Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątna dziura koronalna na Słońcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ta wiadomość jest całkowicie sprawdzona pod względem naukowym, na Słońcu pojawiła się regularnego kształtu dziura koronalną. NASA zakreśliło ten obiekt, jako wymagający wyjaśnień. Gdy się obserwuje coś takiego przychodzą na myśl różne rzeczy z jakaś formą portalu włącznie.

To nie żarty, nasze Słońce pokazało formację, którą naukowcy nie umieją skomentować inaczej niż sugestia, że to wielki przypadek. Czy aby na pewno? Ostatnio jest coś dużo podejrzanych przypadków ze Słońcem w roli głównej jak chociażby ostatnie „tankowanie” sferycznego obiektu, niektórzy twierdzą, że obiekt był dużo mniejszy a sfera to jego osłona.

Dołączona grafika

I po takich atrakcjach nagle na Słońcu pojawił się wielki trójkąt. Jak to zinterpretować? Przypadek oczywiście.

Dołączona grafika


Źródło: innemedium.pl

Chciałem poruszyć rozmowę na ten temat na tym forum, ponieważ wydaje mi się, że sprawa jest ciekawa. Zapraszam do dyskusji, pozdrawiam.
  • 14

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już myślałam, że to jakiś żart ale okazuje się, że rzeczywiście pojawił się na Słońcu taki twór bo na stronie nasa jest to samo:

Dołączona grafika
Źródło: http://sohowww.nasco...ime-images.html
http://sohowww.nasco..._eit284_512.jpg

Także fotomontaż możemy wykluczyć.
Teraz pytanie tylko czy to sztuczny twór czy przypadek. Stawiam na to drugie. Takie ciemne plamy pojawiają się na Słońcu od czasu do czasu a trójkąt nie jest znowu aż taki idealny.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 16.03.2012 - 14:54

  • 1



#3

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też skłaniałbym się ku tej drugiej opcji. Myślę, że to przypadek, choć do myślenia dał mi komentarz pewnego użytkownika, który przywołał w tym miejscu kalendarz Majów. W środku ich kalendarza jest taki sam trójkąt jakby w centrum słońca. Ciekawe:)

Dołączona grafika

Użytkownik mdf edytował ten post 16.03.2012 - 15:13

  • 0

#4

Arszenik.
  • Postów: 40
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytałem (na tym forum), że NASA lubi robić w... wiele osób samymi fotomontażami, więc nie wiem co o tym myśleć. Postaram się znaleźć jakiś artykuł, gdzie pisze co sama NASA o tym sądzi... jeśli coś znajdę dam znać. Ciekawe przez jaki czas utrzymuje się na Słońcu ten "trójkąt", sądzę że to jednak nic poważnego, ale ja - taki zwykły nastolatek... co mi tam oceniać.
  • 0

#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kompletnie się na tym nie znam, absolutnie nie wiem, co to jest. Ale wygląda pięknie i bardzo zjawiskowo.
  • 1

#6

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat chyba nie potrzebny. Pisałem o tym już 2 albo 3 dni temu w temacie 24 cykl aktywności słonecznej.

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 16.03.2012 - 15:54

  • 0



#7

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też skłaniałbym się ku tej drugiej opcji. Myślę, że to przypadek, choć do myślenia dał mi komentarz pewnego użytkownika, który przywołał w tym miejscu kalendarz Majów. W środku ich kalendarza jest taki sam trójkąt jakby w centrum słońca. Ciekawe:)

Ja tam nie wiem jak Ty powiązałeś ten trójkąt z plamą na Słońcu, ale gratuluję.

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to taka śliczna runa: Berkanan, ale jakoś nie sądzę, by Słońce miało zamiar nam coś przekazać pismem runicznym :P

Użytkownik Ill edytował ten post 16.03.2012 - 17:57

  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż dziwię się że w temacie jest tak mała frekwencja. Jeden z najbardziej paranormalnych zjawisk od dawna. Można to porównać z ostatnim "wysysaniem" materii ze słońca.

http://www.youtube.com/watch?v=kVm1HP_ukTM&feature=player_embedded
- lewy dolny róg

więcej
  • 0



#9

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Aż dziwię się że w temacie jest tak mała frekwencja. Jeden z najbardziej paranormalnych zjawisk od dawna. Można to porównać z ostatnim "wysysaniem" materii ze słońca.

http://www.youtube.com/watch?v=kVm1HP_ukTM&feature=player_embedded
- lewy dolny róg

więcej


Bo się ludzie boją pisać o paranormalnych zjawiskach na paranormalne.pl... bo zaraz zostaną... khmmm !!!
  • 12



#10

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Bo się ludzie boją pisać o paranormalnych zjawiskach na paranormalne.pl... bo zaraz zostaną... khmmm !!!

oczywiscie zgadzam sie z tobą wypowiedziałam sie w podobnym temacie to poleciały minusy i nie tylko dla mnie dla prawie wszystkich ktorzy mieli jaka kolwiek teorie na ten temat .

Użytkownik agusiaq edytował ten post 16.03.2012 - 22:42

  • 4

#11

okusiek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witajcie i uzyjcie swojej wyobrazni... Dla czego powstaje cos takiego na slonu ? Dla stymualcji waszych szarych komorek dodam tyle ze wlasnie w tym miejscu temperatura slonca jest najwyzsza. My modyfikujemy pewne rzeczy w roznych skalach ale nie w skali ukladu slonecznego. Na pewno istnieje ktos kto to potrafi, przeciwnicy ktory napisza to czy tam to niech daja mi dowod ze jednak nikt nie potrafi. Ja jako argument uzyje wtedy ze zawsze jest ktos silniejszy, madrzejszy itd... tak samo jest w skali galaktcznej. My jestesmy rasa ktora dopiero co raczkuje, od jak dawna macie internet ? Dopiero wtedy caly glob zostal "scalony" i to jeszcze do tego momentu nie do konca, bo co z Afryka ? Zle korzystamy z tego poteznego narzedzia niestety... Mysle ze siec galaktyczna istnieje biorac pod uwage fakt ze gdy patrzymy na centrum galaktyki to patrzymy w przeszlosc, my jestesmy dalej i jestesmy mlodsi czyli juz wczesniej istniala przed nami inna cywilizacja to jest pewne. Oni na pewno nie wygineli znajac moc zycia i warunki w jakich potrafi przetrwac. Pomyslcie o tym

Pozdrawiam

Użytkownik okusiek edytował ten post 16.03.2012 - 22:56

  • 6

#12

Hexx.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się nie boję :D tylko coś mało na forum piszę bo taka cicha woda ze mnie, no ale powoli się rozkręcam. Dobra koniec OT.
Co do zjawiska jeżeli nie zniknie w przeciągu miesiąca czy tam 3 miesięcy to może być bolesny fakt że coś naszemu Słonku dolega. Ba! Nawet teraz można to powiedzieć! Powiedzcie mi szczerze czy coś takiego już kiedyś zanotowano?(w sensie że dziura koronalna skupiała się w trójkąt na słońcu) Bo jeżeli nie to moje zdanie może się potwierdzić...
  • 0

#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słońce obserwujemy za krótko, żeby stwierdzić czy to normalne, ale na pewno te ostatnie zjawiska nie są czymś "zwykłym" biorąc pod uwagę dotychczasowe obserwacje. W każdym razie mnie to zainteresowało i śledzę temat.
  • 0

#14

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trójkąt wg zdjęć NASA ostatnio stał się mniej wyraźny i wygląda, jakby już znikał:
Dołączona grafika
Źródło:
http://iswa.gsfc.nas...waSystemWebApp/
Czy to już koniec tej anomalii?

Użytkownik Torek edytował ten post 16.03.2012 - 23:27

  • 0

#15

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trójkąt wg zdjęć NASA ostatnio stał się mniej wyraźny i wygląda, jakby już znikał:
Dołączona grafika
Źródło:
http://iswa.gsfc.nas...waSystemWebApp/
Czy to już koniec tej anomalii?


Jak dla mnie to wygląda tak jakby Ziema się obracała w okół własnej osi i powyższe foto jest wykonane w innym czasie co poprzednie= inne ujęcie. Wydaje mi się, że trójkąt jak był tak jest.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych