Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm - temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1208 odpowiedzi w tym temacie

#1066

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Tiga

 

 

Czas znów trochę ukrócić troche mitów na temat homoseksualizmu, które panoszą się w tym temacie :)

 

 Wstrzymaj lejce z tym ukrócaniem :) Fajnie rozpisałeś te mity i z wieloma rzeczami nie można się nie zgodzić, ale momentami trochę cię poniosło lub użyłeś  niefajnych zabiegów, w momentach gdy nie bardzo można obronić daną tezę.

 

 Ale do rzeczy. 

 

  Homoseksualiści mają takie same mózgi jak heteroseksualiści

                                     

Różnice w budowie mózgu pomiędzy mężczyznami i kobietami są niewielkie i jedynie ilościowe. Z tego możemy się domyślać, że różnice pomiędzy mózgiem homoseksualisty i heteroseksualisty będą jeszcze mniejsze.

 Z tą różnicą, pomiędzy kobietą a mężczyzną  to nie tylko wielkość. Gdyby tylko o to chodziło to nie było by transeksualistów (nie mylić z transwestytami).  Z tego co się orientuję to wprawdzie przyczyny nie są znane, ale wszystkom wskazuje na to że np, z jakiegoś powodu w trakcie życia płodowego mózg zaczyna rozwijać się niezgodnie z płcią ciała. Wychodzi na to że dymorfizm płciowy mózgu  ma ogromny wpływ na to z jaką płcią człowiek się utożsamia. Co do różnic pomiędzy mózgami homo i hetero, to mimo swej małości mogą być istotne. Mózg przypomina mięsień. Można go wyćwiczyć. wiele z naszych aktywności, powoduje zmiany strukturalne mózgu. Mam  na myśli powstawanie nowych połączeń pomiędzy neuronami. Powtarzanie pewnych czynności zmienia mapę mózgu na tyle że dana czynność staje się automatyczna, lub nawet mimowolna (nałogi). 

 W związku z powyższym twoje 

 

Oczywiście to, że homoseksualiści mają nieco inne mózgi od heteroseksualistów nie jest żadnym kryterium w klasyfikacji chorób. W ten sposób mężczyzn w odniesieniu do kobiet można by uznać za chorych i vice versa.

 Jest bez sensu. Różnice w mózgach kobiet i mężczyzn mają jasno określony cel ewolucyjny jakim jest prokreacja i wychowanie potomstwa. Dzięki tym różnicom, jest to możliwe. Wprawdzie w dzisiejszym Świecie staje się to coraz mniej istotne, to należy pamiętać że nasza "wspaniała" cywilizacja, techniczna liczy sobie zledwie sto kilkadziesiąt lat, i jest niczym w porównaniu czasu istnienia homo sapiens. Z resztą, dla wielu ludzi na świecie te różnice nadal są istotne w codziennym życiu. Mam na myśli np plemiona żyjące gdzieś w dźunglach południowej Ameryki czy też Afryki. jaki cel ewolucyjny niesie ze sobą homoseksualizm?  Tego nie wiem.

 

"Homoseksualizm wykreślono z listy chorób przez głosowanie i naciski aktywistów LGBT"

 

 

Co do nacisków działaczy homoseksualnych, prawdą jest, że takowe miały miejsce i nie ma co tuszować, że nie. Zastanawiam się tylko czy krytykowanie tego nie byłoby tym samym, co wypominanie kobietom protestów, jakie przeprowadzały na rzecz równouprawnienia albo abolicjonistom walczącym o zniesienie niewolnictwa.

 

  No i kolejne bezsensowne porównanie. 

 

Po pierwsze, te naciski nie ograniczały się jedynie do lobbowania. Były przypadki szantażowania osób mających prawo głosu, a to już przestępstwo, i nieczyste zagrywki.  

Po drugie. kobiety, stanowią połowę ludzkości. mężczyźni nie mogą istnieć bez kobiet, i odwrotnie. Obie płcie są ze sobą ściśle powiązane. A skoro tak to dla czego miały by mieć różne prawa. 

Homoseksualiści to według różnych źródeł to zaledwie kilka lub kilkanaście procent społeczeństwa. Podejrzewam ze że wśród prymitywnych plemion to będzie raczej kilka o ile nie mniej. I tak naprawdę gdyby hipotetycznie homoseksualizm przestał istnieć ... to nic by się nie stało. Nie przysporzyło by to ludziom jako gatunkowi żadnych problemów.

 

 

 Co do niewolnictwa, to chyba nie trzeba ci tłumaczyć ze mówimy tu o systemie gdzie ludzie byli wykorzystywani i mordowani na szeroką skalę.  I nie chodziło o to że ktoś krzywo spojrzał na czarnoskórego czy też nazwał go "czarnuchem".   Porównanie jak najbardziej nie na miejscu. 

 

 

"Homoseksualizm nie występuje u zwierząt"

 

Naginasz rzeczywistość. W tym temacie nikt nie twierdzi że homoseksualizm nie występuje u zwierząt. Ja osobiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem ze homoseksualizm jest czymś powszechnym w przyrodzie. Nie jest. Nawet Bonobo nie są homo tylko biseksualne (w większości), a opieka nad jajkiem przez dwa pingwiny w zoo, to raczej efekt nienaturalnego środowiska jakim jest ogród zoologiczny, i pewnej strategi przetrwania tego gatunku. Otóż w trudnych warunkach w jakich rzyja pingwiny, u wielu gatunków, jest tak ze panie znoszą jaja i idą popływać w morzu, przy okazji regenerując organizm poprzez polowanie na rybki. Panowie w tym czasie opiekują się jajami w męskim gronie. Ma to sens, I dzięki temu gatunek egzystuje i ma się dobrze. I tyle. Zresztą w więzieniach ludzie również wykazują "zachowania homoseksualne" ale stawia się grubą krechę pomiędzy tym a homoseksualizmem. Może dla tego ze to nie pasuje do głównego nurtu propagandy serwowanej nam z różnych stron?  Tego nie wiem ale się domyślam. 

 

"Homoseksualizm to choroba"

 

 Tutaj nie będę dyskutował. Trudno nazwać to zaburzenie chorobą.

 

 

" Homoseksualizm to dewiacja seksualna (parafilia)"

 

 

Do dewiacji seksualnych należą np. ekshibicjonizm, sadyzm, masochizm, pedofilia, zoofilia, transwestytyzm fetyszystyczny i inne.

 

 To dla czego ludzie tacy jak Conchita Wurst, czy inny Rafalala,  przez propagandę LGBT są podpinani pod transseksualizm, mimo że z rzeczonym nie ma nic wspólnego? Czy nie jest to promowanie dewiacji?

 

"Homoseksualizm jest determinowany wychowaniem"

 

 

Podsumowując, czynników prowadzących do wykształcenia się orientacji seksualnej jest najprawdopodobniej co najmniej kilka i większość z nich jest biologiczno-genetyczna.

 

 Ale względów środowiskowych takich jak wychowanie, nie można wykluczyć.  Czyli tak niby prawda, ale nie do końca. Czyli jak to się ma to twardych stwierdzeń że homoseksualistą trzeba się urodzić? 

 

 

Homoseksualizm można wyleczyć terapią konwersyjną

 

 Pedofila, również nie poddaje się leczeniu. To że coś jest nieuleczalne, lub bardzo trudno sobie z tym poradzić nie oznacza ze jest takie super i wspaniałe. 

 

 

"Geje nie potrafią być monogamiczni"

 

 

Zwróćcie tylko uwagę na fakt, że można być w związku monogamicznym, zakończyć go, a potem spróbować z kolejnym. Na tym polega monogamia seryjna, czyli zjawisko, które, uogólniając, występuje u człowieka (wbrew populistycznym opiniom, że jesteśmy poligamistami). Pisanie więc, że geje są rozwiąźli, bo mają przeciętnie więcej partnerów, niż heteroseksualiści (hipotetyzując, bo nie znam takich badań) nie jest argumentem na to, że geje nie są monogamiczni. Możesz mieć nawet 100 partnerów, ale z każdym być w monogamicznym związku.

 

 Bardziej pokrętnego naginania faktów dawno nie czytałem. Pewnie prze monogamię homoseksualni mężczyźni są w grupie wysokiego ryzyka zakażenia wirusem HIV.

 

 Faktem jest że geje znacznie częściej niż inne opcje zmieniają partnerów. I to nie jest monogamia. 

 

 

"Występuje zależność pomiędzy homoseksualizmem, a pedofilią"

 

 

To, że liczba piratów zmalała, nijak ma się do tego, że globalne ocieplenie nabrało rozpędu. To tylko korelacja, przypadek.

 

 Ale to że kilkuprocentowa mniejszość społeczna (pedofile to prawie zawsze faceci) jest odpowiedzialna za kilkadziesiąt procent  przestępstw seksualnych na nieletnich, to statystyka.  Piractwo i globalne ocieplenie nie mają ze sobą nic wspólnego.  Ale homoseksualizm i pedofilia, są sposobami realizacji popędu seksualnego.  Więc nie można mówić o przypadkowej korelacji. Kolejne nietrafione porównanie z twojej strony. 

 

 

Religie nie akceptują homoseksualizmu, gdyż jest on grzechem

 

 To nie jest mit tylko fakt. zarówno Żydzi jak i Chrześcijanie czy też Muzułmanie, a zwłaszcza ci ostatni, tak właśnie uważają więc nie jest to mitem. przykłady które opisałeś, są jedynie pokłosiem propagandy LGBT.  Jestem pewien ze ten trend  będzie się rozszerzać,  Ta propaganda jest niezwykle skuteczna, 

Tak czy inaczej,większość głównych religii tego świata, w swych fundamentach nie akceptuje homoseksualizmu. Pisząc że jest inaczej wprowadzasz ludzi w błąd. 





#1067

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak czy inaczej,większość głównych religii tego świata, w swych fundamentach nie akceptuje homoseksualizmu. Pisząc że jest inaczej wprowadzasz ludzi w błąd. 

Mówiąc o fundamentach masz na myśli doktryny, te nienaruszalne, prawda?

Słuchałem kiedyś audycji radiowej, pewnej rozgłośni katolickiej. Sprawa dotyczyła pedofilii w kościele. Uwagi poczynione przez osoby obecne w studiu radiowym nie były ani odkrywcze, ani głębokie. Były one jednak charakterystyczne dla środowisk katolickich i przez to godne uwagi. Istnieje bowiem pewien stale obecny refren i symptomatyczny sposób wypowiadania się katolików, którzy konfrontują się z nadużyciami seksualnymi swoich przewodników duchowych. Niezależnie od czasu, miejsca i osób biorących udział w dyskusji, przyznaniu się do określonych błędów poczynionych przez ludzi kościoła, towarzyszy znamienny motyw.

 

Jest nim obrona instytucji kościoła. Zanim gorliwy katolik zabierze głos w temacie „grzechów kościoła” można z grubsza przewidzieć jaką formę przybierze jego wypowiedź. Osoba taka nie może na przykład powiedzieć o istnieniu pedofilii w kościele, wyrazić ubolewanie tym faktem i na tym zakończyć swoją wypowiedź. Nie. Ona musi jednocześnie kościół usprawiedliwić i obronić. Realizacja tego zadania przybiera różne formy. Ktoś na przykład podnosi problem tuszowania przestępstw seksualnych w kościele i słyszy w odpowiedzi: „wolisz islam”? (forma obrony: atak). Ktoś przypomina gorzką historię księdza z Tylawy, który molestował seksualnie dziewczynki. W odpowiedzi słyszy: „wszędzie zdarzają się wynaturzenia seksualne – nie tylko w kościele katolickim” (forma obrony: pomniejszanie winy).

 

Generalnie katolikom chodzi o to, że by do krytyków ich przestępstw dotarło, że – cokolwiek by się nie działo – grzechy seksualne kapłanów nie sięgają istoty kościoła; instytucja ta jest zawsze the best (w języku katolickim: kościół jest „święty”). I nic tego nigdy nie zmieni: ani jedno nadużycie seksualne, ani miliony nadużyć seksualnych. I tak w kółko. Albo: „u innych jest gorzej”, albo: „nie w wypaczeniach i grzechach członków kościoła zasadza się istota tej instytucji”.

 

W końcu na antenie radia pojawił się misyjny majstersztyk, który nikogo nie powinien zdziwić: za pedofilię w kościele odpowiadają księża homoseksualni, a nie „normalni” heteroseksualni kapłani. Już tłumaczę. Wypowiadając taką frazę, katolik trzyma się modelowo zasady: nawet krzywdę dzieci można przedstawić w formie broniącej kościół. Homoseksualizm zostaje wprowadzony do dyskusji po to, żeby kościół usprawiedliwić (to już wiemy). Oczywiście, nadużycia seksualne księży dotyczą chłopców i dziewczynek, ale przecież w strategii usprawiedliwiania instytucji nie o fakty głównie chodzi.

 

O co zatem chodzi? W tego typu wypowiedzi zawarte jest rozgrzeszenie kościoła polegające na sugestii: tak naprawdę pedofilii w kościele winni są geje (forma obrony: zrzucanie winy na kogoś innego). Skoro katolicy nie akceptują zachowań homoseksualnych i uważają je za praktyki grzeszne, oznacza to, że nadużycia seksualne (jako związane przede wszystkim z homoseksualizmem) nie są immanentną częścią kościoła, lecz przychodzą do niego niejako z zewnątrz (ze świata świeckiego). Jedynie z powodu niedoskonałości procedur weryfikujących kandydatów na kapłanów, homoseksualizm „wnika” jakoś w kościół powszechny… Dzięki zastosowaniu strategii „zrzucić grzech na geja” z katolickich mediów dowiadujemy się, że źródłem nadużyć seksualnych nie jest niechęć do zmierzenia się z pedofilią w ramach kościoła (pociągająca za sobą m.in. niewystarczające rozwiązania instytucjonalne). Winne pedofilii są osoby żyjące w sprzeczności z nauką katolicką, czyli „inni”, „zboczeńcy”. Homoseksualiści – jako nieakceptowana społecznie mniejszość – świetnie nadają się do odegrania roli kozła ofiarnego w katolickim spektaklu „pomniejszania winy”, bądź „zrzucania winy na innych”.

 

To wszystko i tak jest mieszaniem wody kijem, nie wnosi nic. 

 

 

Ale homoseksualizm i pedofilia, są sposobami realizacji popędu seksualnego.  

Pedofilia takim sposobem jest, homoseksualizm nie, bo on wynika z czego innego. Pedofilia nie wynika z homoseksualizmu, bo pedofil niekoniecznie preferuje tą samą płeć. Zapewne poleciałeś skrótem myślowym.

 

Zgodnie z powyższym i tak nie pozwoliłbym homoseksualnym parom na wychowywanie adoptowanych dzieci.





#1068

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panjuzek, dziękuję, że wyraziłeś swoją opinię na temat artykułu, jednak nie ja jestem jego autorem. Pisałem już, że nie mam takich kompetencji, a moja opinia na ten temat byla by bezwartościowa.
Staniq, można wiedzieć dlaczego byś nie pozwolił na wychowywanie potomstwa parom homoseksualnym? Czy chodzi tylko o te adoptowane? (lesbijki moga mieć swoje własne dzieci)

Użytkownik Tiga edytował ten post 23.08.2019 - 06:28


#1069

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zabieram głosu w sprawie dzieci własnych, bo zwyczajnie, nie jestem za odbieraniem własnych dzieci komukolwiek, pod warunkiem, że nie dzieje się temu dziecku krzywda. To bardzo subiektywne spojrzenie na zagadnienie, wiem.

Dzieci adoptowane, to bardzo złożone sytuacje. Takie dzieci powinny (tak uważam) być wychowywane w tradycyjnym związku. Nie wiem dlaczego tak uważam, może dlatego, że sam byłem wychowywany w takim. Gdyby wychowywało mnie dwoje homoseksualnych przedstawicieli rasy ludzkiej, być może miałbym inne zdanie. Może tak być, że podświadomie uważam, że nie będą w stanie dokonywać prawidłowych ocen moralnych, bo często z punktu widzenia hetero, homoseksualizm jest naganny. 

Pisałem wiele razy, że oni/homoseksualni mi nie przeszkadzają, pod warunkiem, że nie dotyczy to mnie bezpośrednio. Mam na myśli choćby zwykły podryw, gdzie w pierwszej chwili dam wyraźnie do zrozumienia, że wolę panie. W drugiej chwili dam w ryj i przypomnę o pierwszej chwili. Oni mi wiszą, ale dzieci na wychowanie nie powinni dostać.





#1070

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Staniq, dobrze, rozumiem.

attachicon.gifScreenshot_20190822-111101.jpg
Ten post caly czas wisi na stronie Volvo. Można znaleźć tego więcej.

Kto tu lobbuje? A moze masz na myśli promowanie?

https://pl.m.wikiped...rg/wiki/Lobbing

#1071

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam na myśli wciskanie homoseksualizmu gdzie się tylko da. Takie robienie na siłę z mniejszości większość. 





#1072

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Staniq

 

Mówiąc o fundamentach masz na myśli doktryny, te nienaruszalne, prawda?

 

 No nie do końca. Chodziło mi o to, co na ten temat mówią święte księgi.  Czyli :

 

Kapłańska 18:22 „‚Nie wolno ci współżyć z innym mężczyzną*a. Jest to coś obrzydliwego.

 

i wersy z koranu: 7.80

 

80 I Lota!

Kiedy powiedział on do swego ludu:
"Czy będziecie popełniać bezecne czyny,
jakich nie popełnił przed wami żaden ze światów?

 

 

81 Oto przychodzicie przez namiętność
do mężczyzn zamiast do kobiet.
Tak, jesteście ludem występnym!

 

Nie chcę się tutaj wdawać w dyskusje na temat interpretacji tych słów, ale tak. chodziło mi o fundamenty, czyli święte księgi. Bo na nich opierają się główne religie dzisiejszego świata.  

 

 

Pedofilia takim sposobem jest, homoseksualizm nie, bo on wynika z czego innego.

 Nie pisałem co z czego wynika. Pisałem o seksie. Prosto pisząc: pedofil ma orgazm bzykajac dziecko, a homoseksualista bzykając innego faceta. 

 

 

bo pedofil niekoniecznie preferuje tą samą płeć

 Wcale tak nie twierdzę. Opieram się na badaniach do których linki wklejałem już kilka razy, a z których wynika że ponad średnio około 30% skazanych za pedofilię, deklaruje orientację homoseksualną. co może być liczba nieco zaniżoną, gdyż w wielu więzieniach homoseksualiści nie mają łatwego życia, w związku z tym niekoniecznie musieli się przyznawać do swojej orientacji. Ilu z tych skazanych to pedofile a ilu to przestępcy którzy dopuścili się czynów pedofilskich to zupełnie inna sprawa. Z drugiej strony rzecz biorąc bycie heterykiem również nie determinuje bycia pedofilem, mimo ze dwie trzecie skazanych deklaruje orientację hetero.  

 

 Tak czy inaczej. zakładając optymistycznie że 20% społeczeństwa to homoseksualiści, po odjęciu kobiet, zostaje nam 10% homoseksualnych mężczyzn. I z tych 10% społeczeństwa wyłania nam się 30% wszystkich skazanych za pedofilię. to trochę za dużo jak na błąd statystyczny, i nie można mówić o przypadkowej koleracji gdyż mówimy o jednej rzeczy. O seksie. 

 Nie wiem skąd się bierze ta korelacja, stwierdzam jedynie fakt że porównanie tego do korelacji z ilością piratów i globalnym ociepleniem, nie tylko jest bez sensu, ale jest wręcz słabą manipulacją. 

 

@Tiga

 

 

Panjuzek, dziękuję, że wyraziłeś swoją opinię na temat artykułu, jednak nie ja jestem jego autorem. Pisałem już, że nie mam takich kompetencji, a moja opinia na ten temat byla by bezwartościowa.

 Ostatnio odmówiono mi racji ze względu na to, że jestem randomem.  Teraz ty robisz to samo tylko bardzie subtelnie. Swoją szosą, to podobne zabiegi stosuje pani J Senyszyn. Gdy ktoś wytknie jej że gada głupoty, ona autorytatywnie twierdzi ze jej adwersarz jest po prostu niewykształcony. Sorry. To nie argument. 

Faktem jest że nie zaskoczyłem od razu ze to tylko wklejka, A kiedy się zorientowałem to z czystego lenistwa nie poprawiłem posta.

Co do kompetencji. To jakie kompetencje twoim zdaniem trzeba mieć, żeby opinia na temat homoseksualizmu była wartościowa? Sprawdziłem autora tekstu który wkleiłeś. To młody chłopak piszący o sobie że jest biologiem, prowadzący bloga naukowego na którym pisze głównie o różnego rodzaju dietach i ich wpływie na organizm ludzki. Nie jest ani seksuologiem, ani naukowcem zajmującym się homoseksualizmem.Nie jest żadnym autorytetem w tej dziedzinie. Więc niby dla czego mam bezkrytycznie przyjmować wszystko co napisał.  

 

 

Staniq, można wiedzieć dlaczego byś nie pozwolił na wychowywanie potomstwa parom homoseksualnym? Czy chodzi tylko o te adoptowane? (lesbijki moga mieć swoje własne dzieci)

 

 Nie chciałby wytykać palcem, ale: @Staniq napisał:

 

 

Zgodnie z powyższym i tak nie pozwoliłbym homoseksualnym parom na wychowywanie adoptowanych dzieci.

 Także ten. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.08.2019 - 18:50




#1073

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ze wam sie chce dyskutować na tyle stron o pedałach to nie dźwigam...



#1074

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze wam sie chce dyskutować na tyle stron o pedałach

 

Widzimy co tam wypisujesz w internecie ty homofobie.


Użytkownik iLuminatek edytował ten post 23.08.2019 - 20:44




#1075

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zabrzmiało groźnie szczególnie z tą słit focią pewnie to ty ze swoim chłopakiem bedziecie mnie bic?





#1076

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panjuzek, nie wiem z kim Ci się kojarzy moja narracja, ale kompetencje 'młody' biolog ma większe odemnie i od Ciebie, ma wykształcenie pozwalające mu czytać i rozumieć prace naukowe z mniejszym prawdopodobieństwem błędu. A wyrażanie opinii to juz mówiłem ma mało wspólnego z rzeczywistością.

#1077

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

ale kompetencje 'młody' biolog ma większe odemnie i od Ciebie,

 Nie znasz mnie. Nie masz zielonego pojęcia jakie mam kompetencje. A to że młody biolog potrafi czytać prace naukowe, nie czyni z niego eksperta seksuologa.

 

 

Panjuzek, nie wiem z kim Ci się kojarzy moja narracja,

Twoja narracja jest dokładnie taka sama jak pani Senyszyn. Czyli: "Masz inne zdanie? Widocznie jesteś niewykształcony"  Mam nadzieję ze rozjaśniłem tą kwestię.





#1078

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panjuzek:
Kompetencja – połączenie trzech atrybutów: wiedzy, umiejętności i postawy. Wyróżniają one daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria...
Źródło Wikipedia

Jasnym jest, że kompetencje większe potencjalnie ma osoba wykształcona, niż niewykształcona.
Jak tak bardzo pragniesz, możesz zaprezentować swoje kompetencje w tej kwestii, którą porusza wątek. Możliwe, że pochopnie Cię oceniłem. Jeżeli tak to przepraszam, jeżeli Cię to uraziło.
Polityką się nie interesuje, nie znam się i nie mam kompetencji ( ) o niej na poważnie dyskutować.
Mylisz, jak mi się wydaje, opinie z faktami, a to błąd poznawczy.

#1079

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Tiga

 

 Nie ubiegam się o pracę tylko wypowiadam na forum dyskusyjnym. Więc nie muszę i nie będę prezentował swoich kompetencji. Co do polityki, pisałem o pani Senyszyn nie ze względu jej poglądy polityczne, tylko na sposób w jaki propaguje propagandę LGBT. I jest to dokładnie to samo co właśnie zrobiłeś w swoim ostatnim poście. Upraszczając :

 

 

A: Kompetencja – połączenie trzech atrybutów:.. itd

B:Jasnym jest, że kompetencje większe potencjalnie ma osoba wykształcona, niż niewykształcona.

C:Mylisz, jak mi się wydaje, opinie z faktami, a to błąd poznawczy.

 

 Ergo nie jestem wykształcony więc nie mogę mieć racji. 

 

 Dokładnie taka narracja stosowana jest przez osoby rozpowszechniające tę propagandę. A co do faktów i opinii to cały artykuł twojego "biologa" opiera się głównie na opiniach. Mało tam faktów, i sporo manipulacji, które wytknąłem. Możesz się do tego odnieść lub nie. Ale na kolejne wycieczki osobiste, nie będą reagował. 





#1080

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzie takie wycieczki osobiste uskuteczniałem?
Już mówiłem, że nie interesuję się polityką, panią Senyszyn ledwo z wyglądu rozpoznaję.
Nic nie jest czarno białe, nigdy nie napisałem, że nie mozesz mieć racji, tylko, że prawdopodobieństwo takie (opinia człowieka bezkompetencji) będzie małe w porównaniu z człowiekiem wykształconym w tym kierunku, lub posługującym się rzetelnymi źródłami.
Jak nie zgadzasz się z argumentami w artykule, podaj inne, opierając sie o jakieś inne źródła. Opinie twoją już dobrze znamy.

Artykuł jest opary na opiniach twoim zdaniem?

Literatura


Allen, Laura S., and Roger A. Gorski. "Sexual orientation and the size of the anterior commissure in the human brain." Proceedings of the National Academy of Sciences (1992).

Bocklandt, Sven, et al. "Extreme skewing of X chromosome inactivation in mothers of homosexual men." Human Genetics (2006).

Burri, Andrea, Tim Spector, and Qazi Rahman. "Common Genetic Factors among Sexual Orientation, Gender Nonconformity, and Number of Sex Partners in Female Twins: Implications for the Evolution of Homosexuality." The journal of sexual medicine (2015).

Cantor, James M. "Is homosexuality a paraphilia? The evidence for and against." Archives of Sexual Behavior (2012).

Habr-Alencar, Soraya F., et al. "The effect of hetero-and homosexual experience and long-term treatment with fluoxetine on homosexual behavior in male rats." Psychopharmacology (2006).

Hieronim Bartel. Embriologia. Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa 2012.

Hoskins, Jessica L., Michael G. Ritchie, and Nathan W. Bailey. "A test of genetic models for the evolutionary maintenance of same-sex sexual behaviour." Proceedings of the Royal Society of London B: Biological Sciences (2015).

http://news.national...ayanimal_2.html

http://rodzinyzwybor...seksualnych.pdf

http://williamsinsti....s-sep-2014.pdf

http://williamsinsti...T-Parenting.pdf

http://www.abs.gov.a...ures10July 2013

http://www.apa.org/h...rientation.aspx

http://www.apa.org/p...larz-stacey.pdf

http://www.apa.org/p...enting-full.pdf

http://www.insee.fr/...1435/ip1435.pdf

http://www.ons.gov.u...1778_422175.pdf

http://www.primates....nobosexsoc.html

http://www.psycholog...-Lit-Review.pdf

http://www12.statcan...2011001-eng.pdf

https://www.aclu.org...-_lamb_5.19.pdf

Joel, Daphna, et al. "Sex beyond the genitalia: The human brain mosaic."Proceedings of the National Academy of Sciences (2015).

Kinnunen, Leann H., et al. "Differential brain activation in exclusively homosexual and heterosexual men produced by the selective serotonin reuptake inhibitor, fluoxetine." Brain research (2004).

Krueger, Richard B., et al. "Proposals for paraphilic disorders in the International Classification of Diseases and Related Health Problems, eleventh revision (ICD-11)." Archives of sexual behavior 46.5 (2017): 1529-1545.

Manning WD, Fettro MN, Lamidi E. Child Well-Being in Same-Sex Parent Families: Review of Research Prepared for American Sociological Association Amicus Brief. Population Research and Policy Review, 2014.

Miller, Edward M. "Homosexuality, birth order, and evolution: Toward an equilibrium reproductive economics of homosexuality." Archives of sexual behavior (2000).

Moore MR, Stambolis-Ruhstorfer M. LGBT Sexuality and Families at the Start of the Twenty-First Century. Annual Review of Sociology, 2013.

Napolitano, Lisa M., and Laurie Tompkins. "Neural control of homosexual courtship in Drosophila melanogaster." Journal of neurogenetics (1989).

Patterson CJ. Children of Lesbian and Gay Parents: Psychology, Law, and Policy. American Psychologist, 2009.

Perrin EC, Siegel BS; Committee on Psychosocial Aspects of Child and Family. Promoting the Well-Being of Children Whose Parents Are Gay or Lesbian. Pediatrics, 2013.

Regnerus, Mark. "How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study."Social Science Research (2012).

Rice, William R., Urban Friberg, and Sergey Gavrilets. "Homosexuality as a consequence of epigenetically canalized sexual development." The Quarterly review of biology (2012).

Rice, William R., Urban Friberg, and Sergey Gavrilets. "Homosexuality via canalized sexual development: a testing protocol for a new epigenetic model." Bioessays (2013).

Swaab, Dick F., and Michel A. Hofman. "An enlarged suprachiasmatic nucleus in homosexual men." Brain research (1990).

www.sfgate.com/news/article/Central-Park-Zoo-s-gay-penguins-ignite-debate-2825165.php

Proszę przedstaw inne 'opinie'.

Użytkownik Tiga edytował ten post 27.08.2019 - 09:27



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych