Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Piramida" w kosmosie na zdjeciach sond Stereo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nad wyspą Maderą u północnych wybrzeży Afryki sfilmowano obiekt , który kształtem przypomina dwie złączone ze sobą piramidy.
Oczywiście obie te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego ale wygląd tego obiektu nasuwa pewne skojarzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=eTX1XtNe97M


http://www.ufo-blogg...er-madeira.html
  • 3



#17

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli to obca cywilizacja, której stopień zaawansowania pozwala pokonywać miliardy kilometrów stworzyliby statek, który jest figurą geometryczną, która z każdej strony ma ścianę, a nie widać w nim jakiegokolwiek silnika ani nic? Dziwnę, bardzo dziwne. Moim jedynym wytłumaczeniem, mogę się mylić a raczej piszę to w sferze własnych domysłów, a mianowicie - chodzi mi o wymiary. My podobno żyjemy w trzecim wymiarze (gęstości), nie możemy, więc ujrzeć wymiarów wyżej położonych od Nas - a co "jeśli" nasza świadomość odczytuję ich "istnienie" za pomocą figur geometrycznych? To jak w przypadku starego komputera, który nie jest wystarczająco dobry, aby udźwignąć dobrą grafikę w nowych grach. Trochę moja myśl jest niespójna, ale mam nadzieje, że rozumienie o co mi chodzi ;)
  • 2

#18

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Na wstepie chcicalem zaznaczyc, ze dalem temat aby sie z Wami podzielic tym ciekawym filmem i podeszlem do tego mysle w miare obiektywnie - jakbym chcial nabic wejsc w temat to nazwalbym go jak zagraniczny kolega z forum: Ogromne, piramidalne UFO nadciaga! (Huge UFO Pyramid Incoming!)

Widze ze tu kazdy przyzwyczajony do silnego lobby sceptykow, nie podjal konkretnej dyskusji - inaczej do tego co sie dzieje (a raczej dzialo na zagranicznym, bo po 25 stronach temat zamknieto ze wzgledu na wycieczki osobiste.. dziwne ze tam sie banuje tematy, zamiast uzytkownikow.. :o )

Wiec chcialbym troche podyskutowac i pociagnac temat tu dalej, bo wydaje mi sie nadal nie wyczerpany.

a wiec:

Bralem od poczatku rowniez mozliwosc jakiegos artefaktu, odbicia itd, za najbardziej prawdopodobna.. stad w temacie nie uzylem slowa UFO,
jednak po przeczytaniu 25 stron tam i obejrzeniu zdjec roznych artefaktow ze strony NASA i tych konkretnych, zaczalem miec wiecej watpliwosci niz na poczatku i postaram sie wam je przedstawic w skrocie:

*Artefakt-odbicie wewnetrzne, na skutek silnego zrodla swiatla....
na stronie NASA mozna obejrzec przyklady artefaktow, ale z innych filmow/slajdow wynika ze te artefakty ulegaja deformacji, wraz z przemieszczaniem sie po polu widzenia, na skutek przemieszczenia sie zrodla swiatla, ktore powoduje to odbicie (zmienia sie kat oswietlenia na dany element soczewki czy innego elementu..)

Tu tego nie obserwujemy, zamiast tego obiekt przesuwa sie po linii prostej-rownoleglej, jakby faktycznie lecial przez przestrzen kosmiczna.

*Na tamtym forum ktos zamiescil odp. na swoje zapytanie mailowe od pracownika naukowego NASA - odpowiedzialnego za projekt Stereo (Dr. Joe Gurman), w ktorej ten odpisuje:

..ze przede wszystkim jest zaskoczony, ze ludzie maja czas wpatrywac sie w Ich zdjecia ze Stereo, a nie potrafia Googlowac, bo znalezliby jak wygladaja artefakty i daje linka do NASA-artefaktow, choc szczerze to nie wie on sam jaki element daje taki trojkatny ksztalt odbicia, ale wydaje mu sie ze to cos z HI1.."


Jak to czytalem to zrobilo mi sie troche nie milo, ze mam czelnosc gapic sie w Ich zdjecia, zamieszczone niby wlasnie po to ogolnodostepnie na internecie.. a poza tym to jego artefakty wygladaly inaczej i chybil obstawiajac HI1, bo to na HI2 jest artefakt..

*kolejna rzecz to ze ten artefakt juz 25 grudnia, wchodzi w pole widzenia od prawej strony, a 26 grudnia juz go wyraznie widac.. i caly czas przemieszcza sie liniowo, nie ulegajac deformacjom..

*bardzo chcialem rowniez zobaczyc czy artefakt po 30 grudnia bedzie nadal widoczny, ale niestety od 1 stycznia i dalej, mamy juz tylko lewa polkole zdjec widoczna?? (temat na tamtym forum zostal zalozony 1 stycznia i tego dnia tez ktos mailowal do NASA z zapytaniem)
ostatnie kompletne zdjecie jest z 30.12. godz 22:10, nastepne sa juz ze stycznia i niekompletne
dziwne

Czy metody zapisywania, zakresu widzenia fal itd. roznia sie miedzy HI1 a HI2? no bo na 1 sa w kolorze i bez artefaktu, a na dwojce szarosci z artefaktem..

To te moje watpliwosci, ktore mozecie rozwiewac.. tylko bez zlosliwosci! ja prosty czlowiek jestem i nie rozumiem sdie na tych kropkach na zdjeciach nic a nic! ;]

Użytkownik manitoris edytował ten post 03.01.2012 - 13:20

  • 5

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy metody zapisywania, zakresu widzenia fal itd. roznia sie miedzy HI1 a HI2? no bo na 1 sa w kolorze i bez artefaktu, a na dwojce szarosci z artefaktem..

Najistotniejsze jest to, że kamery HI1 i HI2 patrzą na zupełnie inny obszar nieba. HI1 obserwuje bliższe sąsiedztwo Słońca, a HI2 dalsze.

Myślałem, że mój poprzedni post rozwieje wątpliwości, ale widać, że trzeba bardziej bezpośrednio.
Drodzy forumowicze, to jest zwykły artefakt optyczny. Artefakt, którego pojawienie można dość prosto przewidzieć. Jeden z kilku przykładów ("piramidę" widać po lewej stronie przy krawędzi)
Dołączona grafika
Jako uzupełnienie polecam przejrzeć sobie obrazy (najlepiej jako Slideshow) do ok. dwóch miesięcy wstecz (do początku lipca 2007). Będzie można prześledzić całą ewolucję kształtu artefaktów. Dla porównania proponuję ponadto zapoznać się tym filmem (okres 01.07.2007 - 02.09.2007 jest między 40 a 50 sekundą filmu).

Inne mniej lub bardziej wyraźne przykłady (ze Stereo B są wyraźniejsze):
LINK (po prawej)
LINK (po lewej)
LINK (po lewej)
  • 1



#20

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wiem ze bardzo sie starasz, ale nie rozwiales NIC a NIC moich watpliwosci tym postem.. :roll: ,bo:

Podany przez ciebie film ze zdjeciami i wskazany moment 40-50 sek, golym okiem rozni sie od tego co jest w tym temacie i jest wrecz doskonalym przykladem, aby przedstawic obrazowo roznice wlasnie miedzy dotychczasowymi artefaktami, a tym co teraz tam jest.. Dzieki! staralem sie to slownie opisac, a teraz mam przyklady graficzne :)

Otoz wlasnie problem w tym ze artefakt z tego tematu NIE ulega ewolucji ksztaltu!
wchodzi jako piramidalny ksztalt i jako taki dalej sie przesuwa bez zmian!! To mnie zastanawia, to jest wlasnie to co nie powinno miec miejsca, w przyopadku odbicia i przemieszczania sie kata swiatla..

a na filmie ktory podales widac wyraznie, ze ksztalt z prawej strony zaczyna sie od kulistego rozblysku po czym ewoluje do ksztaltu kropli/lzy z ktorej dalej ulega zmianie do trojkatnego (nie piramidalnego - jest roznica) i w nie idealnym ksztalcie trojkata bo 2 sciany sa proste, a jego podstawa to luk! w takim ksztalcie pozostaje przez jeden dzien! wg dat na zdjeciach i ulega dalszej zmianie - podstawa wygina sie coraz bardziej w luk i przesuwa do wierzcholka..

Jak mozna nie widziec roznicy??!! :o

Druga kwestia, ze przejzalem cala mase tych zdjec (strata czasu x] ) i nie zauwazylem nic podobnego, a poza tym nie zauwazylem rowniez aby byly podobne do tego co ma teraz miejsce, "kawalki zdjec" zamiast calych!!?? WTF?
Dzisiaj kolejny raz chcialem sprawdzic jak ten ksztalcik teraz wyglada, a tu mam pol plasterka zdjecia, nadal przypadkowo akurat tego na ktorym powinien byc ksztalt - brakuje!!! w sumie od ostatniego kompletnego zdjecia, to juz jest tam 19 zdjec-polowek!!!
Coz za zbieg okolicznosci! :P


EDIT:
Jeszcze jedna kwestia, za ktora pewnie zgarne minusy..
otoz czytam to forum od kilku lat i wielu uzytkownikow dazylem ogromnym szacunkiem za ich wiedze i obszerne odpowiedzi.. do czasu az znalazlem wlasnie tamto forum zagraniczne, z kotrego dowiedzialem sie o tym filmie i czytajac je zauwazylem, ze wiele tematow, pokrywa sie z Paranormalne, ale co gorsza to wiele postow!
Niestety okazuje sie ze wielu madrych TU, chodzi tam po gotowe odpowiedzi i pozniej posluguje sie nimi, jak i tymi samymi filmami/linkami na paranormalne..
To pozostawia spory niesmak :/
Moze nie byloby w tym nic zlego, gdyby ktos traktowal to jako taka pomoc-wskazowke, ale niestety zauwazylem ze odpowiedzi jakiegos "Johna", sa wklejane u nas przez "Jasia" ktory bez dalszej dyskusji, bierze swoja/zapozyczona teorie za swieta, jakby to sam Einstein napisal.. a ze ma duzo plusikow, bo zna tamto forum juz dluzej od innych, to ma posluch w tym co sam nie rozumie..
Mariush to nie do ciebie, twoje posty widac ze zostaly przetrawione przynajmniej ;] i lubie je czytac :P (ale ze mnie lizus :mrgreen: )

Użytkownik manitoris edytował ten post 04.01.2012 - 12:14

  • 5

#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otoz wlasnie problem w tym ze artefakt z tego tematu NIE ulega ewolucji ksztaltu!wchodzi jako piramidalny ksztalt i jako taki dalej sie przesuwa bez zmian!! To mnie zastanawia, to jest wlasnie to co nie powinno miec miejsca, w przyopadku odbicia i przemieszczania sie kata swiatla..

Sęk w tym, że ów artefakt swój kształt zmienia (na aktualnie dostępnych zdjęciach widać to bardzo dobrze). Po pierwsze, artefakt dość szybko się zmniejsza. Po drugie boczne krawędzie pierwszej czołowej "piramidy" nie są odcinkami, ale wklęsłymi fragmentami okręgów. Promienie okręgów tworzących owe krawędzie nie zmieniają się z upływem czasu, co w połączeniu ze stałym zmniejszaniem się długości łuków tych krawędzi powoduje ich coraz większe wypłaszczenie. Poniżej zestawienie na potwierdzenie:

Dołączona grafika

DOKŁADNIE TAKĄ SAMĄ ewolucję można obserwować w innych podanych przeze mnie przykładach (w przypadku ruchu "podwójnej piramidy" w przeciwną stronę, na zewnątrz kadru, wszystko dzieje się w odwrotnym porządku).

a na filmie ktory podales widac wyraznie, ze ksztalt z prawej strony zaczyna sie od kulistego rozblysku po czym ewoluje do ksztaltu kropli/lzy z ktorej dalej ulega zmianie do trojkatnego (nie piramidalnego - jest roznica) i w nie idealnym ksztalcie trojkata bo 2 sciany sa proste, a jego podstawa to luk! w takim ksztalcie pozostaje przez jeden dzien! wg dat na zdjeciach i ulega dalszej zmianie - podstawa wygina sie coraz bardziej w luk i przesuwa do wierzchołka

Jak mozna nie widziec roznicy??!! :o

Jak się patrzy na nie ten obraz co trzeba, to faktycznie, widać różnicę. ;)
Przedstawiona przez Ciebie ewolucja kształtu wskazuje, że opisujesz obraz z kamery sondy STEREO Behind (na filmiku w niebieskich odcieniach, po prawej). Tymczasem opisany przeze mnie szerzej przykład dotyczył obrazu z sondy STEREO Ahead (na filmiku w czerwonych odcieniach, po lewej). Zobacz opis na zdjęciu!

"Podwójna piramidka" pojawia się pod koniec wskazanego przeze mnie okresu ok. 26 sierpnia 2007 jako obiekt o charakterze punktowym. W ciągu kilku dni rośnie i ok. 2 września 2007 jako pokaźnych już rozmiarów znajomo wyglądający artefakt opuszcza pole widzenia kamery (z lewej strony kadru). Polecam prześledzić ten okres na oryginalnych obrazach z archiwum misji STEREO. Na filmiku z You Tube widać to bardzo słabo i trzeba dokładnie wiedzieć, gdzie patrzeć.
  • 3



#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że kolejna sprawa rozwiązana.
Potwierdzenie na filmie poniżej.



http://stereo.gsfc.n...flections.shtml


To co artefaktem było to było ale to co fruwało wcześniej nad Maderą a teraz nad Meksykiem artefaktem już nie jest.
Mamy do czynienia z kolejną obserwacją obiektu w kształcie diamentu i to nie miliony km od nas ale tuż nad ziemią.
I tego już nie będzie tak łatwo wyjaśnić.


  • 0



#23

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znalazłem kolejny film ukazujący ufo w kształcie piramidy . Jakość pozostawia wiele do życzenia , i może się okazać że jest to kolejny fake , ale to oceńcie już sami :)


  • 0

#24 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Mamy do czynienia z kolejną obserwacją obiektu w kształcie diamentu i to nie miliony km od nas ale tuż nad ziemią.
I tego już nie będzie tak łatwo wyjaśnić.


Bo ja wiem. Jeden i drugi obiekt zachowuje się jak... balon? Na tej podstawie (link) wyobraziłem sobie całą resztę. Nie widzę większego problemu aby dostosować projekt do potrzeb. Kształt i wielkość zależy od rozmachu produkcji. W skrócie napełnić helem związane balony, włożyć do wnętrza konstrukcji z patyczków i obłożyć je pomalowanym papierem. Powinno zadziałać, tzn polecieć.
Czy to zatem jest na filmikach, a w szczególności na tym z Madery?
Nie wiem, ale jak się tak zastanowic to brzmi rozsądnie, naturalnie dla mnie.
  • 1

#25

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo ja wiem. Jeden i drugi obiekt zachowuje się jak... balon? Na tej podstawie (link) wyobraziłem sobie całą resztę. Nie widzę większego problemu aby dostosować projekt do potrzeb. Kształt i wielkość zależy od rozmachu produkcji. W skrócie napełnić helem związane balony, włożyć do wnętrza konstrukcji z patyczków i obłożyć je pomalowanym papierem. Powinno zadziałać, tzn polecieć.
Czy to zatem jest na filmikach, a w szczególności na tym z Madery?
Nie wiem, ale jak się tak zastanowic to brzmi rozsądnie, naturalnie dla mnie.


Obiekt porusza się bardzo płynnie, chyba zbyt płynnie jak na balon podatny nawet na delikatne podmuchy wiatru. Widać to dobrze gdy obiekt jest w tle budynku gdzieś w 45 sek. - widać jak pompatycznie sie porusza znikając w tle za budynkiem ;)
  • 0

#26

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

EDIT:
Jeszcze jedna kwestia, za ktora pewnie zgarne minusy..
otoz czytam to forum od kilku lat i wielu uzytkownikow dazylem ogromnym szacunkiem za ich wiedze i obszerne odpowiedzi.. do czasu az znalazlem wlasnie tamto forum zagraniczne, z kotrego dowiedzialem sie o tym filmie i czytajac je zauwazylem, ze wiele tematow, pokrywa sie z Paranormalne, ale co gorsza to wiele postow!
Niestety okazuje sie ze wielu madrych TU, chodzi tam po gotowe odpowiedzi i pozniej posluguje sie nimi, jak i tymi samymi filmami/linkami na paranormalne..
To pozostawia spory niesmak :/
Moze nie byloby w tym nic zlego, gdyby ktos traktowal to jako taka pomoc-wskazowke, ale niestety zauwazylem ze odpowiedzi jakiegos "Johna", sa wklejane u nas przez "Jasia" ktory bez dalszej dyskusji, bierze swoja/zapozyczona teorie za swieta, jakby to sam Einstein napisal.. a ze ma duzo plusikow, bo zna tamto forum juz dluzej od innych, to ma posluch w tym co sam nie rozumie..
Mariush to nie do ciebie, twoje posty widac ze zostaly przetrawione przynajmniej ;] i lubie je czytac :P (ale ze mnie lizus :mrgreen: )


A nie przyszło Ci na myśl, że użytkownicy z tamtego i tego forum to te same osoby? :P Może nie wszyscy no ale... :P
  • 1

#27

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

OJOJOJ!! nie wiem czemu, ale wczoraj pominalem jakos date "18 sierpnia 2007" z poprzedzniej odpowiedzi Mariusha, a tam jest nasza piramidka rowniez.. potwierdzam - taka sama!

ale przyznacie ze historia ze zdjeciami HI2 - jako polowki, jest dziwna i tylko podsycala ta cala sytuacje.. a niestety, nadal nowe zdjecia tam sa tylko dostepne jako "pol-plasterka".. to chyba pierwsza taka sytuacja, aby az 5 dni juz i nie wiadomo ile jeszcze nie bylo kompletnego zdjecia?!
Moznaby zasugerowac, ze:

owszem ta piramidka to odbicie, spowodowane silnym zrodlem swiatla.. ktore w 2007r spowodowala hmmm. Wenus? a teraz pochodzi od niewiadomego obiektu co teraz NASA tam widzi lecacego, a my nie :P
Elenin is alive! ;]

A nie przyszło Ci na myśl, że użytkownicy z tamtego i tego forum to te same osoby? :P Może nie wszyscy no ale... :P

Nie!
  • 0

#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

owszem ta piramidka to odbicie, spowodowane silnym zrodlem swiatla.. ktore w 2007r spowodowala hmmm. Wenus? a teraz pochodzi od niewiadomego obiektu co teraz NASA tam widzi lecacego, a my nie :P
Elenin is alive! ;]

W 2007 była to Wenus. Teraz też.

EDIT:
Na aktualnie dostępnych zdjęciach widać, że optyczny artefakt w postaci "podwójnej piramidy" zgodnie z przewidywaniami zmalał tak, że praktycznie już go nie widać. Za nim zaczyna się już zarysowywać owalny kształt kolejnego optycznego artefaktu. Wkrótce powinien stać się bardziej wyraźny, a w jego środku powinna pojawić się figura przypominająca czterowierzchołkową hipocykloidę, czyli tzw. asteroidę.
  • 2



#29

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Również moim zdaniem ta piramidka to artefakt. Chodź może nie do końca wyraźnie, ale widać, że jest to optyczny efekt, który zmienia swoją wielkość i kształty. Do tego ta przezroczystość. Gdyby miał to być statek pozaziemski i chciał się kamuflować, prawdopodobnie byłby niewidoczny całkowicie, natomiast tutaj widzimy widoczne kontury. W takim kamuflażu nie ma kszty sensu i logiki. Co do filmików przedstawionych na tej stronie, najbardziej intrygujący jest ten przesłany przez Flopstara. W tym przypadku trudno wyjaśnić to czymś czysto ziemskim i jeśli nie jest to dobry, komputerowy fejk, to mamy na 100% do czynienia z czymś co jest pochodzenia pozaziemskiego. W sumie to samo można powiedzieć o filmiku zamieszczonym przez Jareckiego
  • 0

#30

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do filmików przedstawionych na tej stronie, najbardziej intrygujący jest ten przesłany przez Flopstara. W tym przypadku trudno wyjaśnić to czymś czysto ziemskim i jeśli nie jest to dobry, komputerowy fejk, to mamy na 100% do czynienia z czymś co jest pochodzenia pozaziemskiego.

Idąc za tropem komentarzy pod tym filmem na YT. Hasło: "Balões na Madeira".

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych