Skocz do zawartości


Cenzura internetu czy walka z piractwem ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
885 odpowiedzi w tym temacie

#31

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie takie pierwsze, na hh.pl już o tym była mową ;)
Nawet można było przeczytać, że zostały zamknięte przez FBI, ale to prawdopodobnie żarty.
Warto dodać, że zamknięte zostało również megavideo.com
  • 0

#32

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamy początek NWO który traktowałem z przymrużeniem oka.
TOR i Onion zapraszają bo innej przyszłości nie widzę. :/

A swoja droga Polska podpisze ACTA 26 stycznia.

http://di.com.pl/new...6_stycznia.html

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 19.01.2012 - 23:10

  • 0



#33

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Póki co TOR jest domem pedofilii i innych głupot i tak pewnie zostanie.
Za dużo portali o znaczeniu globalnym jest przeciwnym tym ustawom, wg mnie nie dojdzie do skutku ich wprowadzenie w życie.
  • 0

#34

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bez obaw w Polsce ACTA przejdzie i od 26 stycznia będziemy mieli wojnę z "piractwem"


http://di.com.pl/new...6_stycznia.html
  • 0



#35

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ba dum tsssss

/b/tardy w drodze ;) już tą sprawe nazwali jako "personal" czyli na pewno będzie odwet.
  • 0



#36

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moze się w końcu ludzie zjednoczą i zrobią z tym bajzlem porządek ... amerykanie za dużo sobie ostanio myślą.
  • 0

#37

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednym słowem: zaczęło się :(
  • 0

#38

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ok, ale...

Przejrzałem w internecie komentarze odnośnie zamknięcia. Jakieś 99% odnosiło się do tego, że komentujący albo nie będą mogli już ściągać nielegalnego oprogramowania albo że "wczoraj zdążyli jeszcze to i to sobie nielegalnie ściągnąć".

Czy tylko ja uznaję pobieranie nielegalnych plików za darmo za kradzież? Żeby nie było - sam nie jestem krystalicznie czysty w tej kwestii (więc nie wywyższam się), ale fakt jest faktem - takie strony to mekka dla ludzi zwyczajnie okradających producentów oprogramowania.

Może ta akcja uderzy też w osoby niewinne (moja bratowa czasem musi wysłać komuś duży plik z projektem i poleciłem jej właśnie serwisy tego typu), no ale piratom też nieco utrudni to życie.
  • 0



#39

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej martwi co wymyślą z netem w Polsce.
Bo jak się nasz rząd weźmie za coś na czym się "wybitnie zna" i zechce dać przykład w UE zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Spotkałem się z opinią że jak się rozszaleją to będą zamykać za wrzucanie na YT filmików z gier jako że łamanie praw autorskich itp. Oczywiście to żart ale znając naszych polityków to kto wie :P

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 19.01.2012 - 23:39

  • 0



#40

Vinnie fzk.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja uznaję pobieranie nielegalnych plików za darmo za kradzież?

Tak, tylko Ty. Jeśli nie widzisz różnicy to tu masz ładnie rozrysowane:
http://www.vincentch...8/09/piracy.png

Przy okazji to nie wiem co rozumiesz przez "nielegalne pliki" ale jeśli jakieś pliki są nielegalne to samo ich posiadanie powinno być karane.

Użytkownik Vinnie fzk edytował ten post 19.01.2012 - 23:40

  • 0

#41

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszmy się jeszcze przez ten tydzień internetem, potem złapią nas za mordy i nic nie będzie można zrobić. Mam nadzieję że w pewnym momencie wszystko to runie, z resztą dziwne że te wszystkie "grupy hakerskie" takie jak Anonymous nie wypowiadają się na temat SOPA, PIPA czy ACTA...
  • 0

#42

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mamy początek NWO który traktowałem z przymrużeniem oka.


Troche przesadzacie.

Strony tego typu sa od dawna zamykane. Jeszcze gdy zaczynalem przygode z netem, jakies 10 lat temu korzystalem z programu eMule do sciagania gier/filmow. Tamte strony (gdzie byly tylko linki do poszczegolnych plikow) byly regularnie zamykane - i to juz 10 lat temu!

A pamietacie strone napisy.org? Rowniez zostala zamknieta, mimo ze udostepniala tylko napisy do filmow. Albo zamykanie hub'ow do programu DC++?

Takie strony byly kiedys zamykane, ale na ich miejsce zostalo otwierane 2 nowe. Takze i miejsce megaupload zostanie niedlugo zajete przez kogos.


edit: literowki

Użytkownik Dedek edytował ten post 19.01.2012 - 23:45

  • 0

#43

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej martwi co wymyślą z netem w Polsce.
Bo jak się nasz rząd weźmie za coś na czym się "wybitnie zna" i zechce dać przykład w UE zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Spotkałem się z opinią że jak się rozszaleją to będą zamykać za wrzucanie na YT filmików z gier jako że łamanie praw autorskich itp. Oczywiście to żart ale znając naszych polityków to kto wie :P

kudlaty :D
Dołączona grafika

coż swietne czasy sie kończą.... dość ze kryzys to wszyscy bedą za wszystko chcieli duży $$, a sciganie piratów pewnie da im niezły dochód. Ogolnie jeśli ceny software beda na bardzo przyzwoitym poziomie.... albo napisze inaczej ....a zarobki ludzi... bedą na przyzwoitym poziomie, to nikt nie będzie chcial ryzykowac za pare zł sciągania czegokolwiek . W uk naprzykład providerzy dają informacje odnosnie sciagania z torenta czy innych scieci ( pewnie monitorują określone porty). Mój kuzyn połakomił sie na gierke warta pare funtów, po jakimś czasie przyszedł list ze sprawa w sądzie i umożenie to jedynie 300£ ... wiec tam to jakoś działa, w polsce albo ludzie przestaną korzystac z komputerów albo giełdy spowrotem zawitają na nasze podwórka .

Użytkownik hubiii p edytował ten post 19.01.2012 - 23:51

  • 0

#44

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Megaupload pierwsza ofiara, bodaj najgorszy cel na rozpoczecie. Bedzie dym
  • 0

#45

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych