Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowody na to, że Szatan jest dobry a Bóg zły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Znalazłem na forum abovetopsecret ciekawy temat udowadniający to, że Szatan jest dobry a Bóg zły. Uznałem, że jest warty przeczytania więc postanowiłem go przetłumaczyć. Nie jestem pewien czy już było to poruszane na tym forum.

Bóg

Bóg zabiera Adamowi i Ewie życie wieczne przez co popełnia pierwsze morderstwo(sprawia, że to przez niego oni umrą), kara ta przechodzi również na wszystkie ich dzieci.
Bóg niszczy całe życie na ziemi wielką powodzią oprócz pijaka Noe i jego rodziny za nie oddanie mu pokłonu.
Bóg zabija wszystkich synów pierworodnych w Egipcie włączając w to małe dzieci i noworodki.
Zanim Bóg zesłał plagi na Egipcjan "zatwardził serce faraona" więc nie mógł on pozwolić pójść Izraelitom. Bóg w ten sposób stworzył sobie argument za tym, by zesłać plagi na Egipcjan.(Wyjścia 4:21)
Bóg nakazał Lewitom zabić każde mężczyznę i sąsiada wierzącego w innego Boga. Zabił w ten sposób 3000 ludzi.(Wyjścia 32:27)
Bóg zesłał plagę na Izraelitów, sądząc, że masowa rzeź nie była wystarczającą karą.(Wyjścia 32:35)
Bóg zabił Onana za to, że sprzeciwił się zapłodnić żony swojego starszego brata(którego bóg również zabił) i "rozlał nasienie na ziemie."(Rodzaju 38:8-10)
Bóg zabił całą populacją Sodomy I Gomory(znowu, wliczając kobiety, dzieci i niemowlęta) za stosowanie pewnych technik seksualnych.
Bóg zaraził Filistynów hemoroidami(1 Samuela 5:9)
Bóg zabił ponad 50,000 osób za patrzenie na arkę(1 Samuela 6:19)
Bóg zabił ponad 70,000 osób ponieważ król Dawid zdecydował się na spis ludności (1 kroniki 21:7-14)
Bóg popiera niewolnictwo i każe właścicielom bić swoich niewolników(Przysłowia 29:19(
I ostatecznie, Bóg upewnia się, że nawet jak jesteś winny nawet najmniejszym stopniu to będziesz cierpiał wieczność po powrocie Jezusa który będzie bardzo wkurzony na wszystkich za ukrzyżowanie go mimo tego, że ukrzyżowali go tylko rzymianie i mimo tego, że wiedział o tym, zanim to się stał i mógł z łatwością użyć boskich mocy by udowodnić kim był.


Szatan
Szatan, jak Prometeusz dał ludziom wiedzę przez danie Ewie owocu z zakazanego drzewa. Dzięki szatanowi ludzkość otrzymała świadomość dobra i zła. Skoro wcześniej nie rozróżnialiśmy tych rzeczy to Adam i Ewa nie mogli wiedzieć, że jedzenie owocu z zakazanego drzewa było złe. Wydaje się to niestosowne karać ich tak jak to zrobił Bóg. Szatan dał ludziom prawdziwą umiejętność podejmowania moralnych osądów w przeciwieństwie do Boga, który chciał by każdy bezmyślnie wykonywał jego rozkazy.
W biblii nie ma nigdzie napisane, że Szatan był winien mordom bądź torturom ludzi w przeciwieństwie do Boga który popełnił zbrodnie przeciw ludzkości.
W biblii nie ma nawet napisane, żeby szatan komuś kazał kogoś zabić w przeciwieństwie do Boga, który chciał śmierci nawet za najmniejszą obrazę.
Szatan nie powróci na ziemie podczas krwawej ceremonii pełnej krwi i śmierci. W przeciwieństwie do Boga.


Wydaje mi się, że wszystko dobrze przetłumaczyłem więc zapraszam do dyskusji ;)
  • 11

#2

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tu walnę szybki i treściwy komentarz, wedługo mnie Stary Testament to bajki.
  • 4

#3

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A wszelkie opętania, dręczenia, namawiania do złego, oskarżanie niewinnych ludzi to co, gest przyjaźni względem ludzi ze strony szatana ? Bóg dał ludziom wolną wolę, ale i postawił swoje wymagania - miał do tego pełne prawo, to on dał im życie, niech ludzie odwdzięczą się mu po prostu go miłując i wielbiąc. Ludzie korzystając z daru wolnej woli zawierzyli szatanowi, jego ulubionej sztuce - kłamstwom, odrzucili Boga, złamali więc jego wymogi. Bóg wielokrotnie dawał ludziom kolejne szansy na poprawę, ale oni z całą zaciekłością je odrzucali. Gdzie problem ? We wszelkich tego typu dyskusjach "Szatan dobry, Bóg zły", zauważyłem skłonność oskarżycieli do przeinaczania faktów, nie podawania innych, byle by tylko ukazać szatana jako takiego fajnego przyjaciela ludzkości. Nie pokazując jak wygląda cała sytuacja daleko nie zajdziemy.  
  • 9



#4

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szatan, jak Prometeusz dał ludziom wiedzę przez danie Ewie owocu z zakazanego drzewa. Dzięki szatanowi ludzkość otrzymała świadomość dobra i zła. Skoro wcześniej nie rozróżnialiśmy tych rzeczy to Adam i Ewa nie mogli wiedzieć, że jedzenie owocu z zakazanego drzewa było złe. Wydaje się to niestosowne karać ich tak jak to zrobił Bóg.


Bóg wyraźnie nakazał im, aby nie jedli z owego drzewa, więc mogli tego nie robić. Pan Szatan dobry? Nie zapominaj, że to on nas zwodzi na manowce, tylko i wyłącznie dzięki niemu istnieje grzech, a więc on jest naszym mordercą.

Bóg zabiera Adamowi i Ewie życie wieczne przez co popełnia pierwsze morderstwo(sprawia, że to przez niego oni umrą), kara ta przechodzi również na wszystkie ich dzieci.


O kurczę, to po śmierci nic nie ma według chrześcijaństwa? Czy po Ziemi mamy szansę na otrzymanie życia wiecznego?

Bóg niszczy całe życie na ziemi wielką powodzią oprócz pijaka Noe i jego rodziny za nie oddanie mu pokłonu.


Raczej jedynego, sprawiedliwego "pijaka". Widać po nazwaniu go pijakiem, że pisała to osoba, która chce wyłącznie jak najbardziej obrzydzić Boga w oczach innych. W sumie też uznanie kogoś kto nienawidzi nikogo bardziej jak człowieka za jego przyjaciela też jest nieco dziwne.
  • 0



#5

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo Szatan ze Starego Testamentu wcale nie jest zły. Jest po prostu Tricsterem. Oszustem, kłamcą. Tak jak Loki, Anansi, Syzyf i wielu, wielu innych bogów. On tylko gra swoją małą rolę, stanowi o istocie każdej historii. Od niego wszystko się zaczyna i na nim wszystko się kończy, gdyż to istota alegoryczna. Poza tym Szatan z Biblii to nie ten sam Szatan, w którego obecnie wierzy ludzkość. Różnica jest diametralna. Jak pomiędzy osłem a krzesłem.

Biblia to może i bajka, ale istota zła jest prawdziwa. Szatan istnieje, choć wcale nie tylko dla naszej religii. Jest raczej taki centralny ogólnoświatowy szatan, wokół którego splatają się macki zła i który czerpie korzyść z ludzkich grzechów. A Lucyfer to tylko taki właśnie pomniejszy upadły anioł. Dość istotny, to prawda, ale jednak nie to samo co Szatan.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 02.04.2012 - 16:15

  • 4

#6 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

Szatan jest dosłownie prokuratorem, oskarżycielem, donosicielem pracującym dla Boga, w tej całej chrześcijańskiej mitologii. Dopiero później po dosłownie ziemskich zabiegach stał się tym kim jest.
  • 1

#7

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No zgodzę się z Tobą Kniaź. Szkoda tylko, że ów oskarżyciel czy prokurator nie jest zbyt uczciwy - sam nakłania do złego, później oskarża człowieka i skazuje na karę - taki fałszywy przyjaciel. Z jednej strony jeśli "oddasz się mu" to może zrobić dla Ciebie wszystko, jednak cena jest najwyższa.
  • 0



#8

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Alembik_Vina
Masz rację, istota zła jest jak najbardziej prawdziwa, a głownym odbiorcą tego zła jesteśmy my ze względu na naszą chciwość i egoistyczność, pewnie słyszeliście te słowa nie raz i myślicie że powtarzam coś w kółko po innych, ale zastanówcie się nad takim faktem jak ludzie chcieli by żyć?
W luksusach i nie robiąc nic, znaczy znów ujmuję to zbyt ogólnie ale forma przekazu chyba zrozumiała :P
Stary Testament nazwałem bajkami gdyż było to spisane dawno temu, jeśli chodzi o te najstarsze i nie wiadomo do jakiego stopnia rzetelne w tym przypadku jest tłumaczenie oraz sama myśl autora.
  • 0

#9

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czasem bajki są bardziej prawdziwe. Nawet bardziej prawdziwe iż rzeczywistość. Czasem bajka może stać się rzeczywistością a nie mamy pewności co do tego, czy rzeczywistość nie jest bajką. W świecie Pratchetta istniał pierwiastek Narrativium, który decydował o tym, że bajki stawały się rzeczywistością, ale Narrativium naprawdę istnieje. Jest nim ludzka wiara. Wiara decyduje o wszystkim a nawet o tym czy to co czynimy jest dla nas dobrem i złem. Jeśli ktoś wierzy, że zabijając niewiernych pójdzie do nieba, to pójdzie. Ale do takiego nieba na jakie zasługuje i które w swoim czasie będzie mogło stać się piekłem, bo niebo i piekło człowiek sam wokół siebie buduje, bo każdy ma wewnętrzną moralność, która jest sprawiedliwsza od tej zewnętrznej - umysłowej moralności.
  • 0

#10 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Nosz k...a! Zwalać swoje zachowanie, naturę ludzką na jakiegoś frajera, który siedzi sobie w piekle i dźga swoimi widełkami hitlera i stalina (co jest samo w sobie nielogiczne). Radzę abyście we własnym sumieniu zdefiniowali zło, a nie usprawiedliwiali swoich czynów postacią, która funkcjonuje na tych kilku linijkach w piśmie świętym.
  • 5

#11

Tyr.
  • Postów: 65
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aequitas:

wedługo mnie Stary Testament to bajki.


A nowy nie? Skoro uważasz, że stary to bajki to dlaczego nowy nie miałby nimi być? W końcu i to i to było dawno.
  • 4

#12

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A nowy nie? Skoro uważasz, że stary to bajki to dlaczego nowy nie miałby nimi być? W końcu i to i to było dawno.


Na temat Nowego Testamentu też by się można kłócić, lecz bajkami nazywam stary ponieważ jest tam wiele rzeczy o których nie ma mowy w pismach historycznych, a na temat Jezusa o którego oparty jest NT są już informacje historyczne, rozpisałbym się bardziej ale teraz musze lecieć więc może później :)
  • 0

#13

Norbiss.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może odbiega to tematu ale ta sprawa mnie męczy Bóg jest wszechmocny a szatan jest upadłym aniołem który się mu sprzeciwił i jest źródłem wszelkiego zła na świecie. Jeżeli to wina szatana to dlaczego go nie zniszczy skoro to jego wina, a nie ma żadnych przeciwwskazań aby karać i zabijać ludzi. No i skoro jest wszechmocny to nie mkto tego jakoś przewidzieć i jeszcze jedna sprawa skoro Bóg nas kocha to dlaczego nie przebacza ludziom i nie pomaga nam. Może jestem za młody i niedoświadczony żeby to zrozumieć, a może to moja wiara jest zbyt płytka ?
  • 0

#14

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może odbiega to tematu ale ta sprawa mnie męczy Bóg jest wszechmocny a szatan jest upadłym aniołem który się mu sprzeciwił i jest źródłem wszelkiego zła na świecie. Jeżeli to wina szatana to dlaczego go nie zniszczy skoro to jego wina, a nie ma żadnych przeciwwskazań aby karać i zabijać ludzi. No i skoro jest wszechmocny to nie mkto tego jakoś przewidzieć i jeszcze jedna sprawa skoro Bóg nas kocha to dlaczego nie przebacza ludziom i nie pomaga nam. Może jestem za młody i niedoświadczony żeby to zrozumieć, a może to moja wiara jest zbyt płytka ?



Zakładając, że mamy Boga osobowego (kto wpadł na tak kretyński pomysł, aby coś co z definicji ma być Absolutem zamykać i ograniczać w ramach bytu osobowego?) i Szatana osobowego. Czyż Szatan nie jest wobec tego sługą Boga, takim klawiszem, który spełnia mu przysługę zabierając tych, którzy nie przestrzegając prawa boskiego? Analogicznie właśnie do klawiszy więziennych - trzymają tych, którzy nie przestrzegali prawa, służąc organowi, które to prawo stanowi.


Poza tym piekło pierwotnie było stanem duszy, a nie miejscem... jednak w miarę chrystianizacji terenów pogańskich zaczęto przejmować rodzime wierzenia i adaptować na korzyść nowych władców (Noc Kupały - Noc Świętego Jana, Boże Narodzenie - dawne rzymskie święta pod koniec roku, oraz zaratusztriańskie święto na cześć Mitry... etc, etc, etc.) Ale to temat na inną rozmowę.
  • 0

#15

Xenno.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Który szatan? Bo w stosunku do bytów wyższych biblia stosuje opis funkcji a nie imiona i są to funkcje przechodnie np lucyferem(niosącym światło) jest zbuntowany anioł ale także Jezus. Szatanem (przeciwnikiem)w zależności od kontekstu nazywany jest pierwotny przeciwnik Boga, każdy zbuntowany anioł i urzędnik na boskim dworze który notuje złe uczynki ludzi i który przedstawi ich listę w trakcie sądu ostatecznego. Ale tak Bóg ze starego testamentu nie jest sprawiedliwy ani miłosierny, jest wymagający i surowy.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych