Skocz do zawartości


Zdjęcie

GPU dla wymagających.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nVIDIA zaprezentowała nową "zabawkę" dla grafików – zewnętrzny dopalacz graficzny Quadro Plex 1000. Urządzenie występuje w dwóch wersjach – biurkowej obudowie takiej jak na zdjęciu, oraz w wersji rackowej wysokości 3U.

W sprzedaży pojawią sie trzy produkty z serii Quadro Plex 1000:

I wyposażony w dwa układy Quadro FX 5500, 512 MB pamięci GDDR3 na układ i kartę Quadro G-Sync,
II wyposażonyw w dwa układy Quadro FX 4500 X2, 1 GB pamięci DDR2 na układ i dwie karty Quadro G-Sync,
III wyposażony w dwa układy Quadro FX 5500, 512 MB pamięci GDDR3 na układ i dwie karty Quadro G-Sync.

Modele I i III zdolne są do obsługi 32x FSAA, zaś II – 64x FSAA. Pobór prądu to 520W, zaś poziom halasu 40 dB.

Urządzenie można kontrolować przez sieć lokalną z poziomu 32 lub 64-bitowego Windows lub Linuxa. nVIDIA uważa, że Quadro Plex zainteresuje nie tylko graficy, ale również naukowców zajmujących sie modelowaniem i symulacjami. Koszt najtańszego urządzenia to 17500$.

źrodełko to chip

:o to dopiero cena i wydajność ;]

Dołączona grafika
  • 0

#2

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czego to nVIDIA niewymyśli
  • 0

#3

Necro_666.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh...niedługo będą wanny z z 34 calowymi składanymi LCD, i z czytnikiem myśli :)
  • 0

#4

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytnik myśli jest. Duże LCD tez, tylko nie ma pieniedzy żebym sobie to kupił.
Wyraźnie jest zaznaczone, że to dla grafików. Krytyka tego pod kątem "poco to komu" jest bezsensowana. Jak ktoś tworzy zaawansowane animacje, to wie jak bardzo potrzebna jest moc obliczeniowa. A grafikom akurat nigdy jej mało.
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Innymi słowy jak dla mnie przerost formy nad treścią. Mało komu się to przyda. No chyba, że ktoś tworzy niesamowicie skomplikowane projekty, animacje itp.
  • 0



#6

voyager.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako że grafika 3D to moje drugie ja jest mi strasznie miło że mój pierwszy post na tym forum będzie w tym temacie. Niniejszym zaczynam swoją działalność na VRP. Witam serdecznie wszystkich!!! :crazy:

Takie zabawki przydają się grafikom. Ale żeby bezstresowo robić grafikę potrzebne są przynajmniej 2-4 takie, a do animacji klaster złożony z ≥8 więc wydatki są nieziemskie. Zwykły komputer na stworzenie obrazka w normalnej rozdziałce (1024x768), który można by powiedzieć, że jest prawie realistyczny porzebuje 8 godz. Jedno powyżej opisane urządzenie nVidii 30-60 min.

Pozdrówki
  • 0

#7

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak sie kiedyś dowiedziałem, mój kuzyn renderował model autobusu. Gdy powiedział mi, że jedna klatka robiłą sie 24 godziny, myślałem że spadne z fotela. No ale niestety nie kłamał. Potem brykałem po forach i rzeczywiście, przy zaawansowanym modelu [samochód, profesjonalnie zrobiony, fotorealistyczny pokój] jedna klatka na przeciętnym kompie zabiera ponad dobe :o
A ja sie kiedyś denerowałem, że moja animacja robiła sie 7 godzin -_-'

voyager,
Jeśli byłbyś tak miły to mogłbyś pochwalić się swoimi projektami.
  • 0

#8

voyager.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bercik - 4U

http://www.paranorma...?showtopic=3010
  • 0

#9

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bercik - 4U

http://www.paranorma...?showtopic=3010

Z dedykacją, jestem wzruszony :D
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych