Studiów Prehistorycznych natrafiła na ślady Azzo w południowomarokańskiej Saharze. Od wodza wioski w oazie Sidi Fillah dowiedziała się, że Azzo już nie żyje i został pochowany w wiosce a jego koci są "nietykalne ".

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ostatnie zdjęcie ,niedługo przed śmiercią

Dołączona grafika

Ostatni żywy neandertalczyk,czy zwykły "ludzki odmieniec"?
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że to zwykły człowiek, tylko po prostu urodził się z takim wyglądem, a nie innym. To, że wygląda jak neadertalczyk nie oznacza wcale, że nim jest. Może po prostu odziedziczył wygląd charakterystyczny dla neandertalczyka.
  • 0



#3

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rownie dobrze mogly to byc zwykle deformacje ciala. ;-)
  • 0

#4

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Deformacja deformacją,ale co z zachowaniem?Brak mowy,typowe zachowania pierwotne.Mieszkał w jaskini,nie posiadał ubrań,żywił się surowym mięsem.I żeby deformacja dotknęła tylko czaszki w taki sposób?
  • 0

#5

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Deformacja deformacją,ale co z zachowaniem?Brak mowy,typowe zachowania pierwotne.Mieszkał w jaskini,nie posiadał ubrań,żywił się surowym mięsem

Oglądałam film o dziewczynce,która byłą wychowywana przez psy.Zachowywała się jak pies,chodziła jak pies,szczekała.
Ludzie zachowanie przejmujemy kiedy dorastamy,wychowujemy się w cywilizowanym świecie.Może ów Azzo po prostu nie miał do czynienia z człowiekiem na początku swgeo życia i z tego wynikało jego zachowanie.A deformacja czaszki mogła mieć związek z niedorozwojem itp.
Teraz możemy się tego jedynie domyślać ;]
Chociaż może faktycznie coś w tym jest :P ?
  • 0

#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi to trzecie zdjęcie przynosi na myśl jakiegoś faraona.

Neandertalczyk to z niego, żaden, bo gdyby nim był, to musiałby mieć jakiś pobratyńców, a o takich nie słyszeliśmy. Po prostu wychowywał się sam, bez znajomości z teraźniejszością. Nauczył sie tylko tego, na co pozwalały mu pierwotne instynkty.
  • 0



#7

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na 3ciej fotce wygląda na zamyślonego. :D
  • 0

#8

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

musiał mieć rodziców, czyli powinno być więcej przekazów, nawet legend, a tymczasem mamy tylko to
  • 0

#9

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jakieś brakujące ogniwo :D
  • 0

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całe ciało jest normalnie ukształtowane z wyjątkiem czaszki.
Takie przypadki się zdarzają.
Nie trzeba daleko szukać.
Amerykański aktor Robert Z'dar znany m.in z takich filmów jak "Tango & Cash" czy
"Maniac Cop 1,2,3" też ma twarz "nie z tej ziemi".
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ma facet szczękę!!
  • 0



#11

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakby komus przywalił tak jak Zidane :s
  • 0

#12

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja nad morzem takiego jednego widziałem. Z profilu to nawet przystojny, ale jak sie obrócił, to przypomnial mi sie film "Szczęki"
  • 0



#13

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czymkolwiek (lub kimkolwiek) AZZO jest,robi wrażenie ;-) Karierę aktorską miałby zapewnioną dzisiaj ;-)
  • 0

#14

FTR.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To fakt... czaszka przypomina człowieka pierwotnego. Co do zachowań: jakby w tych czasach człowiek urodził się w dżungli i jakimś cudem został wychowany przez np. małpę to zapewne robiłby to co małpa itd.
  • 0

#15

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie to wygląda na deformacje czaszki, bo ogólnie wygląda normalnie. Urodził się ze zdefomowaną głową, więc matka go porzuciła. Możliwe, że zaopiekowały się nim małpy. W Maroku, także na południe od Marakeszu (między innymi w górach Antyatlasu) występują małpy Makaki:

http://pl.wikipedia....caques_4528.jpg
http://www.animalpla...aki/index.shtml

Stąd te pierwotne zachowania i brak umięjętnosci mówienia, kto go miał nauczyć?
Jak już niektórzy napisali, takie przypadki się zdarzają.
Możliwe też, że deformacja głowy mogła być połączona z jakimś częściowym niedorozwojem umysłowym. Co nie wyklucza też opcji z małpami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych