Skocz do zawartości


Zdjęcie

Młody indyk z beszamelem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Składniki:

1 indyk, 10 dag słoniny, soli, 1 łyżka masła.

Na beszamel: 1 łyżka masła, 1 1/2 szklanki mleka, 1 łyżka mąki, 3 żółtka.

Sposób przygotowania:

Oskubać i oprawić młode indyki i zostawić tak na parę dni na zimnie, aby skruszały; naszpikować, posolić trochę, obwiązać papierem i piec na rożnie lub na brytfannie, polewając masłem; skoro będą prawie gotowe, odjąć papier i polewać beszamelem, a gdy nabiorą złotawego koloru, zdjąć ostrożnie z rożna, aby nie opadły.
Beszamel tak się przyrządza: rozpuścić kawałek masła, wsypać łyżkę mąki, rozmieszać, rozprowadzić 1 1/2 szklanką świeżego mleka lub śmie­tanki i zagotować to mocno mieszając, na koniec wbić trzy żółtka i uży­wać do polewania indyków, kur, cielęcej pieczeni, a nawet różnej drobnej zwierzyny.
.....................................................................:mrgreen:

Jestem świadom, że wielu temat zaskoczy,
ale jestem ponad takie indywidualności tu piszące i niestety musicie mnie akceptować!
A szczerze ujmę sedno tematu zapytaniem mnie ciekawiącym.A mianowicie.

Ja z wielkopolski i kuchnie nam panującą uwielbiam, ale może ktoś mnie zaskoczy i zapoda smakołyki swego regionu jemu miłe.
Proszę o wyrozumiałość dla mej starej osoby i kilka miłych słówek w temacie.


Miłego klikania w zaskakiwaniu mej ciekawości.

p.s..Ten indyk daje do myślenia co nie???

#2

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kfc oferują udka z młodych kurcząc wielkosci małego palca, bez ścięgien i chrząstki. Polecam jeść wszystko co 'młode'.

Mój propozycja:
Bierzemy jeszcze żywą parówkę , obdzieramy ze skóry gwałtownym ruchem jakbyśmy darli szaty, następnie
doprowadzamy do nieprzytomności uderzeniami główki o kant blatu, wreszcie rozcinamy jednym precyzyjnym ruchem wzdłuż tułowia i obficie krwawimy ją keczupem. Tak postrzegane przyrządzenie parówki wzbogaci nas o dodatkowy wymiar przyjemności czerpanej z faktu pożywiania się.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 07.04.2012 - 19:47


#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czego się czepiasz, brak tematu z humorem, to sobie pozwoliłem :mrgreen:



#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam lubię KFC i udka nie są takie znowu małe. ;) Przemysłowy chów drobiu nie zostawia miejsca na sentymenty. Kuraki żyją kilka tygodni i do jedzenia.



#5

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czepiam się, we mnie mięso naprawdę wyzwala drapieżne instynkty gdzie nie_ma żadnych świętości. Swoją droga jaki jest najlepszy przepis peklowania kurczaka ? Jadłem lepsze kurczoki niż w kfc bo tam smak robi panierka a mięso wydaje się poza przygotowaniem.



 Edycja: Dziki Kurak

Dołączona grafika

Na razie tylko upomnienie celem zasygnalizowania, że musisz koniecznie zwrócić uwagę na ortografię oraz interpunkcję. Jeśli masz z tym problemy, skorzystaj z modułu sprawdzania pisowni będącego integralnym składnikiem każdej współczesnej przeglądarki.

Drugiego upomnienia nie będzie.


#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie lubię indyka.



#7

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę temat stricte kulinarny, Co prawda już po świętach (dopiero go odkryłem), ale nie zaprezentuję niczego z kuchni swojego regionu, a chciałbym, jeżeli szanowni użytkownicy pozwolicie "pochwalić" się potrawą, którą metodą prób i błędów sam stworzyłem ku uciesze wszystkich głodomorów zaglądających w me czeluścia.

Potrawia zwie się pieszczotliwie "Jajeczniczka rebuzowa" i o to przepis na nią.
Polecam i mam nadzieję ktoś z Was spróbuje.

Produkty:
2 bądź 3 jajka
1/2 cebuli
salami delikatesowe z dyskontu spożywczego biedronka (paczka 3.99)
papryki: zielona i czerwona (opcjonalnie peperoni)
3 ogórki kiszone, mocno słone najlepiej jak z beczki
2 soczyste pomidory
1/2 ogórka świeżego długiego
ćwierć kilo pieczarek
10 oliwek marynowanych zielonych
3 plastry sera gouda lub podlaskiego
sól
pieprz
zioła prowansalskie
smalec

Przygotowanie:
Średnia patelia na którj rozpuszczamy troszkę smalcu (polecam patelke teflonową), dodajemy skrojoną w kostkę ćwiartkę cebuli, gdy ta się trochę zarumirni dorzucamy pieczarki (wcześniej obrać!).
Solimy dośyć solidnie co by ładnie przeszło i smażymy do czasu, aż pieczarki będą małe, czarne i "smaczne" 8D
Następnie odcdzamy je (np. w durszlaku) i zostawiamy na koniec.

Teraz znowu patelnia smalec, kolena ćwiartka cebuli pokrojona w kostkę i salami. 4 plastry kroimy w małe "prostokąty" i smażymy wraz z cebulą. Oczywiście nie zapomnijcie solidnie posolić.
Smażymy około 5 min. wciąż mieszając (zresztą mieszać trzeba cały czas, więc nie będę o tym przypominał).
Salami ma się zrobić "chrupkie".

Następnie ogórki kiszone pokrojone w cienkie plastry. Znów solimy (mniej solidnie) i czekamy, aż ogóreczki trochę pożułkną.

Teraz papryki pokrojone w kostkę wraz ze świeżym ogórkiem (również w kosteczce). Sru na patelke i solimy trochę i smażymy wszystko razem, aż wszystko będzie takie jakby "tłuste". ok. 5 minut

Następnie dodajemy 2 małe łyżeczki ziół prowansalskich, dosolamy (sól się jakby ciągle wypala trzeba to kontrolować, próbując-kwestia gustu), mieszamy ok. 2 minut i dodajemy pomidorki pokrjone (a jakże) w kostkę.

Znów trochę soli, mieszania, aż pomidory się "rozpłyną/om (?)" i dodajemy oliwki pokrojone na pól (tu można też opcjonalnie dorzucić peperoni bądź starty czosnek).

Teraz jajka, trochę soli, pieprz i mieszamy, aż wszystko fajnie się zgra i dosmarzy (ok. 4 minuty).

Wtem te nasz e zimne już pieczarki w całości na patelnie do reszty i mieszamy chwile dla uzyskania jednolitej masy (pamiętajcie, ze to nie ciasto, to nie ma być krem 8D), po czym wszystko przykrywamy na 30 sec do 1 minuty serem po czym znowu mieszamy by rozprowadzić ser po...po 3D

Podajemy na chlebie bądź w bagietce z parówką (a la hot dog). Lub po prostu na talerzu do chleba z masłem (koniecznie z masłem).

Dobre zwłaszcza do pepsi lub piwa (mocnego).
Nie dobre z thc (wpieprz***ie z patelnią zanim się usmaży 8D).

Wszelkie eksperymenty mile widziane (np. polewanie ketchupem).

Nie polecam jak rano trzeba wstać (może być powodem rozwolnienia, zwłaszcza po piwie).


Opcjonalna surówka do całości:

Pół małej białej kapusty ścieramy na "paseczki", szczypta soli, trochę majonezu i wymieszać (palce lizać, również do hamburgerów).

Na koniec zaznaczam.
Czasy i ilości produktów nigdy nie były takie same. Zawsze jest inaczej. Raz lepiej, raz gorzej.

"grunt to sobie dobrze beknąć i pierdnąć" - powiedział jeden z degustantów.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 19.04.2012 - 20:55




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych