Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątna dziura koronalna na Słońcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#16

spect.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że obserwujemy Słońce zbyt krótko aby stwierdzić czy to normalne zjawiswisko lub przeciwnie. Niestety nie mam żadnej teorii na ten temat, po za dobrze znanym obiektem, który pojawił się przy Słońcu.
Jesli wy jakieś macie to nie bójcie się ich publikować. Wirtualna reputacja to nie wszystko.
  • 0

#17

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi też wydaje się, że trójkąt nie tyle zanika co staje się gorzej widoczny przez wykonanie zdjęcia pod innym kątem. Do tej pory takie dziwy mogliśmy chyba włożyć do fantastyki, a teraz pokazano nam, że jednak wszechświat potrafi naprawdę wiele sztuczek :)
  • 0

#18

Sippar.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro trójkąt zanika to teraz czekamy na kwadrat.
Nie wiem co dla Was jest nadzwyczajnego w tej plamie, chyba tylko to, że PRZYPOMINA trójkąt.
  • 0

#19

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, gdzie Wy tu widzicie trójkąt. Prędzej to przypomina coś na kształt flagi Nepalu.

Ale co do samego czarnego obszaru, to wydaje mi się, że jest to znane zjawisko. Wpiszcie sobie w grafice google "Słońce" i zobaczycie dużo takich zdjęć. Osobiście nie wiem co te ciemne obszary oznaczają, fajnie jakby ktoś wyjaśnił.
  • 0



#20

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Sorry chłopaki, ale jeśli nie widzicie w tym kształcie trójkąta to proponuję wrócić do podstawówki na lekcje geometrii.

Ta dziura koronalna MA kształt trójkąta i wasze podśmiechujki tego nie zmienią.

Osobiście uważam, że to przypadek, ale warto śledzić to zjawisko.
  • 16

#21

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekawy opinni Mariusha, az sie zdziwilem jak niezobaczylem jego odpowiedzi w takim temacie.
  • 0

#22

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co tu pisać?
To przecież normalna dziura koronalna, tylko o bardziej regularnym kształcie. Może się zdarzyć. Chmury na niebie też czasami przyjmują mniej typowe, ciekawe kształty i nikt z tego powodu afery nie robi.
  • 3



#23

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właściwie post Mariusha uświadomił mi, że odpowiedź kryje się już w... nazwie tematu - no tak, dziura koronalna... :) Mój błąd, nie zrozumiałem, że chodzi o sam rzekomo nietypowy kształt tej dziury koronalnej. Rzekomo, bo jak powiedziałem - ja tam trójkąta nie widzę. Najwyżej mocno nadgryziony trójkąt, przez co i tak wygląda ciekawie.
  • 0



#24

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Statek obcych pożywił się naszym słońcem a to są efekty. Możliwe że coś w tedy zainstalował bo zaobserwowaliśmy już wysysanie. My wcale tak naprawdę nie wiemy czy nie wolelibyśmy być sami w kosmosie, oni mogą już mieć takie doświadczenie i odp . Na pewno nie chcą kontaktu co już dużo nam powinno mówić. Najlepsze co można z ich strony oczekiwać to arogancka ignorancja. Zapewne uważają że i tak robią nam tym zbyt dużą przysługę.

A koniec świata to tymi wierzeniami w kalendarz majów możemy na siebie sprowadzić. Pomyślcie : Pojawił sie statek obcych aby zatankować w słońcu. Paczy jest tu jakaś cywilizacja, poczytam co u nich, czym się rajcują co ich grzeje...a! spodziewają się końca świata, noto będą go mieli,w swoim makabrycznym poczuciu humoru ,statek obcych zacumował gdzieś w okolicy, tankuje na odległość z naszego słońca, wyczekując końca r2012 aby zgotować nam Armagedon. Alieny zasiądą z popcornem i będą zalewać się łzami ze śmiechu. Tymczasem przygotowując się może-wymieniają się pomysłami- walniemy im Jezusa haha,albo krzyż na niebie haha,czekajcie albo trójkąt na słońcu hahaha

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 17.03.2012 - 15:42

  • 7

#25

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta dziura kształtem przypomina trójkąt ale niepełny, żeby wyszedł z tego trójkąt to by musiał dorysować sobie to czego nie ma, czyli niepełne krawędzie boków. Przeglądając grafikę z google (z linku od Mariusha) można stwierdzić że jest więcej zdjęć takich dziur ma dość regularne kształty.
  • -3



#26

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

tak lepiej wygląda :D
  • 0

#27

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Na pewno istnieje ktos kto to potrafi, przeciwnicy ktory napisza to czy tam to niech daja mi dowod ze jednak nikt nie potrafi. Ja jako argument uzyje wtedy ze zawsze jest ktos silniejszy, madrzejszy itd... t


Żądasz od Nas udowodnienia nieistnienia czegoś. Przeprowadzenie takiego dowodu jest niemal niewykonalne, to udowodnij np. mi teraz nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti.
  • 3

#28

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziury koronalne odkrył M. Waldmeier wykonując obserwacje w świetle białym w latach pięćdziesiątych


istniejące przez większą część cyklu słonecznego ponad biegunami


- wikipedia

Choć jestem laikiem w temacie to na podstawie tych informacji, można dojsc do wniosku, że skoro dość często te dziury się pojawiają to i szansa, że przybiorą jakiś kształt jest duża.
  • 1

#29

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No to ja podsunę stricte paranormalną teorię, z którą spotkałem się na jednym z zagranicznych forów. Jak wygląda ten trójkąt na Słońcu, to doskonale wiecie. Na pewno słyszeliście też, o odkryciu w Meksyku tabliczek (prawdopodobnie od Majów) , które przedstawiają inne istoty i pojazdy kosmiczne. Ten film został wypuszczony zanim odkrto ten trójkąt na słońcu. Przedstawia on kilka artefaktow, które rzekomo odkryto. W 4:30 minucie w środku Słońca widzimy... czarny trójkąt, nawet proporcje mniej więcej się zgadzają. Miłego oglądania.


Dalej w filmie, Nassim mówi, że starożytni nazywali Słońce 'Stargate' lub 'Doorway' i że mogło ono służyć jako portal, co jest przedstawione właśnie na tej tabliczce.

Użytkownik pineal gland edytował ten post 19.03.2012 - 13:41

  • 8

#30

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak wcześniej pisałem taki trójkąt również znajduje się na kalendarzu Majów, zdjęcie na pierwszej stronie tematu. Kolejny związek z nimi:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych