Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec pewnego etapu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich,

być może starsi stażem forumowicze pamiętają moje słowa sprzed kilku już lat o zamknięciu forum po roku 2012. Przyznam, że należało traktować je wtedy z przymrużeniem oka. Nadszedł jednak taki czas, w którym w związku z sytuacją osobistą zdecydowałem się na przekazanie całego serwisu Paranormalne.pl na zasadzie sprzedaży innej zainteresowanej osobie lub firmie.

W związku z powyższym poszukuję kupca, który byłby zainteresowany nabyciem całego projektu w skład którego wchodzą:

  • Domena Paranormalne.pl
  • Serwis internetowy znajdujący się pod adresem Paranormalne.pl wraz z całą zawartością witryny tj.:
    • bazą danych będącą integralną częścią serwisu,
    • grafiką serwisu, logiem.
  • Transfer licencji IPB

Serwis opiera się o komercyjny skrypt IPB i jest utrzymywany na serwerze managed VPS. Domena jest wypozycjonowana w google dla dwóch głównych słów kluczowych:

paranormalne - #1
zjawiska paranormalne - #7

w tym tysiące innych słów kluczowych, powiązanych z tematyką serwisu posiada wysokie pozycje w wyszukiwarce google. Liczba unikalnych użytkowników dziennie oscyluje w granicach od 9 do 10 tyś. Liczba odwiedzin dziennie oscyluje w granicach od 35 do 40 tyś. W roku 2010 serwis odnotował ponad 7 milionów odwiedzin, w roku 2011 blisko 12 milionów. Szczegółowe statystyki dostępne są pod tym adresem.

W ramach sprzedaży sporządzona zostałaby:
  • cesja domeny,
  • umowa kupna sprzedaży serwisu internetowego,
  • przeniesienie autorskich praw majątkowych,
  • przekazanie wszystkich niezbędnych loginów i haseł,
  • transfer licencji IPB.

Zapraszam do licytacji: http://allegro.pl/se...2225831899.html



#2

Tyr.
  • Postów: 65
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że ktoś kupi... Dopiero zaczynam na tym forum i widzę, że jest tu wiele wartościowych ludzi i tematów. Kupować!

#3

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Burzliwe czasy dla VRP. W zależności od nowego właściciela, wiele się może zmienić. Zostaje mieć nadzieję, że będzie to ktoś... właściwy :P I nie namiesza za bardzo.



#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No nic, taka kolej rzeczy. Prowadzenie takiego portalu na pewno wymaga jakiegoś poświęcenia, więc z mojej strony dzięki Eurycide za świetną robotę. Mam nadzieję, że znajdzie się kupiec i okaże się godnym następcą :)

#5

Paluch.
  • Postów: 71
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie jakie to mogą być kwoty :)

#6 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety nie ma jednoznacznej formuły pozwalającej określić wartość dowolnego serwisu internetowego

Ciekawi mnie jakie to mogą być kwoty :)

http://www.speedtest.pl/wycena
wyszło że 15 940 PLN :)

http://pingomatic.pl/paranormalne.pl
tu z kolei jej szacunkowa wartość to 11,198 zł

Użytkownik overdose edytował ten post 11.03.2012 - 15:10


#7

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko mi czytać ten temat, ale cóż... Wielkie dzięki Eury za te kilkanaście miesięcy, które odmieniły moje życie. ;)

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mischakel, Draggy to ja dziękuję, że mogłem je współtworzyć :)



#9 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Sprytnie Eury sprytnie ;)

#10

Jozue.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wielka szkoda! Forum paranormalne.pl to jedyne miejsce w polskiej sieci, gdzie istnieją tak ciekawe tematy dotyczące starożytnych cywilizacji i tajemnic kosmosu. Dowiedziałem się z niego wielu ciekawych spraw. Zdobyłem też sporo wartościowej wiedzy. Żadne inne forum nie miało tak wielu szczerze zaangażowanych użytkowników, którzy społecznie działali dla poszerzenia horyzontów innych. Kimkolwiek jesteś Eury chciałbym byś wiedział, że jestem Ci bardzo wdzięczny za to, że stworzyłeś i prowadziłeś takie miejsce w polskim internecie jak niniejsze forum. Dziękuję Ci i życzę z całego serca powodzenia w życiu i innych projektach.

Pozdrawiam
Jozue

Użytkownik Jozue edytował ten post 11.03.2012 - 19:20


#11

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Sprytnie Eury sprytnie ;)


Nie tak to widzę.Są w naszym życiu etapy i jak wyraźnie widać Eury właśnie przechodzi na wyższy i jak sądzę wartościowszy etap.
Dlatego też życzę powodzenia i równie dobrych a przemyślanych posunięć.

Powodzenia :mrgreen:

#12

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieję, że znajdzie się dobry kupca ;) I miejmy nadzieję, że nie będzie nim Hologram ;)



#13

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

no 11 tysiaków to dużo..aż tyle bym nie dał. Też mam nadzieje ze ktos kupi...

#14 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam nadzieję, że kupiec nie zrobi z tego forum kolorowego, świecącego banneru reklamowego. Mam pytanie Eury: sprzedasz temu, kto więcej, czy temu, który jest bardziej odpowiedzialny?

#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ukrywam, że chciałbym aby linia forum została zachowana. Jeśli nie znajdzie się kupiec rozważę symboliczną ofertę i przekażę forum w możliwie dobre ręce.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych