Skocz do zawartości


Zdjęcie

TRYB BOGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tryb Boga (41 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z czterema teoriami ?

  1. tak (12 głosów [29.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.27%

  2. nie (29 głosów [70.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 70.73%

Czy ludzkość w nie długim czasie będzie posiadała tryb Boga ?

  1. tak (6 głosów [14.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.63%

  2. nie (35 głosów [85.37%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 85.37%

Czy zgadzasz się z faktem, że obca inteligencja posiada technologię 4 teorii i stosuje ją na ludziach ?

  1. tak (14 głosów [34.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 34.15%

  2. nie (27 głosów [65.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.85%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To znaczy, że wypowiadasz się w temacie, gdzie mówimy fizyce kwantowej, wiedząc że zacznie się zadyma, jak wspomniesz coś o Chrześcijaństwie. Zachowaj wiare dla siebie w wątkach, gdzie omawiamy suche fakty a nie domniemania. Rozmowa jest o wiele ciekawsza,


Chciałbyś żyć wiecznie? Nie znudziłoby ci się to? Szczerze wątpie. To samo ciało, ten sam model życia, ten sam charakter i powtarzające się uczucia. Dlatego istnieje mechanizm regulujący bezsens życia - nazywa się to reikarnacja. Rodzisz się na nowo jako czysta karta, przeżywasz wiele konfiguracji życiowych, żyjesz na różnych światach i spełniasz róże funkcje. To ma sens, większy niż życie w nieśmiertelności. Należy się wystrzegać tego typu eksperymentów, bo nieśmiertelność jest gorsza niż śmierć. Ewentualnie przedłużenie zycia, ale nie nieśmiertelność.

Reasumując, przy tych czterech założeniach będziemy w stanie być Bogami. Wszystkie fakty wskazują na to, że kilkanaście tysięcy lat temu odwiedzili Nas obcy i odwiedzają nadal - nasi bogowie.

To są zapewne suche i pewne fakty.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 06.02.2012 - 00:12

  • 0



#17

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Xgość

Chciałbyś żyć wiecznie? Nie znudziłoby ci się to? Szczerze wątpie. To samo ciało, ten sam model życia, ten sam charakter i powtarzające się uczucia. Dlatego istnieje mechanizm regulujący bezsens życia - nazywa się to reikarnacja. Rodzisz się na nowo jako czysta karta, przeżywasz wiele konfiguracji życiowych, żyjesz na różnych światach i spełniasz róże funkcje. To ma sens, większy niż życie w nieśmiertelności. Należy się wystrzegać tego typu eksperymentów, bo nieśmiertelność jest gorsza niż śmierć. Ewentualnie przedłużenie zycia, ale nie nieśmiertelność.



Wobec tego co się stanie ze świadomością tego życia po jego zakończeniu? Umrze by odrodzić się w nowym ciele? Kiedy poznamy historię naszych wszystkich żyć tzn "uświadomimy" je sobie?
  • 0

#18

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystkie fakty wskazują na to, że kilkanaście tysięcy lat temu odwiedzili Nas obcy i odwiedzają nadal - nasi bogowie.


Poproszę o te fakty.

...


Ja też wierzę w Boga, ale ten byt który stworzył coś z niczego.

Proszę.
Poczytaj mój temat http://www.paranorma...amana-historia/

A takim faktem jest porównanie dzisiejszej technologii oraz technologii którą odkryjemy jeszcze za naszego życia do technologii która stworzyła Chrystusa, a później jego wyczynów. Takim dobitnym wyczynem było zmartwychwstanie!

Obecnie posiadamy:
1. Technologie Invitro
2. Technologie hologramu
3. Technologie mikrofal
3. Technologie klonowania, ogólnie genetyka taak się rozwineła, że za 10lat będziemy w stanie przedłużyć życię do 300lat, oczywiście dla wybranych za ładną sumkę $$$ ;p

Za pomocą powyższych technologii jesteśmy w stanie zrobić Chrystusa.
  • 1

#19

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbyś żyć wiecznie? Nie znudziłoby ci się to? Szczerze wątpie. To samo ciało, ten sam model życia, ten sam charakter i powtarzające się uczucia. Dlatego istnieje mechanizm regulujący bezsens życia - nazywa się to reikarnacja. Rodzisz się na nowo jako czysta karta, przeżywasz wiele konfiguracji życiowych, żyjesz na różnych światach i spełniasz róże funkcje. To ma sens, większy niż życie w nieśmiertelności.


Mam takie pytanie - czy to w co wierzysz, nie przewiduje końca świata, tego, że kiedyś nie będzie już ciał, które można byłoby "zasiedlić" i kiedyś trzeba będzie pozostać duchem, czy energią - na wieczność?

A takim faktem jest porównanie dzisiejszej technologii oraz technologii którą odkryjemy jeszcze za naszego życia do technologii która stworzyła Chrystusa, a później jego wyczynów. Takim dobitnym wyczynem było zmartwychwstanie!


No spoko, ale jeśli ja przyjmuję, że nie wierzę w Obcych, a wierzę w moc Boga, która pozwoliła na Niepokalane Poczęcie oraz na Zmartwychwstanie? Wybacz, ale nie jestem zwolennikiem New Age`u i nigdy nie będę.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 06.02.2012 - 00:19

  • 0



#20

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A takim faktem jest porównanie dzisiejszej technologii oraz technologii którą odkryjemy jeszcze za naszego życia do technologii która stworzyła Chrystusa, a później jego wyczynów. Takim dobitnym wyczynem było zmartwychwstanie!

Ale ja też dysponuję taką technologią zdolną tworzyć ludzi :P Może nie koniecznie sam, bo potrzeba mi... ekhm... inkubatora, ale tak się składa, że mam jeden pod ręką.

Obecnie posiadamy:
1. Technologie Invitro
2. Technologie hologramu
3. Technologie mikrofal
3. Technologie klonowania, ogólnie genetyka taak się rozwineła, że za 10lat będziemy w stanie przedłużyć życię do 300lat, oczywiście dla wybranych za ładną sumkę $$$ ;p

I pierdyliard innych technologii, o których zapewne nigdy nie słyszałeś, a których używasz na co dzień.

Użytkownik Ill edytował ten post 06.02.2012 - 00:22

  • 1

#21

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. Technologie Invitro
2. Technologie hologramu
3. Technologie mikrofal
3. Technologie klonowania, ogólnie genetyka taak się rozwineła, że za 10lat będziemy w stanie przedłużyć życię do 300lat, oczywiście dla wybranych za ładną sumkę $$$


Czekaj, no właśnie. Co z tego, że mamy te technologie? To znak, że ludzkość się stopniowo rozwija. Co może jeszcze powiesz, że telewizor czy laptop jest dowodem na istnienie Obcych-Stwórców?
  • 0



#22

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

"Wiesz, po części masz rację. Ale ja na przykład nie czuję się bezwartościowym bydłem. Choć co prawda jestem przyzwyczajony do życia w tym systemie i do wegetacji - nie życia :P Wstaje rano, idę do szkoły, wracam po południu, siądę przed kompem, pouczę się, śpię i tak w koło Macieju. Robimy to co mamy nakazane. Chcesz odejść od takiego życia - jesteś skończony. Przykra prawda. "

Prawda jest jeszcze bardziej przykra. Wyjdziesz ze szkoły, to ta wegetacja się pogłębi. Skończysz studia - pracy brak. Tak naprawdę szkoła-praca to czynniki które wymyślił człowiek, ażeby nie stracić sensu życia. Bo mamy w przeciwieństwie do zwierząt świadomość, musimy to życie urozmaicić. Bardzo mi żal gdy patrzę na ludzi - poprostu widzę że to co robią nie ma większego sensu - jest przypadkiem. Wszechświat jest przypadkie, życie jest przypadkiem.
  • 0

#23

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbyś żyć wiecznie? Nie znudziłoby ci się to? Szczerze wątpie. To samo ciało, ten sam model życia, ten sam charakter i powtarzające się uczucia. Dlatego istnieje mechanizm regulujący bezsens życia - nazywa się to reikarnacja. Rodzisz się na nowo jako czysta karta, przeżywasz wiele konfiguracji życiowych, żyjesz na różnych światach i spełniasz róże funkcje. To ma sens, większy niż życie w nieśmiertelności.


Mam takie pytanie - czy to w co wierzysz, nie przewiduje końca świata, tego, że kiedyś nie będzie już ciał, które można byłoby "zasiedlić" i kiedyś trzeba będzie pozostać duchem, czy energią - na wieczność?

A takim faktem jest porównanie dzisiejszej technologii oraz technologii którą odkryjemy jeszcze za naszego życia do technologii która stworzyła Chrystusa, a później jego wyczynów. Takim dobitnym wyczynem było zmartwychwstanie!


No spoko, ale jeśli ja przyjmuję, że nie wierzę w Obcych, a wierzę w moc Boga, która pozwoliła na Niepokalane Poczęcie oraz na Zmartwychwstanie? Wybacz, ale nie jestem zwolennikiem New Age`u i nigdy nie będę.


Chciałbym żyć długo może nie wiecznie, Noe żył 949 lat. Moje ciało mi sie podoba, model życia można kształtować, charakter mozna zmienić, inteligencja się powiększy, powtarzające się uczucia, a co w nich jest złego...

Nie wierze w reinkarnację. Jak umierasz to RAZ.

Każdy byt ma swój początek i koniec.

Chodzi mi głównie o prawdę. Dla cywilizacji 2000lat temu prawdą było poczęcie, które zostało przedstawione w formie Chrystusa i jego prawd. Nie mówie, że było to złe posunięcie. Bardzo dobre, idealne. To co nie udało się Eliaszowi udało się Chrystusowi. Dzisiaj jestesmy tego dowodem, nie pozabijaliśmy się jak narazie. Mamy 21 wiek, technologie. Musimy wkońcu dorosnąć i zrozumieć, że nie jesteśmy sami.



Ankieta ankietą i komentarze komentarzami, ale widzę, że nie czytacie artykułów. Rozumiem, że są długie, ale wartościowe np. wywiad z wybitnym fizykiem Prof. Gennadijem Szypowem - Gorąco Polecam!!!

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 06.02.2012 - 00:45

  • 0

#24

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszechświat jest przypadkie, życie jest przypadkiem.


Właśnie nie. Gdyby życie nie miało żadnego sensu nigdy by nie powstało. Wiem, że życie ma sens, tylko każdy musi odnaleźć ten sens.

"Zadajemy sobie pytanie czym jest właśnie "serce wszystkiego". Najlepsze jest jednak to, że każdy może dać inną odpowiedź na to pytanie... Ale oczywiście córka jest teraz moim "sercem". Ale komponując nową płytę chodziło nam raczej o spojrzenie wewnątrz każdego z nas. Spojrzenie - dodam - krytyczne i obiektywne.
Zadawaliśmy sobie pytania, czy robimy naprawdę to, czego najbardziej pragniemy. Zastanawialiśmy się też w jaki sposób ważne dla kogoś sprawy mają wpływ na jego otoczenie i jak on wygląda. Czy wolność jednostki, postępowanie zgodnie z własnym "sercem", jest akceptowalne przez otoczenie. I co inni sądzą na temat naszych priorytetów." - Sharon den Adel

Czemu człowiek walczy z rakiem, skoro "tam" będzie mu zapewne lepiej?

Chodzi mi głównie o prawdę. Dla cywilizacji 2000lat temu prawdą było poczęcie, które zostało przedstawione w formie Chrystusa i jego prawd. Nie mówie, że było to złe posunięcie. Bardzo dobre, idealne. To co nie udało się Eliaszowi udało się Chrystusowi. Dzisiaj jestesmy tego dowodem, nie pozabijaliśmy się jak narazie. Mamy 21 wiek, technologie. Musimy wkońcu dorosnąć i zrozumieć, że nie jesteśmy sami.


Tak. Dla Ciebie to będą Obcy, dla mnie Bóg. Tylko czemu Twoja wiara ma większe poparcie, skoro nie jest niczym uzasadniona? Co prawda jest olbrzymia szansa na to, że żyją jakieś formy życia w kosmosie, ale czy, aby w na pewno w takiej formie o jakiej mówi "przyjęta charakterystyka" Obcego?

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 06.02.2012 - 00:48

  • 0



#25

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

W.T

Nie rozumiesz. Słyszałem już tysiące podobnych bredni-cytatów. Nigdy konkretów. Nikt nie przekona mnie że życie ma obiektywny sens. Nawet istnienie Boga jest klarownym bezsensem. Można w nieskończoność zadawać ciąg pytań dlaczego? Dlaczego jem, pije -żeby urusnąć. Żby nie umrzeć? itd
  • 0

#26

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiesz. Słyszałem już tysiące podobnych bredni-cytatów. Nigdy konkretów. Nikt nie przekona mnie że życie ma obiektywny sens. Nawet istnienie Boga jest klarownym bezsensem. Można w nieskończoność zadawać ciąg pytań dlaczego? Dlaczego jem, pije -żeby urusnąć. Żby nie umrzeć? itd


Nigdy tego nie zrozumiesz, dopóki nie będziesz chciał tego zrozumieć.
  • -1



#27

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W.T. cyt."Tak. Dla Ciebie to będą Obcy, dla mnie Bóg. Tylko czemu Twoja wiara ma większe poparcie, skoro nie jest niczym uzasadniona? Co prawda jest olbrzymia szansa na to, że żyją jakieś formy życia w kosmosie, ale czy, aby w na pewno w takiej formie o jakiej mówi "przyjęta charakterystyka" Obcego?"


W Bibli napisano, że Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo. Czyli Bóg jest humanoidem.

Moja wiara jest nieuzasadniona...?
No proszę Cię zamieszczam jeszcze raz link http://www.paranorma...amana-historia/

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 06.02.2012 - 00:53

  • 0

#28

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Hologram

Prawda jest jeszcze bardziej przykra. Wyjdziesz ze szkoły, to ta wegetacja się pogłębi. Skończysz studia - pracy brak. Tak naprawdę szkoła-praca to czynniki które wymyślił człowiek, ażeby nie stracić sensu życia. Bo mamy w przeciwieństwie do zwierząt świadomość, musimy to życie urozmaicić. Bardzo mi żal gdy patrzę na ludzi - poprostu widzę że to co robią nie ma większego sensu - jest przypadkiem. Wszechświat jest przypadkie, życie jest przypadkiem.

Przykro mi, że Twoje życie jest puste, bezwartościowe i bezsensowne, ale to wcale nie oznacza, że musisz swoja chorobę rozprzestrzeniać na innych ludzi.

@XGOŚĆ

Chciałbym żyć długo może nie wiecznie, Noe żył 949 lat. Moje ciało mi sie podoba, model życia można kształtować, charakter mozna zmienić, inteligencja się powiększy, powtarzające się uczucia, a co w nich jest złego...

Żył tyle wg Biblii (podobno), a wiadomo jakim Biblia jest źródłem.

Ankieta ankietą i komentarze komentarzami, ale widzę, że nie czytacie artykułów. Rozumiem, że są długie, ale wartościowe np. wywiad z wybitnym fizykiem Prof. Gennadijem Szypowem - Gorąco Polecam!!!

A co ów wybitny fizyk osiągnął? Nie przypominam sobie, żeby jego teorie znalazły potwierdzenie w praktyce... chyba, że co mnie ominęło.

W Bibli napisano, że Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo. Czyli Bóg jest humanoidem.

Wybitnie płytkie. Akurat to stwierdzenie mówi o świadomości. Ale co ja będę się produkował...

Użytkownik Ill edytował ten post 06.02.2012 - 00:57

  • 2

#29

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ill

Chorobę? Stwierdzam czyste fakty. Jeśli fakty nazywasz chorobą, to pozdrawiam. Wyjaśni mi absolutny(obiektwyny) sens życia.

Użytkownik Hologram edytował ten post 06.02.2012 - 00:57

  • 0

#30

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chorobę? Stwierdzam czyste fakty. Jeśli fakty nazywasz chorobą, to pozdrawiam.

A jakież to fakty stwierdzasz? Że nie dostrzegasz sensu w działaniach ludzi? To już jest Twój problem, a nie mój.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych