Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 lat zabijania Polski


79 odpowiedzi w tym temacie

#16

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

daj spokój, to jest ich osoba na forum. jakim innym cudem osoba o takich pogladach moze byc moderatorem i miec 5 gwiazdek?

Lepiej uważaj jak piszesz bo znowu oskarżą "nas" o to, że umiemy tylko oskarżać o branie udziału w spisku bez podawania konkretów (chociaż to samo można powiedzieć o nich). O pensjach minimalnych i jak to się ma do benzyny napisałem 2 posty wyżej.



  • 0



#17

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ale ja moge podac konkrety i zreszta kazdy chyba je widzi, jak zyjac w polsce mozna powiedziec ze rzad podejmuje dobre decyzje? benzyna po 6 zł, wszystko drozeje zywnosc, prad, gaz, zabieraja ulgi, zwiekszaja podatki, klamia naiwniaką w zywe oczy, decyduja za nas, to jest tyrania.
  • 0

#18

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@mylo W poście nr #13 zrobiłem to co chciałeś, sprawdziłem w wiarygodnych źródłach informacje na temat pensji minimalnych i cen benzyny. Jak teraz odpowiesz skoro nie możesz już tak jak przedtem napisać, że mówimy o czymś, co nie możemy nawet poprzeć faktami ?
  • 0



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Asgrot@

Super że podałeś pensje minimalną na rok 2010. W Polsce wynosi ona teraz 1500 złotych, a w innych krajach nie urosła ona tak mocno.

Goompas@

Akurat brak konkretów to Twoja dewiza. Ja się nie będę przemęczał, bo Ty chyba i tak nie czytasz tekstów dłuższych niż kilka linijek. ;)



Kolejna fala userów którzy porównują Polskę do Belgii/Niemiec/Francji/Norwegii. Wbijcie sobie do głowy. W Polsce nie będzie tak jak tam od pstryknięcia palcem. Tam bogactwo tworzyło się 50 lat dłużej, ba nawet nie były te kraje zbytnio zniszczone przez wojny (a na pewno nie tak jak nasz). Gdy my musieliśmy nadrabiać zniszczenia, oni tworzyli bogactwo. To tak jakby mieszkańcy Ukrainy narzekali że nie jest u nich jak w Polsce. Historia żyje w stanie gospodarki bardzo długo.

Nie jesteś Asgrot pierwszym, ani piątym, ani nawet dziesiątym gościem który przytacza tego Świętego Grala narzekających na Polskę - ceny paliwa i zarobki.
Niestety urodziłeś się w kraju z taką a nie inną historią i to nie jest wina nikogo innego. Kraje w okolicy są na podobnym stopniu rozwoju co my, bo miały podobną historię. Tyle, koniec, kropka.

Czemu nie ma konkretów z mojej strony? Bo artykuł z pierwszego postu jest chaotycznym zbitkiem zjawisk politycznych, ekonomicznych i katastrof. Przedstawiony bez ładu i składu, a na końcu dopisano do niego łatwe i zjadliwe dla każdego wyjaśnienie wszystkiego. ;)
  • 0



#20

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Co z tego ze pensja urosła jak jest dalej kilkakrotnie nizsza niz w innych panstwach. To jest propaganda i populizm to co ty piszesz Mylo, takie brednie to w tv do naiwniaków, a nie do nas. Tusk miał obnizyc podatki, a je zwiekszył, refrmy robi takie ze sie polska nawet za 100 lat nie pozbiera. Na ukrainie jest moze mniejsza penscja, ale popatrz na ceny Polska to jest przykład głupoty na nieskotykana skale, pensje obnizaja a ceny rosna!
  • 0

#21

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli że wraz z upływem czasu powinno być w Polsce coraz lepiej, tak ? Z roku na rok ? No jakoś nie zauważyłem, ceny paliw raczej rosną a nie maleją i to nie proporcjonalnie do pensji minimalnej.





  • 0



#22

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

leviatan@

Popracuj nad sposobem przekazywania myśli w formię pisemnej - bo na razie jest to straszny chaos. Widać że piszesz pod wpływem dużych emocji - co nie wpływa dobrze na merytorykę wypowiedzi.

To jest najlepsze:

Co z tego ze pensja urosła... [...] ...pensje obnizaja a ceny rosna!


Nie wiem tylko czy się śmiać, czy płakać. :P

Czyli że wraz z upływem czasu powinno być w Polsce coraz lepiej, tak ? Z roku na rok ? No jakoś nie zauważyłem, ceny paliw raczej rosną a nie maleją i to nie proporcjonalnie do pensji minimalnej.


Asgrot@

Pensje rosną rok w rok i to szybciej niż za granicą. Paliwo nie jest jedynym surowcem którego używam. Dodatkowo cena ropy nie zależy od nas. Po za tym, co byś Ty zrobił żeby poprawić tą relację pensji do ceny paliwa? Ciekaw jestem.

P.S. Przynajmniej istnieje duży impuls do kupna elektrycznego samochodu. Ropa i tak się zaraz skończy, trzeba się na to nastawić. Samochody na prąd są bardzo tanie w eksploatacji, w granicach 5 złotych na 100 km.
  • 0



#23

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

mylo, ty nie wysmiewaj mojej pisowni tylko ustosunkuj sie do faktów które bolesnie swiadcza o tym ze nie masz racji i nie rosna zadne pensje tylko sredenia placa bo najbogatsi maja coraz wiecej no to srednia rosnie, jeszcze duzo nie rozumiesz z tego co sie dzieje, ale chcesz pouczac innych.

Użytkownik leviatan edytował ten post 01.04.2012 - 16:40

  • 0

#24

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Ty nie przedstawiasz żadnych faktów, nie mam się do czego stosunkować.

nie rosna zadne pensje tylko sredenia placa bo najbogatsi maja coraz wiecej no to srednia rosnie, jeszcze duzo nie rozumiesz z tego co sie dzieje, ale chcesz pouczac innych.


Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz. :) Dlatego właśnie średnio mi się z wami rozmawia, bo nawet nie sprawdzacie swoich tez.

„Polska jest jednym z dwóch krajów w Unii Europejskiej, w którym nieprzerwanie od 2005 r. nierówności dochodowe maleją - z 35,6 proc. w 2005 r. do 31,1 proc. w 2010 r. (drugim jest Portugalia, ale poziom nierówności był tam wyższy niż w Polsce)” - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.


link
  • 0



#25

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Super przykład liderem jest portugalia, kraj z fatalna sytuacja ekonomiczna gratuluje Ci. Fakty podałem tylko ty do nich nie potrafisz sie odniesc tylko siejesz propagande, jak taka osoba moze byc moderatorem to jest tragedia.
  • 0

#26

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To rzeczywiście głupie, że moderatorzy są wyłączeni z funkcji minusowania. Mylo za swoje tematy już dawno stracił by reputacje...
Mylo mówi coś innego, być może bez tej możliwości nkt by go nie posłuchał. Ale jednak jest to niesprawiedliwe do kroćset!
  • 0

#27

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt przecież nie może tknąc o Wielkiego Myla. Broń Boże jakiegokolwiek z moderatorów. Bo to przecież zbrodnia. Zresztą mylo już padł w swoim temacie, o czym wielokrotnie pisałem. Nie widzi tego, że Polsce być może jest "lepiej" niż w innych krajach, bo tam jest bardzo zła sytuacja ekonomiczna - to dlatego Polska się wybija. Gdyby to dotknęło Polskę tak samo, to bylibyśmy w ciemnej d...okrężnicy.


daj spokój, to jest ich osoba na forum. jakim innym cudem osoba o takich pogladach moze byc moderatorem i miec 5 gwiazdek?

Lepiej uważaj jak piszesz bo znowu oskarżą "nas" o to, że umiemy tylko oskarżać o branie udziału w spisku bez podawania konkretów (chociaż to samo można powiedzieć o nich). O pensjach minimalnych i jak to się ma do benzyny napisałem 2 posty wyżej.


No bo trzeba być naprawdę ślepym, żeby nie zauważyć problemów i prosić o konkrety. To tak, jakby się spytać dlaczego Tusk źle rządzi.

Użytkownik Torek edytował ten post 01.04.2012 - 20:17

  • 0

#28

Kamil88.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
odnosząc się do tekstu napisanego w pierwszym poście mogę powiedzieć, że jest to w 100% prawda. W Polsce z dnia na dzień jest coraz gorzej. Podwyżki dobijają głównie starszych i najbiedniejszych ludzi. Rządz nie robi NIC aby w jakikolwiek sposób pomóc przeciętnemu Polakowi. Powiem więcej, rząd utrudnia życie w każdy możliwy sposób.
Odnosząc się do wypowiedzi moderatora Mylo, mogę powiedzieć, że nie masz najmniejszego pojęcia o prawdziwym życiu w Polsce. Najprawdopodobniej jesteś na utrzymaniu bogatych rodziców, którzy spełniają każde twoje zachcianki i dostajesz pieniądze na wszystko co chcesz. Liczysz na pracę gdzieś w administracji i stąd twoje jakże wielkie poparcie dla tego rządu i systemu politycznego. Nie uznawaj tego za obelgi. Jest to mój pierwszy post, napisałem specjalnie dla Ciebie gdyż nie mogę przejść obojętnie obok głupot, które wypisujesz.
A teraz proszę, minusuj ty i twoi zwolennicy.
  • 3

#29

Norbiss.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie gdy piszecie o zarobkach w innych krajach weźcie pod uwagę też to że ceny są inne niż w polsce. A za to że w polsce jest źle nie można tylko obwiniać rządu. Rząd raczej nie ma wpływu na to jakie są ceny może tylko manipulować różnymi podatkami i nielicznym bym na ich obniżenie. Wątpię też żeby jakieś inne ugrupowania na miejscu rządu postępowały by inaczej.
  • -2

#30

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ale brednie piszesz, wlasnie rzad odpowida za ceny bo :
1. jest wysoka cena beznyny przez wysoką akcyze
2.podatki sa wysokie a to powoduje wysokie koszty produkcji co przekłada sie na ceny
3.owszem ceny sa inne niz w innych krajach bo w innych krajach mozna kupic dwa razy wiecej rzeczy za srednia pensje niz w polsce
  • 2


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych