Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#151

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobalt 60 jest stosowany w tzw. aplikatorach izotopowych które podaje się w leczeniu nowotworów. Więc jeśli ktoś się postara to dla zrobienia piktogramów jakoś to zdobędzie.
  • -1



#152

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i gdzie niby taki kobalt-60 można kupić bez żadnego zezwolenia? Pomyśl ile tego trzeba byłoby kupić, żeby rozprowadzić po kilkuset metrach kwadratowych terenu.

Pisałeś, że izotopy stosowane w medycynie są za słabe. Pokazałem Ci, że wcale tak nie jest.

Co do ilości. Wspomnianym 1 mg Co-60 (to mniej więcej półmilimetrowa drobinka wielkości kryształka soli) można byłoby spokojnie pokryć kwadratowy obszar o boku ok. 100 m (ok. 10 000 m2) i uzyskać z niego moc dawki ok. 10-krotnie przekraczającą poziom tła. Najłatwiej to zrobić, tworząc jakiś rozpuszczalny w wodzie związek kobaltu (np. chlorek lub azotan). Roztworem wodnym można dość łatwo manipulować.

O piktogramie Galaxy jest na forum temat. Technicznie piktogram nie był jakąś wybitnie skomplikowaną konstrukcją. Nie był on też wykonany perfekcyjnie. Bliższa analiza wskazywała wiele niedociągnięć i odchyleń od symetrii. Szczegóły można znaleźć w temacie.

Poniżej filmik pokazujący wykonanie podobnego stylistycznie wzoru:
http://www.youtube.com/watch?v=rtkMrNrEMLM
  • 0



#153

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kobalt 60 jest stosowany w tzw. aplikatorach izotopowych które podaje się w leczeniu nowotworów. Więc jeśli ktoś się postara to dla zrobienia piktogramów jakoś to zdobędzie.


Jak się postara to i potas-40 z banana wyciągnie. Takie rzeczy są skrupulatnie sprawdzane. Szpital otrzymuje określoną ilość pierwiastka, który ma mu starczyć na X pacjentów. Więc jednym sposobem, żeby go zdobyć w niezauważony sposób to po prostu nie podać jakiemuś pacjentowi. Nie sądzę, żeby znalazł się jakikolwiek lekarz, który naraziłby życie pacjenta dla zrobienia piktogramu.

Pisałeś, że izotopy stosowane w medycynie są za słabe. Pokazałem Ci, że wcale tak nie jest.

Ale nie są one ogólnodostępne.

Jak się nauczysz angielskiego, oraz trochę myśleć to się sam dowiesz, jak narazie niech to będzie dla Ciebie tajemnicą ;)

Nie, ja czekam, aż ty mi napiszesz. W końcu jesteś największym forumowym ekspertem odnośnie piktogramów, znasz wszystkie na pamięć i Bóg wie co jeszcze...

i skończ z dziecinnym prowokowaniem, bo mnie to nie bierze, wszystkie dowody masz podane w linku wyżej, rozmowę z Tobą już zakończyłem

Ja z tobą rozmowę skończyłem już dawno, dziwne, że tego nie dostrzegłeś, teraz tylko obserwuję jak swoimi wypowiedziami staczasz się coraz niżej.

jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pytania chętnie włączę się do dyskusji.

Przecież wszystko już wyjaśniłeś. Pluton i ołowiane kuleczki są odpowiedzią na wszystko :)

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 17.04.2012 - 22:07

  • 0

#154

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://circlemakers.org/


no ok podales strone na ktorej pokazuja jak robia jakies kregi wszystko pieknie ladnie ale nie odnalazlem tam zadnych z tych ktore sa tutaj opisywane chyba ze sa gdzies "glebiej"
  • 0

#155

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak mnie tknęło i muszę napisać.
Tak, tak wierzę że poza ziemią istnieje życie.
Nie, nie wierzę w boga.
Powyższe tylko dla podkreślenia mojej wypowiedzi.

Ale w temacie chodzi znaki, nie o resztę. Wielu ludzi poświęciło się by badać kręgi i piktogramy. Mamy żartownisi nawet w polsce którzy deptają zboże. Teraz zasadnicze pytanie czy można takie piktogramy (ten z dyskiem, z odpowiedzią i twarz) wykonać. Każdy kto zna minimum zasad geometrii może za pomocą desek, linek i taśm pomiarowych takie coś wykonać. Pozostaje do określenia wzór. O ile wzór składający się z linii jest banalnie prosty do przeniesienia, to wykonanie twarzy z kropek jest już znacznie trudniejsze. Pozostaje dysk z wiadomością. Nie wiem jak został zrobiony, ale treść przekazu wystarczy. Jest po angielsku. Gdyby taki dysk znaleziono na terenach np rosji wtedy można by zacząć się zastanawiać kto go zrobił.
  • 0

#156 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

no ok podales strone na ktorej pokazuja jak robia jakies kregi wszystko pieknie ladnie ale nie odnalazlem tam zadnych z tych ktore sa tutaj opisywane chyba ze sa gdzies "glebiej"


Nie 'jakieś' tylko wszystkie najładniejsze, tak, masz głebiej opisany co i jak, teraz pracują za pieniądze, potrafią wykonać kążdy wzór w ramach reklamy, teraz wyprzedzili nawet kosmitów, bo układają wzory w 3D i nie tylko w zbożu ...

Dołączona grafika

Tak, tak wierzę że poza ziemią istnieje życie.
Nie, nie wierzę w boga.
Powyższe tylko dla podkreślenia mojej wypowiedzi.


Trzeba dobrze interpretować słowo Bóg, skąd masz pewność że coś żyjącego czy to w innym wymiarze, czy innej galaktyce nie jest właśnie Bogiem? Bog stworzył nas na własne prawdopodobieństwo, bardzo możliwe że jest postacią materialną, bardzo możliwe że to kosmici, bardzo możliwe że kosmici to my sami, tyle że wychoowani gdzie indziej i dużo strasi, nic nie wiadomo, ale śmieszą mnie teksty jak ktoś mówi że nie wierzy w Boga, ale wierzy w kosmitów ...

Pozostaje dysk z wiadomością. Nie wiem jak został zrobiony, ale treść przekazu wystarczy. Jest po angielsku. Gdyby taki dysk znaleziono na terenach np rosji wtedy można by zacząć się zastanawiać kto go zrobił.


Nie pomyślałeś że to zostało po prostu wymyślone? Bo tak niestety było, przekaz w dysku, chodz ludzki, także..

I don't regard myself as a hoaxer - I'm not interested in rug-pulling anybody. Yet the assumption is that if I make a crop circle, it must be because I want to undermine the beliefs of people who think they are not man-made.


Dołączona grafika
John Lundberg

on jest pomysłodawcą tego piktogramu kosmity z dyskiem

Użytkownik Veckas edytował ten post 18.04.2012 - 12:09

  • -1

#157

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no ok podales strone na ktorej pokazuja jak robia jakies kregi wszystko pieknie ladnie ale nie odnalazlem tam zadnych z tych ktore sa tutaj opisywane chyba ze sa gdzies "glebiej"


Nie 'jakieś' tylko wszystkie najładniejsze, tak, masz głebiej opisany co i jak, teraz pracują za pieniądze, potrafią wykonać kążdy wzór w ramach reklamy, teraz wyprzedzili nawet kosmitów, bo układają wzory w 3D i nie tylko w zbożu ...

Dołączona grafika
..


Tyle pracy w to wlozyli, a zrobili "literowke" :D

a na powaznie to pamietam ze byl taki kreg reklamowy wlasnie tej przegladarki ale to nie jest jego zdjecie, tylko to jest akurat wykonane w programie graficznym.. i to na trawie a nie w zbozu :roll: czy jest na sali okulista?

Użytkownik manitoris edytował ten post 18.04.2012 - 12:39

  • 1

#158 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

o to Ci chodzilo? ;)
http://zagadkiswiata...pl/firefox.html

Ten to mój ulubiony ;)
Dołączona grafika
  • 1

#159

Rinzler.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat, intrygujacy.
Osobiście uważam, że obcy jedynie nas obserwują, i czekają z oficjalną wizytą, aż dogonimy ich poziom cywilizacyjny. Obecnie na ziemi, gdyby nie zasady, to ludzie powyżynali by sie co do nogi.
Myślę ze zamiast inwestować w technologię mającą na celu niszczenie, woleli zadbać o dobro własnej planety i przetrwanie gatunku.

"Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic.
Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro.
Sprzeciwiamy się oszustwom.
Zamknięcie kanału."

Moja interpretacja tego tekstu jest taka:

"Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic.

Myślę ze chodzi im o obietnice naszych polityków, w każdym państwie praktycznie obiecuja ile się da aby wygrać wybory a potem robią co i m sie podoba. Łamią obietnice. Dla mnie to bardzo ważna porada, pokazują nam jak bardzo niedoskonałe są nasze systemy polityczne.

Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro.

Nasz świat boryka sie z biedą, wojną, biedni biednieją bogaci sie bogacą, w afryce umierają dzieci, co niesie za sobą ból. Myślę że ten fragment to jakby refleksja, przemyślenie na temat nas samych, że mamy wciąż czas, aby naprawić to wszystko, wierzą że w nas, istnieje dobro.

Sprzeciwiamy się oszustwom.

Dla mnie to informacja, żeby w przypadku oficjalnego nawiązania kontaktu, ludzie byli z nimi poprostu szczerzy, bez kłamstw, oszustw.

Zamknięcie kanału."

Zakończenie rozmowy.
  • 4

#160 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym powiedziala, ze majac kolegow kosmitow mozna przejac od nich technologie tworzenia piktogramow tez, pytanie brzmi:
Jak odroznic te od kosmitow z konkretnym przekazem dla nas, od tych ktore robia ludzie (nie dla jaj, tylko dla dezorientacji ludzi, ukrywajac prawde), uzywajac tez technologii kosmitow, tylko troche innej masci?
Ktorys z panow ma pomysl, ktory piktogram jest ktory, czy rozpatrujemy tylko: albo wszystkie sa prawdziwe, albo wszystkie sa falszywe.
A co jesli sa i te i te?
No to bysmy sie deczko zapetlili, bo to znaczyloby, ze wszyscy maja racje i jednoczesnie nikt. Paradoks czy ograniczone wybor mozliwych rozwiazan?
Ps.Veckas

O jaki piktogram dziewczynko Ci chodzi? Mogłbym się z nim zapoznać, rzuć news skąd to wyczytałaś.

Chlopczyku, dziewczynka to bylam baardzo dawno temu, a skad to wiem? Czytac nie umiesz? Channelling.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 21.04.2012 - 17:17

  • 1

#161

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

do tego ufo fejsa z zaszyfrowaną wiadomością już się ktoś przyznał. nie pamiętam kto, ale na 99 % robione przez człowieka
  • 0

#162 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Chlopczyku, dziewczynka to bylam baardzo dawno temu, a skad to wiem? Czytac nie umiesz? Channelling.


Miewasz Channellingi ? A z kim tak ostro dyskutujesz ?
  • 0

#163 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mroova
He, he i dochodzimy znow do punktu wyjscia, gdzie napisalam juz o mozliwosci odbioru fal o pewnym zakresie, a nie o dyskusjach z zielonymi ludzikami. Channelling to odbior fal, a nie seans spirytystyczny z medium i mozliwoscia pogawedek. Odbierasz tylko to co jest zapisem informatycznym fali i nic poza tym. Ezoterycy powiadaja, ze to "krysztalowy czlowiek, czy swiadomosc", ale to nie chodzi o czystosc krysztalowa jak dziewictwo, tylko jako material tak do odbioru wiadomosci/informacji, jak i do wysylania wlasnej. Mowa o kwarcu juz byla, a teraz o tym co to" krystaliczne" myslenie robi, otoz pozwala na tworzenie takich struktur w mozgu(periodycznych), w których mozliwa jest propagacja (przeplyw) fal elekromagnetycznych. To takie krysztaly fotoniczne we wlasnym mozgu. Przeciez pisalam o zamianie wiazan weglowych na krzemowe w wyniku transformacji gatunku ludzkiego.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 21.04.2012 - 20:01

  • 2

#164 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

wszystko super, tylko od kogoś, musisz czerpać ten przepływ informacji, od drzewa, kamienia, sił kosmicznych...
bo jeśli by się okazało, że to Twój mózg wysyłał Ci te przekazy, to proponowałabym leczenie psycho.. miałaś do czynienia z tego typu chorobami to wiesz o czym mówię, jak dla mnie to zwykłe wymawianie sobie, że Jestem geniuszem, wszystko wiem, nie mylę się...a wiedzę czerpię, bóg wie skąd.... czy są naukowe dowody na ten channelling ? Bo chyba ktoś pomylił to ze zwykłym myśleniem :/
  • -1

#165 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mroowa
Mozna i tak podchodzic naukowo do zagadnienia :mrgreen:
Tylko troche malo rozwojowa ta twoja nauka.
A mozesz udowodnic naukowo, ze myslisz? Moze sobie wmawiasz? Moze jest taki instrument, ktory zaproponujesz i udowodni, ze myslisz, a nie tylko wyslasz impulsy elektryczne?
Wiki:
"Myślenie – ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu, operujący elementami pamięci jak symbole, pojęcia, frazy, obrazy i dźwięki.
Myślenie może być pojmowane również jako ruch świadomości oraz skupienia i koncentracji. W praktyce jest jednak wywoływane nieświadomie bez udziału woli i wiąże się z naszymi poprzednimi myślami i działaniami."
No to jeszcze problem udowodnieniem swiadomosci...I co to za nauka bez dowodow na wystepowanie ktoregos z tych czynnikow, a przeciez uzywasz z wielka pewnoscia siebe slowa "mysle".
A teraz ja mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie w negowaniu wszystkiego co nowe i na co brak dowodow, tylko rozpatrujac znow slowo "mysle", utknelismy nieco w pulapce. No to jak jest channelinng oraz myslenie, czy nie, bo dowodow na jedno i drugie brak, co nie oznacza, ze nie istnieja.
Tylko, ze myslenie jest ogolnie przyjete, jako "jest", a channelling nie bardzo. I nadal nie rozumiem czym sie ta "nauka" posluguje, ze tak wybiorczo mowi o jednym, ze jest a innego (niewygodnego) nie ma.
Masz jakis pomysl?
A propo's lekarza. To napisalam juz kiedys, ze chory w kazdym czlowieku bedzie sie doszukiwal tego na co sam cierpi. Uczciwy zobaczy uczciwego, zlodziej w kazdym bedzie widzial zlodzieja. Zastanow sie nad tym, kiedy nastepny raz wyslesz kogos do psychiatry. Drugim razem nie bede juz lagodna.
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych