Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec pewnego etapu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

#76

Zaza33.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne, cena wciąż wzrasta, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie do końca wiemy, kto i w jaki sposób będzie prowadził stronę.

Użytkownik Zaza33 edytował ten post 25.03.2012 - 07:56


#77

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie ma się co oszukiwać. liczba wyświetleń drastycznie spadnie po roku 2012. najlepszy czas na sprzedaż. cwany plan.. Eury :]



#78

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem tutaj od niedawna, opisałem kilka swoich przeżyć, pozostałem sceptykiem, ale otwartym. Po całonocnej lekturze działu "Nasze historie" - kiedy tu trafiłem, czytałem go hurtem w dwie noce - wyprawa do toalety stawała się problematyczna :) a nie mam już nastu lat. Pasty mniej na mnie działały, ale czytałem je i noszę się z zamiarem napisania swojej. Jeśli będzie gdzie - na pewno ją zamieszczę. Tematykę NWO poznałem zanim tu trafiłem (W. Mann 9/11, itd.) i po chwilowej fascynacji uważam podejście NWO za przesadzone, natomiast na pewno pewne grupy chcą rządzić światem i warto im to uniemożliwić.
Wypada podziękować Twórcy forum, jest ciekawe, moderacja eliminuje chamskie odzywki nie tłamsząc dyskusji.

Eury, wszystkiego dobrego na tym "nowym etapie".

Użytkownik katabas edytował ten post 28.03.2012 - 23:16


#79

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś stanęła ta licytacja...

A tak w ogóle Eury, to wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :roll: czy jakoś tak...

#80

JozinZbazin.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"nie ma się co oszukiwać. liczba wyświetleń drastycznie spadnie po roku 2012. najlepszy czas na sprzedaż. cwany plan.."
Tak spadnie... do zera bo wszyscy będą solidnie niedysponowani... ;>

Użytkownik JozinZbazin edytował ten post 30.03.2012 - 02:19


#81

Starosta.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś stanęła ta licytacja...


Jak to z licytacjami bywa ;) Ludzie licytują do jakiejś kwoty, zazwyczaj średniej wartości danego przedmiotu, po czym czekają na ostatnie godziny aukcji i zaczynają się "bić". Cena minimalna nie została jeszcze osiągnięta, a skoro oferty były merytoryczne to pod koniec może być naprawdę gorąco.

#82

klaq.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest normalna praktyka aukcji. Zawsze ostatnie minuty się liczą.

#83

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ja bym się tak nie cieszył bo czuję się jak niewolnik. Jestem sprzedawany...

ale okej.

Powodzenia Eury. Mam nadzieję, że nowy właściciel i admin będzie bardziej sprawiedliwy.



#84

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powodzenia Eury. Mam nadzieję, że nowy właściciel i admin będzie bardziej sprawiedliwy.

Szanuj admina swego, bo możesz mieć gorszego...



#85

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Powodzenia Eury. Mam nadzieję, że nowy właściciel i admin będzie bardziej sprawiedliwy.

Szanuj admina swego, bo możesz mieć gorszego...

No przecież szanuję, bo nie byłoby mnie na tym forum, gdyby nie Eury.



#86

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Powodzenia Eury. Mam nadzieję, że nowy właściciel i admin będzie bardziej sprawiedliwy.

Szanuj admina swego, bo możesz mieć gorszego...

No przecież szanuję, bo nie byłoby mnie na tym forum, gdyby nie Eury.

To czemu miały służyć te uwagi?


Ja również jestem na tym forum tylko i wyłącznie dlatego, że doceniam pracę włożona przez obecnego admina w utrzymanie chyba najwyższego wśród znanych mi polskich forów poziomu kultury i poziomu merytorycznego.



#87

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

O co chodzi z tym poziomem merytorycznym? Dla mnie to jasne, ale to forum jest jakieś dziwne, 0 reklam przy tylu odwiedzinach.

#88

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Gydybym wiedzial że forum przynosi względnie wysokie zyski, kupiłbym tę stronę nawet za 20 tysięcy. Ale reklamy wisiałyby jedną nad drugą, więc wolę nie psuć klimatu forum :)

#89

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówicie o zawalaniu VRP reklamami. Cóż, zerknąłem na dane udostępnione przez Eurego i postanowiłem na podstawie swojej wiedzy na temat prowadzenia serwisów internetowych stwierdzić, ile można wyciągnąć z Paranormalne.pl, jeśli skupi się na reklamach.

Liczba unikalnych użytkowników dziennie oscyluje w granicach od 9 do 10 tyś. Liczba odwiedzin dziennie oscyluje w granicach od 35 do 40 tyś. W roku 2010 serwis odnotował ponad 7 milionów odwiedzin, w roku 2011 blisko 12 milionów. Szczegółowe statystyki dostępne są pod tym adresem.

Przy 40 tysiącach odwiedzin dziennie, przy zainstalowaniu widżetu AdTaily można ustawić cenę w okolicach 20-25 złotych dziennie. Załóżmy, że aby miejsce reklamowe było bardziej wyeksponowane, to belkę na stronie głównej forum ("popularne tematy") obniżylibyśmy odrobinę na dół, a w jej miejsce zainstalowalibyśmy wspomniany widżet. Patrząc na wymiary, zmieściłaby się tam ramka z 4 boksami reklamowymi. Załóżmy, że średnio 75% miejsca reklamowego byłoby wykupywane regularnie, to założyć możemy, że z samego AdTaily wyciągnąć dałoby się ok. 60-75 złotych dziennie. W skali miesiąca daje to 1680-2100 złotych.

Nie można zapomnieć o Seo Pilot, który - w zależności od Page Ranku - strony może przynieść (czysto teoretycznie, bez większej analizy) 300-500 złotych miesięcznie.

Oprócz tego, skupmy się na tradycji, czyli Google Adsense, które przy takiej ilości odwiedzin mogłoby przynieść ok. 300 złotych przychodu. Są to standardowe i często spotykane reklamy, więc nie sądzę, aby jakoś specjalnie przeszkadzały odwiedzającym, pod warunkiem, że rozmieściłoby się je sensownie, np. w okolicach headera lub w drugim poście dowolnego tematu na forum. Na miejscu nowego nabywcy zrezygnowałbym z Google Adwords i wymysłom jemu podobnym, bo wiem, że praktyki tego typu po prostu odstraszają znaczną część internautów, przy stosunkowo niewielkich zyskach dla samego wydawcy.

Nie zapomniałbym też o sieciach afilacyjnych, przy w miarę dokładnym określeniu targetu serwisu można rozpocząć współpracę z wybraną siecią i rozpocząć reklamować wybrany produkt, który teoretycznie mógłby zaciekawić czytelnika. Tutaj ciężko ustalić ewentualne zyski, ponieważ te różnią się w zależności od programu, jak i sieci, no i ilości "nagonionych". Ja jednak, ze względu na to, że czytelnicy tego forum to ludzie najczęściej inteligentni, skupiłbym się na programie partnerskim Plus500. Potrafi być bardzo dochodowy i moim zdaniem wpasowałby się w zainteresowania odbiorców VRP.

A zatem, zarobki nie są oszałamiające, jednak przy odrobinie pracy, nakładów finansowych oraz szczęścia, można całkiem sympatycznie dorobić sobie do emerytury, prowadząc paranormalne.pl, no i licząc na to, że popularność sajtu nie spadnie z dnia na dzień.

Ach, no tak. Odliczyć należy jeszcze jakieś 1500 złotych rocznie kosztów serwera oraz jakieś 60-100 złotych na domenę.
I chociaż ja osobiście nie kupiłbym VRP, to nad możliwością dzierżawy bym z Eurym porozmawiał. ;))



#90 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja również jestem na tym forum tylko i wyłącznie dlatego, że doceniam pracę włożona przez obecnego admina w utrzymanie chyba najwyższego wśród znanych mi polskich forów poziomu kultury i poziomu merytorycznego.

Dobrze że się chociaż przyznałaś, ale nie musisz się już podlizywać, Twój czas dobiega końca, mam nadzieję.., może weźmiesz się w końcu za coś co potrafisz robić. 

 Edycja: Dziki Kurak.

Dołączona grafika

Przy kolejnej uwadze tego typu na upomnieniu się nie skończy.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych