Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs na nową Teorię Spiskową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dragwen.
  • Postów: 136
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy pomysł. Może nawet sklecę jakąś teorię, w wymyślaniu w sumie jestem niezły ;]
Poczekajmy na opinię Pani Dziki Kurak

#17

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za. Może nawet uda się rozbudować konkurs o jakąś nagrodę typu 100 punktów reputacji, odznakę "Trzeci Brat Grimm" lub podobną :)

Drobna uwaga do zaproponowanej procedury -- może przyjąć "sztab" składający się z dwóch osób lubujących się w teoriach spiskowych (bez podtekstów) i dwóch sceptyków. Taki zespół zapewne wychwyci słabe punkty nowej teorii z obu punktów widzenia, co niewątpliwie poprawi jej jakość.



#18

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A propos terminów - co powiedzielibyście na:

oddawanie prac do 26 marca (niecałe 7 tyg)
tydzień na przetworzenie prac przez ekipę recenzentów (choć może nie wystarczyć jak prac będzie dużo) tak żeby ankieta mogła rozpocząć się 1 kwietnia ;)
następnie 2 tygodnie czasu na głosowanie przez użytkowników - wyniki 15 kwietnia

#19

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobry pomysł. Często mi wpadają do głowy takie mini teorie spiskowe, których prawdopodobieństwo prawdziwości jest nawet niezerowe... :P Jak coś wymyślę, to też wezmę udział w konkursie.
Czyli co, ślemy swoje teorie wraz z próbą udowodnienia ich prawdziwości do Palmæro na PW?

Popieram też propozycję Dzikiego Kuraka. W roli recenzentów-sceptyków widziałbym np. Wszystko i któregoś z modów (Aquila?). Kto mógłby zostać recenzentem-para to już nie wiem. Zresztą głos recenzentów nie byłby tutaj decydujący, więc nie jest aż tak ważne kto nimi zostanie.

Terminy zaproponowane przez Palmæro są IMO do przyjęcia. Ale trzeba to jakoś bardziej "oficjalnie" ogłosić, żeby nam ten temat nie zginął w gąszczu tematów Hydeparkowych.

Kurcze, taki prosty pomysł, a taki genialny. :D



#20

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze nic nie wysyłaj :) będzie oficjalny temat ze wszystkimi informacjami

#21

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

będzie oficjalny temat ze wszystkimi informacjami


...który zostanie przypięty żeby nie zaginął ;)



#22

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie by było aby do jutra znalazła się przynajmniej jeszcze jedna osoba chętna do pełnienia roli recenzenta - najlepiej jakby była trochę mniej sceptyczna jeśli chodzi o teorie spiskowe niż Aquila :)

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja już mam gotową teorię i mogę ją wrzucić na forum nawet teraz.
Teorię kiedyś napisałem na innym forum. Nie jest ona szczególnie wymyślna i nie poparta ,,dowodami". Taka sobie.



#24

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie jednak, że na podobny pomysł wpadł już onegdaj Mishka - choć oczywiście On przygotował to nieco ad hoc, na szybko ;) :

http://www.paranorma...ria-swietlowek/



#25

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie jednak, że na podobny pomysł wpadł już onegdaj Mishka - choć oczywiście On przygotował to nieco ad hoc, na szybko ;) :

http://www.paranorma...ria-swietlowek/


Co byście nie wymyślili i tak wyjdzie w świat. Im lepiej to zrobicie, tym więcej osób uwierzy - ba, być może będziecie autorami teorii o którą będa się toczyły boje jak o chemtrails :D
Przypomnę, że do tej pory są ludzie, którzy za autentyczność zdjęć olbrzymich szkieletów z konkursu worth1000 są w stanie dać obciąć sobie rękę. Mimo iż to oczywisty hoax.
Kolega Jarecki kiedyś te zdjęcia wstawił, a nawet był tak nieuważny, że... sam zalinkowałdo worth1000 (!).

Stąd jeśli zrobicie dobry fake, to wypłynie. Kto wie, może dacie powody do dyskusji na kolejne 15 lat :)

#26 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

Świetny pomysł!

Swoja drogą wyprodukować fake, który okaże się prawdą...

Inspirujące!

Czekam z niecierpliwością na oficjalny start.

#27

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam trzy teorie , które jestem w stanie udokumentować. Są dość oczywiste i dziwie się że nikt o nich nie mówi na lewo i prawo.



#28

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapowiada się bardzo ciekawie! :D



#29

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mam trzy teorie , które jestem w stanie udokumentować. Są dość oczywiste i dziwie się że nikt o nich nie mówi na lewo i prawo.


Wiec rozumiem ze do konkursu mozna przedstawiac kilka teorii nie ma reguly,jedna historia na jednego autora(1 autor 1 teoria)

Użytkownik agusiaq edytował ten post 08.02.2012 - 16:50


#30

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na razie czekamy na jeszcze jedną osobę która chciała by pełnić rolę recenzenta :) jeśli do jutra taka się nie pojawi to porozsyłam osobistą prośbę do paru osób które mam na oku :) kiedy skład będzie pełny pojawi się więcej informacji


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych