Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fioletowy kolor oczu.


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te pytanie dręczy mnie od długiego czasu. Czy człowiek może mieć fioletowy kolor oczu?
Słyszałem o lekko czerwonych, jednym niebieskim i drugim brązowym, ale o fioletowych prawie nigdy.
Co prawda na jednej z lekcji polskiego nauczycielka wspomniała o jakiejś modelce(?) posiadającej ów kolor oczu, ale czy to prawda to nie wiem, bo byłem jeszcze małym brzdącem (jeszcze jestem, ale chodziło, że młodszy :D) .

Co o tym sądzicie? Poprzez jakieś zabiegi?
Może tylko wystarczy, że ludzie o dwóch "rzadkich" kolorach oczu zrodzą dziecko i ooo: wyjdzie takie z fioletowymi oczami? Sam nie wiem co o tym myśleć, więc tworzę sam z siebie jakieś niemożliwe do ogarnięcia hipotezy. Podzielcie się swoimi myślami na ten temat, bo co jak co, ale chyba fajnie byłoby mieć takie oczy *.* ?

PS. Jeśli zły dział to przepraszam, ale jakoś tak ze zdrowiem i ciałem mi się skojarzyło to wstawiłem tutaj.
Przepraszam jak co :/.
  • 1

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Fiołkowe- są.
Kup sobie soczewki kontaktowe fioletowe to też będziesz miał.
Bardzo przyziemne pragnienia masz- toż to tylko kolor oczu. Kogóż on obchodzi.
  • -2

#3

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy sądzą, że kolor oczu oddaje Twoją osobowość :). Co by nie było to fioletowy byłby niezwykłą osobowością :).
Nie chodzi mi tutaj o soczewki- jakbym nie wiedział, że istnieją -.o. To raczej nie marzenie, lecz pytanie, które dosyć długi czas kręci mi w głowie.

Użytkownik Deyorshu edytował ten post 22.03.2012 - 22:45

  • 0

#4

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wikipedia mówi, że fioletowy kolor oczu istnieje ;)

Wrażenie fioletowych oczu jest wynikiem zmieszania czerwonych i niebieskich odbić. Oczy fioletowe najczęściej występują z włosami czarnymi. Z fioletowych oczu słynęła Elizabeth Taylor.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_oczu#Fioletowe

Użytkownik Ill edytował ten post 22.03.2012 - 22:47

  • 0

#5 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

No to odpowiedziałam- może, tyle że to nie jest czysty fiolet.
Z wikipedii:

Wrażenie fioletowych oczu jest wynikiem zmieszania czerwonych i niebieskich odbić. Oczy fioletowe najczęściej występują z włosami czarnymi. Z fioletowych oczu słynęła Elizabeth Taylor.


  • 0

#6

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi właśnie chodzi o taki czysty fiolet. Czy to w ogóle możliwe?
Z tego co czytałem to tylko niemowlaki mogłyby mieć taki kolor, lecz potem uległby on niestety zmianie. Czytałem już dużo na ten temat i z opowiadań właśnie owej nauczycielki. Zaciekawiło mnie tylko jedno: co by było potrzebne, aby naturalnie mieć owe "niezwykłe" oczy ;)?
  • 0

#7 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Niezależnie od tego co byłoby potrzebne to w twoim przypadku i tak jest za późno. no chyba, że chcesz stworzyć człowieka z taką niesamowitą cechą i zastanawiasz się jakie kryteria powinna spełniać matka. żart.

Mógłby istnieć pewnie u "niepełnych albinosów" (gdyby tacy istnieli, a czy istnieją- nie wiem), którzy w pewnych miejscach tęczówki nie mieliby melaniny w ogóle a w pewnych trochę, tak, że fragmenty te sprawiałyby wrażenie niebieskich.
  • 0

#8

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeju, przecież wiem, że dla mnie już za późno. Chodzi mi o ogół.
Niepełny albinos powiadasz? Tylko czy byłoby potrzebnych takich dwóch (kobieta i mężczyzna), czy tylko np. ten niepełny albinos i przykładowa kobieta o jakimś tam kolorze oczu?
  • 0

#9 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wątpię żeby coś takiego jak niepełny albinos istniało w naturze ;) raczej jest tak, że jeśli albinosi mają b. mało niebieskiego pigmentu to oko jest po prostu blado niebieskie i nie tworzy się opisana przeze mnie szachownica.

edit: i ze względu na to ciężko byłoby przewidzieć jakie "składniki" byłyby do tego potrzebne- przynajmniej dla mnie, bo z genetyką niewiele mam wspólnego. Gen warunkujący albinizm jest najbardziej recesywny ze wszystkich więc połączenie albinosa i kobiety o niebieskich oczach o przodkach o oczach niebieskich da oczy niebieskie po prostu

Użytkownik coś_innego edytował ten post 22.03.2012 - 23:25

  • 0

#10

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Deyorshu napiszę ci, że mieć fioletowe oczy to tak, jak mieć rude włosy(tak przypuszczam). Będziesz się za bardzo wyróżniał i możesz dostać w ostro w kość od kochanego społeczeństwa.
  • 0

#11 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Będziesz się za bardzo wyróżniał

A gdzie on napisał że chce zmieniać kolor oczu?
  • 0

#12

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Deyorshu napiszę ci, że mieć fioletowe oczy to tak, jak mieć rude włosy(tak przypuszczam). Będziesz się za bardzo wyróżniał i możesz dostać w ostro w kość od kochanego społeczeństwa.

Niestety to tak nie działa. Od pewnego czasu zauważyłem, że rudy kolor włosów jest dosyć popularny.
Mając fioletowe oczy- no cóż, byłoby się na pewno kimś niezwykle ciekawym, tajemniczym. Nie sądzę, aby ktoś chciał się z takiego powodu naśmiewać, ale dzięki za opinię ;).

@2UP
Niepełny to moim zdaniem taki jakby półkrwi. Czyli pełen albinos i ktoś nim nie będący. Następnie on posiada dziecko i właśnie to dziecko posiada taki kolor oczu. Jak tak dłużej pomyśleć to prócz takiej osoby (już dosyć rzadkiej) byłaby potrzebna druga o takich jakby...lekko czerwonawych/ bardzo jasno brązowych z nawiązką czerwieni?

Użytkownik Deyorshu edytował ten post 22.03.2012 - 23:30

  • 0

#13

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@coś_innego

A gdzie on napisał że chce zmieniać kolor oczu?

A gdzie ja tak napisałem, że on tak napisał?
Napisałem to po prostu w drugiej osobie liczby pojedyńczej.

Niestety to tak nie działa. Od pewnego czasu zauważyłem, że rudy kolor włosów jest dosyć popularny.

Tak, farbowanych zostawiają w spokoju. Prześladowani są z naturalnym kolorem.

Użytkownik Torek edytował ten post 22.03.2012 - 23:34

  • 0

#14 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak tak dłużej pomyśleć to prócz takiej osoby (już dosyć rzadkiej) byłaby potrzebna druga o takich jakby...lekko czerwonawych/ bardzo jasno brązowych z nawiązką czerwieni?

Koloru oczu nie da się "namalować dobierając farby". kwestia genów. Jedne wywołują produkcję większej ilości melaniny a inne mniejszej, ten warunkujący albinizm redukuje ją natomiast praktycznie do zera. Oczy nierównomiernie zabarwione występują, ale nie jest to wynik mieszania genów osoby np z oczami zielonymi i osoby z brązowymi. Wydaje mi się, że brązowo-zielone oczy warunkuje gen jeden. Ale no- genetyk albo biolog by się przydał

A gdzie ja tak napisałem, że on tak napisał?
Napisałem to po prostu w drugiej osobie liczby pojedyńczej.


Haha...znowu to samo. Pisząc na forum "w drugiej osobie liczby pojedyńczej" dajesz do zrozumienia, że zwracasz się do autora tematu, o ile wcześniej nie zaznaczyłeś kim jest odbiorca przekazu.
A skoro twój post wygląda jakbyś zwracał się do autora i piszesz, że będzie się za bardzo wyróżniał z fioletowymi oczami, to automatycznie staje się to odpowiedzią na rzekomą sugestię autora, że chce zmieniać kolor oczu. Tylko nie tłumacz się znowu, że masz taki styl pisania, bo język, który prowadzi do dużych nieporozumień to d*** a nie styl.

Tak, farbowanych zostawiają w spokoju. Prześladowani są z naturalnym kolorem.

Chyba przez wiejskie babcie plotkary

Użytkownik coś_innego edytował ten post 22.03.2012 - 23:41

  • 0

#15

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W wolnym czasie przejrzę kilka stron w innych językach na te tematy, bo dzisiaj zbytnio czasu nie mam- jutro szkoła :/. Wiem, że to dosyć idiotyczne podejście, ale spytam się babki z biologii, a nóż... może będzie wiedziała trochę więcej, niż jest to wymagane :).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych