Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Nasze historie..."


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strasznie się przestraszyłam... mam kilka siwych włosów więcej od ostatniej majówki..

 

 

W kategorii "budowanie napięcia'' - zdecydowany plus. Mroczny klimat domku w lesie, poczucie troski o bezbronne dziecię, szmery, trzaski (i takie tam). Przyjemnie się czyta, szczególnie kiedy za oknem niepokojące szmery i trzaski (albo nie całkiem "letni" sąsiad wraca z juwenaliów albo jeże postanowiły rozpocząć wiosenny sezon  zakładania rodziny).

W kategorii "autentyczność" - niestety minus i to spory.

W sumie - zeruje się, chociaż ten zacytowany wstęp o "majówkowej siwiźnie'', zdecydowanie wskazuje na niezbyt dobre intencje.

Ale, że 5 (pięć?! przygotowanych, dla nie wiedzieć kogo) materacy, pozostało bezpiecznych, to nie będę drążył.

Bo, co te materace są winne, że policja nie wie, że domek jest zlokalizowany "w okolicach Pasymia na Mazurach. Domek jest praktycznie w samym środku lasu, dość daleko od innych sąsiadów, w pobliżu (1 km) od tzw. "wyspy szpitalnej" na jeziorze Kalwa'' i praktycznie nie ma już płotu?

Najważniejsze, że weekend był udany (chociaż deszczowy).


  • 0



#17

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Strasznie się przestraszyłam... mam kilka siwych włosów więcej od ostatniej majówki..

 

 

W kategorii "budowanie napięcia'' - zdecydowany plus. Mroczny klimat domku w lesie, poczucie troski o bezbronne dziecię, szmery, trzaski (i takie tam). Przyjemnie się czyta, szczególnie kiedy za oknem niepokojące szmery i trzaski (albo nie całkiem "letni" sąsiad wraca z juwenaliów albo jeże postanowiły rozpocząć wiosenny sezon  zakładania rodziny).

W kategorii "autentyczność" - niestety minus i to spory.

W sumie - zeruje się, chociaż ten zacytowany wstęp o "majówkowej siwiźnie'', zdecydowanie wskazuje na niezbyt dobre intencje.

Ale, że 5 (pięć?! przygotowanych, dla nie wiedzieć kogo) materacy, pozostało bezpiecznych, to nie będę drążył.

Bo, co te materace są winne, że policja nie wie, że domek jest zlokalizowany "w okolicach Pasymia na Mazurach. Domek jest praktycznie w samym środku lasu, dość daleko od innych sąsiadów, w pobliżu (1 km) od tzw. "wyspy szpitalnej" na jeziorze Kalwa'' i praktycznie nie ma już płotu?

Najważniejsze, że weekend był udany (chociaż deszczowy).

 

Na górze leżą tylko materace :) Tak już jest... Od lat. Jest ich pięć i pół bo jeden jest mniejszy. Akurat to był najmniej istotny aspekt tej historii :) Sama się zastanawiam dlaczego wymieniłam dokładną liczbę materacy hehe. Jeśli chodzi  o historię to nie wystąpiło w niej tak na prawdę żadne zjawisko paranormalne bo wszystko można tak na prawdę wtyłumaczyć. Opisałam jedynie swój autentyczny lęk.  Co w tym ma być autentyczne bądź nie?  chciałam się podzielić tym jak bardzo się bałam...


Użytkownik Claire edytował ten post 10.05.2014 - 01:06

  • 0

#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisząc o braku "autentyzmu" (zwróć uwagę na cudzysłów) maiłem na myśli - tylko i wyłącznie - zbytnie przesycenie ozdobnikami, mające (jak mniemam) na celu uatrakcyjnienie zwykłego, powiedziałbym nawet - banalnego wydarzenia, jakich pełno w życiu każdego z nas.


  • 0



#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest pierwsza taka historia ze strony clarie. Było wcześniej kilka podobnych. Dziewczyna ma skłonności przeżywania jakiś baśniowych historii. Bujna wyobraźnia.


  • 1



#20

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest pierwsza taka historia ze strony clarie. Było wcześniej kilka podobnych. Dziewczyna ma skłonności przeżywania jakiś baśniowych historii. Bujna wyobraźnia.

 

Przecież ja nie upieram się, że tam się coś wydarzyło i pisałam, że najprawdopodobniej jest to łatwe do wyjaśnienia. Chciałam oddać emocje, które odczuwałam będąc tam sama.  Specjalnie napisałam w dziale, gdzie się nie komentuje i nie zakładałam nowego tematu, gdyż uważam że incydent nie był tego wart.   Nie wiem po co taki złośliwy komentarz...  Jeśli uważasz że jak coś spadnie na poddaszu to baśniowa historia to dziwny z ciebie człowiek...


  • 0

#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Daniel.

 

A jesteś na 100% pewien, że to TA SAMA łupinka?

No, bo na zdrowy rozum, ta Twoja mogła polecieć gdziekolwiek, a za szybą mogła leżeć jakaś stara (którą zauważyłeś dopiero w danej chwili).

W jakiej odległości od tego "video" siedziałeś?

Jak zauważyłeś tak mały obiekt na szybie?

Ta łupinka, którą znalazłeś była sucha, czy wilgotna?


  • 0



#22

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm, na oko to jakieś 60-70cm(odległośc od video).

Łupinka jest biała, video czarne, nie jest znowu aż taka mikro, widać ją z dość sporej odległości.

Powiem szczerze, że nie zwrociłem uwagi czy jest sucha.

Twoja teoria z tym, że mogła być to inna łupinka jest okej, ale znowu aż taki przypadek? No i jak ta poprzednia by się tam znalazła?

Chciałem zrobić zdjęcie, ale po pierwsze nic nie widać, a po drugie to i tak żaden dowód.

 


  • 0



#23

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Twoja teoria z tym, że mogła być to inna łupinka jest okej, ale znowu aż taki przypadek? No i jak ta poprzednia by się tam znalazła?
 

W banalny sposób.

Jak rozumiem szyba się jakoś odsuwa / podnosi / otwiera, a Ty słonecznik jadasz częściej. Mogło być tak, że poprzednim razem kiedy to robiłeś i plułeś łupinkami szyba była odsunięta / uniesiona / otwarta. Ty splunąłeś, łupinka przykleiła się do video, a Ty zauważyłeś to dopiero dzisiaj, na zasadzie skojarzenia - splunięcie - spojrzenie.

 

Powiem szczerze, że nie zwrociłem uwagi czy jest sucha.

 

 

A szkoda, bo to by była dość istotna wskazówka, co do "autentyczności" łupinki.
 

 

Hmm, na oko to jakieś 60-70cm(odległośc od video).

 

Na wprost Twojego miejsca "spluwania" czy raczej tak z boku?


  • 0



#24

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor szybka jest otwierana do góry, ale na zasadzie takiej, że trzeba ją trzymać, bo inaczej się zamknie. Więc musiałoby to wyglądać tak, że albo ja musiałbym ją jedną ręką trzymać, albo ktoś i wtedy akurat splunąć tą łupinką.

Siedzę na wprost video.

 


  • 0



#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Więc musiałoby to wyglądać tak, że albo ja musiałbym ją jedną ręką trzymać, albo ktoś i wtedy akurat splunąć tą łupinką.
 

Albo łupinka przykleiła Ci się do dłoni i gmyrając przy video, pozostawiłeś ją na nim.

Oczywiście istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że masz moc Dynamo i splunięciem przebijasz szybę bez pozostawiania na niej śladu - co można łatwo zweryfikować metodą kolejnych  prób. :szczerb:

Ale ja raczej skłaniam się ku tej pierwszej opcji.

Tak, czy siak, bez zbadania wilgotności tej znalezionej łupinki (co dowodziłoby jej "świeżości"), jest to tylko teoretyczne gdybanie.


  • 0



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pewnie na tej samej zasadzie


  • 0



#27

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor jeszcze teraz tak pomyślałem. Na dole jest może z 0.5mm szparka(żeby szyba nie rysowała drewna). Czyli mogło to wyglądać tak, łupinka trafiła idealnie pod szybę, w tą 0.5mm szparkę, jakimś cudem się odbiła(poślizg, twarda nawierzchnia?) i po rykoszecie przykleiła się do video.

To jest najbardziej racjonalna wersja, mimo, że brzmi jak z jakiegoś filmu SF.

EDIT: zrobiłem improwizorkę jak to wyglądało: http://wstaw.org/m/2...14/P1200460.JPG


Użytkownik Daniel. edytował ten post 14.06.2014 - 20:03

  • 0



#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eno... AKAI - szacunek (mało kto ma jeszcze takie rarytasiki :szczerb: )  Działa?

No, koncepcja ze szczelinką jest do przyjęcia - w każdym bardziej bardziej niż przenikanie przez szybę.

Chociaż, rzeczywiście - musiałby to być naprawdę wyjątkowy traf.


  • 0



#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Działa, działa, klasyk gatunku. :D

Koncepcja ze szczelinką wydaję mi się jedyną racjonalną. Niezłego bajzlu mi zrobiła ta sytuacja, bo ja jestem taki, że każdą taką sytuację zawsze chcę od razu wyjaśnić i często np powtarzam jakiś krok, ruch, etc, żeby znaleźć racjonalne wyjaśnienie(gra cieni, jakiś świetlny błysk, no wiecie o co chodzi). Dlatego opcja z pluciem nie wchodziła w grę, bo pewnie bym zjadł tone słonecznika i bym tego wyczynu nie powtórzył. Dlatego siedziałem i głowiłem się jak to kurna możliwe i szczerze powiem, że właśnie do głowy przyszła mi tylko opcja ze szczelinką i jakimś niebywałym szczęściem tego zdarzenia.

No i masz rację, zawsze takie wyjaśnienie(bądź co bądź w ramach racjonalności) jest lepsze niż to, że łupinka przeleciała przez szybkę*

*chociaż kiedyś mój chemik mówił, że przy odpowiednim układzie warunków(jakieś tam splątania atomowe, prędkość, czas - już nie pamiętam dokładnie), człowiek mógłby przebiec przez ściane. :D


  • 0



#30

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może doszło do tunelowania kwantowego? Wprawdzie dla ciała tak dużego jak łupinka prawdopodobieństwo tunelowania jest kosmicznie niskie, ale tylu ludzi pluje i pluło łupinkami na szybę, że w końcu musi się to przydarzyć.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 14.06.2014 - 20:51

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych