Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalista (RE: Starożytne budowle)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#181

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

z tego co pamietam z geografii to mika wystepuje w okolicach jezior, a jako ze kompleks zbudowany jest na wyspie na jeziorze (wyprowadzcie mnie z bledu o ile sie myle) to mysle ze akurat jest to material pozyskany z pobliska :P
  • 0

#182

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swietnie, nie musze szukac - widze, ze chyba sam zrozumiales co mialem na mysli

Tak, zrozumiałem. Stosujesz argumenty z autorytetu i uważasz, że wypowiedź jednego inżyniera jest równoważna wypowiedzi dowolnego innego inżyniera. Zdajesz się nie zauważać, że z dwóch wymienionych specjalistów, tylko jeden brał udział w badaniach archeologicznych w Baalbek i doktoryzował się w tym temacie.

Użytkownik Lynx edytował ten post 02.04.2012 - 11:13

  • 0



#183

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odmiana miki użytej w piramidzie pochodziła ze złóż odległej od Teotihuacan o 3 tys. km. Każde złoże jakiegoś minerału ma charakterystyczne cechy, dzięki któremu możemy zlokalizować miejsce wydobycia. Ponieważ mika nie wystepuje często w przyrodzie, znamy praktycznie wszystkie miejsca jej występowania.
  • 0



#184

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

300 metrów od piramidy natrafiono na komnatę wykonaną z miki (rzadki minerał występujący w przyrodzie). Podziemne pomieszczenie miało sufit i podłogę izolowane muskowitem (wodorokrzemian potasowo-glinowy).

Czy ktoś z szanownych wierzących w niezwykłość Teotihuacan zna źródło tej informacji o komnacie z muskowitu? Zauważyłem, że pojawia się ona na stronach zwolenników teorii nieznanej zawansowanej cywilizacji, zaś w poważnych artykułach archeologicznych (przykład) nie występuje. To z kolei skłania ku podejrzeniom, iż jest to następny wymysł pseudonaukowców, którzy w ten sposób chcą uwiarygodnić swoje bajki.

Warto jeszcze wspomnieć, że mika była znana dawnym mieszkańcom Ameryki jako drogocenny materiał, traktowano ją tak, jak traktuje się złoto na Starym Kontynencie. Drobne przedmioty z niej wykonane (najczęściej zwierciadła) były jednym z symboli najbogatszych warstw społeczeństwa. I podobnie jak złoto w Europie, były transportowane na duże odległości.

Użytkownik Lynx edytował ten post 02.04.2012 - 14:58

  • 0



#185

dzienciolek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że waga monolitu z Baalbek (pierwszy z demotywatora "Torka" ) to jakaś pomyłka ?
Skąd w ogóle te 2000 t? były jakieś inne, mniej dokładne oszacowania w przeszłości?

Wygląda mi to na kamień ciężarnej kobiety, według wiki 1000,12 t.....



manitoris: nie przejmuj się tak tymi +/- , jestem wdzięczny za Twoje/Wasze przemyślenia i opinie...
  • 0

#186

snoopdogg_tg.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie małe pytanko - kiedy następna część?
  • 0

#187

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@post wyżej

kiedy wróce z domu na stancje, mam tam przetłumaczony tekst na komputerze ale nie miałem go jak wysłać przez problemy z internetem. :) Dziękuje za cierpliwość
  • 0



#188

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat.

Jednak w sprawie piramid - nie ma żadnych dowodów na to że zbudowali je Egipcjanie więc nie można uznać że to zrobili. Nie ma też żadnych dowodów na to że tego nie zrobili, ale ciężko jest próbowac nawet podważyć coś co wpierw nie zostało udowodnione.
Stąd te spory o detale - da się przeciąć miedzią granit - nie da się. Da się transportować 400 tonowy kamień - nie da się.
Dla mnie niestety dowodem nie jest stwierdzenie że taki idealny 100 tonowy kamień z granitu "da się wyrzeźbić prymitywnymi narzędziami" - takie gadanie to żaden dowód, to zwykłe przypszczenia i spekulacje. Weź dłuto z miedzi jeden z drugim i wyrzeźbij coś takiego, wtedy zobaczymy na własne oczy czy się da i ile czasu to zajmuje.

Użytkownik Dave1 edytował ten post 28.07.2012 - 09:36

  • 0

#189

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie zebym sie czepial.. w koncu to temat dla fascynatow archeologi.. ale jak juz wygrzbujesz stary temat, to wypadaloby cos rzeczowego wníesc do tego tematu..
  • 2

#190

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem że lepiej dać umrzeć wątkowi? ;) Nie jest to zabronione, a jeśli masz wątpliwości to istnieje opcja raportuj - nie trzeba spamować.
  • 0



#191

Storm.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

panowie ja tylko tak walne z rozmachu, że byłem pod "wielką piramidą" w Gizie, i to wyglądało jakbyśmy w kilku kolegów zrzucili na siebie kupkę śmieci i kamieni, totalny szrot popisany sprayami, nic nadzwyczajnego.
Natomiast świątynie Luxor/Karnak ooo tak, to już było ciekawe, bloki kamienia o przekroju 10m^2 na kilka pięter stojące w pionie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych