Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fioletowy kolor oczu.


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że byłoby to możliwe w przypadku albinizmu jeżeli przeźroczysta tęczówka (czyli czerwony kolor oczu co u ludzi występuje rzadko, ludzcy albinosi najczęściej mają oczy szare lub niebieskie) zawierałaby minimalną ilość niebieskiego pigmentu.

Fiolet mógłby również wystąpić jako mieszanka oczu (pigmentów, nie ludzi xD) brązowych i niebieskich ale wówczas w najlepszym przypadku wyszłoby coś w rodzaju brudnej purpury.

Swoją drogą jeżeli już mówimy o nietypowych kolorach oczu znam 3 takie osoby. Jedna ma brązowe oczy które jednak w odpowiednim oświetleniu wyglądają na czerwone. Inna ma oczy źółte, tzn. bardzo jasny odcień oczu bursztynowych. Ostatnia z kolei z pozoru ma oczy czarne ale w istocie jest to bardzo ciemny granat. To mnie najbardziej dziwi. Niebieski pigment bardzo rzadko występuje w takiej ilości. Zwykle oczy niebieskie mają jasny odcień.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 22.03.2012 - 23:51

  • 0



#17

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą jeżeli już mówimy o nietypowych kolorach oczu znam 3 takie osoby. Jedna ma brązowe oczy które jednak w odpowiednim oświetleniu wyglądają na czerwone. Inna ma oczy źółte, tzn. bardzo jasny odcień oczu bursztynowych. Ostatnia z kolei z pozoru ma oczy czarne ale w istocie jest to bardzo ciemny granat. To mnie najbardziej dziwi. Niebieski pigment bardzo rzadko występuje w takiej ilości. Zwykle oczy niebieskie mają jasny odcień.

Napisałem ten temat nie tylko z myślą o imo pięknie fioletowych oczu, ale sam posiadam bardzo nietypowy kolor. Mianowicie podczas słonecznego dnia są one lekko zielone, ale w domu- normalne oświetlenie są szare ze słabym nasyceniem zieleni. Niby nic, ale takich ludzie jakby nie patrzeć jest jednak dużo- mój kolega ma podobny przykład do Twojego- ciemny granat.
Oko i jego kolor to jednak coś bardziej zaawansowanego ^.^ . Jak już tak wspomniałeś w swoim poście... brązowy i niebieski? Jeśli to w ogóle możliwe to występuje bardzo rzadko i powstaje właśnie coś na wzór "fiołkowego", czyż nie?
  • 0

#18

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@coś_innego

Haha...znowu to samo. Pisząc na forum "w drugiej osobie liczby pojedyńczej" dajesz do zrozumienia, że zwracasz się do autora tematu, o ile wcześniej nie zaznaczyłeś kim jest odbiorca przekazu.
A skoro twój post wygląda jakbyś zwracał się do autora i piszesz, że będzie się za bardzo wyróżniał z fioletowymi oczami, to automatycznie staje się to odpowiedzią na rzekomą sugestię autora, że chce zmieniać kolor oczu. Tylko nie tłumacz się znowu, że masz taki styl pisania, bo język, który prowadzi do dużych nieporozumień to d*** a nie styl.

Proszę swoje wycieczki zostawić dla siebie. Wiem, że moje posty często ciężko zrozumieć, ale bez przesady. W taki sposób też można pisać.
Po za tym ja to interpretuje jako styl, co nie znaczy, że tak naprawdę jest.

Chyba przez wiejskie babcie plotkary

No to mnie zastanawia w jakim świecie ty żyjesz.

@Deyorshu

Czy człowiek może mieć fioletowe oczy?

Tak, taka sytuacja ma miejsce, gdy rozmieszczenie melaniny w tęczówce jest bardzo nierównomierne. Aby powstał efekt fioletowych oczu niezbędne jest występowanie w tęczówce „wysp” o barwie brązowej i niebieskiej oraz obecność czerwonych refleksów. Czerwone refleksy powstają, gdy promienie świetlne przedostaną się przez rejony tęczówki pozbawione barwnika (lub posiadające jego niewielką ilość) oraz odbiją się od powierzchni siatkówki zlokalizowanej w tylnej części oka. Mieszanka barwy czerwonej brązowej i niebieskiej daje odcień fioletowy.

Źródło:
http://koloroczudzie...kolor_oczu.html

Właściwie to były 2 min szukania.

Użytkownik Torek edytował ten post 23.03.2012 - 00:24

  • 0

#19 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

No to mnie zastanawia w jakim świecie ty żyjesz.

Chyba w standardowym. Jedyne co robię to unikam towarzystwa dzieci w wieku gimnazjalnym i poniżej.
  • 0

#20

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@coś_innego

Chyba w standardowym. Jedyne co robię to unikam towarzystwa dzieci w wieku gimnazjalnym i poniżej.

Zapomniałaś dodać jeszcze w średniej, bo w tych szkołach najczęściej dzieją się takie rzeczy. Wiem, bo wielokrotnie widziałem.
  • 0

#21 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

jeszcze się nie spotkałam, żeby w szkole średniej ktoś był prześladowany za cokolwiek
  • 0

#22

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Deyorshu

Czy człowiek może mieć fioletowe oczy?


Źródło:
http://koloroczudzie...kolor_oczu.html

Właściwie to były 2 min szukania.


Yeb, dziękuję za szukanie pożytecznych stron związanych z tematem, lecz jeśli są one polskie- to właściwie na 90% je przeczytałem. Jak już pisałem- takie pytanie dręczyło mnie dosyć długo, a więc wujek google poszedł w ruch dużo wcześniej, niż ten temat. Jakieś 20 stron wyników (niekoniecznie dobrych) google przejrzałem i nic mnie chyba nie zadziwi. No chyba, że będzie to jakaś informacja z Japonii, Chin i tym podobnych mocarstw- tam przecież są prowadzone badania na większą skalę, niż w Polsce, czyż nie ^_^?
  • 0

#23

Omega.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest na rynku pełno soczewek, które zmieniają kolor oczu. Fioletowych w różnych odcieniach nie trudno znaleźć. Jeśli chcesz się pobawić w nietypowy kolor oczu to wystarczy pójść do optyka. Naturalnych fiołkowych oczu nie widzialam. Mi czasami na zdjęciach wychodzą fioletowe oczy, ale to przy złej ostrości i za małym świetle.
  • 0

#24

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sam posiadam bardzo nietypowy kolor. Mianowicie podczas słonecznego dnia są one lekko zielone, ale w domu- normalne oświetlenie są szare ze słabym nasyceniem zieleni.

Moje oczy zachowują się identycznie. W słoneczny dzień i wieczorami są zielone (a nawet ciemnozielone) a nad ranem i w pochmurny dzień są szare. Kwestia ilości wytwarzanej w danym momencie melaniny. A może chodzi po prostu o oświetlenie.
Oczy większości ludzi jakich znam zachowują się w ten spoosób i mają ten właśnie odcień.

brązowy i niebieski? Jeśli to w ogóle możliwe to występuje bardzo rzadko i powstaje właśnie coś na wzór "fiołkowego", czyż nie?

Mieszanka pigmentów brązowego i niebieskiego wcale nie występuje rzadko. Właściwie każdy kolor oczu jest ich mieszanką. Chociażby taki zielony. Tak, zielony. W istocie to tylko nierównomierna pigmentacja oka pigmentami niebieskim i brązowym. (im więcej brązowego tym głębsza zieleń).
Zielony pigment oczu nie występuje wcale a jednak większość Polaków ma zielone oczy. To przez ową mieszankę.

Swoją drogą za kolor oczu wbrew pozorom odpowiada więcej niż jeden gen. Dlatego pigmentacja oczu u większości ludzi nie jest równomierna. Moje na przykład mają żółtą warstwę tuż przy źrenicy, szaro-niebieski odcień na większości tęczówki z źółtymi przeplotami i ciemną, brązowawą obwódkę blisko białka. Całość daje efekt szarawej zieleni. A odpowiadają za to przynajmniej 3 geny - każdy odpowiedzialny za pigmentację innego obszaru.
  • 0



#25 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ana, co do powszechności zielonego nie byłabym taka pewna. Większość Polaków ma oczy albo niebieskie albo brązowe. Zielony jest jednak w mniejszości ;)
  • 0

#26

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Powiedz to mojej rodzinie i przyjaciołom. 70% osób jakie znam ma oczy zielone albo szarozielone.
  • 0



#27 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Przyjmując za próbkę statystyczną chociażby moją 22-osobową grupę na studiach zielony odcień oczu mam tylko ja i jedna z koleżanek (mówię o odcieniu, bo ten zielony i tak jest tylko pozorny, w rzeczywistości mam niebieskie, z rdzawym nalotem i dwoma brązowo- czerwonymi pierścieniami, przez co środek jest zielonkawy a jedynie niebieska obwódka na obrzeżach, pozwala stwierdzić o co chodzi). Poza studiami, spośród osób które znam, ma je tylko moja mama (zielone, tzn. takie same jak ja). Znam natomiast trochę osób z różnych miejsc Polski- od Krakowa do Lublina aż po wschodnią granicę. Jestem wielce zaskoczona kiedy widzę, że ktoś ma w dowodzie wpisany jako kolor oczu kolor zielony włąśnie. Oczywiście zarówno w moim przypadku jak i w twoim może być to czysty zbieg okoliczności.

Użytkownik coś_innego edytował ten post 23.03.2012 - 14:30

  • 0

#28

boogee.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Co do kolorów wypowiadać się nie chcę natomiast znam osobiście osobnika który ma jedno oko piwne a drugie jasnoniebieskie z czymś w źrenicy co przypomina logo mercedesa ??? Znam go od dziecka, normalny człowiek, żaden emo, ekolog czy inne barachło (mam nadzieję że nikogo nie uraziłem) ot po prostu taka uroda :) . Odnośnie tego jasnoniebieskiego oka z logiem mereca to wygląda ono mniej więcej tak jak u tej kobiety

meg foster
  • 1

#29

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

też mam lewe niebieskie. a prawe zielone z brązową plamką i nie narzekam. fiolet jest raczej rzadko spotykany.
  • 0



#30

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przypadłość z tęczówkami, które mają więcej niż jeden kolor to heterochromia. Sam to mam, jedno oko mam piwne, drugie w połowie zielone, w połowie piwne, nic nadzwyczajnego. Sam znam przynajmniej dwie osoby, które mają podobną przypadłość.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych