Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Piramida" w kosmosie na zdjeciach sond Stereo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ten temat na innym, duzym-zagranicznym forum az wrze od wczoraj.. widac "Paranormalni" lepiej imprezowali i teraz dluzej potrzebuja aby dojsc do siebie ;)

Na ostanich zdjeciach z sond Stereo, cos duzego w ksztalcie piramidy leci z duza predkoscia (wg. tego co wkleil film - to leci w strone Ziemi),
gdzie by to nie lecialo, to i tak jest to bardzo interesujace!


Poki co brak racjonalnego wytlumaczenia, mowiacego ze to tylko artefakt.

Użytkownik manitoris edytował ten post 02.01.2012 - 16:02

  • 11

#2

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie nie wygląda to na artefakt.
Kształtem przypomina tetrahedron.
Wypada poczekać na opinie chłopców z NASA ale spodziewam się, że ich odpowiedź będzie właśnie taka jaką ja poniekąd wykluczyłem w pierwszym akapicie.
Póki co możemy się bliżej przyjrzeć tej niezwykłej strukturze w poniższym filmie.

http://www.youtube.com/watch?v=Dxet7LoyuhY

  • 1



#3

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to kursor myszki, Bill Gates ma broń kosmiczną, zaraz wyłączy nam Ziemię :lol

A jak dla mnie, ta wypowiedź to spam.
Aquila

  • -18

#4

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sondy Stereo badają aktywność Słońca i mi to na tym filmiku wygląda jakby ten obiekt leciał właśnie w jego kierunku a nie Ziemi.
  • 0

#5

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeciez widac wyraznie, w jakim kierunku to leci. Slonce jest ponizej trajektorii, tego czegos.
  • 1

#6

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Obca cywilizacja byłaby na tyle inteligentna aby ich statek był niewidoczny i przeźroczysty w środku, ale po brzegach już nie ?
OMG.
Wierzysz ?
a nawet jeśli to
W kosmosie są xxx. różnych obiektów i fakt istnienia obiektu w kształcie trójkąta jest niczym
gdyby zmienił kierunek, nagle bez zderzenia z innym obiektem można by polemizować.
  • 0

#7

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy jest możliwe określenie w przybliżeniu, jak duży jest to obiekt?
  • 0

#8

ArieS.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli to co było w Stargate staje się prawdą. Amerykanie nabruździli między Ziemią i Goa'uldami (może nawet Ra) i teraz wracają statkami by zrobić znowu porządek :P

eot.

Tak poważnie to wygląda trochę zbyt sztucznie... Bardziej właśnie jak jakiś artefakt na obiektywie czy coś niż prawdziwy obiekt przemieszczający się w naszym kierunku.
  • 1

#9

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Obca cywilizacja byłaby na tyle inteligentna aby ich statek był niewidoczny i przeźroczysty w środku, ale po brzegach już nie ?
OMG.
Wierzysz ?
a nawet jeśli to
W kosmosie są xxx. różnych obiektów i fakt istnienia obiektu w kształcie trójkąta jest niczym
gdyby zmienił kierunek, nagle bez zderzenia z innym obiektem można by polemizować.

A po co miałby być niewidoczny? Ludzie potrafią skakać na jednej nodze więc czemu chodzą a nie skaczą...
Rzeczywiście, fakt, że przez kosmos leci idealny trójką równoramienny jest niczym niezwykłym, widziałem coś takiego setki razy... <facepalm>

@Up
Obiektywie czego, lolol?

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 02.01.2012 - 19:10

  • 0

#10

ArieS.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up
Obiektywie czego, lolol?


Obiektywie sondy? Chyba, że sonda nie łapie obrazu tylko przetwarza go z odebranych fal radiowych. Wtedy fakt, obiektywów tam nie ma (;
  • 3

#11

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to przypomina Ha'tak ;).
A tak na serio o ile ten obiekt leci w stronę Ziemi to wystarczy poczekać aż przyleci i wtedy się na pewno dowiemy co to jest teraz możemy tylko gdybać ze to obcy lub czort wie co.
  • 0

#12

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taki z tego Ha'Tak jak z koziej d... trąba :D Poza tym w Goa'uld mieli Hipernapęd, to by wyszli gdzieś bliżej Ziemi :D
Poczekać aż przyleci? No pewnie, świetny plan, zwłaszcza jeśli jest to coś niebezpiecznego. Nawet nie zdążysz pomyśleć jak temu ewentualnie zapobiec :)

Co do ustalania rozmiarów, to na 2 filmiku koleś pokazuje Wenus więc podejrzewam, że gdybyś chciał, to na postawie tego mógłbyś ustalić rozmiar obiektu.
  • 0

#13

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Eee... tam. To jeszcze nic.

Kamera HI2 sondy STEREO Behind zarejestrowała kilka lat temu przelot całej flotylli różno- i zmiennokształtnych latających obiektów.
Ważniejsze daty:

15 marca 2007 - po lewej stronie w polu widzenia pojawia się Ziemia z krążącym wokół niej Księżycem; w tym samym czasie po drugiej stronie wyłania się znikąd ogromny owal, któremu towarzyszą mniejsze, cały czas zmieniające kształt obiekty.
09 czerwca 2007 - po okresie nieustannego zbliżania obiekty docierają do Ziemi, aby następnie znowu od niej się oddalić.
13 czerwca 2007 - na forum rejestruje się ArieS, hmmm...
18 sierpnia 2007 - obiekty mające aktualnie kształt stożkopodobny stają się praktycznie niewidoczne; po prawej stronie w polu widzenia pojawia się znany już nam z tego tematu piramidokształtny obiekt, za nim podąża większy choć mniej widoczny obiekt owalny. Zanosi się na kolejne bliskie spotkanie...

Jeśli chcesz zobaczyć to na własne oczy wejdź na stronę wyszukiwarki sondy obrazów STEREO i wybierz:

Telescope: Behind HI2
Start Date: Jak tam chcesz (byle rok 2007)
End Date: Jak tam chcesz + max. 28 dni (niestety slideshow może obejmować max. 4 tygodnie)
Resulution: Jak Ci się podoba (512x512 w zupełności wystarcza)
Display: Slideshow

Życzę niezapomnianych wrażeń. ;)
  • 6



#14

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja dałem sobie datę od 20070423 do 20070515 tak jak podałeś Mariush i ciekawy jest koniec gdy ten obiekt zbliżył się do słońca po prostu obraz się rozwala jakby wielka siła w tego satelitę uderzyła ciekawe to
  • 0

#15

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem obejrzec te obiekty Mariush ale pierwszego maja 2007 chyba ich nie bylo albo jestem niezbyt spostrzegawczy. Możesz podać jakąs konkretną datę kiedy są szczególnie dobrze wyeksponowane ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych