Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs na nową Teorię Spiskową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na sam pomysł wpadłem już jakiś czas temu widząc falę różnych fejków czy photoshopek (vide temat chemtrails i słynne HAZMAT-INSIDE). Chodziło by o wymyślenie i najlepiej poparcie dowodami (mogą być spreparowane :D) jakiejś nowej teorii spiskowej. I podstawowa trudność - żeby w tą teorię spiskową dało się uwierzyć - ewentualnie żeby zostawiała choć pewną dozę niepewności (różowe nosorożce z galaktyki andromedy kontrolujące siłą umysłu okres wegetacji roślin w Bangladeszu raczej odpada). Ewentualnie prostsza wersja - czyli jakaś fotoszopka, ewentualnie jakieś nagranie etc. starające się potwierdzić prawdziwość jakiejś istniejącej teorii konspiracyjnej. Byłby ktoś chętny się w takie coś pobawić? :D Później można takie coś puścić w sieć i obserwować rozwój;> im soo evil

#2

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest całkiem ciekawe posunięcie. W którym będzie można wykazać się... Można spróbować jestem na na tak jeśli to nie łamie żadnego regulaminu. Jak zaczynamy :D

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam coś: wpadłam na to dzisiaj rano i myślę, że może się nadawać, ale niestety nie mam na to żadnych spreparowanych dowodów. Według tej teorii antyperspiranty w sprayu zostały wymyślone po to, żeby zmniejszyć liczbę ludności, gdyż powodują raka płuc przez ich wdychanie.

#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawy pomysł :D Palmæro - może go rozwiniemy? Ogłoś termin przyjmowania prac, zbierz (poprzez PW lub maila) nadesłane propozycje a potem zamieść je w osobnym temacie. Ciekawe co nasi użytkownicy mogliby wymyślić ;)



#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sama idea - ciekawa, ale pomysł wysłania tego do sieci - bardzo zły. Zmyślane bez podstaw teorie i fotoszopki bardzo szkodzą portalom takim jak nasz. Musimy odróżniać prawdę od wymysłów, zamiast tworzyć nowe kłamstwa.

Ale gdyby teorie te pozostały jedynie u nas na forum w wydzielonym temacie na wstępie którego byłaby jasna informacja, że przedstawione teorie są fikcyjne - jestem za.

#6

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może zacznijcie od wstępnej zgody moderatorów :)

Mischakel - nawet jak u nas będzie zaznaczone że to prowokacja, to co szkodzi żeby ktoś wziął, ctrl+c, ctrl+v na inne forum? Tam tego nie będą wiedzieć. A i info o tym, że to na konkurs nie pomoże ;p

Użytkownik ptaq edytował ten post 07.02.2012 - 17:34


#7

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może zacznijcie od wstępnej zgody moderatorów :)

Mischakel - nawet jak u nas będzie zaznaczone że to prowokacja, to co szkodzi żeby ktoś wziął, ctrl+c, ctrl+v na inne forum? Tam tego nie będą wiedzieć. A i info o tym, że to na konkurs nie pomoże ;p


Ale czy to będzie nasz problem ?

#8

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale spałbym spokojniej, jeśli nasze forum miałoby czyste sumienie :D

#9

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale spałbym spokojniej, jeśli nasze forum miałoby czyste sumienie :D


Omnis homo mendax. Zobaczymy kto pośród użytkowników robi to najlepiej :D

#10

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok można zrobić tak żeby wyraźnie zaznaczyć że jest to fake i nie puszczać tego dalej...

Ja bym widział to tak - potrzebował bym ze 2 osoby obeznane w teoriach spiskowych do recenzji takich prac. Wyglądało by to tak że użytkownik wysłał by pracę mi np. na PM. Teoria poszła by do recenzji do 2 osób które mogły by w kilku zdaniach ocenić jej wiarygodność. Na końcu mogła pojawić się ankieta - wypisane wszystkie teorie wraz z "dowodami" + recenzje od recenzentów. Wszyscy forumowicze mogli by wtedy oddać swój głos na najlepszą - najbardziej wiarygodną teorię. Ewentualnie można pominąć etap z recenzentami jak nie będzie chętnych jednak według mnie przydatne było by takie sceptyczne spojrzenie na każdą pracę.

#11

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może zacznijcie od wstępnej zgody moderatorów


Jeśli o mnie chodzi - to moja zgoda jak najbardziej już jest. Ale faktycznie może lepiej byłoby ograniczyć się do naszego forum - ewentualnie wybrać jeden cel eksperymentu i nie tworzyć żadnych wyraźnych powiązań między tym tematem a zamieszczeniem zmyślonej teorii gdzieś indziej. Zbyt duży eksperyment mógłby faktycznie wymknąć się nieco i zaszkodzić. Ale odpowiednio kontrolowany i przeprowadzony profesjonalnie... mógłby przynieść ciekawy wynik.

Jakby coś, to moje PW jest otwarte, Palmæro.

Edit - podoba mi się zaproponowana procedura. No to - powodzenia!



#12

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mówię, poczekajcie na wypowiedź jakiegoś moda, bo ogłosicie konkurs, ludzie się wezmą do pracy, a potem mody temat zamkną (co byłoby nawet uzasadnione podejrzewam).

#13

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stworzyć taki konkurs na forum to nie grzech - przynajmniej ja nie widzę w nim niczego złego. Ba - może przynieść nam nawet ciekawe prace użytkowników i zachęcić ich do badania teorii spiskowych w celu stworzenia jak najbardziej wiarygodnej. Więc jeśli jakiś mod będzie przeciwny - no to będę argumentował za utrzymaniem konkursu.

A co do "wyjścia w internet" z najlepszą teorią - trochę czasu zajmie przygotowanie tych teorii, więc mamy czas na zastanowienie się. Zawsze można, w razie wątpliwości, ograniczyć konkurs tylko do naszego forum - bez eksperymentowania z "chwytliwością" w sieci.



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet poważne teorie naukowe biorą swoje źródło z domysłów. Jestem jak najbardziej na tak.



#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że odnośnie zgody moderatorów, to pytacie o nagrody itd - by uczynić ten konkurs oficjalnym. Więc tu raczej prędzej zgoda admina potrzebna.

Bo sam pomysł jest przecież nieszkodliwy, póki pozostaje na naszym forum (bo tu w ramach konkursu wiadomo, z góry że to będą fałszywe teorie, więc nie ma znamion prowokacji, etc). A co do rozsyłania na inne fora, to tego zabronić przecież nie możemy. Ale zgodzę się, że byłoby to wielce nieetyczne. Sami narzekacie na różnego rodzaju fejki, więc rozsyłając to w inne miejsca robilibyście to samo.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych