Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja czy stworzenie – edycja II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam do śledzenia i komentowania kolejnej debaty :]
  • 0



#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozkręcamy się powoli :)
  • 0



#3 Gość_Rewolwerowiec

Gość_Rewolwerowiec.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo powoli. Szczerze mówiąc, spodziewałem się dłuższych wpisów i większej ilości informacji. Na razie jestem bardzo zawiedziony.
  • 0

#4

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Rewolwerowcem. Mam nadzieję, Pit, że dzięki Twoim przyszłym postom wzbogacę swoją wiedzę na temat ewolucji.
  • 0



#5

Seleroo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ręka której wcześniej nie było

Narządy homologiczne. Więcej nie powiem, bo to zadanie Pita.

E: A i poznałem lisa, podejrzewam że kolejny post będzie o bardzo ciekawym przypadku wzięcia się nowego koloru futra z przysłowiowego powietrza.

Użytkownik Rorsarch edytował ten post 08.05.2012 - 19:09

  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Broniącemu kreacjonizmu brakuje wiedzy, dlatego ta debata tak wygląda.
  • 0



#7

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiem szczerze, że trochę Sayresowi współczuję - równie dobrze mógłby obstawiać w debacie, że Ziemia jest płaska i na dowód przytaczać wypowiedzi uczonych w dziedzinie literatury pięknej.

Kolega po prostu zapomina, że bardzo niskie prawdopodobieństwo to wciąż prawdopodobieństwo, a nie częstotliwość - jeśli prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś zdarzenia wynosi, powiedzmy 1/4, nie znaczy to, że wynik pozytywny otrzymamy dokładnie w co czwartym przypadku - znaczy to tylko, że ostatecznie wyniki pozytywne będą stanowiły 1/4 próby - słowem, nie wyklucza to, że np. wynik pozytywny otrzymamy już za pierwszym razem, bez względu na to jak absurdalnie niska byłaby szansa.

No i na wejście mylenie naukowego pojęcia teorii z jej potocznym, błędnym zrozumieniem - auć... boli.
  • 0

#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sayres, ciekawy wpis. Uświadomiłeś mi pewną rzecz, o której wspomnę w moim kolejnym wpisie.
  • 0



#9

Sayres.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za słowa uznania :-) Pozdrawiam.
  • 0

#10

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

gdzie można takiego lisa kupić ?? :roll:

Erich von Däniken odnosi się w swoich książkach że człowieka stworzono, i przytacza argumenty z wierzeń sumerów. Jak przylecą kosmici i nam udowodnią że nas stworzyli to odpowiedź sama się wyjaśni ;p a jak nie to nadal będziemy tak wiercić dziurę w brzuchu.
  • 0

#11

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

gdzie można takiego lisa kupić ??

Podbijam :] .
  • 0



#12

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sayres
nie chce się wtrącać w debatę ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź:

Jak wiemy dobór naturalny powielał będzie tylko te pozytywne więc sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana.
Nie mówiąc już o tym iż aby powstała taka duża zmiana jak np. ręka której wcześniej nie było lub
noga potrzebne jest całe tysiące pozytywnych mutacji (uszkodzeń pozytywnych w skutkach) co wskazuje na to iż jest to wysoce nieprawdopodobne.



Dobór naturalny nie powiela pozytywnych zmian, a jedynie eliminuje osobniki słabiej przystosowane, zanim te dokonają przekazania swoich genów. W ten sposób rozwija się pula genowa populacji.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 23.05.2012 - 22:39

  • 0

#13 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Cóż, oczywiście, że jestem za ewolucją, są na nią dowody bezpośrednie jak skamieniałości i pośrednie takie jak narządy homologiczne, analogiczne, szczątkowe, atawizmy, brakujące ogniwa, badania DNA czy też fakt ze w początkowej fazie ciązy wszystkie (większość) gatunków jest identycznych, rodzaje komórek, obserwacje itp. Również u człowieka występują narządy szczątkowe np. ogon, co świadczy o tym, iż wywodzimy się z małp. Tak samo atawizm - owłosienie (dla niewiedzących, atawizm jest to cecha, która wystąpiła u danego osobnika, mimo iz podczas ewolucji cecha ta została utracona). Mamy szczątki naszych przodków, hominidów. Fakt istnienia ewolucji jest niezaprzeczalny i udowodniony, nie rozumiem czemu jeszcze są takie tematy tworzone, ale cóż, skoro ktoś jeszcze chce się desperacko pokłócić o to, że Bóg wszystko stworzył, to nie mam nic przeciwko, może nawet chętnie przeczytam :)

Edit: +.....
Warn za wpis w debacie, post przeniesiony do komentarzy

Użytkownik +..... edytował ten post 23.05.2012 - 17:43

  • -3

#14

kiper.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prędzej ufoki zmiksowały dna niż jakiś bóg nas stworzył :)


To jest 1 cześć z 5 :)

Edit: +.....
Warn za wpis w debacie, post przeniesiony do komentarzy

Użytkownik +..... edytował ten post 23.05.2012 - 17:43

  • -2

#15

Sayres.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cannabinol to wychodzi na to samo. Eliminując słabiej przystosowanych sprawia iż przetrwają Ci co się lepiej przystosowali czyli takich osobników w których organizmach zaszły zmiany dające przewagę nad innymi. Czyli pozytywne zmiany.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych