Skocz do zawartości


Zdjęcie

14 latek, jakim cudem ja to mogę?


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brzmi irracjonalnie, czyż nie? Prawie jak czary magów lub techniki niczym z Dragon Balla...
Dopiero po dłuższym namyśle chciałbym Wam przedstawić moje obserwacje nad sobą. Jestem normalnym chłopakiem, nigdy nic mi się nie stało, żadnych urazów, zero wypadków- tymbardziej jeśli chodzi o ręce. Ostatnimi czasy zacząłem odczuwać w okolicy dłoni jakby czyjąś obecność.
Tylko, że to nie duchy, ani nic w tym stylu tylko wiatr. Tak jakby był duszą lub hmm...kulą.

Nie wiem dokładnie jak to sprecyzować, bo nie mogę tego sam jeszcze pojąć. Po prostu gdy się skupiam jakoś bardziej to w moich rękach tworzy się ruch- dosłownie. Jest to na tyle ciężkie, że pisząc sprawdzian czy też grając w kosza to czasami nie potrafię utrzymać ołówka/ piłki. Niby nic, ale jak wytłumaczyć to, że potrafię tworzyć coś niezwykle niepojętego- jakby małą kulę powietrza nad którą chwilowo (jakieś maksymalnie 2 sekundy) daję radę panować.
Brzmi naprawdę głupio i sam nie wiem jak to bardziej wytłumaczyć. Dotyczy to mnie, nikt z mojego "środowiska" nie potrafi tego ogarnąć gdy opowiadam, a gdy staram się to pokazać to za nic nie wychodzi jakbym chciał. No może raz się udało przypadkiem, gdy z przyjaciółką po WF'ie rzucaliśmy do siebie tzw. kortówką, a ona skręciła choć jej nie podkręcałem i odległość pomiędzy nami to było jakieś 40cm?

Dla przybliżenia jak to mniej więcej by wyglądało (oczywiście tak nie wygląda, jest mniej wyrazista, mniejsza i bardziej "przeźroczysta"?):

http://www.youtube.com/watch?v=rf6KEMsdpSQ


PS. Wybaczcie, że nie napisałem ani to nazwiska, ani imienia, ale wiecie- nie chcę jakoś specjalnie się tym prezentować w internecie.
Przepraszam jeżeli czasami coś niezrozumiałego palnąłem :/.

@Edit
Dziękuję za minusiki. Jednak sam nie wiem dlaczego ktoś je dał nie tłumacząc mi co to kurde jest.
Jednakże i tak dziękuję, bo tym samym czynicie siebie trollami- gardzę takimi ; ).

Użytkownik Deyorshu edytował ten post 21.03.2012 - 20:03

  • 0

#2 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

To normalne :) Psi-Ball ja też tak potrafię ;) Tutaj masz do poszkolenia: Klik Umiesz już tym rzucać albo przesuwać przedmioty? Ten temat chyba powinnien być w dziale Parapsychologia -> Energia PSI.
  • 1

#3

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta.
Masz 14 lat i idzie wiosna... organizm Ci głupieje. Normalne.

Użytkownik Ill edytował ten post 21.03.2012 - 20:10

  • 0

#4

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam wstęp już dał odpowiedź - techniki jak z dragon ball'a (czy jak go zwał, nie oglądałem).

Odpowiedź jest prosta - autosugestia i nadmierny wpływ bajek na młody umysł (może nie samych bajek a telewizji). Proste prawda ?
A piłka pewnie nie skręciła a po prostu nie poleciała tam gdzie oczekiwałeś - krzywo rzuciłeś

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 21.03.2012 - 20:34

  • -1



#5

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To normalne :) Psi-Ball ja też tak potrafię ;) Tutaj masz do poszkolenia: Klik Umiesz już tym rzucać albo przesuwać przedmioty? Ten temat chyba powinnien być w dziale Parapsychologia -> Energia PSI.

Bardzo ciekawy temat, dziękuję oczywiście. Jednak niezbyt sądzę, aby to dotyczyło tego co piszę, bo czy coś takiego potrafiłoby tak jak mówię- podkręcić małą piłkę lub "wyrzucić" jakby ołówek?

Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta.
Masz 14 lat i idzie wiosna... organizm Ci głupieje. Normalne.

Interesujące, ale to nie to. Gdyby tak było to każdej wiosny działoby się to samo, czyż nie? To pierwszy raz (tj. okres czasu), w którym takie sytuacje mają miejsce.

@Edit

@UP
Czy ja wiem? Powtarzam jeszcze raz: takie coś nie mogłoby mi samo wyrzucić czegoś z ręki. Wiem co to jest autosugestia, lecz nigdy nie byłem jakoś zbytnio na nią podatny (patrz: creepypasty, filmy typu "suicademouse" czy tym podobne) . Wstęp jest jaki jest, bo nie wiedziałem jak zacząć :D.

Użytkownik Deyorshu edytował ten post 21.03.2012 - 20:35

  • 2

#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta.
Masz 14 lat i idzie wiosna... organizm Ci głupieje. Normalne.

Interesujące, ale to nie to. Gdyby tak było to każdej wiosny działoby się to samo, czyż nie? To pierwszy raz (tj. okres czasu), w którym takie sytuacje mają miejsce.

Miałem na myśli nie tyle wiosnę, co okres dojrzewania z dodatkiem autosugestii i nadmiernego wpływu bajek na młody umysł.

Jeśli jest inaczej, to zapewne będziesz potrafił to udowodnić, prawda?

Edit:

Wiem co to jest autosugestia, lecz nigdy nie byłem jakoś zbytnio na nią podatny (patrz: creepypasty, filmy typu "suicademouse" czy tym podobne)

Nie miesza Ci się coś czasem?

Użytkownik Ill edytował ten post 21.03.2012 - 20:37

  • 0

#7 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak potrafiłoby :) Nawet masz w tym temacie co ci podałem chyba w dalszych postach pytania na ten temat.

Popatrz: http://www.paranorma...ika-archiwalny/
Oraz: http://www.paranorma...ka-reaktywacja/

Użytkownik Doomin edytował ten post 21.03.2012 - 20:38

  • 0

#8

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczytam o tym więcej. @Ill nie miesza, bo jak? Różne filmy typu tego co podałem działają na autosugestii, a ona jakoś na mnie nie działa.
Nie odczuwałem lęku po oglądaniu czegoś co piszczało, lub wpatrywało się we mnie. Dobra, nie o tym temat...

Co ma do tego dojrzewanie, że tak spytam? Czyli jak będę się starzeć to będę miotać kulami ognia (taka mała ironia ;))?
  • 1

#9 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie tak że to autosugestia, tylko, że wy nie potraficie tego zrozumieć i się z tym zgodzić, nie da się wszystkiego wytłumaczyć racjonalnie ;)
  • 1

#10

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta....autosugestia i nadmierny wpływ bajek na młody umysł. Proste prawda ?



Tak jak wy, to każdy potrafi - marudzić!
Ja nie odbiorę wam prawa do osądzania innych, ale skąd wiecie, że on nie napisał prawdy?
Po czym rozróżniacie fałsz od prawd?
Jeśli już macie taką moc, to kto wam ją dał?
A może razem macie wiek i wiedzą, że tylko podziwiać, może się pochwalicie, no macie czym?

Nic nie wiecie, bo niczego nie macie.Piszecie co kolwiek, bo się nudzicie i zakładacie z góry, że kolo bzdury pisze.Podziwiam was za to,
...no naprawdę...Hyyyyy :mrgreen:

Szczerze, nic do was nie mam, ba.Ja nawet was rozumiem (naprawdę!), ale nie pochwalam takich postaw.


Może i on zmyśla, ma do tego takie same prawo, jak wy do negacji.No ale ja i mnie podobni NIGDY na tym forum nie napiszą nic o sobie, a miał bym troszkę.Nie będę pisał, bo wam podobne wpisy mogą mnie urazić, czy coś w tym stylu, nie nie.Ja najnormalniej zlewam objawianie się z sobą po próżnicy.Taka czy inna negacja na mnie w żaden sposób nie działa.Jestem jaki jestem i to mi wystarcza.

Żyje i doświadczam życia paracośtam dla siebie i choć mam ogrom wątpliwości, dlaczego właśnie ja, ale ogarniam to.



Miłego zrzędzenia he he.
  • 2

#11

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączam się do przedmówcy, każdy tylko potrafi narzekać, kwestionować i stawiać wszystko w sceptycznym świetle i to samo co Pan wyżej /\
nie twierdzę że autor tematu to potrafi nie jest udowodnione ani nic, ale dlaczego od razu zjeżdżać go odbierając mu ambicje?
  • 1

#12 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Stop, weźmy np: Bruce'a Lee on miał ciekawe poglądy zacytuje wam jeden:

5. Akceptacja

„Nie myśl o tym, kto ma rację, a kto nie albo kto jest lepszy. Nie bądź za czymś albo przeciwko czemuś”.

Jeżeli chcesz, aby świat był lepszy, należy pozbyć się oceniania innych, przesądów oraz skostniałych poglądów. Nie musisz mieć racji albo być w błędzie. Nie musisz być lepszy od kogoś innego.

Wszystko jest takie, jak to widzimy. Jeżeli to Ci się nie podoba, możesz robić coś innego, jednak nie rozsiewaj negatywnej energii, ponieważ to nigdy nie wróży niczego dobrego.


Poza tym on też potrafił korzystać z energii życiowej.

Użytkownik Doomin edytował ten post 21.03.2012 - 21:02

  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mistrzu, od wieków czekałem na kogoś takiego jak ty. Byłeś mi potrzebny żeby uwierzyć że są na tym świecie ludzie z nadprzyrodzonymi mocami. To niesamowite że zjawiłeś się tutaj na tym forum przecież mogłeś w tym czasie ratować świat jak superman albo batman, albo co lepsze zdobywać milion u Randiego. Tak jak już wyżej było napisane,
to jest tylko autosugestia połączona z młodym wiekiem i fascynacją japońskimi kreskówkami takimi gdzie ludzie robią kulki energii. Niestety w rzeczywistości żadna taka energia nie istnieje.
  • 0



#14 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Ależ ty jesteś sceptycznie nastawiony do wszystkiego :) Skąd wiesz że nie istnieje? Masz pewność? Energia życiowa istnieje. I da się z niej korzystać. To tak jakbyś powiedział że nie istnieje obca cywilizacja, bo jej nie widziałeś...
  • 0

#15

Deyorshu.

    biały wilk

  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie oglądałem anime- tak dla sprostowania i skończenia tego pisania, że to sugestia z tych właśnie "bajek" . Słyszałem tylko od kumpli, że owe japońskie kreskówki kiedyś oglądali, a mi się tylko przypomniało parę odcinków. Ten film, co pokazałem w pierwszym poście szukałem chyba z godzinę , bo nie potrafiłem dokładnej frazy wpisać, aby znalazło to co chciałem : o.
Niektórzy są zbyt sceptyczni- oczywiście mogę kłamać, ale w sumie to jaki miałbym w tym interes? Nie rajcuje mnie prowadzenie bezsensownych dyskusji czy coś w ten deseń. Chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś miał podobnie, ale niektórzy najwyraźniej muszą kogoś obrzucić złym nastawieniem- no cóż :).

Dziękuję wszystkim i nadal czekam, bo może ktoś będzie miał naprawdę podobny przypadek i podzieli się wrażeniami. Teraz, gdy czytam o tym całym PSI to zastanawiam się jak to jest możliwe, że bez koncentracji nad tym dzieje się takie coś, a gdy próbuje się wyluzować i zrobić tego, hmm... "balla" (tak to chyba nazwane zostało w tym temacie?) to mi nie wychodzi jakoś.

@DOWN
Nie chcę pisać i spamować nowym postem, więc dopisze coś na temat Twojego posta tutaj.
Moim zdaniem to przez to, że właśnie Ty się skupiasz nad tym całym PSI-ballem, a ja nigdy o czymś takim nie wiedziałem. U mnie to działa jakby odwrotnie- ta "energia" jest jakby silna gdy nie przypatruje się rękom i nie koncentruje się na nich, ale gdy już próbuje to nic nie wychodzi. Dlatego nie potrafię tego nikomu pokazać.
Musiałbym to jakoś ogarnąć w ciszy, w samotności...

Użytkownik Deyorshu edytował ten post 21.03.2012 - 21:24

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych