Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

otóż przeglądając dzisiaj serwis demotywatory.pl natknalem sie na taka oto rzecz http://demotywatory....e-wszechswiecie otoz w skrocie.W 1974 roku z ziemi zostala wyslana zakodowana wiadomosc(przez astronoma imieniem Carl Sagan) z podstawowymi informacjami o nas jak i o naszej planecie(podstawowe pierwiastki strukture dna czlowieka itp). 27 lat pozniej w Chilbolton pojawily sie ciekawe piktorgramy stilizowane na odpowiedz wyslana przez Carla Sagana zawierajace informacje o cywilizacji zamieszkujacej odlegly uklad sloneczny. Z owej informacji mozemy odczytac ze dominujacym pierwiastkiem jest krzem, ludzie maja po 1.20 wzrostu ich populacja wynosi ponad 21 miliardow i zamieszkuja oni 3 planety. Staralem sie poszukac w internecie troche informacji na ten temat i znalezlem tutaj troche wzmianek o owym zjawisku ale nie zostalo to nigdzie jakos gruntownie przeanalizowane. Dokopalem sie rowniez do filmiku opisujacego cala sytuacje

Ja osobiscie mam mieszane odczucie na ten temat, a co wy sadzicie o tym wszytkim? Kolejny zart opisywany niegdys w discovery czy rzeczywiscie wiadomosc od obcej cywilizacji?

P.S Jesli temat byl juz tutaj szerzej opisywany, a po prostu nie udalo mi sie go odnalezc to przepraszam i prosze o skasowanie tematu.

Pozdrawiam
  • 0

#2

dr_Heks.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To jest jedna z ogromnej liczby ras zamieszkujących wszechświat. To wszystko prawda. Oni się nam przyglądają. Są pośród nas. Wiele się od nich nauczymy.
  • 0

#3

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W 1974 roku astronom Carl Sagan utworzył wiadomość, którą NASA wysłała w kosmos przez teleskop Arecibo w Puerte Rico.

Dołączona grafika

Miała postać utworzonego z cyfr binarnych graficznego kodu, przedstawiającej kluczowe aspekty rasy ludzkiej oraz planety, na której żyjemy.
Dwadzieścia siedem lat później identyczny wzór pojawił się w zbożu w pobliżu podobnego radioteleskopu. Po bliższej inspekcji wyglądało na to, że kod posiada kilka fundamentalnych różnić. Wiadomość Sagana przedstawiała nasz dziesiętny system liczbowy, podstawowe substancje chemiczne Ziemskich związków organicznych, informację na temat naszego kodu DNA, wysokość człowieka, liczbę ludzi na Ziemi oraz jej położenie w Układzie Słonecznym. Ostatnim punktem był szkic samego radioteleskopu. W odpowiedzi znalazł się ten sam system liczbowy, jednak to nie węgiel był najbardziej dominującym pierwiastkiem organicznym, ale krzem. Obraz jasno przedstawiał humanoidalną sylwetkę z dużą głową w proporcji do reszty ciała, były też informacje o dodatkowym łańcuchu DNA, średnim wzrośnie, 1,20 metra, o tym, że zamieszkują trzecią, czwartą oraz piątą plenetę swojego Układu Słonecznego, a liczba ich populacji wynosi 21,3 miliarda, a teleskop został zastąpiony czymś bardziej złożonym.

Dołączona grafika

Tuż obok obrazu w formie kodu był też drugi przypominający twarz.

Dołączona grafika

Obraz ten wykonany jest metodą nowej techniki sitodruku. Tej samej, której używamy do drukowania obrazów na papierze. Jak widać styl i sposób wykonania obrazu jest bardziej zaawansowany, niż metoda deski i sznurka, której używają zwykli ludzie przyznający się do autorstwa innych prostych obrazów.
Rok wcześniej w tym samym miejscu pojawił się dziwny obraz w zbożu, który przedstawiał rysunek radioteleskopu co w wiadomości.

Dołączona grafika

Następnego roku prawie tego samego dnia pojawia się kolejny obraz, który jak się później okaże był jeszcze bardziej niezwykły. Tym razem w Crabwood, niedaleko miasteczka Winchester w hrabstwie Hampshire. Raz jeszcze dostrzegamy twarz. Jednak teraz pojawia się już ewidentne podobieństwo do czegoś pozaziemskiego

Dołączona grafika

Obraz zawiera również element podobny do naszej płyty CD, z czymś przypominającym zakodowaną wiadomość. Projekt tej formacji także przejawia nową strukturę, która wykonana została sposobem, który przewyższa możliwości zwykłych żartownisi. Tym razem składającą się z poziomych linii różniej grubości, podobna do struktury obrazu telewizyjnego. Wiadomość na dysku zaś posiada formę spiralnie usegregowanych bloków. Paul Vigay ekspert od danych ze zdumieniem po głębszym rozpatrywaniu obrazu przyznał, że sposób ułożenia bloków w dysku zawiera zakodowaną wiadomość.

" Musiałem znacząco powiększyć obraz dysku na komputerze, aby uwydatnić każdy jego szczegół. Aby było jasne, która część zboża stoi, a która jest spłaszczona. W czasie zajmowania się tym zauważyłem, że raz na jakiś czas pojawiło się coś, co wyglądało na błąd w tym diagramie. W pewnych miejscach tych kwadratowych systematycznie rozmieszczonych kęp, pojawiały się takie, które stanowiły tylko połowę ich wielkości. Wydawało się to trochę dziwne zwłaszcza, że pojawiały się regularnie. Badając je dookoła zacząłem obliczenia, Okazało się, że pojawiają się one dokładnie co 8 fragmentów. Co 8 bitów z punktu widzenia programowania to oczywiście jakiś rodzaj kodu binarnego. Następnie więc wykonałem oczywistą rzecz, komentując to na kod ASCII, który jak wiadomo jest standardowym kodem przetwarzającym język komputerowy na litery angielskiego alfabetu. To oczywiście zaowocowało otrzymaniem kolejnych słów. Pomyślałem nareszcie do czegoś tu dochodzimy. Komentując więc cały kod, otrzymałem wiadomość."

Wiadomość po przetworzeniu na język angielski brzmi następująco:
" Beware the bearers of false gifts & their broken promises.
Much pain but still time. There is good out there.
We opose decption.
Conduilt closing."



"Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic.
Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro.
Sprzeciwiamy się oszustwom.
Zamknięcie kanału."


Biorąc pod uwagę wszystkie elementy tej układanki, stopień zaawansowania poszczególnych wiadomości i łączenie się ich w jedną całość, praktycznie eliminuje fałszerstwo. Tym bardziej, że informacje zawarte w wiadomości Sagana nie zostały przez nikogo wykradzione, a po 27 latach zwykli ludzie potencjalni żartownisie dawno zapomnieli o całej sytuacji z wysłaniem wiadomości w kosmos. Wiadomość przecież została wysłana w celu odebrania jej przez potencjalną obcą cywilizację. I może właśnie ten cel został osiągnięty.


" To tylko moja hipoteza. Ale dostrzegam pewne starania pozaziemskiej inteligencji do stopniowego nawiązywania komunikacji z nami. To bardzo powolny proces, dający nam dużo czasu na zasymilowanie pomysłu, że może nie jesteśmy sami we wszechświecie. "

Fred Fingler
Profesor, USA


Do dziś sprawa nie została wyjaśniona i dotychczas najprawdopodobniejszym wyjaśnieniem jest, że może naprawdę była to autentyczna próba kontaktu. Cała sprawa została jednak jakby skutecznie zakamuflowana, do takiego stopnia, że dziś po 11 latach mało kto pamięta o tym zdarzeniu.


Materiał opracowany przez użytkownika Demotywatory.pl


Użytkownik SandFox edytował ten post 11.04.2012 - 17:22

  • 24

#4

dr_Heks.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Przed chwilą założono podobny temat, ale troszkę uboższy w informacje. Napiszę natomiast ponownie - We wszechświecie jest ogromna liczba istot żywych, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Przyglądają się nam, są pośród nas, testują nas. Wiele się od nich nauczymy. Na dzień dzisiejszy można ich usłyszeć. Kiedy medytuje w całkowitym odosobnieniu, słyszę ich szepty w mojej głowie.

Użytkownik dr_Heks edytował ten post 11.04.2012 - 17:30

  • -7

#5

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przed chwilą założono podobny temat, ale troszkę uboższy w informacje. Napiszę natomiast ponownie - We wszechświecie jest ogromna liczba istot żywych, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Przyglądają się nam, są pośród nas, testują nas. Wiele się od nich nauczymy. Na dzień dzisiejszy można ich usłyszeć. Kiedy medytuje w całkowitym odosobnieniu, słyszę ich szepty w mojej głowie.

Tak oczywiście, też kiedyś słyszałem szepty to mi powiedzieli że w pokoju bez klamek będzie lepiej, no cóż, bynajmniej była gumowa kaczka.
Co do tematu, owszem tworzenie tych znaków na polach jest możliwe do tworzenia przez ludzi, ale nie z taką precyzja z jaka wykonano niektóre, dziwi mnie też fakt że w mediach na ten temat ucichło a w internecie ciągle nowe zdjęcia można znaleźć
  • 5

#6

dr_Heks.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Przed chwilą założono podobny temat, ale troszkę uboższy w informacje. Napiszę natomiast ponownie - We wszechświecie jest ogromna liczba istot żywych, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Przyglądają się nam, są pośród nas, testują nas. Wiele się od nich nauczymy. Na dzień dzisiejszy można ich usłyszeć. Kiedy medytuje w całkowitym odosobnieniu, słyszę ich szepty w mojej głowie.

Tak oczywiście, też kiedyś słyszałem szepty to mi powiedzieli że w pokoju bez klamek będzie lepiej, no cóż, bynajmniej była gumowa kaczka.
Co do tematu, owszem tworzenie tych znaków na polach jest możliwe do tworzenia przez ludzi, ale nie z taką precyzja z jaka wykonano niektóre, dziwi mnie też fakt że w mediach na ten temat ucichło a w internecie ciągle nowe zdjęcia można znaleźć


Jest o tym cisza, bo komuś na tym zależy. Poco zwykli, szarzy ludzie mają sobie tym zawracać głowę... Dopóki sami o tym nie poczytamy, nie zbadamy, nie obeznamy się w temacie na własną rękę, to nie będziemy mieli o tym żadnego pojęcia. Trzeba otworzyć oczy i zobaczyć, co się dzieje na świecie, lecz niestety jest nas za mało. Zbyt wielu jest ogłupionych przez media, zmanipulowanych.
  • 1

#7

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przed chwilą założono podobny temat, ale troszkę uboższy w informacje. Napiszę natomiast ponownie - We wszechświecie jest ogromna liczba istot żywych, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Przyglądają się nam, są pośród nas, testują nas. Wiele się od nich nauczymy. Na dzień dzisiejszy można ich usłyszeć. Kiedy medytuje w całkowitym odosobnieniu, słyszę ich szepty w mojej głowie.

Gratuluje poziomu rozwoju, potrafisz usłyszeć to w co wielu nawet nie wierzy, jeżeli obcy mają się z nami skontaktować to zrobią to przez nasze umysły, nie ma sensu wypatrywanie ich w kosmosie.
  • 0

#8

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest o tym cisza, bo komuś na tym zależy. Poco zwykli, szarzy ludzie mają sobie tym zawracać głowę... Dopóki sami o tym nie poczytamy, nie zbadamy, nie obeznamy się w temacie na własną rękę, to nie będziemy mieli o tym żadnego pojęcia. Trzeba otworzyć oczy i zobaczyć, co się dzieje na świecie, lecz niestety jest nas za mało. Zbyt wielu jest ogłupionych przez media, zmanipulowanych.


Dokładnie, ludzie dzisiaj myślą że media podają to co najważniejsze i do tego są przekonani że jest to prawda, czasami długo musi trwać żeby okazało się że kłamstwo ma na prawdę krótkie nogi, no ale jak na razie objawia się tutaj świetna sztuka manipulacji.
  • 0

#9

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teamat ciekawy
Jak dla mnie jest to autentyk ze względu na dokładność tych obrazów człowiek raczej nie dał by rady tego zrobić a co dopiero po ciemku w jedną noc.
Z drugiej strony dlaczego obcy mieli by rozumieć ten sam kod binarny co my oraz czemu jak są tak zaawansowani do komunkacji z nami uzywają zboża.

Użytkownik stas19 edytował ten post 11.04.2012 - 20:32

  • 0

#10

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten ostatni obrazek jest zajebisty ale strasznie niewiarygodny. Nie mówię, że to photoshop czy jakiś fake ale chodzi mi o samą "naturę".
  • 0



#11

Xenno.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

We mnie wątpliwości budzi tylko 1na rzecz, czemu nas nie zniszczyli ? Jeśli obserwują nas od tak dawna wiedzą na co nas stać to powinni wiedzieć jak niebezpieczni jesteśmy i jak niewiele brakuję żebyśmy stanowili zagrożenie nie tylko dla samych siebie ale i dla wszystkich dookoła.
  • -3

#12

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta ostatnia postać ewidentnie wygląda mi na Szaraka.
  • 0

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ta ostatnia postać ewidentnie wygląda mi na Szaraka.

Dołączona grafika

Tak jeszcze w formie żartu: przedostatni rysunek przypomina mi pokeballa :D
  • 5



#14

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm...po pierwsze kontaktują się z nami w ten sposób, gdyż nie chcą bezpośrednio ingerować w nasz rozwój, postrzeganie rzeczywistości...dlatego jedynie dają nam znaki/sygnały. Po drugie używają kodu binarnego ponieważ wiedzą, że my go używamy...no chyba są na tyle rozwinięci żeby o tym wiedzieć no i go rozumieć oczywiście. Po trzecie dlaczego mieliby nas niszczyć, skąd wiadomo kim są, co chcą, o ile faktycznie są ?
  • 0

#15

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

We mnie wątpliwości budzi tylko 1na rzecz, czemu nas nie zniszczyli ? Jeśli obserwują nas od tak dawna wiedzą na co nas stać to powinni wiedzieć jak niebezpieczni jesteśmy i jak niewiele brakuję żebyśmy stanowili zagrożenie nie tylko dla samych siebie ale i dla wszystkich dookoła.


Jak niebezpieczni jesteśmy? To że posiadamy broń nuklearną, oczywiście jako ludzkość, oraz kilka innych bajerów to nie oznacza że mielibyśmy byc dla nich zagrożeniem, oczywiście mówimy o wypadku gdy są bardziej zaawansowani technologicznie.

Z tym kodem binarnym też mnie ciekawi, to że ludzie opracowali taki sposób szyfrowania, dlaczego inne cywilizacje miałyby się nim posługiwać?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych