Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy - naród owiec (Podatki)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
358 odpowiedzi w tym temacie

#346

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania. Gdzie mogę znaleźć oficjalną listę postulatów i w których dziennikach ustaw są one wprowadzone w życie? Sukcesy "moralne" (czyli porażki) nie mogą być przekładane na sukcesy normalne.



#347

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie dowiesz się, to optymista, który widzi wielki sukces sobie podobnych ludzi ;)

#348

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W kraju tak skorumpowanym że dorównuje on korupcji w starożytnym Atenom( korupcja w starożytnych Atenach ) gdzie podatki zabijają rozwój i przedsiębiorczość by godnie żyć trzeba oszukiwać system, tak samo jak on chce wydusić z nas ostatni grosz za kłamliwe i nic nie znaczące obietnice poprawy ekonomii ect.

Jak przedsiębiorca ma godnie płacić pracownikom gdy ma takie obłożenia finansowe, jak prawo jest dobre dla państwa i grupy rządzącej, a nie dla ludzi rozwijających ten kraj, tworzących rzeczywiste potrzeby każdego z nas. Wtedy musi główkować. Stara się obcinać koszty nie podnosić pensji, bo ma do tego prawo bo sobie na to zapracował, bo czasem to jest jedyne wyjście by sam zarabiał nie tracąc miejsc pracy dla innych. Z drugiej strony pracodawcy to tylko ludzie jedni są uczciwi drudzy nie .Każdemu z nich przyszło żyć w takich nie innych czasach którego to czasu sami nie wybieraliśmy ale mamy na niego wpływ poprzez nasze decyzje i wybory.

Związkowcy i związki to ludzie i tylko ludzie pytanie, na ile uczciwi by dzielić się z innymi tzw członkami związków tym co osiągają i trwać w obronie interesów tych których reprezentują, czy dadzą się złapać po przez swój brak wiedzy,zauroczenie możliwe przez nieuczciwość,w cały ten polityczny cyrk który nam oferuje grupa rządząca. Zachowująca się jak tylko oni byli najważniejsi (no tak daliśmy im władzę) i mający się ponad prawem, mogącym robić wałki na miliony bez kary, bo wystarczy posmarować sędziemu który musi to przyjąć bo jak nie to poleci ze stołka.A uczciwych ludzi ścigają za byle złotówkę by im oddał bo na samochody dla nich nie starczy lub dziwki.

Co do całego światka politycznego jest on tak zdemoralizowany i zakłamany że szkoda gadać , prawie każdy polityk ma kochankę bo jak my mamy to ty też musisz mieć inaczej nie będziesz z nami żadnych interesów robił( gdzie jest najwięcej burdeli i prostytucji w kraju tam gdzie są największe pieniądze i nie mówię tu o przybytkach za 100 zł , "dobra" kochanka utrzymanka kosztuje od 15000 w górę miesięcznie plus inne wydatki). Jak ludzie wyzbyci z wszelkiej moralności zadufani w sobie mogą być uczciwi wobec innych, jak mogą stanowić prawo będąc zwykłymi oszustami.

Musimy pamiętać zawsze kogo wybieramy a i tu nie będziemy mieli nigdy 100% pewności że osoba która nas prezentuje w sejmie senacie ect. będzie zawsze pamiętała jak dostała się na to czy inne stanowisko.

Wiodące cechy polityka w naszym kraju to:
1. Pycha.
2. Chciwość.
3. Nieczystość.
4. Zazdrość.
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
6. Gniew.
7. Lenistwo.

Z przykrością stwierdzam, tych uczciwych jest coraz mniej...którym przyswiecaja takie zalety
l. Miłość.
2. Wesele.
3. Pokój.
4. Cierpliwość.
5. Uprzejmość.
6. Dobroć.
7. Wspaniałomyślność.
8. Łaskawość,
9. Wierność.
10. Skromność.
11. Wstrzemięźliwość.
12. Czystość.

I tym optymistycznym akcentem, takich politykow wam i sobie w przyszlosci zycze.

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 15.09.2013 - 12:55


#349 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Według mnie cały ten pseudo-strajk to robota agentury w celu uśpienia społeczeństwa. Gdyby to była inicjatywa prawdziwych pracodawców i pracowników to upominaliby się pod sejmem zniesienia kosztów pracy oraz obniżenia podatków, co jest dla nich najbardziej korzystne i dla całego społeczeństwa. Tak zrobiono na Węgrzech,tam rodzina z trójką dzieci praktycznie w ogóle nie płaci podatku dochodowego. 16% płaci się obecnie. Natomiast Ci "związkowcy" w ogóle nie poruszają tej kwestii. Nie dajcie się omamić. Na wyborach po prostu trzeba dać im nauczkę albo zrobić pospolite ruszenie pod sejm.

#350

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania. Gdzie mogę znaleźć oficjalną listę postulatów i w których dziennikach ustaw są one wprowadzone w życie? Sukcesy "moralne" (czyli porażki) nie mogą być przekładane na sukcesy normalne.

Postulaty są takie
Dołączona grafika

źródło to

OPZZ

#351

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I co zrobili by te populistyczne hasła zrealizować? Bo powtarzam, pokrzyczeć może każdy, ale zaproponować rozwiązania to nie ma komu.
Rozbawił mnie "poprawa dostępu do bezpłatnej edukacji". Edukacja w Polsce jest tak łatwo dostępna a ze szkół wychodzi tylu tumanów bezpodstawowej wiedzy o historii, języku polskim, matematyce czy języku obcym. Po co więc tracić na to pieniądze?

#352

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się tylko zastanawiam, czy ci związkowcy mówią to wszystko na poważnie? Takie "postulaty" to dzieci w swej naiwności wymyślają w podstawówce, gdy pani się spyta co zrobić, by żyło się lepiej.
Ci państwo walczyli z komunizmem, ale chyba całą swoją objętością w nim zostali, co widać po tym manifeście - "dajmy to, dajmy tamto, podwyżmy płace, emerytury, pozbądźmy się wszelkich niedogodności". Pięknie to brzmi, ale dziwna sprawa - poza ładnymi hasełkami nie przedstawiono żadnych konkretnych sposobów na osiągnięcie tego stanu rzeczy.

A co najlepsze:
"polityka państwa nastawiona na szybsze tworzenie nowych miejsc pracy"
"wprowadzenie 50% stawki podatkowej dla osób o bardzo dużych dochodach"

Świetny pomysł - zabieżmy bogatym, rozdajmy każdemu, ciekaw jestem kto potem stworzy te nowe miejsca pracy.



#353

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dwie strony wcześniej ktoś linknął film na którym JMK po rozmowie z Ikonowiczem wyszedł do tych prostych ludzi, żeby z nimi porozmawiać. To tylko kolejne nagranie pokazujące, że oni rzeczywiście wierzą w to co mówią i są święcie przekonani do swoich racji.

Z psychologicznego punktu widzenia przypominają dużo bardziej ruch sekciarski aniżeli normalnie działającą organizację pozarządową:

-Odrzucają autorytety ekonomistów, brak w nich zainteresowania do zrozumienia podstawowej wiedzy o ekonomi

-Podają własne prawdy i poglądy nie idące w parze z żadną logiką

-Ślepo podporządkowują się swoim przywódcom

-Dobrze się organizują i tylko wtajemniczeni, czyli związkowcy mają rację, reszta się myli.
Kiedy ktoś obcy chce im wytłumaczyć rzeczy których nie rozumieją dostają niemal kociokwiku i reagują krzykiem oraz epitetami.

-Ideologicznie utożsamiają się z czymś, z czym od dawna nie mają już nic wspólnego, w tym wypadku dawna Solidarność

#354

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, myślę, że sekciarstwo to dobre słowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że popiera i wspiera ich największa organizacja sekciarska w sejmie - PiS ze swoim Jahwe 2.0 Jarkosławem ;)

u-uuu-uu, odważyłem się podważyć autorytet PiSu i Wodza. Przepraszam :(

Użytkownik Aexalven Fendadra edytował ten post 16.09.2013 - 00:41


#355 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczerze to z dwojga złego wolę tą sektę niż bandę zdrajców i złodziei co za nic mają wolę ludzi i dobro Polski.

#356

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli durna sekta przyczyni się do rozwoju gospodarczego tak jak na Węgrzech to ja też wolę tę sektę od modnych w świecie inteligenckim liberałów.

#357

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba było od razu pisać, że tu wypowiadają się bojówki PiSu to by sobie sporo osób odpuściło od razu.

A ja wolę by rzadziła mną mafia a nie sekta. PiS już rządził, pokazał co "potrafi" i wystarczy. Ale zdaję sobie sprawę, że większość z was za ich rządów to jeszcze w pieluchy waliła.

bandę zdrajców i złodziei co za nic mają wolę ludzi


Z kwejka te teksty bierzesz?

Użytkownik Aexalven Fendadra edytował ten post 16.09.2013 - 15:02


#358 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Czytaj uważnie drogi użytkowniku. Napisałem - "z dwojga złego"... czy rozumiesz dwa proste słowa? Ja za 1,5 roku nie zagłosuję na PiS a już z całą pewnością nie na tych złodziei co są przy korycie. Macie jakąś manię na punkcie kaczego, jakąś niezdrową obsesję. Są inne możliwości. I nie jestem z żadnej bojówki. Tobie się chyba fora pomyliły. To nie onet.

Użytkownik Husar edytował ten post 16.09.2013 - 16:34


#359

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że temat się wyczerpał i czas go zamknąć. Jak ktoś będzie miał coś SENSOWNEGO do dodania, proszę napisać PW do któregoś Moderatora.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych