Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dzieci widzą zmarłych? Mój synek coś widzi chyba.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mój synek ma 1,5 roku. Niewiele jeszcze mówi ale jest ogólnie bardzo odważny i otwarty na ludzi. Uśmiecha się do nich na ulicy, w sklepach itd... Jak widzi pana to pokazuje palcem i mówi "pam", jak widzi panią to mówi "baba" (tak go tata nauczył). Problem w tym, że ostatnio zaczynam się martwić trochę bo od jakiegoś czasu mam wrażenie, że widzi osoby, których ja nie widzę.
Np. dzisiaj wieczorem (zdarzyło się już tak parę razy wcześniej) usypiałam go jak zwykle w naszej sypialni. Byliśmy sami w mieszkaniu. Było dość ciemno, bo żaluzje zasłaniam i nie zapalam żadnej lampki kiedy go usypiam. Jedyne światło, które wpada do sypialni szczelinami w żaluzjach to światło z ulicy. Synek śpiewał coś długo do siebie, ja śpiewałam jemu i w końcu zaczął przysypiać.. Wtulił się w poduszkę i parę minut leżał bez ruchu, oczy miał zamknięte. Byłam pewna, że zasnął. Jak zawsze chciałam odczekać jeszcze parę minut dla pewności, gdy nagle on podniósł głowę (tak jakby wybudził go jakiś dźwięk, którego ja nie słyszałam) i spojrzał się w stronę ściany. Usiadł po chwili, przeciera oczy, patrzy na mnie i na ścianę na przemian, jakby się pytał o coś i nagle wskazuje na tą ścianę i mówi "pam". Ja się go pytam "gdzie?" a on nadal wskazuje w to samo miejsce i mówi "tam". Powtarzał to kilka razy uparcie. Był zdziwiony bardzo ale nie przestraszony. Natomiast ja zamarłam ze strachu. Mówię mu aby się położył, więc to zrobił ale nadal się patrzy w tamto miejsce, dosłownie tak jakby kogoś obserwował. To jeszcze nie było najgorsze! Nagle zaczął wodzić za tym czymś wzrokiem i to coś jakby poleciało w górę i zawisło tuż nad nami. Synek się uśmiechnął do tego czegoś! Normalnie instynktownie krzykęłam "precz stąd, wynoś się!" Mój syn jakby wytrącony z transu mówi do mnie "nie ma" (że niby nie ma pana już). A potem jeszcze poprzytulał się do mnie i zasnął.
Co o tym myślicie? To już zdarzyło się wcześniej. Jeśli on widzi ducha to chyba nie jest to zły duch skoro się nie boi? Może to anioł stróż? Co wieczór modlimy się do anioła stróża z synkiem....
  • 12

#2

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak mawiał F Kiepski "są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły" więc możliwe, że twój synek widział kogoś kogo ty nie mogłaś zobaczyć. Ale jeżeli miałabym to jakoś wyjaśniać to zwaliłabym na sen i słabo rozwinięty układ nerwowy dziecka w tym wieku. U takich dzieciaczków faza snu REM (faza marzeń sennych) zajmuje większość czasu snu (dziwnie to brzmi, ale nie umiem lepiej ująć tego w słowa) dodatkowo powiedzmy, że to co dziecko widzi we śnie może nakładać mu się na rzeczywistość po przebudzeniu lub przed zaśnięciem. Powoli powinien z tego wyrastać więc póki co nie przejmowałabym się takim zachowaniem dziecka chyba, że za rok półtora dalej będzie widział coś czego wy nie będziecie. Ewentualnie pojawią się inne symptomy nawiedzenia, ale wtedy postarałabym się podpytać go o tego "pama" ;).
  • 2

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jego wyobraźnia.
  • 0



#4

WojtekZ.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem pewną teorie , która mówi o tym , że dzieci widzą troche więcej niż dorośli . Słyszałem też , że dziecko nie ma rozwinętej umiejętności racjonalnego myślenia i nie zna jeszcze pojęcia strachu dlatego jeżeli coś widział to po prostu go to zainteresowało . To tylko teoria , więc możliwe , że tak na prawde nic tam nie było o Twoje dziecko coś sobie wyobraziło .
  • 2

#5

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli wierzyć w jeszcze inną teorię, że zmarli są wszędzie wokół nas to jest wielce prawdopodobne, że jednak kogoś widział.

Znam swoje dziecko, znam jego reakcje i znam jego sen bo śpi ze mną od urodzenia. Kiedy to się stało nie spał, nie przyśniło mu się to i nie jest to kwestią wyobraźni. Mam jednak cichą nadzieję, że jednak był to Anioł Stróż. Boże, jak cudownie by było gdyby dzieci mogły mieć takie anioły :)
Może głupoty piszę, nie przeczę... Ale nie raz w życiu doznałam różnych dziwnych "obecności" i przeczucie mi mówi, że jest coś. Mam wielką nadzieję, że coś jest oprócz tego co widzimy w realu.
  • 2

#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie jest to kwestią wyobraźni.

Powiedział Ci to? Jesteś pewna?

Mam wielką nadzieję, że coś jest oprócz tego co widzimy w realu.

Tak, ludzie lubią się pocieszać i trzymać się tej optymistycznej wersji.
  • 1



#7

WojtekZ.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w to , że każdy z nas ma swojego anioła stróża . Ostatnio bardziej się tym zainteresowałem i mam zamiar się z nim skontaktować . Nie schodząc z tematu , teoria mówi , że dzieci widzą aure , ponieważ ich widzenie centralne nie jest zaburzone , stąd też mogą widzieć duchy itd .
  • 0

#8

Lucius.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anioł Stróż to był a ona do niego

"precz stąd, wynoś
się!"


  • 0

#9

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Anioł Stróż to był a ona do niego

"precz stąd, wynoś
się!"


To była pierwsza reakcja bo się przestraszyłam. Chyba logiczne w takiej sytuacji... Dopiero później po zastanowieniu przyszło mi na myśl, że to mógł być Anioł.
  • 0

#10

Stuck (czyt. stak).
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój siostrzeniec jak się kąpał (miał może wtedy ze 2 latka?) to też widział coś na ścianie. Ciągle patrzył się w to miejsce (był zamyślony? miał lekko otwartą buzię. może się zastanawiał co to jest?) Jego tata machał mu ręką przed oczami a on odepchnął tą rękę i dalej patrzył. hm...dzieci widzą więcej.
  • 1

#11

lenciapciam.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieci widzą więcej.. Przeglądając ten temat przypomniałam sobie coś dziwnego z czasów mojego dzieciństwa. Mając 5, może 6 lat często budziłam się w nocy i patrzyłam po prostu 'na ciemność'. Widziałam przezroczyste postacie, miały zarysowane kontury, były one czymś na kształt małych człowieczków, wypełniały cały pokój. Łapałam je w dłonie, widziałam jak się próbują wyrywać, czasem przystawiałam je sobie do ucha i prosiłam, aby coś do mnie powiedziały.. W sumie nie wiem, kiedy coś takiego mi przeszło, ale wiem, że opowiadałam o tym dorosłym i wszyscy to bagatelizowali i twierdzili, że mam niezwykle bujną wyobraźnię...
  • 0

#12

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

dzieci widzą więcej.


Klasyczny romantyzm, który, jak widac, ciągle pokutuje w społeczeństwie.

Jest faktem, że dzieci mogą zachowywać się w sposób dziwny, dla nas niezrozumiały. To dlatego, że mają inne wyobrażenia na temat zachowań kulturowych. Ale nie ma w tym krzty naprzyrodzoności.
  • 0

#13

joe_27.
  • Postów: 22
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się,że jednak coś w tym jest.
Opiszę tu historię jaka przytrafiła się mojej szwagierce i mojej 3 letniej siostrzenicy.
Rzecz miała miejsce jakieś 1,5 roku temu.Szwagierce zmarła babcia,kilkanaście dni po pogrzebie szwagierka robiła w kuchni obiad a mała oglądała bajki w pokoju,nagle przybiega uśmiechnięta do szwagierki i ciągnie ją za rękaw.Szwagierka pyta się małej co się stało,a ona do niej mówi "chodź do NAS do pokoju oglądać razem z nami bajki" ,szwagierka się pyta jak do nas ? przecież jesteś tam sama,a mała na to że wcale nie bo babcia siedzi koło niej i razem te bajki oglądają :) !!!
Ta historia jest w 100% prawdziwa,jak to potem usłyszałem to czułem ciarki na plecach.Do dzisiaj nie wiem co o tym myśleć.
  • 0

#14

Hoofmagic.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w to , że każdy z nas ma swojego anioła stróża . Ostatnio bardziej się tym zainteresowałem i mam zamiar się z nim skontaktować . Nie schodząc z tematu , teoria mówi , że dzieci widzą aure , ponieważ ich widzenie centralne nie jest zaburzone , stąd też mogą widzieć duchy itd .


WojtekZ masz jakiś sposób na skontaktowanie się ze swoim Aniołem Stróżem? :)
  • 0

#15

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Synek mojej koleżanki jakiś czas temu powiedział do niej tak na spacerze " patrz mamusiu jakie piękne niebo. Ja niedługo tam będę mieszkał wiesz? Dziadek zabierze mnie do siebie, obiecał mi"
Ona zaczęła strasznie płakać i dopytywać się go o szczegóły ale młody się chyba przetraszył bo nic nie chce już mówić na ten temat. Ma teraz 3,5 roku. Jego matka od tamtej pory dostała fioła na jego punkcie i pilnuje go na każdym kroku. Zaczęła też chodzić do kościoła.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych