Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły dźwięk w Kijowie i w innych miejscach świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
619 odpowiedzi w tym temacie

#31

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na filmach z Kijowa dźwięk powtarza się rytmicznie co 5,5-6 sekund i tyle samo trwa. Moim zdaniem niedaleko odbywały się wyścigi samochodów na ćwiartkę lub też zawody driftingowe wokół dosyć dużego ronda. Dźwięk przypomina podkręcony silnik samochodu + turbosprężarka. Bardziej jednak stawiam na drift wokół regularnego budynku, toru, etc. W Lublinie gdy jest Event żużlowy również słychać rytmiczne poburkiwania motorów (stadion mieści się przy al. zygmuntowskich, ja mieszkam na niepodległości, jakieś 3-3,5km w linii prostej). Niedaleko mogły odbywać się prace budowlane związane z budową stadionu - sprawdzanie akustyki za pomocą takiej oto trąbki:
Dołączona grafika
Właśnie o niej pomyślałem gdy usłyszałem te dźwięki.

Wytłumaczenie może być każde.

//edit: równie dobrze koleś mógł odpalić u siebie ten dźwięk i dać go na przestrzenny. Bo jak inaczej wytłumaczycie brak nagrań z tym dziwnym dźwiękiem pomimo jego rzekomo dużej słyszalności?

Użytkownik JachuPL edytował ten post 18.08.2011 - 16:06

  • 0

#32

kalszym.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up Te bardzo denerwujące trąbki wydają charakterystyczny dźwięk który nijak się ma z tym na filmie.
  • 2

#33

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up Te bardzo denerwujące trąbki wydają charakterystyczny dźwięk który nijak się ma z tym na filmie.

Dokadnie więc co to jest na tych filmach?
  • 0

#34

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up Te bardzo denerwujące trąbki wydają charakterystyczny dźwięk który nijak się ma z tym na filmie.


Dobrze o tym wiem, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak hałas uliczny, "wypłaszczenie" fali dźwiękowej przez nagranie, pracujące niedaleko maszyny, nawet zanik części częstotliwości. Jednym słowem - nagranie jest dosyć dobrej jakości wizualnej - mogło zostać zarejestrowane aparatem cyfrowym lub kamerą. Posiadacze tego sprzętu dobrze wiedzą, iż dźwięk na nagraniach zarejestrowanych za pomocą tychże urządzeń często znacznie różni się od rzeczywistego pierwowzoru. Należy zatem wziąć pod uwagę fakt, że dźwięk mógł być o wyższej lub niższej tonacji. Po drugie, nie wiemy także, z której strony ów dźwięk dochodzi. Gdybyśmy posiadali te informacje + wiedzielibyśmy, gdzie dokładnie został ten dźwięk nagrany (z uwzględnieniem takich rzeczy jak dokładne położenie tego miejsca na mapie), moglibyśmy spróbować naukowo wytłumaczyć ten fenomen. Na dźwięk może się składać wiele pomniejszych, np. Wiercenie udarem w sąsiednim budynku, zjazd motocyklistów, Drag Racing, Wyścigi Uliczne z precyzyjnym startem (co jest teoretycznie możliwe po uwzględnieniu takich czynników jak czas reakcji kierowcy na zielone światło), czy nawet cykliniarka u sąsiada. Wiele dźwięków po rekombinacji może budować to właśnie zjawisko. Nie jestem tu po to, by uświadamiać Wam, że istnieje na to naukowe wytłumaczenie, bo gdyby tak było to po prostu wrzuciłbym te filmiki na jakieś naukowe forum i miał sprawę gdzieś.

Póki co, pozostaje nam wiara w wiarygodność nagrania i oczekiwanie znalezienia odpowiedzi na pytanie KTO i PO CO odtwarzał lub tworzył te dźwięki?

Pozdrawiam, JachuPL

Użytkownik JachuPL edytował ten post 18.08.2011 - 17:45

  • 0

#35

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Drodzy państwo nie zapomnijmy o sowach, które potrafią nieźle wystraszyć, a i dźwiękiem zmylić. Czasami nie robią wcale huu-huu.
  • 1



#36

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Obejrzyjcie inne filmiki tego kolesia od kijowa, ma studio w domu wiec co zaproblem mu to zfabrykwoac
  • 0

#37

TTT.
  • Postów: 101
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nic nadzwyczajnego. Typowy dźwięk tarcia metalu o metal. Podobny można usłyszeć chociażby na placu zabaw przy nienasmarowanej huśtawce.
Na drugim filmie wyraźnie słychać, że dźwięk ustaje gdy do pokoju wchodzi dziecko, pewnie dlatego aby go nie nastraszyć. Później następuje cięcie.
Dźwięk taki jak na filmie powinien być słyszalny w większej części Kijowa. I jeśli by tak było to mielibyśmy na youtube wysyp podobnych filmików z Ukrainy.

Użytkownik TTT edytował ten post 20.08.2011 - 14:59

  • 0

#38

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe dźwięki, niczym z drugiej części gry Stalker - tak mi się skojarzyło. :>
  • 0

#39

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dźwięki/muzyka to moja pasja którą rozwijam. Mam dostęp do sprzętu, rozkręcam coś na wzór 'podwaliny pod studio nagraniowe', ogólnie amatorszczyzna. Ale nawet z takim sprzętem można zrobić duuuuuuuuuuużo. Więc - co do nagrania - źródłem dźwięku mogło być wszystko i mogło być przepuszczone przez sprzęt, który może zrobić jeszcze więcej niż wszystko, to tak na marginesie. Reasumując - albo fake, albo zwykły uliczny/miejski dźwięk który się w ciekawy sposób rozchodził po przestrzeni/blokowisku dając taki a nie inny efekt, a resztę zrobiły możliwości nagraniowe kamerki, a raczej brak takowych. a pomyślał ktoś z was o tym, że mogła to być... muzyka :P ? Załóżmy, że ktoś 2 piętra niżej otworzył okno po czym włączył dark ambient albo jakieś Sun O))) dwa pokoje dalej :P ? Dla mnie pasuje.
  • 0

#40

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
od siebie mogę dodać tylko tyle że kilka lat temu podobne dźwięki/buczenia słyszane były u mnie w mieście, powodem tego było właśnie wypuszczanie pary z elektrowni (kilka osób o tym wspominało). Nie twierdze że dźwięki na nagraniach przedstawiają coś podobnego bo tego nie wiem, tylko dziele się informacjami które posiadam:p
Teraz nie słychać u mnie nic. Jak by zaprzestali pozbywać się tej pary w ten sposób.
  • 0

#41

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano




Nasz dziwny dźwięk w czasie meczu, tuż przed trzęsieniem w USA
  • 2

#42

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie ktoś puszcza na fulla wybraną ścieżkę dzwiękowa z jakiegoś filmu, bądz są to prace budowalne w odległej części miasta, bądz też to mistyfikacja autora któremu się nudzi. Na pewno nie ufo, tymbardziej trójnogi z War of Worlds.
  • 0

#43

DangerZONE.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Dziwny dźwięk w Odessie...

Użytkownik DangerZONE edytował ten post 24.08.2011 - 14:55

  • 0

#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wspominałem, że to według mnie sound track z gry S.T.A.L.K.E.R.
Host specjalnie dla was:

02._Alexey_Omelchuk_-_Call_of_Pripyat_OST_-_Theme_of_Zaton._Day.mp3 - 8.7 MB

03._Alexey_Omelchuk_-_Call_of_Pripyat_OST_-_Theme_of_Zaton._Night.mp3 - 7.9 MB

04._Alexey_Omelchuk_-_Call_of_Pripyat_OST_-_Theme_of_Jupiter._Day.mp3 - 11.5 MB

Miłego słuchania.



#45

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=v5YjbQFIIVs


Nasz dziwny dźwięk w czasie meczu, tuż przed trzęsieniem w USA



Czyżby z budziły się podziemne cywilzacje? dxdx
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych