Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalista (RE: Starożytne budowle)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tekst jest długi także pozwolę sobie na tłumaczenie go w częściach, pełny artykuł znajdziecie tutaj.


Część I



"Do dzisiaj Teoria zaawansowanych starożytnych cywilizacji (dop. Ancient Aliens, A.A.) była niezaprzeczalna. Uważałem, że jest wiarygodna. Nie jestem zwolennikiem teorii A.A. Ten temat ma przedstawić moją ulubioną teorię w najlepszy sposób jaki potrafię, będę próbować zaprzeczyć założeniom teorii A.A. Próbując to zrobić na początek będę opierać się na zawodzie który wykonuje."

Dołączona grafika
Powyżej widzicie moje narzędzia. Jestem precyzyjnym mechanikiem. Obrabiam różne rodzaje stali, żelazo oraz aluminium, moimi klientami są branże motoryzacyjne, lotnicze, przemysłowcy, górnicy, przedsiębiorstwa zajmujące się alternatywną energią, rząd U.S. , i to tylko kilka przykładów. Przygotowuje części wielkości od cukierków aż do wielkości samochodu.

Precyzja pomiaru:

Kartka papieru ma grubość 0,1016 mm, ludzki włos 0.0762 mm. Przeważnie używając moich maszyn posługuje się precyzją liczoną w 0.0256 mm wykonując prace według planu i ustalonych wymiarów. W rzadkich przypadkach mogę obrabiać metal z dokładnością co do 0.00254 mm.

Narzędzia:

Dołączona grafika
Narzędzia którymi posługuje się do obróbki metalu są całkiem masywne. Do obróbki potrzebujesz materiału twardszego i mocniejszego od tego który tniesz, wiercisz czy mielisz. Niektóre z nich wykonane jest z węgliku wolframu, niektóre nawet są pokryte ultra twardą powłoką z azotku tytanu. Narzędzia są tak twarde, że potrzebny jest diament żeby je naostrzyć. Nawet to wszystko nie jest niezniszczalne, zdarzają się przetarcia, złamania czy obkruszenia.

Dołączona grafika

Maszyny:

Narzędzia same z siebie nie będą działać. Potrzebna jest maszyneria która wprawi je w ruch. Maszyny te wprawią w ruch który pozwoli na cięcie albo spowoduje obracanie się końcówki lub przedmiotu obrabianego. Ruchy te niezbędne są do otrzymywanie niemal perfekcyjnie płaskich powierzchni, wykończenia, bruzdy, kącików, łuków, promieni, kuli, grawerowania.

Dołączona grafika

Bloczek metalu który widać na zdjęciu jest wielkości pudełka od butów. Nic szerszego niż stół nie może być włożonego do maszyny. Popatrzcie na wielkość maszyny i na przedmiot który został w niej wykonany.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Matematyka:


Dołączona grafika
Aby opanować tak skomplikowany zawód musisz posiąść wiedzę trygonometrii, kalkulacji, geometrii, algebry, przeliczeń i programowania komputerowego. Do kalkulacji używamy także zwykłych "odręcznych" metod w stylu papier i ołówek, używając do tego kalkulatorów i regułek matematycznych lub używając do tego specjalnych programów komputerowych.

Dołączona grafika

...

Dołączona grafika

Baalbek Fundacja Stones - Liban
Kamieniołom Yangshan - Chiny
Stonehenge - Anglia
Wielka Piramida - Giza Plateau Egipt
Diquis Kule - Kostaryka
Teotihuacan - Meksyk
Chichen Itza - Jukatan
Machu Picchu - Peru
Tiahuanacu (Tiwanaku) - Boliwia
Puma Punku - Boliwia

Kamienie z Wapieniu, granitu, andezytu, każde z nich ważące setki, tysiące czy nawet dziesiątki i setki tysięcy ton... wycięte, wydobyte, przetransportowane i zamontowane.

Monumenty zbudowane dzięki zaawansowanej matematyce. Struktury zbudowane ponad dzisiejsze standardy precyzji.

Niewolnicy nic nie budowali:

Dołączona grafika

Nie jestem kamieniarzem, ale gdyby dano mi za zadanie wybudowanie jakiejkolwiek z tych niesamowitych budowli, musiałbym pokornie odmówić. Nawet jeśli przeszkolono by mnie do tego, dalej odmówiłbym współpracy. Jestem całkowicie poważny mówiąc to.

Wiele razy podczas pracy rozważałem jak te wspaniałe antyczne budowle zostały stworzone. Z moją wiedzą matematyczną, doświadczeniem zawodowym oraz umiejętnościami obrabiania metali... dalej nie mogę pojąć jak to wszystko zostało stworzone.

Powiedziałem wam już na początku... Te antyczne budowle zostały stworzone z większą precyzją niż ja mógłbym to wykonać. Zostało to wykonane z takim rozmachem.

Czasami trudno jest uzyskać część wykonaną perfekcyjnie. Czasami mechanik musi uporać się z godzinami frustracji aby uzyskać pożądane efekty. Bardzo trudno jest wykonać oddzielne części które mają idelanie do siebie pasować.
Wykonywanie (niemal) perfekcyjnie płaskich powierzchni czy perfekcyjnie kwadratowych czy okrągłych nie raz przyprawia o bóle głowy. Czasami coś zchrzanimy i udaje się nam uratować część poprzez spawanie i ponowne wycinanie danej części. Kamienia nie zespawasz. Jeśli niechcący upuścimy część możemy ją wypolerować i naprawić, z kamieniem tego nie zrobisz, popęka i pokruszy się nieodwracalnie.

Pracowanie w takiej skali w której wykonuje pracę, jest ogromnie trudne aby wykonać oddzielne części które po złączeniu będą pasować do siebie idealnie tak żeby nie było między nimi żadnych szczelin czy ostrych wystających krawędzi pomiędzy częściami. Nie mówie, że to jest niemożliwe ale potrzeba do tego ogromnego doświadczenia i jest to ekstremalnie trudne do wykonania.

Nie każdy może zostać precyzyjnym mechanikiem. Doświadczyłem wielu ludzi którzy próbowali swych sił ale odpadli, poddali się. Jedni miel problemy w nauczeniu się posługiwania maszyn, inni mieli problemy z matematyką, jeszcze inni w odczytywaniu planów, kolejni po prostu nie byli do tego stworzeni. Nie ma takiej możliwości aby antyczne budowle były stworzone przez niewolników ! Potrzeba by było do tego zaawansowanej edukacji, treningu, doświadczenia i najważniejsze... pracownicy musieliby całkowicie oddać się tej pracy. Jeśli nie mają fachu w ręku zabraknie im precyzji. Zaufajcie mi, potrzebna włożyć całe swoje serce aby osiągnąć współczesną precyzje 0.00254 mm... a te monumenty są stworzone z większą precyzją i są ogromne.


Część II znajdziecie w tym poście


Część III znajdziecie w tym poście

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 23.03.2012 - 21:49

  • 11



#2

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiedz jest prosta. I’m Not Saying It Was Aliens But, It Was Aliens.
  • 4

#3

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I tak zaraz ktoś powie, że zbudowano to bez żadnej "pomocy obcych" przy użyciu patyków i kamiennych narzędzi... Wg mnie Puma Punku to dobry przykład "miasta" z budowlami megalitycznymi wykonanymi przez obcych bądź inną dobrze rozwiniętą cywilizację. Budowle tam postawione całkowicie burzą teorie archeologów dotyczące ich powstania. Puma Punku jest położone na stepach w górach, brak tam jakichkolwiek drzew, więc nie można było gotowych bloków transportować przy pomocy bel drewna. Dodatkowo nie występują tam, żadne złoża metali więc nie było z czego tworzyć narzędzi a na dodatek najbliższe góry są dość znacznie oddalone.
  • -1

#4

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio na Discovery widziałem kolejny program w którym "najsławniejszy" egiptolog świata próbuje udowodnić, że zbudowanie takiej piramidy dla starożytnych to pikuś. Zademostrował sposób obróki kamieni i mogę się zgodzić, że taka technika może dać taki efekt. Ale zawsze jest jakieś "ale".
Dla przykładu:
  • Waga bloków (on twierdzi, że jeden waży 3tony, gdzie indziej słyszałem, że jeden blok może ważyć nawet 30ton)
  • Obróbka granitu (zdaje się z tego został wykonany sarkofag)
  • Dokładność wykonania sarkofagu (został wycięty z jednego bloku)
Zakładam, że starożytni byli w stanie wykonać takie coś. Musieli mieć jednak lepsze narzędzia niż pnie drzew i miedziane ostrza.
W jakiś skryptach rzekomo jest opisany sposób transportu bloków. Mistrz czy ktoś podchodził do obiektu, który miał być transportowany. Malował na nim jakieś znaki i blok mógł być transportowany przez przez kilku egipcjan...
  • 0

#5

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest tu temat o Bodowlach Megalitycznych, a w nim mnostwo ciekawych informacji i takich ktore absolutnie nie mozna wpasowac w obecny trend archeologii, ale pomimo to co dwie strony wyczerpujace temat, pojawia sie tam post "ale jednak jakos to ludzie zrobili, bo tak twierdzi historia.. dajcie mi niewolnikow.. z nudow to sie cuda na kiju robi.."itd itp az sie zygac chce :P
Wiec ode mnie tutaj plus, a reszta niech sie udlawi swoja pycha..
  • 0

#6

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie jestem kamieniarzem, ale gdyby dano mi za zadanie wybudowanie jakiejkolwiek z tych niesamowitych budowli, musiałbym pokornie odmówić. Nawet jeśli przeszkolono by mnie do tego, dalej odmówiłbym współpracy. Jestem całkowicie poważny mówiąc to.


Albert Einstein
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi"


Widzisz, kamienarze w tamtych czasach nie wiedzieli ze wzniesienie piramidy jest niemozliwe dlatego potrafili tego dokonac :D
  • 1

#7

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo starożytni egipcjanie byli owiele silniejsi niż obecnie przeciętny człowiek wiec np teraz potrzeba 50 ludzi do takiego głazu a kiedys zaledwie 10 lub mniej wystarczało.Wiec jednak moze jest to mozliwe ze wykonano to ludzka ręką???.

Edit: Siła i precyzja ida w parze.

Użytkownik agusiaq edytował ten post 23.03.2012 - 17:52

  • -5

#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Z tego co mi wiadomo starożytni egipcjanie byli owiele silniejsi niż obecnie przeciętny człowiek wiec np teraz potrzeba 50 ludzi do takiego głazu a kiedys zaledwie 10 lub mniej wystarczało.Wiec jednak moze jest to mozliwe ze wykonano to ludzka ręką???.


Nie chodzi tutaj o siłe a o precyzje. To tak jakby porównać Koksa do Hawkinga. Jak to się mówi, Twój argument jest inwalidą (bez obrazy dla inwalidów oczywiście !). Także nie kierował bym się tym tropem.
W dalszych częściach (jedną z nich właśnie tłumacze) przekonasz się o co chodzi.


EDIT:
Tekst jest kontynuacją części I


Część II



Teoria:

Dołączona grafika

My, ludzie nowocześni, jesteśmy produktem globalnej amnezji. W antycznych czasach byliśmy raz lub nawet więcej razy, o włos od całkowitego wyginięcia. Produkujemy, uczymy się, rośniemy, stawiamy czoła globalnemu kataklizmowi i musimy zaczynać wszystko od nowa. Mieliśmy więcej niż tylko jedną ere kamienia, więcej niż jedną ere technologiczną, więcej niż jedną ere awiacji, mieliśmy więcej niż jedną erę nuklearną.

Wielkie powodzie, epoki lodowcowe, erupcje wulkanów, uderzenia meteorytów, wielkie trzęsienia ziemi, wojny nuklearne, opowieści dawnych czasów i zniszczonych cywilizacji opisanych w różnych religijnych księgach oraz w tradycjach Homeryckich, Majańskich, Hopi, Azteckich, Indyjsko-Wedyckich, Inków które naprawdę doświadczyły katastrofy, takie jest moje zdanie. Niemal całkowite wyginięcia człowieka spowodowały utratę ogromnej ilości wiedzy.

Co ciekawe, projekt „the Human Genome Project” dotyczy zagadnienia o niemal całkowitym wymarciu człowieka. Naukowcy odkryli kilka niedoborów w naszej puli genetycznej, takich jak katastrofa Toba.(dop. Nie wiem jak dokładnie przetłumaczyć powyższy fragment) Oznacza to, że mieliśmy już kilka okazji które niemal doprowadziły do całkowitego wymarcia ludzkości, ocaliła nas mała garstka ocalałych. Jeszcze bardziej zdumiewające jest, że mitochondrialna Eva i chromosomalny Adam (Y) są… datowane na różne okresy ! Oznacza to, że od dawien dawna mieliśmy „troszkę” problemów z przetrwaniem. (!)

Dołączona grafika

Pomyślcie teraz o podwodnych strukturach oraz budowlach megalitycznych wzdłuż wybrzeży oceanicznych czy na dnach jezior i mórz. Ich wiek jest o wiele większy niż piramida w Gizie, Stonehenge czy Baalbek. Wszystko wskazuje na to, że na Ziemi istniały zaawansowane cywilizacje PRZED epoką lodowcową !

Dołączona grafika

Nasz wiek, wiek człowieka nowoczesnego datuje się na około 400,000 lat. Ludzie człekokształtni i nie zaliczani jako człowiek nowoczesny, datuje się na milion lat wstecz. Według akademickiej wiedzy o człowieku, ludzka historia dotyczy tylko ostatnich 10,000 – 12,000 lat… a co z pozostałymi dziesiątkami tysięcy lat !?

Jeśli jesteśmy 400,000 starcami a przeczołganie się z epoki kamienia łupanego do ery kosmicznej zajęło nam 12,000 lat… zróbmy krótkie obliczenie, 400,000 dzielone przez 12,000 daje nam wynik… około 33 możliwości upadku i powstania cywilizacji ! Z 33 możliwymi cyklami, czy rozsądnie jest uważać, że istniał tylko jeden cykl w którym żyjemy obecnie ? Nie sądzę.

Dołączona grafika

Miasto datowane na 9,500 lat zostało odnalezione 120 metrów pod wodami Zatoki Khambat (Cambay) w Indiach. To dużo więcej niż Egipcjanie czy Sumerowie. Dla mnie to ostateczny dowód dla naszej zaawansowanej technologicznie przyszłości przed obecnym wiekiem ignorancji.

Czym jest ludzkość ? Składa się z różnych ras ludzi. Różnych ludzi. Różnych gatunków. Już wiadomo, że Neandertalczycy tworzyli malowidła w jaskiniach, nosili ubrania i biżuterie, ceremonialnie chowali zmarłych bliźnich, wytwarzali narzędzia, bronie a nawet stworzyli klej ! Jest wiadome,, że Neandertalczycy i (dop. Niestety nie wiem jak to przetłumaczyć) Denisovans współżyli z naszymi przodkami i przyczynili się do rozwoju naszej puli genowej. Pozwolę waszym umysłom przemyśleć naszą historię nawet w jeszcze później niż człowiek nowoczesny – Homo Sapien Sapien. Jesteśmy spadkobiercami historii liczącej miliony lat historii i rozwoju.

Czuję, że to wszystko jest powodem tajnych stowarzyszeń. Oni mogą przetrzymywać sekrety, antyczne zapiski, technologie, wiedze o tym co tak naprawdę się działo. Wyobraźcie sobie, stoimy przed globalnym kataklizmem. Niewielka garstka ludzi zachowała lub ponownie odkryła zaawansowaną wiedzę a reszta populacji boryka się z problemem wyginięcia. Te jednostki trzymają i ukrywają wiedzę będą teraz daleko bardziej zaawansowani niż ci którzy muszą zaczynać wszystko od początku. Byliby Elitą. Władzą która trzyma w garści resztę świata.

-----------------------------------------------
Tekst będzie podzielony na VI części.

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 23.03.2012 - 16:02

  • 6



#9

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ale chyba precyzja i siła co do tych głazów musza iść w parze :roll:
  • 0

#10

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Waga bloków (on twierdzi, że jeden waży 3tony, gdzie indziej słyszałem, że jeden blok może ważyć nawet 30ton)


Bloki piramidy (a właściwie piramid - przecież Egipcjanie zbudowali ich wiele) nie mają jednakowej wagi. Niektóre były większe i cięższe, inne mniejsze i tym samym lżejsze (co za odkrycie! ;) ). Ciekawe jest, że im wyżej piramida sięga, tym z mniejszych bloków jest zbudowana. Dlaczego? Ano dlatego, że łatwiej przy pomocy siły mięśni wciągnąć lżejszy blok na dużą wysokość niż cięższy.

Obróbka granitu (zdaje się z tego został wykonany sarkofag)


A co z tą obróbką granitu jest nie tak? Starożytni Egipcjanie (i nie tylko oni zresztą) doskonale radzili sobie z obróbką granitu. Przykładem niech będą na przykład granitowe rzeźby faraonów czy bóstw.

Dokładność wykonania sarkofagu (został wycięty z jednego bloku)


Nie bardzo wiem dlaczego to takie dziwne. Czy "starożytny" musi od razu równać się "niedokładny"? Czy ówcześni ludzie byli jacyś inni? W sensie - "oj, dobra, nie chce mi się już tego szlifować. Idę się nawalić". Jeżeli masz odpowiednie proste narzędzia na przykład do mierzenia pionu albo "płaskich powierzchni" (nie wiem jak to fachowo nazwać) - a Egipcjanie takie mieli - to pozostaje już jedynie cierpliwość.

Zakładam, że starożytni byli w stanie wykonać takie coś. Musieli mieć jednak lepsze narzędzia niż pnie drzew i miedziane ostrza.


Dlaczego "musieli"? Miedziane ostrza, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki, doskonale tną wapień używany do budowy piramid. Granit również Egipcjanie (i inne cywilizacje, które pozostawiły po sobie granitowe posągi, stele czy kolumny) potrafili bez problemu obrabiać. A nawet do przemieszczania dużo większych bloków drewniane sanie nadawały się doskonale.

W jakiś skryptach rzekomo jest opisany sposób transportu bloków. Mistrz czy ktoś podchodził do obiektu, który miał być transportowany. Malował na nim jakieś znaki i blok mógł być transportowany przez przez kilku egipcjan...


Nic mi o tym nie wiadomo, ale mamy na przykład takie coś:

KLIK

TO SAMO MALOWIDŁO

I opis odnoszący się do tego właśnie wydarzenia a pozostawiony nam przez samych Egipcjan:

” Przeciąganie posągu o 13 łokciach wysokości, z kamienia z Hat Nub. Otóż droga, którą on przebył, była trudna ponad wszystko. Oto ciągnięcie wielkich przedmiotów po niej było trudne dla serc ludzi, ponieważ kamienisty grunt był twardy. Spowodowałem, aby młodzieńcy i młodzi ludzie spośród rekrutów przyszli i zbudowali dla posągu drogę razem z zespołami górników z nekropoli i kamieniarzami, tymi, którzy są na czele i mędrcami. Siłacze rzekli: przybyliśmy, aby go przewieźć, a serce moje było zadowolone. Miasto zebrało się, radując, to było warte zobaczenia ponad wszystko. Starzec pomiędzy nimi wspierał się na dziecku, siłacz był razem z trzęsącym się. Ich odwaga podniosła się, ich ramiona się wzmocniły - każdy z nich miał siłę tysiąca ludzi. Zważ: ten posąg jako uformowany kamień przybyły z wielkich gór był bardziej cenny niż cokolwiek.”

Pomnik ważył około 60 ton i został przeciągnięty przez 172 mężczyzn. Oprócz nich widzimy też między innymi trzech mężczyzn niosących wodę, jednego który polewa ziemię przed posągiem i trzech niosących jakąś belkę (być może służącą do podkładania z tyłu posągu gdy trzeba było wciągać go pod jakąś górkę). Resztę ludzi stanowią urzędnicy i obstawa.
  • 0



#11

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio na Discovery widziałem kolejny program w którym "najsławniejszy" egiptolog świata próbuje udowodnić, że zbudowanie takiej piramidy dla starożytnych to pikuś. Zademostrował sposób obróki kamieni i mogę się zgodzić, że taka technika może dać taki efekt. Ale zawsze jest jakieś "ale".
Dla przykładu:

  • Waga bloków (on twierdzi, że jeden waży 3tony, gdzie indziej słyszałem, że jeden blok może ważyć nawet 30ton)
  • Obróbka granitu (zdaje się z tego został wykonany sarkofag)
  • Dokładność wykonania sarkofagu (został wycięty z jednego bloku)
Zakładam, że starożytni byli w stanie wykonać takie coś. Musieli mieć jednak lepsze narzędzia niż pnie drzew i miedziane ostrza.
W jakiś skryptach rzekomo jest opisany sposób transportu bloków. Mistrz czy ktoś podchodził do obiektu, który miał być transportowany. Malował na nim jakieś znaki i blok mógł być transportowany przez przez kilku egipcjan...

Gdyby mieli lepsze narzędzia to chyba by się zachowały nie? Skoro ten słaby szajs, który używali się zachował to lepsze i bardziej wytrzymałe narzędzia powinny zachować się tym bardziej. Jak niby kilku Egipcjan mogło przesunąć 30t blok? Czołgiem byś tego nie ruszył a co dopiero wychudzonymi egipskimi niewolnikami.


Dlaczego "musieli"? Miedziane ostrza, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki, doskonale tną wapień używany do budowy piramid. Granit również Egipcjanie (i inne cywilizacje, które pozostawiły po sobie granitowe posągi, stele czy kolumny) potrafili bez problemu obrabiać. A nawet do przemieszczania dużo większych bloków drewniane sanie nadawały się doskonale.



Zrozum, że granitu nie przetniesz miedzią... Prędzej się miedź na placek spłaszczy niż odłupie chociaż ziarnko granitu. Miedź jest w tej samej grupie pierwiastków co srebro i złoto, oznacza to, że mają podobne właściwości, dobrze przewodzą prąd ale także są BARDZO miękkie. Miedź jest tak miękki metalem, że można ją obrabiać na zimno. Nieobrobiona miedź ma 2,5 w skali mohsa co oznacza, że porysujesz ją nawet paznokciem... Miedziane dłuto maksymalnie przetnie wapień, kalcyt ale nie ma szans, żeby porysowała granit.

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 23.03.2012 - 17:30

  • 1

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale mi nie chodzi o miedź kontra granit. Zauważyłem jedynie że rozmaite starożytne cywilizacje potrafiły obrabiać tenże granit przy pomocy swoich niezbyt zaawansowanych narzędzi.
  • 0



#13

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale mi nie chodzi o miedź kontra granit. Zauważyłem jedynie że rozmaite starożytne cywilizacje potrafiły obrabiać tenże granit przy pomocy swoich niezbyt zaawansowanych narzędzi.


Jak udowodnisz, że były to niezbyt zaawansowane narzędzia? Wszystko wskazuje, że były to baaardzo zaawansowane narzędzia, tak bardzo zaawansowane, że nawet w dzisiejszych czasach nie potrafimy tak precyzyjnie obrabiać granitu. Skoro jednak upierasz się przy swoim to powiedz może z czego te narzędzia były zrobione? Najmocniejszym metalem jaki mogli mieć starożytni była stal jednak nawet ona nie jest w stanie przebić się przez granit...
  • 0

#14

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..
Nic mi o tym nie wiadomo, ale mamy na przykład takie coś:

KLIK

TO SAMO MALOWIDŁO
..


Propaganda byla stosowana od zawsze, a jak wiadomo Egipcjanie "budowali" swoj respekt na innych ludach m.in wspanialymi piramidami.. poza tym udowodnionym jest iz twarze wielu posagow byly przerabiane, co sugeruje ze ktos je sobie zawlaszczyl.. wg egiptologow jeden faraon po nastepnym tak robil, ale kto jako pierwszy to zrobil nie ma pewnosci.. sfinks rowniez byl napewno przerabiany.. piramidy tez sobie "podkradali" faraonowie.. wiec to wszystko daje do myslenia..
a ze 172 ludzi pociagnelo 60 ton to daje okolo 350 kg na osobe to jest juz spory wyczyn, ale teoretycznie na plaskim terenie z batem na plecach to by dalo rade, chociaz nie kazdy egipcjanin to Pudzian (nawet patrzac na ich malowidla - to same chucherka byly, czy tez na ich przodkow z metra cietych..) tylko jak to podniesc? przesuwac, wpasowac co do cm.. wyobrazacie sobie 200 ludzi ktorzy przesuwaja cos o 5 cm? zanim ten ostatni uslyszy "STOP" to juz to bedzie 30 cm dalej.. ;]

Użytkownik manitoris edytował ten post 23.03.2012 - 19:02

  • 0

#15

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak udowodnisz, że były to niezbyt zaawansowane narzędzia? Wszystko wskazuje, że były to baaardzo zaawansowane narzędzia, tak bardzo zaawansowane, że nawet w dzisiejszych czasach nie potrafimy tak precyzyjnie obrabiać granitu.


Żartujesz? Że niby dzisiejsze metody obróki granitu są nieprecyzyjne? Skądżeś to wytrzasnął? :)

I to nie ja powinienem tutaj udowadniać. To Ty wyskakujesz z opcją "bardzo zaawansowanych narzędzi" - a zatem pokaż je nam. I co rozumiesz pod tym pojęciem? Zwykłe na przykład wiertła z żelaza napędzane siłą mięśni, czy może chodzi już o jakieś maszyny napędzane... elektrycznością? Wiesz - "zaawansowane narzędzia" to dość szerokie pojęcie.

Propaganda byla stosowana od zawsze, a jak wiadomo Egipcjanie "budowali" swoj respekt na innych ludach m.in wspanialymi piramidami.. poza tym udowodnionym jest iz twarze wielu posagow byly przerabiane, co sugeruje ze ktos je sobie zawlaszczyl.. wg egiptologow jeden faraon po nastepnym tak robil, ale kto jako pierwszy to zrobil nie ma pewnosci.. sfinks rowniez byl napewno przerabiany.. piramidy tez sobie "podkradali" faraonowie.. wiec to wszystko daje do myslenia..


Co konkretnie ma być wnioskiem wynikającym z "tego myślenia"? :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych