Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z Kościołem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#1

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

dlaczego w dzisiejszym swiecie zewszystkich stron atakowany jest kosciół katolicki? w tv, gazetach, internecie. na głównych portalach w komentarzach próbowałem dzis bronic religi, ale wiele moich komentarzy było usuwanych. takze na tym forum widziałem wiele, antyreligijnych komentarzy.
moje główne pytania brzmią:
1.czy wiekszosc tych komentarzy to ludzie opłacani przez organizaje majace na celu walke z religia? bo napewno część to ludzie ogłupieni przez media
2.czy ludzie ci walcza z Bogiem religią, czy tylko z kościąłem( tu akurat nie dziwiłoby mnie to, ale bez przesady jest wiele grup społecznych gorszych dla ludzi, a nie są tak atakowane)
3.czy ci ludzie podajacy sie z ateistów to rzeczywiście ateisci, czy raczej szatanisci i im podobni, albo wyznawcy innych religi
jak myślicie?
  • 0

#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo kościół katolicki to azyl dla pedofilii i prania pieniędzy.

1. Nie.
2. Z głupotą.
3. Tak, tak. To sataniści kuszeni przez demona do robienia zła....
  • 4

#3

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ale ilu jest tych pedofili? kilku, a ile dobrego robi kościół, gdyby nie religie już dawno ludzie by się wzajemnie pozabijali. w policji tez jest korupcja, a jakos nikt nie chce likwidowac tej instytucji
nie wiem skąd ten twój sarkazm? doprecyzuj 2 odpowiedź,, czy wedlug ciebie religie to głupota?
aha i jeszcze jedno pytanie: czemu ludzie uwazający się za ateistów, na starość proszą o spowiedź i ostatnie namaszeni, oraz pochówek na cmentarzu?

Użytkownik leviatan edytował ten post 10.03.2012 - 17:25

  • -6

#4

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Leviatan

Mam nadzieje że żartujesz. Kościół katolicki od dawien dawna zagrabil ziemię i monopol na ludzką nadzieję. Dzisiaj trzepie z tego niezłą kase, większość księży jeździ wypasionymi furami a ci co się poświęcają ideii chrześcijańskiej nie potrafią chyba logicznie myśleć. Bo co z tego że istnieje sobie raj i Bóg, tylko kto stworzył tego Boga. I jaki jest sens istnienia czegokolwiek w tym Boga, nie wspominająć już o ideoologi katolickiej ktora jest metaforyczną obrazem Bibli w każdym calu...Dobrze wiemy że człowiek musi być " dobry" bo to jest korzystne dla niego i innych. Tylko fanatycy uważają że istnieje dobro i zło. Nie wiemy jak powstał wszechświat, nie mamy o niczym pojęcia, ale potrafimy tworzyć kategorię dobra i zła które są absolutnie względne. Kto mówi że zabicie kogoś jest złe? Może życie po śmierci istnieje, i wlasnie zabijanie jest dobre.. oto względność rzeczy, bo to boli. Śmierc boli i ludzie tworzą religię. Ludzmi kieruje strach, nie nadzieja. Strach jest Bogiem człowieka.
  • 9

#5

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jest cześć starannie zaplanowanej strategii, która nie ma nic wspólnego z tym, o czym pisze poprzednik.
Atak na chrześcijaństwo, to atak na fundamenty europejskiej i stworzonej przez białego człowieka cywilizacji, do obalenia której dążą zarówno lewacy, jak i będący z nimi w sojuszu europejscy muzułmaninie.

Zarówno jedni jak i drudzy są tylko narzędziem w rękach grupy stojącej ponad prawem, której ostatecznym celem jest wprowadzenie NWO.

Zauważ, że nigdy otwarcie nie zaatakowano Islamu, ani jakiejkolwiek innej religii w tak świetnie zorganizowany i przygotowany sposób.

Nie bronię Kościoła Katolickiego, ani żadnej innej wywodzącej się z Europy religii, chcę ukazać natomiast, iż obecnie toczą się nieodwracalne procesy społeczne, a chrześcijaństwo jest jedną z ich ofiar.
  • 6



#6

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Hologram

1.ja nie żartuje tylko zadaje pytania
2.mówisz że religia to bajki, ale teorie naukowe o ewolucji tez nie są potwierdzone, a juz nie mówiąc o teori wielkiego wybuchu a jednak w to pewnie wierzysz ( chcociaż może nie ale dużo ludzi wierzy)
3. NAJWAŻNIEJSZE powtarzam poraz 3 ja niebronie koscioła bo wiem że są ksieza mający full kasy, nawet sam mam takiego, chdzi mi o to czy jest to tylko walka z księżmi ( czemu nie walczy się tak ze skorumpowną policją, nieudolnym rzadem ), czy z całą religią to moje główne pytania, bo nie wiem właśnie z czym walczy sie tak zaciekle na różnych forach

teraz twoje wypowiedzi
-. Tylko fanatycy uważają że istnieje dobro i zło
-dobra i zła które są absolutnie względne
-Kto mówi że zabicie kogoś jest złe
otóż o zabicu kogoś mówi chociażby prawo w każdym kraju świata ( nie jestem znawcą ale pewnie nawet w kulturach nie cywilizowanych).
skoro zabojstwo jest wzglądne tto czemu potepia sie hitlera, stalina?

Użytkownik leviatan edytował ten post 10.03.2012 - 17:40

  • 1

#7

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Leviatan

All ossco chodzi? O co ty mnie wogóle pytasz. Stwierdzam fakt, a ty powtarzasz go w swoim slowotoku.. Nie masz argumentów które chcesz tu napisać, a rozpoczynasz ten temat. Nie wiem czy Hitler i Stalin byli zli. Dzieki nim - według ideoologi katolickiej - ludzie szybciej dostali się do raju. Wszyscy tak piekine placzą, rozpaczają, ale jak przyjdzie to juz nikt nie wierzy ze NAPRAWDĘ istnieje życie po śmierci, tlyko placza nad grobami. kieruje nimi strach przed bolem i śmiercią, dlatego plecą glupoty wywtorzone na dogmacie religi chrześcijańskiej. Ja wierze w absolut, ale to nie ma nic wspolnego z bogiem chrześcijańskim, bo to niewspółgra z jakimikolwiek prawami logiki i przyzwoitości..
  • 2

#8

Anders.
  • Postów: 97
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy Hitler i Stalin byli zli. Dzieki nim - według ideoologi katolickiej - ludzie szybciej dostali się do raju

Bzdura, przykazanie jest "Nie zabijaj" i na dodatek co Bóg dał (życie) nikt inny nie może odebrać.

Zauważcie jednak że ta niechęć do kościoła wzięła się praktycznie znikąd. Ludzie nienawidzą kościoła katolickiego a każdego katolika najchętniej by zadźgali nożem. Może to mieć związek z chipami wszczepionymi pod skórę tych osób i sterowanie ich mózgami lub też jakieś metody na manipulację myślami przez muzykę, telewizję.

Użytkownik Anders edytował ten post 10.03.2012 - 17:56

  • -5

#9

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Anders


ta, ale to dobrze dla tych ludzi, dla Stalina i hitlera już nie. Oni szybciej poszli do raju, więc śmierć jest dla nich kozystna. Typowo katolicki dogmat..glupi i nielogiczny.

Anders. Ludzie nie lubią kościoła, bo chodzą do niego mizerne istoty, slabe psychicznie i częstokroć z kultru wiejskich które nazya się potocznie "kato-talibami". Zmuszają dzieci do "pięknych nabożeństw", noszą figurki i zaprzeczają religi chrześcijańskiej samej w sobie. A to wszystko oblane czekoladą wiecznego raju.. nic dziwnego że umysł się buntuje przeciwko tym bzdurom..

Użytkownik Hologram edytował ten post 10.03.2012 - 18:01

  • 0

#10

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tych ludzi nikt nie opłaca. Media ich nie ogłupiają (w tym względzie), tylko podjudzają. A skąd bierze się niechęć do Kościoła? Cóż, sam Kościół budował nienawiść do siebie przez setki lat - nieprzestrzeganie celibatu, zboczenia seksualne, mieszanie się w politykę, odpusty za pieniądze, hamowanie rozwoju intelektualnego, ograniczanie wolności myśli ludzi. Część grzechów dziś Kościół już nie popełnia, ale pojawiają się nowe.

I to dlatego tak trudno bronić dziś religii - bo jej przeciwnicy mają mnóstwo racji. Jednak często zamiast walczyć z ludźmi, którzy wykorzystując religię zbijają własny kapitał i walczą ze swoimi przeciwnikami (część kleru czy różni fanatycy religijni), walczą ze zwykłymi wierzącymi, którzy na swój osobisty sposób próbują wykazać wiarę w Boga. Niestety wśród przeciwników Kościoła kłótnie wszczynają najczęściej ci, któzy do jednego worka wrzucają księży-pedofili czy biznesmenów i zwykłych wiernych.

A Ty nie bądź takim fanatykiem, bo ateizm dziś jest na prawdę powszechny, to nie są sataniści, heretycy czy jakieś czarownice, które trzeba spalić na stosie. Nie róbmy z ateistów czcicieli Szatana. Takimi argumentami wierzący strzelają sobie w stopę.

Choć szczerze mówiąc, wyczuwam tu trochę trolla, bo ciężko być aż tak naiwnym, żeby wierzyć w tezy zawarte w pytaniach, które stawiasz. No i twój nick - Lewiatan, morska bestia z piekieł. Średnio pasuje do kogoś, kto chce bronić wiary. Choć może jesteś po prostu młody i jeszcze wiele rzeczy do odkrycia o wierze, Kościele i ateistach przed Tobą...
  • 5

#11

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektorzy chyba sami mają problemy z pedofilią jak czytam albo słysze niektóre wypowiedzi.
Chyba dzisiaj słyszałem jakiś przegląd prasy w trójce i właśnie w którejś gazecie (wyborcza ?) został poruszony cały ten temat w artykule.
Prawdą jest, że teraz szerzy się ogromna kampania anty-katolicka (wejdźcie na abovetopsecret.com, jest tam temat na głownej w którym mowa o rychłej wojnie przeciw chrześcijanom).
Czytając niekóre wypowiedzi ociekające jadem i żółcią, niedobrze mi się robi. W skrócie co najczęściej widać "wszyscy księża to bogaci pedofile". Szczere słowa pogardy dla ludzi mówiących takie rzeczy.

A co do Ciebie hologram, po temacie "och jaki jestem bogaty, chyba was zasponsoruje jak mi d** wycałujecie" to straszny cham i prostak z ciebie wyszedł. Sorry ale to jest szczera prawda i pewnie nie jestem jedyną osobą która to zauważyła.
Miałeś swój temat w którym oplułeś, zwymiotowałeś i wydaliłeś się (specjalnie mówię takie słowa, żeby osoba czytająca post także poczuła niesmak w ustach) na wszystkich katolikow, wyznawców jakże pedofilskiego pozłacanego kościoła.

EDT:
chodzi o ten temat
http://www.abovetops...hread817691/pg1

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 10.03.2012 - 18:54

  • 3



#12

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1.czy wiekszosc tych komentarzy to ludzie opłacani przez organizaje majace na celu walke z religia? bo napewno część to ludzie ogłupieni przez media


Ciężko powiedzieć, raczej ludzie po prostu sami z siebie to mówią. Ale faktem jest to, że ciągła nagonka na KK w mediach robi swoje.

2.czy ludzie ci walcza z Bogiem religią, czy tylko z kościąłem( tu akurat nie dziwiłoby mnie to, ale bez przesady jest wiele grup społecznych gorszych dla ludzi, a nie są tak atakowane)


Dobre pytanie. Walczyć z Bogiem. No toć podobno Boga nie ma, to jak z Nim walczyć? Po co walczyć z Bogiem, religią czy KK? Czyżby byli tacy dobrzy i chcą nas wyciągnąć z tego "Ciemnogrodu"? Sądzę, że jest wiele innych religii, których wierzenia są niedorzeczne, tymczasem atakuje się w większości tylko chrześcijaństwo. Nie wiem co o tym sądzić. Być może to wina szatana, którego jedynym celem jest zerwanie więzi człowieka z Bogiem? Jeśli tak, to jak na razie mu się udaje - „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (por. Łk 18,8)

3.czy ci ludzie podajacy sie z ateistów to rzeczywiście ateisci, czy raczej szatanisci i im podobni, albo wyznawcy innych religi


Cóż, na pewno są to osoby, które lubią się wpierniczać w czyjeś życie. Ale na pewno są poddani Złego, którzy próbują zabić w ludziach dobro i wiarę do Boga. Zapewne nie jeden wypowiadał się już na takim forum. No, ale cóż nam do tego? Gdybyśmy przejmowali się tym co mówią o nas inni, kim bylibyśmy? O nas, bo Kościół to nie organizacja. Nie mówię o takim Kościele jako o strukturze, lecz o ludziach. Każdy kto obraża Kościół, obraża nas.

@ leviatan, weź popraw swojego posta, bo nie wygląda on zbyt estetycznie i poważnie.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 10.03.2012 - 18:43

  • 2



#13 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

"szataniści" hohoho ^^

gdyby nie religie już dawno ludzie by się wzajemnie pozabijali.

oj ,nie wiem. jak na mój gust to gdyby nie religie ludzie walczyli by między sobą dużo mniej: i słownie i zbrojnie.
Poza tym czy uważasz, że normy moralne głoszone przez religie różnej maści są na tyle wyszukane, że żaden człowiek nie mógłby wpaść na nie sama? Czy uważasz, że gdyby ksiądz z ambony nie powiedział "nie kradnij" to ludzie by kradli na potęgę? oj, chyba nie

czemu ludzie uwazający się za ateistów, na starość proszą o spowiedź i ostatnie namaszeni, oraz pochówek na cmentarzu?

zbieranie bazy danych jedynie na podstawie seriali, nie jest dobrą metodą

królujące zdanie

czy ci ludzie podajacy sie z ateistów to rzeczywiście ateisci, czy raczej szatanisci i im podobni, albo wyznawcy innych religi

Nie jestem ateistką i w życiu nie będę. Mam własny zbiór przekonań, a gardzę wszystkimi religiami- nie tylko KK. Mają niewiele wspólnego z duchowością, wyparły ją, wmawiając ludziom na przestrzeni wieków, że to ona zbliża ich do Boga. A to nieprawda. Boga trzeba znaleźć samemu. Tak, to dużo trudniejsze niż danie na tace i wywalenie jęzora po kawałek opłatka, dlatego tyle ludzi wyrażą nadzieję, że te materialistyczne ceregiele pozwolą im doznać zaszczytu jakiegoś. Albo, że dzięki temu również unikną czegoś, co także zostało sprowadzone przez religię do rangi miejskiej legendy. Religia jest dobra dla zabicia czasu, ale nie dla rozwoju siebie. Dlatego za nią nie przepadam, a jeśli ktoś wyraża zbytni nią zachwyt przy mojej osobie, to czuję potrzebę sprowadzenia go na ziemię.
edit: za ludźmi religijnymi także nie przepadam, bo w większości nie zastanawiają się nad niczym, boją się nawet słuchać innych teorii, żeby przypadkiem tylko nie zwątpić i nie pójść do piekła. Zabawne to, bo widać jak na dłoni przez to jak łatwo zmanipulować ludzi. Wystarczy włączyć element zastraszenie i co bardziej podatnych ma się w garści przez całe ich życie

edit 2:

to atak na fundamenty europejskiej i stworzonej przez białego człowieka cywilizacji

chrześcijaństwo nie było jej fundamentami a nieszczęsnym inhibitorem, który hamował jej rozwój. Kto wie gdzie byśmy dziś byli gdyby nie chrzest Polski

Użytkownik coś_innego edytował ten post 10.03.2012 - 18:46

  • 8

#14

Jacaca.
  • Postów: 118
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niech sobie ludzie wierza w Boga ale czy do tego potrzeba posrednikow - ksiezy?
  • 0

#15

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale ilu jest tych pedofili?

Nie wiem nie liczyłem, ale jest to znaczna liczba.

a ile dobrego robi kościół

A ile dobrego robi Jurek Owsiak, fundacja Billa Gates'a i czerwony półksiężyc? Na pewno więcej niż kościół katolicki.

gdyby nie religie już dawno ludzie by się wzajemnie pozabijali.

HAHAHAHAHA. Gdyby nie religie to by codziennie ginęły setki tysięcy osób mniej, nikt nie byłby okaleczany i skazywany na śmierć z tego powodu, że w coś tam nie wierzy...

w policji tez jest korupcja, a jakos nikt nie chce likwidowac tej instytucji

Bo jest to instytucja użyteczności publicznej. Policja przynajmniej coś robi a nie żeruje na emerytach.

nie wiem skąd ten twój sarkazm? doprecyzuj 2 odpowiedź,, czy wedlug ciebie religie to głupota?

Tak i to ogromna. Mniej więcej na takim samym poziomie jak myślenie, że ziemia jest płaska albo, że Słońce to wielka paląca się bryła węgla.

aha i jeszcze jedno pytanie: czemu ludzie uwazający się za ateistów, na starość proszą o spowiedź i ostatnie namaszeni, oraz pochówek na cmentarzu?

A skąd wiesz o co proszą, księdzem jesteś? A pochówek mają na cmentarzu bo to wynika z konkordatu podpisanego przez kościół katolicki z państwem...
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych