Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#136 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Do tego pijtogramu nie uzyto promieniowania radioaktywnego, ale lasera, i to troche bardziej obeznanego z tym co my o nim wiemy. Swiatlo to swiatlo.


O jaki piktogram dziewczynko Ci chodzi? Mogłbym się z nim zapoznać, rzuć news skąd to wyczytałaś.
  • -3

#137

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe wiedziałem że się czepisz tego plutonu,

Bo to co napisałeś to totalna głupota, skończyły ci się argumenty i rzucasz byle czym, żeby twoja teoria się utrzymała. Słabo ci to idzie.

a to świadczy że nie jednak nie masz pojęcia o tym co piszesz,

Że co? Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Kup sobie lepiej ten pluton to może jakoś to promieniowanie na twoją głowę wpłynie bo jak na razie to jest z nią niedobrze...

rzucony przez Ciebie przedmiot potrafi promieniowac.

Zacznij rozróżniać promieniowania. Rzucony przeze mnie przedmiot, jeżeli nie jest radioaktywny to emituje promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni. Promieniowanie, które jest obecne w piktogramach to promieniowanie radioaktywne.
  • 3

#138

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mag

Do tego pijtogramu nie uzyto promieniowania radioaktywnego, ale lasera, i to troche bardziej obeznanego z tym co my o nim wiemy. Swiatlo to swiatlo.

W niektórych przypadkach wydaje się, że użyto mikrofal, ale raczej nie w formie skupionej. Reszta to deska i sznurek.

Btw. jak laser może być obeznany z tym co wy o nim wiemy?

Minusujac nie macie czasem wrazenia, ze pozbywacie sie mozliwosci wiedzy jak sie bronic?

Przed czym?

Prawda jaki czlowiek jest glupi i zapatrzony w siebie. Teraz tVP Ci powie co masz robic, bo ja juz na bank nie.
Twoj wybor czlowieku(?)

Przygląda się kwiatuch swemu odbiciu w tafli wody i widzi... gada?

@MrOsamaful

Z jakim moim tokiem rozumowania? Popatrz lepiej na swój. Twierdzisz, że ktoś kupił pluton, napromieniował nim dziesiątki tysięcy kuleczek ołowianych i porozrzucał po wszystkich radioaktywnych piktogramach. Skoro uważasz to za idealne rozwiązanie zagadki to może sam kupisz pluton, napromieniujesz nim ołowiane kuleczki? Chętnie bym na to popatrzył i zobaczył jaki sobie specjalistyczny ekwipunek przygotowałeś. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo promieniotwórczy jest pluton oraz jak bardzo się nagrzewa od samego promieniowania. Musiałbyś go trzymać przez kilka rękawic, żeby ci nie spalił rąk i schować się za jakimś kilkumetrowym pancerzem z ołowiu, żeby nie zginąć od samego promieniowania. To co ty wygadujesz o plutonie jest absurdalne, nie bierzesz pod uwagę problemu z jego zakupem, żadnemu amatorowi tworzenia piktogramów nikt nie sprzeda plutonu...

Nie tylko pluton jest promieniotwórczy.
Nie wiem po co ktoś wymyślił kulki z ołowiem, lepiej wziąć materiał, który sam z siebie promieniuje. Jakiś np. izotop stosowany w medycynie, wystarczy wziąć troszkę, sproszkować i rozsypać.

Użytkownik Ill edytował ten post 16.04.2012 - 20:42

  • 1

#139

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie tylko pluton jest promieniotwórczy.

Dokładnie. Ale pluton promieniuje wystarczająco silnie, żeby znacząco napromieniować inne obiekty.

Nie wiem po co ktoś wymyślił kulki z ołowiem, lepiej wziąć materiał, który sam z siebie promieniuje.

To jest kolejna bajeczka dla sceptyków. Przyjdzie taki kolo i pomyśli "Przecież kosmici nie istnieją, zaraz sobie zobaczę jak ludzie robią te piktogramy. A no ktoś tu pisze, że napromieniowują ołowiane kuleczki plutonem więc to musi być prawda" i potem chodzą takie jełopki i powtarzają a gdy wytknie się im to, że nikt normalny nie ma dostępu do plutonu to już się burzą i zaczynają wyzywać...

Jakiś np. izotop stosowany w medycynie, wystarczy wziąć troszkę, sproszkować i rozsypać.

Izotopy stosowane w medycynie są bardzo słabo radioaktywne. One mają pomagać w wyleczeniu pacjenta a nie go zabijać :P. Zresztą do tego mają dostęp tylko lekarze i te wszystkie leki są spisywane itd więc gdyby ktoś coś wziął to by to szybko wyszło na jaw.
  • 0

#140

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zotopy stosowane w medycynie są bardzo słabo radioaktywne. One mają pomagać w wyleczeniu pacjenta a nie go zabijać :P. Zresztą do tego mają dostęp tylko lekarze i te wszystkie leki są spisywane itd więc gdyby ktoś coś wziął to by to szybko wyszło na jaw.

W sumie tak, ale radioaktywność niektórych kręgów znowu nie była taka duża. Z tego co ja wiem, to w niektórych przypadkach poziom promieniowania przekraczał ledwie poziom, jaki można zmierzyć w starych piwnicach (ze względu na zbierający się tam radon). Nie tak znowu wiele, ale jakiś materiał wywieziony z ZSRR z jakiegoś szpitala, czy magazynu...
Oni tam się bomb jądrowych nie mogli doliczyć, a kto by sprawdzał izotopy wykorzystywane w medycynie...
  • 0

#141

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie tak, ale radioaktywność niektórych kręgów znowu nie była taka duża.

Niektórych nie była niektórych była. Był przypadek japońskich dzieci, które zostały uprowadzone przez kosmitów a kiedy wróciły na następny dzień do szkoły i zostały zbadane to okazało się, że i one zostały mocno napromieniowane.

Z tego co ja wiem, to w niektórych przypadkach poziom promieniowania przekraczał ledwie poziom, jaki można zmierzyć w starych piwnicach (ze względu na zbierający się tam radon).

No dobrze, ale stara piwnica to stara piwnica a dwór to dwór :)

Nie tak znowu wiele, ale jakiś materiał wywieziony z ZSRR z jakiegoś szpitala, czy magazynu...
Oni tam się bomb jądrowych nie mogli doliczyć, a kto by sprawdzał izotopy wykorzystywane w medycynie...

Izotopem stosowanym w medycynie byś nie napromieniował całego piktogramu.
  • 0

#142 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest kolejna bajeczka dla sceptyków. Przyjdzie taki kolo i pomyśli "Przecież kosmici nie istnieją, zaraz sobie zobaczę jak ludzie robią te piktogramy.


a czy ja tak powiedziałem, bardzo możliwe że gdzies tam coś żyje, ale z pewnością nie są twórcami slynnych pieknych piktogramow

tak jak mowiles
  • 0

#143

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Izotopem stosowanym w medycynie byś nie napromieniował całego piktogramu

1 mg kobaltu-60 w odległości ok. 1 metra cechuje się mocą dawki wynoszącą ok. 16,7 mSv/h (to mniej więcej 100 000 razy więcej niż typowe wartości dla tła). Ilość ta (stanowiąca zaledwie ok. 1/1000 ilości stosowanej w typowym ładunku bomby kobaltowej - ok. 1 g) w miarę starannie rozprowadzona na obszarze piktogramu znacznie podwyższyła by poziom promieniowania.
  • 2



#144

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

BTW. Mariush na pozycji :D On nas gasi tymi swoimi jakże naukowymi tezami :D
A Mariushu gdzie mogę kupić 1 mg kobaltu 60? Czy będzie to tak jak kupno C 14 :P?

Oni tam się bomb jądrowych nie mogli doliczyć, a kto by sprawdzał izotopy wykorzystywane w medycynie...


Jeżeli myślisz że taką bombkę weźmiesz i co potem? Zaczniesz ją rozkręcać :D?

Użytkownik trele12 edytował ten post 16.04.2012 - 23:36

  • 0

#145

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Izotopem stosowanym w medycynie byś nie napromieniował całego piktogramu

1 mg kobaltu-60 w odległości ok. 1 metra cechuje się mocą dawki wynoszącą ok. 16,7 mSv/h (to mniej więcej 100 000 razy więcej niż typowe wartości dla tła). Ilość ta (stanowiąca zaledwie ok. 1/1000 ilości stosowanej w typowym ładunku bomby kobaltowej - ok. 1 g) w miarę starannie rozprowadzona na obszarze piktogramu znacznie podwyższyła by poziom promieniowania.

i gdzie niby taki kobalt-60 można kupić bez żadnego zezwolenia? Pomyśl ile tego trzeba byłoby kupić, żeby rozprowadzić po kilkuset metrach kwadratowych terenu.
  • 0

#146

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego to się nazywają teroie, a nie dowody, a co do kręgów to poczytaj trochę na ten temat, zamiast zyc mitycznymi odkryciami które zostały dawno obalone, pokaz mi jakiś piktogram Twoim zdaniem wykonany przez obcych, chociaż jeden, a ja Ci napiszę coś na ten temat, wszystkie sławne zostały przebadane, od tych najładniejszych zgłosiły się grupy ludzi którzy je robili, a teraz nawet na tym zarabiają reklamując różne cuda.

No więć do dzieła chłopak, w końcu tyle ich jest, to na pewno jakiś jeden znajdziesz i mi pokażesz, tylko uważaj żeby się nie zbłażnić


Ok w takim razie napisz cos o tych z pierwszej strony tematu. Mowie calkiem serio jesli masz jakies informacje ze to fake z mila checia przeczytam nie upieram sie ze to jest prwadziwe tylko przedstawilem tutaj zeby poddac waszej ocenie.

Pozdrawiam
  • 0

#147

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Veckas, podaj źródła, które wskazują, że ktoś się przyznał do zrobienia tego piktogramu. Oczywiście coś więcej niż tylko "tak, to my zrobiliśmy!" bo tyle to i ja sam mogę powiedzieć.
  • 1

#148 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

http://circlemakers.org/
  • 0

#149

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A napisali skąd wzięli pluton :)
  • 1

#150 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak się nauczysz angielskiego, oraz trochę myśleć to się sam dowiesz, jak narazie niech to będzie dla Ciebie tajemnicą ;) i skończ z dziecinnym prowokowaniem, bo mnie to nie bierze, wszystkie dowody masz podane w linku wyżej, rozmowę z Tobą już zakończyłem, jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pytania chętnie włączę się do dyskusji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych