Skocz do zawartości


Zdjęcie

10000 religi ktora wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1

ReligietoBzdury.
  • Postów: 52
  • Tematów: 7
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Na swiecie istnieje okolo 10tysiecy religi czym mamy sie kierowac wybierajac ta wlasciwa? Nie smiem watpic w wiare w Boga, ale gdyby sposrod ktorychs religii jakas byla poprawna nie kazdy moglby modlic sie do tego prawidlowego Boga, co za tym idzie Bog chcac nie chcac musialby wskazac ta wlasciwa droge, moze tak naprawde Bog jest, ale nie ingeruje w nasze zycie, nie wazne czy bedziemy w niego wierzyc czy nie, nie wazne czy bedziemy sie do niego modlic, zajmuje sie swoimi sprawami, zaraz znajdzie sie pytanie dlaczego nam nie pomaga, otoz mozemy poradzic sobie sami, dotychczasowym najwiekszym problemem spolecznosci jest wojna, ale i na nia jest rozwiazanie, ludzie najczesciej zabijaja z powodu nie rownosci, nizsze szczeble spoleczenstwa nic nie znacza, dopiero po zebraniu sie w kupe moga cos zdzialac, ludzie ktorzy cierpia na ten typ schorzenia mysla ze zalatwia sprawe zabijajac niestety nie, gdyby jednak wszyscy poszkodowaniu ludzie na swiecie zebrali sie nastalby nowy porzadek. Jednak jest lepsze rozwiazanie bez stosowania ludobojstwa zniesc walute i wprowadzic racjonowanie, wtedy nikt nie bedzie czul sie urazony i na swiecie zapanuje czesciowy pokoj, pozatym rownosc "kazdy inny wszyscy rowni". Znalazlem nawet sposob manipulacji czlowieka czlowiekiem gdzie w biblii napisane jest abysmy nie czczcili zadnego innego Boga, no tak latwo powiedziec, ale skad mamy wiedziec ze to ten wlasciwy Bog, skoro nie pozostawil po sobie nic, oprocz wyobrazni i intelektu czlowieka zawartego w nic nie wartej ksiazce. Rownie dobrze ktos moglby napisac o objawieniu mojej osoby Lukasza z Walbrzycha, odpowiednio ubrac w slowa, napisac o tym jakie czynilem cuda i w jaki sposob dzialalem rozpowszechniajac swoja religie, nie wspominajac o poczatkach biblii gdzie napisane jest o stworzeniu, Adamie i Ewie oraz innych pierdolach ktore nie sa poparte zadnymi dowodami. Jednym slowem religie nie maja sensu, najlepiej nie stosowac religii i wierzyc w swojego wlasnego Boga.


Dodam jeszcze tylko ze milosc i dobroc na swiecie jest mozliwa, ale trzeba ja "zaszczepic", najlepszym moment jest wtedy kiedy jest sie niczego nie swiadomym poddanym sugestia. Oczywiscie beda wyjatki, ale beda to nie liczni ludzie. Tylko w jaki sposob zmotywowac caly swiat do "wszczepiania" najpiekniejszego uczucia jakim jest milosc.

Użytkownik ReligietoBzdury edytował ten post 29.04.2012 - 22:03

  • 5

#2

liberta.dv.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

wszystko, co najgorsze na tej planecie pochodzi od człowieka, który wierzy w jakiegoś boga. więc nie wybieraj swojego, jeśli jeszcze możesz.
  • 11

#3

xSzyneKx.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prostymi słowami: Żyj sobą i buduj własne zdanie (przy okazji własnego Siebie). Nie potrzebny ci Bóg, byś zrozumieć sens mógł :). Jeżeli istnieje gdzieś to bóstwo, to na pewno nie chciałoby, abyś marnował sens na rozumienie tego stwórcy a zajrzał do środka Siebie i zmieniał ten świat. Dowiesz się po śmierci, jeżeli coś po niej jest. Dla mnie to wszystko związane z religiami (tak, bóg też) jest chorą manipulacją światem. Nie potrzebne ci jakieś coś ponad to, abyś mógł żyć. To 'coś więcej' jest w Tobie.

Co do religii odbieranych jako religie, to jest ich coraz więcej. Zgadnijcie dlaczego? System - który jest opierany na zastraszaniu, wyzyskiwaniu i pozbawianiu wszelkich wartości człowieka. To przez niego dużo osób czuje, że jest ktoś ponad tym światem, przez władców. Kto stoi za systemem aktualnie? Bankierzy, dalej - NWO, dalej - Illuminati, dalej - Syjoniści (o ile się nie myle).

Jeszcze prostszymi: Nie wierz w tą propagandę, bo przegrasz takie coś jak życie.

Użytkownik xSzyneKx edytował ten post 29.04.2012 - 22:18

  • 1

#4

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Założę się, że gdyby zetrzeć z powierzchni planety wszystkie religie judeo-chrześcijańskie i ich pochodne, to:

a) liczba wyznań spadłaby diametralnie;

b) liczba wojen spadłaby wprost proporcjonalnie;

c) rozwój cywilizacji i poziom życia ludzi wprost proporcjonalnie by wzrosły.

To tyle w temacie.
  • 0

#5

luk1407.
  • Postów: 122
  • Tematów: 11
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Kościół Katolicki bo to jest jedyna prawdziwa religia

wywodzi się z Judaizmu, najstarszej religii na świecie
  • -20

#6

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kościół Katolicki bo to jest jedyna prawdziwa religia

wywodzi się z Judaizmu, najstarszej religii na świecie


Skolei Judaizm wywodzi się z Zaratusztranizmu... Może więc to jest jedyna prawdziwa religia?
Judaizm nie jest najstarszą religią na świecie, omg co za głupoty!

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 29.04.2012 - 22:34

  • 2

#7

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@RtB

Dodam jeszcze tylko ze milosc i dobroc na swiecie jest mozliwa, ale trzeba ja "zaszczepic", najlepszym moment jest wtedy kiedy jest sie niczego nie swiadomym poddanym sugestia. Oczywiscie beda wyjatki, ale beda to nie liczni ludzie. Tylko w jaki sposob zmotywowac caly swiat do "wszczepiania" najpiekniejszego uczucia jakim jest milosc.

Wszystkie największe katastrofy i zbrodnie jakie widział świat wynikały z tego, że ktoś wpadał na genialny pomysł naprawiania świata. Naprawiania czegoś, czego kompletnie nie rozumiał i nie chciał rozumieć. Dlatego każdy jeden ustrój w każdym jednym państwie kończy się jakąś formą reżimu.
A świat ma się dobrze i działa prawidłowo, jak z resztą widać, bo dokładnie pokazuje co go boli.

Zatem rada: zanim wpadniesz na pomysł naprawiania świata, spójrz w lustro i zastanów się, czy przypadkiem Ciebie nie trzeba naprawić.
Tak, tak. Naprawę świata najlepiej rozpocząć od posprzątania (w końcu) we własnym chl... pokoju.

@xSzyneKx

Co do religii odbieranych jako religie, to jest ich coraz więcej. Zgadnijcie dlaczego? System - który jest opierany na zastraszaniu, wyzyskiwaniu i pozbawianiu wszelkich wartości człowieka. To przez niego dużo osób czuje, że jest ktoś ponad tym światem, przez władców. Kto stoi za systemem aktualnie? Bankierzy, dalej - NWO, dalej - Illuminati, dalej - Syjoniści (o ile się nie myle).

Bzdura tam, nikt w istocie ludźmi nie rządzi. Nikt.
Ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o tzw. Elicie są bliżej własnej wolności, niż ci, którzy o niej wiedzą i chcą z nią walczyć.
Powtarzajcie sobie dalej: "elita rządzi światem, elita rządzi światem" i budujcie sobie wroga w Waszych własnych umysłach. Nie twierdzę, że sił pozakulisowych nie ma. Owszem są, ale ich władza polega na iluzji siły, nie na sile realnej.
  • 0

#8

ReligietoBzdury.
  • Postów: 52
  • Tematów: 7
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@Ill widze ze probujesz walczyc z natura, milosc jest naturalna jest uczuciem bioracym sie z nikad, wiec dlaczego nie wprowadzic natury w zycie codzienne i cieszyc sie z codziennych napotkanych ciekawostek. Powiedz mi czy spotkales kiedy kolwiek czlowieka ktory bezwzgledu na otaczajacy go swiat, ludzi oraz tego co sie dzieje do okola byl nie opisanie mily i czuc bylo jego energie? Fajnie bylo? A teraz pomysl ze moze byc tak codziennie. Pozatym skad przyszlo Ci do glowy ze chce naprawiac swiat, nie chce by zwierzeta jadly w restauracjach, by roslina urosl mozg, chce zmienic ludzi by na swiecie zylo sie godnie i bez obawy o jutro.
  • 0

#9

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kościół Katolicki bo to jest jedyna prawdziwa religia

wywodzi się z Judaizmu, najstarszej religii na świecie


Jedyna prawdziwa religia to ta którą możesz wyznawać nawet będąc gołym, na końcu świata.
Medytacja to jest klucz do wszystkiego, a wszystko jest przede wszystkim w Tobie i to jest właściwy kierunek podróży duchowej. Tutaj jedynym narzędziem jest świadomość.
Inne religie to tylko choroba tego gatunku spowalniająca jego rozwój. Większość takich wierzących Jones'ów, Abdulów czy innych Kowalskich niby wierzy i chodzi do kościoła /meczetu/ synagogi a jak zapytasz takiego kim jest to zazwyczaj potrafi się jedynie przedstawić, powiedzieć gdzie pracuje i wymienić co posiada. Nie mówiąc już o jakimkolwiek wyobrażeniu dotyczącemu sensu własnej egzystencji. Na ten temat wiedzą jedynie to co powiedziały im inne owieczki.
Nie mówię o wszystkich, żeby nie było. Wiem że wielu jest wiernych prawdziwych i myślących ale niestety jest to mniejszość, może niekoniecznie akurat na tym forum bo Ci mało ogarnięci zazwyczaj nie trafiają w takie miejsca.
  • 2

#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ill widze ze probujesz walczyc z natura

:o
W którym miejscu?

Pozatym skad przyszlo Ci do glowy ze chce naprawiac swiat, nie chce by zwierzeta jadly w restauracjach, by roslina urosl mozg, chce zmienic ludzi by na swiecie zylo sie godnie i bez obawy o jutro.

Skąd przyszło? Stąd:

Tylko w jaki sposob zmotywowac caly swiat do "wszczepiania" najpiekniejszego uczucia jakim jest milosc.

Zatem traktuj ludzi tak, jak sam chcesz być traktowany.
Chciałbyś, żeby ktoś mówił Ci jaki masz być albo coś Ci wszczepiał, bo świat będzie w ten sposób lepszy? A skąd wiesz, że ten ktoś ma rację?

Użytkownik Ill edytował ten post 29.04.2012 - 23:56

  • 1

#11

ReligietoBzdury.
  • Postów: 52
  • Tematów: 7
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Zatem wnioskuje ze jestes nie kochany i nie znasz pojecia milosci, dobrze mowie?
  • -4

#12

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

To nie ty masz sie dopasowywac do religii tylko ona do Ciebie.

Satanizm LaVeyański

Zdałem sobie sprawe że ta filozofia do mnie najbardziej pasuje, pomijając oczywiscie bzdetną paranormalną otoczkę i kultywowanie świąt. Po prostu sama filozofia
  • 0

#13

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ "Religietobzudry"


Hmm. ciężkie pytanie. Nie dlatego, że nie wiem, którą, bo wiem, ale moje osobiste przemyślenia nikogo nie interesują; trudne dlatego, że właśnie ludzie przez takie zamieszanie teraz nie potrafią odnaleźć prawdy. Nie będę niczego sugerował, bo i tak wiarę b. ciężko jest obronić w takich tematach, chcę zwrócić uwagę na coś innego. Zadaj sobie pytanie, Kim On dla Ciebie miałby być? W dodatku słowa " wierzyć w swojego własnego Boga " są trochę nie na miejscu; bo w sumie nasza wiara nie koniecznie musi zgadzać się z prawdą. Myślę, że aby odkryć prawdę trzeba tego naprawdę chcieć i nie działać samemu; być może gorliwa modlitwa np. "Kimkolwiek jesteś Boże chcę Cię poznać" może pomóc? Rzecz jasna nie od razu, ale z czasem na pewno, bo człowiek, który chce Go szczerze poznać, nie powinien się zawieść. Lecz jednak trzeba uważać, by nie dać się oszukać, ale myślę, że to człowiek potrafi poznać.

Odnośnie głównego tematu, mogę chyba powiedzieć tylko tyle; Życzę odkrycia prawdy :)

@xSzynekx

Jeżeli istnieje gdzieś to bóstwo, to na pewno nie chciałoby, abyś marnował sens na rozumienie tego stwórcy a zajrzał do środka Siebie i zmieniał ten świat.


Bynajmniej; chciałbym poznać człowieka, który poznał wszystkie Boże tajemnice :) Takie atrakcje to dopiero "tam" :)

Żyj sobą i buduj własne zdanie (przy okazji własnego Siebie)


Czy życie sobą jest akurat idealne? I czy nie może odkryć samego siebie w Bogu? No i czym ma być to odkrycie siebie? Być może otwieranie jakiś tam czakr?

Jeszcze prostszymi: Nie wierz w tą propagandę, bo przegrasz takie coś jak życie.


A ja stwierdzę, że wręcz przeciwnie. Moje życie teraz dopiero po powrocie do Boga zmieniło się na lepsze.

Artur.V

b) liczba wojen spadłaby wprost proporcjonalnie;


Uzasadnij. Być może nawet ja te wojny wywołuję? Czy to nie panowie, według niektórych teorii spisków osądzani jako sataniści?

c) rozwój cywilizacji i poziom życia ludzi wprost proporcjonalnie by wzrosły.


A to jest fascynujące akurat. Kto Ci blokuje rozwój człowieku? Opisz mi jakby wyglądał taki świat. No chyba, że ten rozwój to stopniowy upadek moralności; być może bezkarne mordowanie nienarodzonych ludzi?

Tak, tak. Naprawę świata najlepiej rozpocząć od posprzątania (w końcu) we własnym chl... pokoju.


Tu się zgodzę.

Jedyna prawdziwa religia to ta którą możesz wyznawać nawet będąc gołym, na końcu świata.


Uzasadnisz co ma golizna do wiary?

Medytacja to jest klucz do wszystkiego, a wszystko jest przede wszystkim w Tobie i to jest właściwy kierunek podróży duchowej. Tutaj jedynym narzędziem jest świadomość.


Powiecie coś na ten temat więcej? Bo nie rozumiem tego fenomenu. Chodzi o to wyciszenie czy co? Czy odlatujecie gdzieś, nie wiadomo gdzie?

Zatem wnioskuje ze jestes nie kochany i nie znasz pojecia milosci, dobrze mowie?


Człeku, świata nie zmienisz. Ale jeśli zmienisz siebie i będziesz obdarowywał tym pięknem swoje otoczenie, dasz światu dużo więcej.

@barakudo

Nic nie mam do tego; Tylko tak z ciekawości, opiszesz co Cię w tym wyznaniu tak fascynuje, inspiruje; czemu ono nadaje Twojemu życiu piękna?

No z tych chociażby "Jedenastu przykazań" niektóre są to normalne rzeczy;

Okazywanie respektu w czyimś domu? Normalka. Nie krzywdzić "małych dzieci". Normalka. Jest parę zwyczajnych rzeczy, które dla każdego powinny być normalne.

Tymczasem:

4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.


10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba że zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.


11. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie, zniszcz go


Nie mnie oceniać, ale jeśli gorliwie wyznajesz tą filozofię, tylko jak to opisałeś pomijasz święta i otoczkę paranormalną to bałbym się do Ciebie człowieku zbliżać :)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 30.04.2012 - 07:22

  • -4



#14

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@RtB

Zatem wnioskuje ze jestes nie kochany i nie znasz pojecia milosci, dobrze mowie?

Intryguje mnie Twój tok rozumowania.

@WT

Nie mnie oceniać, ale jeśli gorliwie wyznajesz tą filozofię, tylko jak to opisałeś pomijasz święta i otoczkę paranormalną to bałbym się do Ciebie człowieku zbliżać :)

Gorliwy wyznawca owej filozofii nic Ci nie zrobi, jeśli nie wejdziesz mu w drogę.
Do mnie też nie podchodź, bo zjem :D

Użytkownik Ill edytował ten post 30.04.2012 - 07:46

  • 0

#15

ReligietoBzdury.
  • Postów: 52
  • Tematów: 7
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@WhitinTemptatnion nie napisalem ze nie obchodze swiat, swieta w moim rozumowaniu sa czescia czci Boga, obchodze je jak kazdy inny czlowiek , ale myslac wtedy o Bogu najwyzszym w jakiej kolwiek formie,nie przywiazujac wagi do religii, nie wazne czy jest sam czy dzieli sie na trzy osoby, to samo tyczy sie przykazan, wedlug mnie przykazania sa wymyslone przez czlowieka zeby zaprowadzic jako taki porzadek na swiecie, jezeli faktycznie Bog istnieje w ktorejs z religii chcialbym aby wskazal mi droge bym wiedzial ktoredy podazac, nie mowie ze nie wierze w Jezusa i w Ducha Swietego, ale wierze w Boga i nie jest wazne dla mnie czy jest jedna osoba czy trzema, poniewaz Bogu nie przeszkadzalo by to jak wierze, wytlumacze: jest Bog podzielony na trzy osoby, kiedy wypowiadam slowo Bog tyczy sie one wszystkich trzech osob, jezeli jest sam Bog to tym bardziej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych